گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند!

+13
Ronia
N@zanin
rain
محیا
mahsa
سارا س
مه لقا
Alireza
Sahra
محمد
لاکی
Foad
Dr. Iman Memarian
17 مشترك

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند! - صفحة 3 Empty رد: (مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند!

پست من طرف مه لقا 9/5/2009, 15:21

آره عزیزم میدونم منم دیگه بچه نیستم باید یکم به فکر خودم باشم.
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند! - صفحة 3 Empty رد: (مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند!

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/5/2009, 15:49

نازنین جان شما چرا به این خرافات گوش می دید سوال (گربه نازائی!) دوست دارم خودتون در مورد toxoplasmosis تحقیق کنید و آگاهانه صحبت کنید نه از روی خرافات. هر اطلاعاتی خواستید من در خدمتم با مقالات جدید و بروز.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 9/6/2009, 01:50

آقای دکتر کیستی cyst که از تماس انسان با گربه ها بوجود میاد که وجود داره.مگه نه؟ سالها پیش یکی از دوستان مادرم دخترش دچار کیست در ریه شد که بهش گفته بودند در اثر تماس با گربه بوجود آمده. نیمی از ریه را برداشته بودند.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/6/2009, 07:48

خیر، صحرا جان کیستی که شما میگی کیست هیداتیک است که سستود (کرم) بالغ در روده سگ سانان زندگی میکند و اگر سگسانی این کیست را بخورد در روده کرم echinococcus granulosusتشکیل میشود و در صورتی که انسان (یا حیوانات دیگر) مدفوع سگی که حاوی این تخم است را بخورد (به هر طریقی) کیست هیداتیک در ریه، کبد یا سایر ارگانها تشکیل می شود. این انگل در سگهای خانگی که درمان ضد انگل می شوند و گوشت خام نمی خورند امکان حضور ندارد. هیچ ارطباتی به گربه هم ندارد اگر کسی توضیحی در باره توکسوپلاسموز ندارد من خودم توضیح میدهم سوال
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 9/6/2009, 12:35

توكسوپلاسموز بيماري‌ انگلي‌انسان‌ و حيوان‌ مي‌باشد كه‌ عفونت‌ اوليه‌آن‌، بدون‌ علايم‌ باليني‌ است‌. شكل‌ حادبيماري‌ ممكن‌ است‌ با تب‌ و بزرگي‌غدد لنفاوي‌ همراه‌ باشد. علايم‌ مغزي‌،ذات‌ الريه‌، ابتلاي‌ عمومي‌ ماهيچه‌ها ومرگ‌ از نشانه‌هاي‌ اشكال‌ وخيم‌بيماري‌ است‌ كه‌ بندرت‌ ديده‌ مي‌شود.
* عفونت‌ اوليه‌ مادران‌ در ابتداي‌حاملگي‌ ممكن‌ است‌ باعث‌ ايجادعفونت‌ و مرگ‌ جنين‌ شود و يا اين‌ كه‌منجر به‌ ضايعات‌ مغزي‌، بزرگي‌ و ياكوچكي‌ جمجمه‌ در نوزاد گردد; علايم‌فوق‌ در هنگام‌ تولد مشهود و يا درمدت‌ كوتاهي‌ بعد از تولد، ظاهرمي‌شود.

منبع : سایت پزشکان بدون مرز
http://www.pezeshk.us/?p=6024

اینم یک تصویر از چرخه اش

http://www.aafp.org/afp/20030515/2132_f1.jpg
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 9/6/2009, 14:02

toxoplasmos بیماری ناشی از یکی از تک یاخته های انگلی به نام(toxoplasma gondii (T. Gondii است ساختار (toxoplasma gondii (T. Gondii و می تواند در تمام حیوانات خون گرم و انسانها یافت شود هنگامی که یک گربه ، طعمه ی آلوده به آن را می خورد این انگل وارد دستگاه گوارش او شده و در دیواره ی روده ی کوچک به سرعت تکثیر می شود. سپس به مقدار زیاد توسط مدفوع گربه دفع می گردد. این انگل در موی گربه وجود ندارد و از طریق لمس کردن منتقل نمی شود بلکه راه انتقال آن عموماً از طریق مدفوع و خون است که به طریقی وارد بدن گیرنده این بیماری شده.
toxoplasmos می تواند در بیمار ایجاد بیحالی کند تب، سردرد، درد عضله به همراه تورم غدد لنفی از دیگر علایم هستند. ولی ممکن است علایم ظاهری آن چندان مشخص نباشد و بیماری را اثبات نکند. اندازه گیری آنتی بادی IgG, IgM به toxoplasma می تواند در تشخیص وجود toxoplasmos کمک کند. موجودات از طریق خاک آلوده به toxoplasma می توانند به این بیماری مبتلا شوند. برای تشخیص قطعی به تست های آزمایشگاهی نیاز هست.
toxoplasmos سبب ایجاد عفونت و ضعف در سیستم ایمنی بدن می شود و می تواند همراه شود با FLV (ویروس ضعف و نقص در ایمنی) و FELV (ویروس سرطان خون). در ریه می تواند موجب ذات الریه شود در چشم ها و سیستم عصبی تاثیر بگذارد، تشنج، واکنش غیر طبیعی مردمک به نور و کوری و ...
بهبود این بیماری در گربه ها هم ممکن است و درمان معمولاً شامل یک دوره ی آنتی بیوتیکی clindamycin و دارو های دیگر چون prymethamine و sulfadiazine هستند که برای مهار toxoplasma به کار می روند. واکسنی برای آن وجود ندارد اما با رعایت بهداشت و اصول قابل پیشگیری و درمان هست.
هنگام و پیش از بارداری باید حتما تست toxoplasmosis انجام گیرد. ایجاد این بیماری در دوران بارداری موجب سرایت به فرزند و عفونت مادر زادی در وی می شود از دست دادن چشم، عقب ماندگی ، از دست دادن شنوایی و ... در وضعیت شدیدتر مرگ.

منابع:
http://www.vet.cornell.edu/fhc/brochures/toxo.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Toxoplasma_gondii
http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=136478
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف farzadprogram 9/6/2009, 17:08

بابا این برنده مشخص نشد .
همستر به کی رسید ؟
farzadprogram
farzadprogram
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/6/2009, 18:32

با تشکر فراوان از صحرا جان و رنیا عزیز

چند نکته را من باید اضافه کنم و آن اینکه همانطور که بچه ها ترجمه کردند ابتلا به توکسوپلاسموز در افراد سالم معمولا عوارض خاصی ایجاد نمی کند مگر تب خفیف و تورم زود گذر عقده های لنفاوی (صحرا و رنیا عزیز غده لنفاوی اشتباه است و گره یا عقده لنفاوی است) و مواردی که صحرا اشاره کرده: (علايم‌ مغزي‌،ذات‌ الريه‌، ابتلاي‌ عمومي‌ ماهيچه‌ها ومرگ‌ از نشانه‌هاي‌ اشكال‌ وخيم‌بيماري‌ است‌) در هیچ انسان سالمی ایجاد نمی شود مگر در افراد مبتلا به بیماریهای تضعیف کننده سیستم ایمنی (ایدز) و یا افرادی که داروهای مضعف ایمنی مصرف می کنند و آن هم بسیار نادر. و در مورد نکته ای که رنیا اشاره کرده: (toxoplasmos سبب ایجاد عفونت و ضعف در سیستم ایمنی بدن می شود و می تواند همراه شود با FLV (ویروس ضعف و نقص در ایمنی) و FELV (ویروس سرطان خون). در ریه می تواند موجب ذات الریه شود در چشم ها و سیستم عصبی تاثیر بگذارد، تشنج، واکنش غیر طبیعی مردمک به نور و کوری و ...) این جملات در رابطه با خود گربه است FIV که رنیا به اشتباه FLV تایپ کرده همان ایدز در گربه ها و FELV سرطان خون گربه ها است که در گربه هایی که این بیماریها را دارند این تکیاخته می تواند مشکلات شدیدتری ایجاد کند.

ونکاتی در این باره که دانستن آنها لازم است.1. تعداد معدودی از گربه ها و در دوره های محدود اووسیست این تکیاخته را از راه مدفوع دفع می کنند.

2. این تکیاخته به راحتی از راه خوردن گوشت آلوده به کیست توکسوپلاسموز به انسان انتقال می یابد و این راه بیشترین راه انتقال به مادران آبستن و مشکلات جنین است.

3. انتقال این انگل از گربه به سایر حیوانات از جمله انسان تنها به صورت feco-oral یا دهانی مدفوعی است یعنی باید مدفوع دارای اووسیست توکسوپلاسموز گربه خورده شود.

4. این تکیاخته در بین تمام موجودات تنها برای کانگرو خطرناک و کشنده است.

5. این تکیاخته در مادران بارداری که قبلا با این تکیاخته مواجه نداشته اند، اگر در یکسوم اول حاملگی برای اولین بار مواجه پیدا کنند باعث سقط جنین می شود، در صورت مواجه برای اولین بار در یکسوم دوم و یا سوم حاملگی با عث ایجاد کیست در بافتهای عصبی و یا شبکیه چشم جنین می شود.

5. و نکته آخر که مهمترین نکته در این باره است آن که: تحقیقات طولانی مدت دانشمندان دانشگاه هاروارد نشان می دهد که دخترانی که در دوران قبل از حاملگی از طریق نگهداری از گربه و یا طرق دیگر به این انگل مبتلا می شوند، این ابتلا به صورت واکسن عمل کرده و دیگر امکان ایجاد مشکل در زمان حاملگی وجود ندارد. همچنین در افرادی که گربه خانگی دارند اگر شانس داشته باشند و گربه آنها در دوران قبل از حاملگی صاحب گربه این تکیاخته را به آنها انتقال دهد که تا آخر عمر واکسینه هستند.

متاسفانه اینها مطالبی است که حتی برخی از پزشکان ما هم زحمت مطالعه در باره آنها را به خود نمی دهند و به خرافات بی مورد در مورد حیوانات دامن میزنند.

خواهشمندم شما به گسترش این خرافات دامن نزنید

با درود

دکتر ایمان معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/6/2009, 18:34

فرزاد جان مسابقه تا آخر شهریور ادامه دارد.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 9/6/2009, 21:47

ممنون از توضیحات کاملتون دکتر مهربون. رز
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 9/7/2009, 02:08

چه عالی بود آقای دکتر. تازه میفهمم که منابع اینترنتی چقدر میتونند ایراد و نقص داشته باشند.
وقتی دختر یکی از دوستان ما را حدود 25 سال پیش برای برداشتن نیمی از ریه اش به سوییس برده بودند دکترها گفته بودند به دلیل مصرف سبزیجات باغچه خانه دچار کیست گربه ای شده. آنها در خانه گربه های زیادی نگه میداشتند.اما این دختر الان خانم بزرگی برای خودش شده و صاحب یک پسر هم هست.
همیشه خانواده من از این بیماری ترس داشتند. از توضیحات کامل شما ممنون.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 9/7/2009, 02:16

خیلی ممنون آقای دکتر از اطلاعاتی که دادید لبخند
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف سارا س 9/8/2009, 09:58

اقای دکتر نا امید نشین ها دارم پیدا میکنم اشاره
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 8/11/2010, 04:31

دوستان جواب آخر کی مطرح میشه؟بالاخره بشورمش یا نشورم؟! D\'oh کمک پیروزی
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 8/11/2010, 05:37

شیوا عزیز خیلی به ندرت! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 8/11/2010, 10:45

پیروزی ممنون آقا پرهام
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف amir hosein 8/14/2010, 19:23

فواید:سگ و گربه رو هرچه بیشتر حمام کنید بهتره مثلا روزی 3بار اگه سگ هارو حمام کنید خیلی خوشحال میشن و همیشه هم تمیز میمونند.
َمشکلات: ما باید همواره در صرفه جویی در مصرف آب کوشا باشیم به همین دلیل روزی 2بار بیشتر نشورید سگتون رو تنها مشکلی هم که ایجاد میشه همینه آخر ماه قبض آب زیاد میاد.
amir hosein
amir hosein
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ronia 8/16/2010, 10:14

عشق در نگاه اول
امیرحسین اینها رو نگو کسی ندونه فکر می کنه واقعاً دلیل نیاز کم سگ و گربه به شست و شو همین صرفه جویی در مصرف آبه! D\'oh
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة