گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

+50
اریانا
سپهر
honey
milad 22
رانا
Pouya.Fotouhi
LUCKY LOOK
دیگو
ssk_1361
Behnam
abtin3
golparjoon
farzad
pikajoo
mohsen.eng
qbht
لاکی
zizinazii
mahtab o lakiyash
شیرین
AmirATM
fati73
فاطی
kamkar
shahab_1986
Shervin
maziarneishaboury
lavi
malakh
alex_pk
Hamed
niloofar20
star
Ronia
مرضیه
مروارید خانوم
agrin
Farshad.roger
maryam.m
ميلاد
spider
Samantha
فریبا
samir
محمد
shadi60
apb
im_213
فریده
Foad
54 مشترك

صفحه 2 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 2 Empty رد: لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

پست من طرف محمد 3/20/2010, 12:47

برایه غذا باید بهش مای خوراک بدید.ماهی خوراک میشه از اکواریومی ها تهیه کرد.یا اگر اصلا نتونستید ماهی خوراک تهیه کنید میتونید پلت(غذایه اماده)تترا-سرا-اکوافین بخرید و بهش بدید.در ضمن خشکی لاک پشت باید لامپ فلورسنت یا فلورسنت زیر کابینتی داشته باشه و برایه گرما هم لامپ هلوژن که میتونید از الکتریکی ها تهیه کنید. و دیگه در رژِم غذایی از کف دریا هم استفاده کنید و از عطاری ها بخرید و پوسته روشو هم بکنید.برایه دمایه اب نمیشه با دست تشخیص داد و باید بخاری استیل از اکواریومی ها تهیه کرد ودمایه میط لاکیتون باید ۲۳ تا ۲۵ درجه باشه.موفق باشید خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 2 Empty رد: لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

پست من طرف samir 3/20/2010, 12:53

میلاد عزیز

غذاش مناسب نیست اصلا. براش پلت تهیه کنید (غذای مخصوص خزندگان که عکس لاک پشت روش هست). از فروشگاه لاک پشتی می تونی تهیه کنید. حتما زیستگاهش را اصلاح کنید. برای یک آکواریوم سفارش بدید که جای خشکی هم داشته باشه. آبش 24 درجه سانتی گرد باشه که با بخاری می تونی تنظیمش کنید. خشکیشم باید گرم باشه که با لامپ هالوژن گرم کنید.

حتما اول غذاش را اصلاح کنید. کف دریا هم از عطاری براش تهیه کنید که کلسیم بدنش تامین بشه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/20/2010, 12:55

ميلاد عزیز ، قسمت های مربوط به زیستگاه و نگهداری و غذای فرم رو بخونید و بعد اگه سوالی داشتید در خدمتم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/20/2010, 12:55

سمیر خانم قبول نیست.باید یه بار من کمک کنم یه بار شما خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 3/20/2010, 12:58

محمدجان

حرف من که با شما تناقض نداره که . اتفاقا شما خیلی خوب راهنمایی می کنید، قبل از اینکه شما جواب بدید من پاسخ را نوشتم و واسه همین ندیدم.

محمدجان تعدد جوابها باعث اطمینان کاربر جدید میشه. اگر ناراحت می شی من دیگه بعد شما که پاسخ می دی پست نزنم پسرخوب.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/20/2010, 13:00

نه اصلا خیلی خوشحال سوئ تفاهم نشه خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ميلاد 3/20/2010, 18:41

چشم. حتما انجام ميدم. خيلي ممنون از اينكه راهنماييم كردين. ممنون از هر دوي شما. هم شما محمد جان و هم شما سمير خانم
ميلاد
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف ميلاد 3/20/2010, 18:45

ببخشيد دوستان. يه سوال ديگه داشتم. سوال ميخوام ببينم لاك پشت گوش قرمز چند سال عمر ميكنه. راستي جان من همه كمك كنين ولي با هم به خاطر من بحث نكنيد. اگه با هم به خاطر من بحث كنيد ديگه سوال نميكنم. رز
ميلاد
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 3/21/2010, 03:22

ميلاد عزیز ، اینجا تالار بحث هست و با گفتگو به جاهای خوب می رسیم! لام پشت های گوش قرمز در اسارت در شرایط خوب تا 40 سال و در طبیعت حداکثر 20 سال عمر می کنند! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/21/2010, 07:32

نگران نباشید مشکلی پیش نمیاد ما همه اینجا با هم دوستیم
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ميلاد 3/21/2010, 09:38

ممنونم. ميخواستم ببينم سن لاك پشت ها را چطور ميشه تشخيص داد؟
ميلاد
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/21/2010, 09:48

از سایت اقا پرهام ببینید
http://www.apbaquaterrarium.com/andazeh%20girie%20toole%20lak%20&%20sen%20&%20tole%20omre%20lakposhtha.htm
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ميلاد 3/21/2010, 10:03

ممنونم. راستي من امروز متوجه شدم رنگ لاك يكي از لاك پشتهام كمرنگ شده. دليلش چيه؟
ميلاد
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 3/21/2010, 14:40

اقا مال منم همین شد بعد باز تیره شد دکترم میگه سخت نگیر ظاهرا این لاک پشت ها خیلی تغییر حالت دارن
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/21/2010, 16:18

عکس بذارید تا بهتر معلوم شه
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ميلاد 3/21/2010, 18:55

ممنونم فرشاد جان. در ضمن سال نو بر همه ي شما مبارك باشه
ميلاد
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف agrin 3/27/2010, 17:31

من یه برکه ای خریدم...فک کنم 13-14 سانتی باشه ..نمیدونم چند سالشه..تو اتاق واسه خودش میگرده..توبالکن خونه یه حیاط خلوت وناسش درست کردمم که دریاچه مانندی هم داره...اما هوا سرده میترسم بذارمش بیرون شبا...خوب میخوره...روزای اول خیلی اشتها داشت عصر هم میگرفت میخوابید اما از دیشب....شبا تا صبح به درو دیوار چنگ میزنه....میخواد از دیوار بالا بره..اونقدر سرو صدا میکنه که نمیذاره بخوابم..چه کنم رفقا؟؟؟؟؟/
agrin
agrin
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 3/28/2010, 20:33

دو هفته ای میشه خریدمش
لب به هیچی نزده و همش خوابه
هرچی ام میگیرم جلوی دهنش، اصلاّ بازش نمیکنه چه برسه به خوردن
باید چیکار کنم باهاش که غذا بخوره؟؟؟؟
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 3/29/2010, 00:36

agrin عزیز

به احتمال زیاد لاک پشتتون یک مشکلی براش پیش آمده که رفتارش تغییر کرده. حتما حواستون باشه که آبی که براش درست کردید باید با بخاری مخصوص آکواریوم به دمای 24 درجه سانتی گراد برسه. حتما دسترسی به خشکی را براش راحت کنید که هروقت خواست بیاد خشکی. ضمنا خشکی را با یک لامپ هالوژن به دمای 32 برسانید که تمایل پیدا کنه بیاد رو خشکی و بدنش را خشک کنه.

حتما به غذاش هم توجه کنیدو هرچیزی را بهش ندید. بهترین غذای لاشه کامل ماهی هست. کف دریا هم یادتون نره.

نکته آخر اینکه با توجه به اینکه لاک پشتتون برکه ای است موضوع را در تاپیک گوش قرمز بیان کردید.

مروارید خانوم عزیز

نوع لاک پشتتون رانگفتید. اگر گوشهای قرمز دو طرف سرش داره پس گوش قرمز است. از همون ابتدا که خریدید چیزی نخورده؟ متاسفانه چون فروشنده ها شرایط مناسب زندگی مثل داشتن خشکی را برای لاک پشتها فراهم نمی کنه و عمدتا غذای مناسبی هم بهشون نمی دهند. احتمالا لاک پشت شما بیمار شده.
با دکتر معماریان مشورت کنید تا هم در صورت لزوم معاینه کنند، داروی های مورد نیازش را تجویز کنند و به شما بگن که شرایط قرنطینه احتمالا براش ایجاد کنید. اگر داروها اثر کنند به غذا خوردن می افته.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 3/29/2010, 05:44

بله گوش قرمزه
از روزی که خریدم لب به هیچی نزده
هر روزم میبرمش آفتاب بگیره، اما فرار میکنه و میره تو سایه میخوابه
شاید تو شبانه روز 2 ساعت هم بیدار نباشه
در ضمن، چون فعلا شهرستانم نمیتونم خدمت آقای دکتر برسم
مراجعه به دامپزشک تو شهرستان فایده ای داره؟
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 3/29/2010, 05:54

آخ گفتی سمیرا جون.من که به چند تا از این فروشنده ها گفتم یه خشکی واسه لاک پشتهاتون بذارین وگرنه مریض میشن یه نگاه عاقل اندر سفیهی به من انداختن خیلی خوشحال
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف agrin 3/29/2010, 15:17

ممنون عزیز...
من هنوز اکواریوم ندارن یا به قول شما تراریوم..دنبال یه طوطی میگشتم که بخرم..دوستم اینو بهم هدیه داد...سعی میکنم مراقبش باشم..
agrin
agrin
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 3/29/2010, 15:20

مروارید خانوم عزیز

اصلا این کارو نکنید که ببرید داخل آفتاب. یک موقع حواستون پرت می شه و تغییرات دمایی و بالارفتن دمای بدن لاک پشتتون باعث خشک شدن و مرگش می شه. ما مواردی را توی سایت داشتیم. برای همینه که توصیه می شه برای تامین اشعه یو وی که برای جذب کلسیم خیلی مفیده از لامپهای فلورسنت بدون طلق استفاده بشه.

خواب بودنش بخاطر بیماریش هست. با دکتر تماس تلفنی بگیرید، ایشون تلفنی هم می تونند راهنماییتون بکنند.

marye جان

من هم دم عیدی به یکیشون گفتم. گفت آخه توی آب باشند بیشتر جلب توجه می کنند. شبها میارمشون بیرون. اون حیوانهای بیچاره چه عذابی توی سرمای شب می کشند خدا می دونه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 3/29/2010, 15:22

agrin عزیز

حتما به غذاش دقت کن. غذا نخوردن در لاک پشتها بهتر از غذای بد خوردنه و اینکه حواست به دمای محل زندگیش باشه. اگر فکر می کنی که نمی تونی شرایط زندگیش را فراهم کنی بهتره زودتر واگذارش کنید. چون شما بهتر می دونید ما در مقابل حیواناتی که نگهداری می کنیم مسئولیم.

موفق باشید.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف agrin 3/29/2010, 15:26

میدونم عزیز...
الان خوب میخوره یعنی من فقط میگو دادم یهش..
به کی واگذارش کنم عزیز؟تو این مملکت ادم جماعت صاحاب نداره این زبون بسته ها که جای خود دارن...
agrin
agrin
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

صفحه 2 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة