گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

+50
اریانا
سپهر
honey
milad 22
رانا
Pouya.Fotouhi
LUCKY LOOK
دیگو
ssk_1361
Behnam
abtin3
golparjoon
farzad
pikajoo
mohsen.eng
qbht
لاکی
zizinazii
mahtab o lakiyash
شیرین
AmirATM
fati73
فاطی
kamkar
shahab_1986
Shervin
maziarneishaboury
lavi
malakh
alex_pk
Hamed
niloofar20
star
Ronia
مرضیه
مروارید خانوم
agrin
Farshad.roger
maryam.m
ميلاد
spider
Samantha
فریبا
samir
محمد
shadi60
apb
im_213
فریده
Foad
54 مشترك

صفحه 8 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 8 Empty رد: لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

پست من طرف رانا 7/25/2012, 18:53

بله فرزاد جان من الان چنروزیه بش ماهی میدم خیلیم دوس داره
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 8 Empty رد: لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

پست من طرف farzad 7/26/2012, 04:42

لاکپشت منم عاشق ماهیه هر شب بش ماهی کیلکا میدم لاک پشت سبز (کیلکا رو باید بدون سر داد)
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 7/28/2012, 00:14

میگما چرا لاکیم ماهی دریا نمیخوره؟؟!!!!!
رفتم واسش از دریا ماهی کوچولوها گرفتم ولی لب بش نمیزنه...اما ماهی که از اکواریومی میخرم همشو میخوره
جدیدا هم فقط ماهی میخوره...سبزیجات اصن نمیخوره منم که نمیتونم همش بش ماهی بدم چیکار کنمممم؟
کرم خونی میخام براش بگیرم اشکال نداره؟؟
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 7/28/2012, 06:09

رانا عزیز کرم خونی یک غذای تجاری عمل اوری شدست اینگونه غذاها تقویت شده اند و دارای مقدار بیش از اندازی پروتئین و سدیم هستند پس این غذاها باید در مصارف کم و برای جلب تغذیه استفاده شوند
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 7/28/2012, 23:54

میگما فرزاد من رفتم اکواریومی گف کرم خونی واسه ماهیاس بم میگو خشک داد...لاکیم اولش نمیخورد بش گشنگی دادم تا دوتا دونه شو خورد فک کنم به ماهی عادت کرده!
دیگه بش ماهی زیاد نمیدم هفته دوبار فقط بش میدم تا عادت نکنه
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 7/29/2012, 14:31

اولا که اکواریومی کاملا حرف اشتباهی زده(کرم خونی جز غذاهایی هست که باید به صورت متعادل برای لاکپشت استفاده شه .پس جزو غذاهای لاکپشت هست)
اما میگو اصلا واسه لاکپشت خوب نیست چون به گفته جناب محمدفر مدیر این سایت میگو غذایی خوبی برای لاک پشت نیست و جزو غذاهای پرمخاطره است و نسبت کلسیم به فسفر خوبی ندارد و باعث نرمی لاک و استخوانهای لاک پشت می شود.
رانا به نظرم تو یه بار ی سر به بخش تغذیه بزن و ببین بچه ها چه غذاهایی استفاده میکنن. میتونی از کف دریا استفاده کنی(که سرشار از کلسیمه)و عطاری ها میفروشن به این صورت که پوست سختشو جدا کنی و قسمت نرمشو به صورت تکه ایی به لاکپشت بدی و یا اگه نخورد پودرش کنی و پلت تترا رو خیس کنی و تو این پودر بزنی و بزاری خشک بشن و به لاکپشتت بدی. اکواریوم ها پلت تترا دارن.
ماهی کیلکا هم ارزونه بسته ایی 1700 تا 2000 تومن. سیب زمینی پخته و ... (این همه تنوع غذایی. به خودت سخت نگیر رانا)
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 7/29/2012, 22:30

باور کن بخش تغذیه رو خوندم خیارو کاهو و هویج و هرچی از اینا بش میدم نمیخوره...کف دریا هم خیلی وقته براش گرفتم ولی نمیخوره پلت تترا هم رفتم اکواریومی ندارن!از اینترنت میخاسم سفارش بدم نبود!اگه سایتی رو سراغ داری که پلت بشه ازش خرید ممنون میشم بم بگی
راسی امروز دوتا نی نی لاکپشت گرفتم ولی پیش بزرگه نذاشتمشون میترسم بزرگه اذیتشون کنه.ببخشید یه سوال دیگه من نمیدونم توی تشت بهتره ازشون نگهداری کنم یانه(البته خشکی هم دارنا)گفتم اگه اکواریوم بهتره اکواریوم واسشون بگیرم
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 7/30/2012, 07:40

تا زمانی که تترا گیرت بیاد پلت لوفاک بگیر اگه بازم گیرت نیومد فعلا غذای ماهی گوشت خوار از این دونه های ریز بگیر.غذاهایی هم که میگی نمیخوره به مرور زمان میخورن مث لاکپشت من که الان با ولع کف دریا میخوره!!!!!!!! اکواریوم خیلی بهتره تو بخش زیستگاه از ایده بچه ها الگو بگیر!
رانا کتاب نگهداری لاکپشتا رو بخر(اطلاع جامعی در باره تغذیه و بیماری و جیگاه لاکپشت و .... داره)فروش اینترنتی داره و اگه اهل تهرانی ادرس فروشگاه هایی که میفروشن کتابشو در زیر هست.

https://lakposhtha.forumfa.net/html-h1.htm

farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 7/30/2012, 18:36

واقعا مرسی فرزاد جان که کمکم میکنید
چشم من فردا میرم لوفاک و غذای ماهی گوشت خوار و ماهی کیلکا میگیرم.
نه بابا کاش تهران بودم اگه بودم که حتما پلت گیرم میومد من بوشهرم
بازم مرسی از کمکت
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف رانا 7/31/2012, 03:39

راسی یادم رف اینو بت بگم من از ماهی زبرا به عنوان ماهی خوراک استفاده میکردم...البته میکشتمشون(باهزار عذاب وجدان)بعد لاکیم میخورش تا زنده بود نمیخورد
ماهی زبرا مشکلی نداره؟؟اخه خیلی کوچیکه واسه همین منم بهترین ماهی همینو دیدم
حالا میترسم این ماهی مشکل ساز باشه واسه همین فعلا به 2تا کوچیکه از این ماهیا ندادم
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 7/31/2012, 07:05

خواهش میکنم رانای عزیز.
رانا هر ماهی که از اکواریومی به عنوان ماهی خوراک میگیری بپرس که شگ ماهی هست یا نه؟ من از زبرا خبر ندارم اما ماهی مث کیلکا و انواع گربه ماهی ها شگ ماهی هستند که بدون سر باید به لاک پشت داد چون ماده ای در سرشون هست که سلامت لاکپشتتون رو به خطر می اندازه
از نظر من ماهی گوپی هم میتونه انتخاب خوبی باشه! اما خب از نظر مالی به صرفه نیست پس میتونید ی نر و ماده بخرید و از بچه هاشون استفاده کنید
ی مطلب هم از دکتر معماریان واست میزارو بخونش
ماهی خوراک قابل استفاده و مناسب است و توصیه می شود قبل از استفاده 10 دقیقه در آب نمک 10% قرار گیرد. در صورت عدم توانایی لاکپشتهای کوچک در شکار باید ماهی بی حال شود یا حتی برای لاکپشتهای بیمار کاملا تکه تکه شود.

با تشکر

دکتر معماریان
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 7/31/2012, 22:23

اره من انقد میزارمشون تو اب نمک که جان به جان افرین تسلیم میشن طفلکیا
راسی من واسشون غار گرفتم اما نمیرن توش...فک کنم نمیتونن وا3 همین تصمیم گرفتم از اینا به عنوان غار براشون بزارم البته اگه مشکلی نداشته باشه
http://up.vatandownload.com/images/y2wkv42dsr4d3obzlh2.jpg
میدونم مسخرس ولی حداقل توی این راحت میتونن برن.این موقته میخام واسشون یه چیز بهتر پیداکنم که مث همین باشه راحت برن توش اخه خیلی دوس دارن یه جا قایم شن اینم غار خودشون
http://up.vatandownload.com/images/75oqh17teyyigzdoxg4.jpg
البته این لاکی بزرگمه ولی غاررو واسه کوچولوها هم میزاشتم نمیرفتن توش اینم نی نی های من
http://up.vatandownload.com/images/gwuf7112ttf37gjldpg2.jpg

http://up.vatandownload.com/images/nt9y5luim78smzmq3.jpg
روی خشکیشونم اصن نمیرن خودم مجبورم بزارمشون روی سنگه که خودشون سریع میپرن تو آب

رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/1/2012, 08:21

رانا باید واسه اومدن رو خشکی ترقیب بشن به این صورت که اگه دمای اب 25 هست به وسیله لامپ هالوژن در فاصله 20 سانتی بالای محل خشکیشون دمای خشکی کمی بالاتر از اب باشه و بیان زیرش حمام افتاب بگیرن(حمام افتاب گرفتن برای سختی لاک و جلوگیری از قارچ واجبه)و البته کنار لامپ هالوژن هم یه لامپ فلورسنت بزار(اگه رو لامپ روکش پلاستیکی بود بردارش چون مانع نفوذ یو وی میشه)دلیل اهمیت لامپ فلورسنت اینه که لاکپشتایی که در خانه نگهداری میشن از نور خورشید و اشعه یو وی ان محروم هستن و این اشعه باید به صورت مصنوعی ایجاد بشه تا فقدان یو وی باعث نرمی لاک و خدایی نکرده از بین رفتن نشه(اکه هم نیومدن مطمئناا نیاز به صبوری شما و تنهایی اونا واسه نداشتن استرس و بالاخره اومدن رو خشکیه و مطمئنا جوری به حمام افتاب وابسته میشن که ازش سیر نمیشن(یادت باشه ی وقت لاکپشتاتو واسه اشعه یو وی جلو خورشید نزاری که باعث از بین رفتنش میشه) اون غار اماده هم که خریدی خیلی خوبه اگه مطمئنی که واسه لاکپشتت کوچک نیست و توش راحته ازش استفاده کن شاید به مرور بش عادت کنن. موفق باشی
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 8/1/2012, 12:29

نه توی غاری که گرفتم نمیرن...اون سه راهی سفیدرو دیدی؟میخام از اونا براشون بگیرم که راحت برن توش مشکلی که ایجاد نمیکنه؟؟
لامپ فلورسنت دارم گرماده هم میرم میگیرم
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/2/2012, 05:36

خوبه!پس همه چیز آرومه!! چشمک می زنم
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 8/2/2012, 11:25

دیشب رفتم اکواریومی!به فروشنده که گفتم ماهی کیلکا اصن انگاری اسمشم نشنیده بود باخنده گف این اسم رو از کجا اوردی حتما تو اینترنت نه؟منم گفتم اره بعد خندید گف اینجا گیرت نمیاد گریه
منم با اعصابی داغون برگشتم متفکر اصن یه وضعی
من نمیدونم چرا اینجا هیچی گیر نمیاد
کرم خونی گرفتم لاکیم یذرش خورد ولی بیشتر ماهی فایترم کرم خونی دوس داره
راسی انرژی سیچلاید هم داش اما روش عکس ماهی بود وا3 همین نگرفتم نمیدونم اگه بنظرت خوبه برم بگیرم
اینم ببین اینارو هر اکواریومی میرم میگن غذای لاکپشته ولی لاکیام نمیخورنش فک کنم همینه لوفاک؟؟
http://up.vatandownload.com/images/lnxaleup4r789dvk0dg.jpg
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف رانا 8/2/2012, 22:58

وای خدا دارم از نگرانی سکته میکنم دوستم دیشب اومده بود خونمون نی نی لاکیامو که دید با تعجب بشون زل زد بعد ازم پرسید اینا واقعین؟اخه تاحالا لاکی به این کوچیکی ندیده بود برداشتش لاکیمم یهو دستوپا زد دوستم ترسید ی جیغ فرابنفش کشیدو لاکی بیچارمو پرت کرد البته نشسته بود و ارتفاع زیاد نبود و منم سریع برداشتمش بنظرت چیزیش نشده؟اخه وقتی برداشتمش یه وری خورده بود به پایه صندلی confused گریه
توروخدا بم بگو چیزیش نمیشـــه؟الان که خوبه و مثل قبلنه ولی میترسم اسیب دیده باشه
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/3/2012, 10:25

رانا ماهی کیلکا رو مرغ فروشی ها دارن ماهی فروشی ها دارن(از جاهایی که مرغ و ماهی واسه خونه میخرید سوال کن)نه آکواریومی لبخند
اگه لاکپشتت هم رفتارش غیر عادی نیست چیزیش نشده اما خوب لاکش و دست و پاشو نگاه کن تا مطمئن شی(قبل از اینکه لاکپشتتو دست کسی بدی باید بهش طریقه گرفتنشو یاد بدی رانا متفکر ) درباره اون عکس غذا هم باید بگم فک کنم میتونی ازش استفاده کنی(اگه هم الان نمیخورن عادت میکنن بش به مرور زمان.ی کم صبور باش رانا لاکیه منم اوایل زیاد اشتها نداشت اما الان از دوری که منو میبینه تو اب دست و پا میزنه واسه غذا)
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 8/3/2012, 13:58

ههه پس بگو چرا اقاهه تو اکواریومی با یه علامت سوال گنده نگام کرد وقتی گفتم ماهی کیلکا
بله دیگه اصن نمیزارم کسی تو دست بگیرتش مرسی از کمکت
خب دیگه فعلا سوالی ندارم مرسی بابت جوابات و شرمنده که اینهمه سوال پرسیدم
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/4/2012, 07:16

خواهش میکنم عزیزم.هر سوالی داشتی در حد توانم در خدمتم.(امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم)
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 8/4/2012, 16:12

اره خیلی کمک کردی از وقتی لامپ گرماده گذاشتم رو خشکیشون میان رو سنگه...لاکی کوچیکه کف دریا هم میخوره هرچی بش میدم میخوره ولی یکی دیگش هنوز ازم میترسه و از دستم چیزی نمیخوره بزرگه هم جدیدا هیچی نمیخوره حتی ماهی.راسی دیگه یاد گرفتن توی غارشونم میرن.
خیلی خوشحالم که همه چیز خوب شده
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/6/2012, 18:12

خدا رو شکر
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 8/15/2012, 12:29

سلام
میگم کف دریا هرچقدر که بخورن اشکالی نداره؟؟!!اخه من خعلی کف دریا بشون میدم اوناهم دوس دارنو همشو میخورن میترسم زیادیش خوب نباشه
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/16/2012, 09:55

سلام.
کف دریا هر چقدر بخوره اشکال نداره واسه لاکش و استخوان بندیش خوبه (دقیقا مثل ماهی خوراک که هر چقدر بخورن اشکال نداره)اما پلت روزانه فقط باید به اندازه سر خود لاکپشت(بدون احتساب گردنش) بش داده بشه
.اما در هر صورت تنوع غذایی هم در نظر بگیر واسشون!
موفق باشید.
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رانا 9/8/2012, 16:30

سلام
من آکواریوم وا3 لاکیام گرفتم
اما خب ی ماهی صورتی خوجمل دیدم دلم نیومد نگیرم خلاصه گرفتمش الان با 2تا لاکیام توی اکواریومن اسم ماهی نمیدونم چی هس این عکسشه
http://up.vatandownload.com/images/xediba7swz71oapqbdq6.jpg
میخاسمـ بدونم مشکلی نداره این پیش لاکیام باشهـ
توی فروم خونده بودم خوب نیس ماهی و لاکی پیش هم نگهداری شن...اما فروشندهه گف اگه لاکپشتات کوچیک باشن مشکلی نداره این ماهی پیششون باشه
بنظرتون جداشون کنم آیا؟ موندم چی بگم
رانا
رانا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

صفحه 8 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة