گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند!

+13
Ronia
N@zanin
rain
محیا
mahsa
سارا س
مه لقا
Alireza
Sahra
محمد
لاکی
Foad
Dr. Iman Memarian
17 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند! - صفحة 2 Empty رد: (مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند!

پست من طرف محمد 8/27/2009, 03:45

دکتر اخه ایشون کسیو میشناسه تا بهش کمک کنه.ما چیکار کنیم.در ضمن بنده فقط14 سالمه ونمیتونم اینگیلیسی ترجمه کنم پس اگه اینجوریه فکر کنم همستر پر گریه گریه گریه
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند! - صفحة 2 Empty رد: (مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند!

پست من طرف لاکی 8/27/2009, 04:40

راستي سايتي كه نوشتم همه اطلاعات در مورد سگ داره
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محیا 8/27/2009, 05:25

بطور كلی‌ گربه از اب خوشش نمیاد و‌ نیاز به‌ شستشو ندارد مگر اینكه‌ بدن‌ آن‌ واقعا كثیف‌ شده‌ باشد. در صورت‌ نیاز به‌ حمام‌كردن‌، این‌ كار باید با آب‌ گرم‌ و شامپو مخصوص‌ حیوانات(یا شامپو بچه) انجام‌ شده‌ و پس‌ از آن‌ بدن‌ گربه‌ كاملا خشك‌ شود

پاسخ مشخصی در مورد این سؤال که چند وقت یک بار باید یک سگ را حمام کرد وجود ندارد. سگی که کثیف است و بو می‌دهد نیاز به حمام دارد ولی کثیفی جزئی را می‌توان پس از خشک شدن به وسیله برس زدن برطرف کرد. اکثر سگ‌ها به حمام بیشتری در فصل تابستان نیاز دارند. برخی از سگ‌ها نیاز به حمام ماهانه و بعضی بیشتر از این نیاز دارند اما شستشوی بیش از حد باعث کم شدن چربی‌های طبیعی سطح پوست شده و پوست حالت خشکی و خشنی به خود می‌گیرد و شفایت و درخشندگی موها کمتر می‌شود. همیشه قبل از حمام کردن سگ، آن را به خوبی تیمار نمایید وگرنه باعث تشکیل توده‌ها و گره‌های بیشتری خواهید شد. هرگز از پاک‌کننده‌های قوی یا صابون‌های قلیایی قوی استاده نکنید زیرا پوست سگ‌ها حساس است. شما می‌توانید از شامپوهای مخصوص سگ یا از شامپوی بچه استفاده کنید. آب مورد استفاده باید ولرم باشد. شما می‌توانید از وان حمام خود نیز استفاده کنید ولی باید بعداً آن را به خوبی بشویید. وان حمام بچه برای شستشوی سگ‌های کوچک مفید می‌باشد.

می‌توان از شامپوی خشک نیز جهت تمیز کردن سریع سگ‌ها استفاده کرد اما جهت استفاده در سگ‌های کثیف مناسب نمی‌باشد.

چنانچه برس زدن موهای سگ به طورمنظم صورت پذیرد معمولا نیازچندانی به شستن حیوان نمی باشد. اما درمواردی که آلودگی پوست وموها با شانه زدن رفع نمی شود یا مگر اينكه داراي موهاي بلند و پشمالو با پوشش خارجي سفيد رنگ باشند می توان اقدام به شستشو وحمام دادن حیوان کرد. با این وجود شستشوهای مکرر وزود به زود به دلیل نرم شدن موها وازبین رفتن چربیهای طبیعی پوست به هیچوجه توصیه نمی شود.برای شستن بدن سگها بهتراست که ازشامپو استفاده گردد ودراین رابطه می توان ازانواع شامپوهای بچه بهره گرفت. مشروط برآنکه نهایتا بدن حیوان را به خوبی آب کشیده ودرضمن طی چند روزبعد موها وپوست را ازلحاظ وجود شوره مورد بررسی قرارداد.برای شستن بهتراست که ازآب ولرم مایل به سرد بهره گرفته شود زیرا دراحساس سگها حرارت گرم 27 درجه وحرارت داغ معادل 38 درجه می باشد.
محیا
محیا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محیا 8/27/2009, 05:28

حمام کردن سگ:

حمام كردن اولين چيزي است كه وقتي سگ مي خريد به فكرتون خطور مي كنه .با اين كار حس مي كنيد كه ديگه سگه كثيف نيست و حالا ميشه توي خونه نگه اش داشت......

نميشه گفت كه اين تفكر اشتباه است اما نه به اين شدت. ما نبايد وضعيت جسمي سگ رو با خودمون مقايسه كنيم.فيزيولوژي بدن سك و انسان با هم متفاوت است تركيب پوست سگ با انسان تفاوت داره حتي ph پوست سگ قليايي است و انسان پوستش كمي اسيدي و انسان روي پوستش غدد عرق داره و سگ غدد عرق نداره بدن سگ بطور كامل از مو پوشيده شده و انسان خيلي كمتر.

پس چطوري تصور مي كنيد كه بايد به همان دفعاتي كه انسان به حمام مي ره سگ رو هم بايد شست؟؟؟

هيچ مي دونيد بيشتر دردسرهايي كه بعدا سگ دچارش ميشه مسبب اونها خود شما بوده ايد؟ خيلي از مراجعينم گله دارن كه اين سگ دست و پاش و بدنش رو مدام مي خارونه.و من هم مي دونم كه اون سگ بيچاره رو هفته اي دو بار حمام مي برده اند و حالا گله دارن كه چرا اين سگ خارشش قطع نميشه. چيكار مي تونم انجام بدم؟ جز اينكه مجبورم از داروهاي كورتوني و يا آنتي هيستاميني استفاده كنم.

لب كلام رو بگم و بعد بريم سراغ بحثمون : سگ فقط وقتي بايد شسته بشه كه بدنش بو بگيره واقعا كثيف بشه. اون هم تازه شرايط داره و در ادامه توضيح خواهم داد. سگها رو بطور عادي بايد سالي دو تا سه بار شست و اين مورد رو در سگهاي نگهبان بايد رعايت نمود اما شستشوي سگ بستگي به خيلي شرايط داره مثلا نژاد سگ كه آيا آپارتماني است يا نگهبان مو بلند است يا مو كوتاه جنس موها چيه؟ مثل اشپيتز موهاي زبري داره يا مثل مالتيز موهاش نرم است؟؟؟و سن اش چقدره؟ چند بار بيرون ميره محل زندگيش كجاست آيا در حومه شهر زندگي مي كنيد يا در وسط شهر؟؟؟

با شرايطي كه گفتم در مورد سگهاي آپارتماني بايد ماهي يكبار سگ رو شستشو بدهيد و نه بيشتر.
خب مي دونم حتما خواهيد گفت كه چكار كنيم سگ بو نگيره؟؟؟

بايد هر روز بطور مرتب موهاي سگ رو برس بكشيد و با اين كار موهاي مرده رو جمع مي كنيد و اونها بو نمي گيرند عروق خوني سطح پوست و فوليكولهاي مو تحريك مي شوند و چربيهاي سطح پوست بصورت يكنواخت در سطح موها و پوست پخش خواهند شد و موها نمدي نخواهند شد و جريان هوا به سطح پوست خواهد رسيد..
پس يادتون باشه همين مسئله برس كشيدن كمك شايان توجه اي در كم كردن بوي خاص سگ خواهد داشت و موها كمتر خواهد ريخت و موها درخشش و نظم خاصي پيدا خواهند كرد.

از طرقي با شستشوي زياده از حد چربيهاي سطح پوست حل خواهد شد و استقامت فولبكولهاي مو از بين مي رود و موريزش رو در پي دارد.و موها ترد و شكننده و جلاي لازم را نخواهند داشت.

سگها را معمولا از سن تولگي بايد به شستشو عادت داد و معمولا از سن 5 هفتگي به بعد مي توان سگ را شست و بايد سگ را بتدريج با حمام دادن عادت داد.

قبل از اينكه سگ را بشوريد بايد موها را به دقت برس بكشيد و دقت كنيد كه موها نمدي نباشند و هرگز سگي كه موهايش نمدي شده است را نشوييد چون آب به سطح پوست نخواهد رسيد و وضعيت موها هم بدتر خواهند شد.پس مهمترين وظيفه شما باز كردن موها از هم است و اگر وضعيت موها خيلي نامناسب شده باشد بايد موها را كوتاه كرد و معمولا از برسهاي مخصوصي استفاده مي شود كه الكتريسيته ساكن ايجاد نكنند و يا نوك سنجاقهاي برس تيز نباشد تا به پوست آسيبي نرسد.

شما هم بايد لباس مناسبي داشته باشيد تا اگر سگ خودش رو تكون داد براتون مهم نباشه و سگهاي بزرگ را در موقعي كه هوا گرم است بايد بشوييد و دقت كنيد كه در روزهاي سرد و يا روزي كه باد مي وزد اگر اينكار رو كرديد تا وقتي كه سگ كاملا خشك نشده اون رو در محيط باز نفرستيد.

سگها معمولا دوست دارند كه خودشون رو به آب بزنند اما بعضي هاشون از حمام وحشت پيدا مي كنند و اين شما هستيد كه نبايد اين ترس رو به جون اونها بندازيد وخيلي بايد با حوصله سگ رو بشوييد. اگه حمام منزل شما وان داره بهتره كه وان رو تا نصفه از آب پر كنيد و اسباب بازي هاي پلاستيكي سگ رو هم در داخل وان قرار بديد و سگ رو آهسته و با حوصله به داخل وان ببريد.و بگذاريد كه خودش رو پيدا كنه و حتما هم آب وان بايد ولرم باشه و در اين موقع از شامپو استفاده نكنيد. بعد كه از آب بازي حسابي سير شد كم كم شروع كنيد به شستنش تا يادم نرفته بگم كه قبل از شروع با شستشوي سگ بهتره كه يك گلوله پنبه رو با وازلين طبي چرب كنيد و داخل گوش سگ بگذاريد تا آب وارد گوشش نشه البته من خودم اين كار رو نمي كنم چون دقت مي كنم تا آب توي گوشش نره و يا بعد از حمام با حوصله سگ رو خشك مي كنم اما با وجود همه دقتهام يكبار گوش سگم( البته 6 سال پيش) حسابي چرك كرد و حيوون بيچاره كلي عذاب كشيد پس به شما توصيه مي كنم كه كار من رو انجام نديد و از همون پنبه چرب شده استفاده كنيد. و همچنين بهتره كه قبل از حمام كردن سگ موهاي بين پنجه هاش رو كوتاه كنيد و همينطور موهاي زير دم و موهاي اطراف چشم و روي بيني البته نزديك به چشم ها
حالا مي خواهيم كارمون رو شروع كنيم از كجا و چگونه؟؟؟؟

اگه سگه توي وان بهش خوش مي گذره كار شما راحت خواهد بود ولي اگه مجبوريد كه از تشت استفاده كنيد يه كمي كارتون سخت تر ميشه در مورد سگهاي سالم حمام كردن و خيس كردن بدن سگ بايد از پشتش شروع بشه ولي در مورد سگهاي بيمار و آلوده به كك و كنه بايد از روي سر شروع كنيد .و دليلش هم مهاجرت كك ها از سمت بدن به سر است . البته وقتي حيوان بيماري پوستي داره تعداد دفعات شستشن بيشتر خواهد شد و طبق نظر دكتر دامپزشك بايد انجام بگيره

ابتدا حيوان را خيس مي كنيد و بعد كه همه جاش خيس شد از شامپوي مخصوص سگ استفاده كنيد دقت كنيد كه شامپوي خودمون رو استفاده نكيند چون PH پوست سگ قليايي است و باعث آسيب رسيدن به پوست سگ مي شود و اگر شامپوي مخصوص سگرو در اختيار نداريد از شامپوي بچه ها كه تركيبات آمفوتريك و خنثي دارد استفاده كنيد و مي تونيد از شامپوهاي پروتئينه كودكان هم استفاده كنيد. و شامپوهاي هربال و گياهي هم خوب هستند اما بايد اسيديته آنها را در نظر بگيريد شامپوهايي در خارج از كشور وجود دارند كه تركيبات جو دو سر را دارند و خارش را كم مي كنند و من هنوز در ايران با آنها برخورد نكرده ام.

شامپو را در سطح بدن سگ پخش كنيد و سعي كنيد فقط يكبار در آن نوبت شستشو از شامپو استفاده كنيد.و همه قسمتهاي بدن سگ را به دقت شستشو دهيد مخصوصا بين انگشتان پا و دست را حتما متوجه شديد كه بيشترين جايي كه بدون دليل خارش مي گيره همين بين پنجه ها هستند و علتش هم اينه كه معمولا تمام چرك بدن به روي پنچه ها سرازير مي شود و اگر خوب شستشو نشود و آبشور نشوند بعد از حمام و خشك شدن ايجاد حساسيت و خارش مي كنند..

نحوه شستشو و دست كشيدن شما هم مهمه دقت كنيد كه باعث نمدي شدن موها نشويد و بعد كه حيوان را آب كشيديد اون رو در يك حوله بزرگ بپيچيد و خشكش كنيد اجازه ندهيد كه سگ با تكان دادن هاي پياپي خودش رو خشك كنه چون عادت داره خودش رو روي زمين و روي مبل و فرش بكشه و حداقل اثرش اينه كه موهاش توي هم برن و نمدي بشن.

بعد كه با حوله خشكش كرديد از سشواري كه دماي خيلي زيادي ايجاد نكنه و صداي كمي هم داشته باشه استفاده كنيد و موهاش رو دوباره برس بكشيد .
اگر بدن حيوان زود بو مي گيره : من يك راه حل هم دارم مي تونيد فاصله زماني بين دفعات شستن را افزايش بدين و در فاصله هاي كمتر از شامپوي خشك استفاده كنيد. شامپوي خشك پودرهاي مخصوصي است كه بايد بر روي پشت حيوان بريزيد و با حوصله حيوان را برس بكشيد و آن پودر مخصوص و تركيب خاصش همان شسشتن با آب رو براي شما انجام مي ده و خوشبختانه اين شامپو در ايران موجود است

تا يادم نرفته اين رو هم بگم كه هر وقت بدن حيوان بو گرفت دليل بر كثيف بودنش نيست شايد مشكلات ديگه داشته باشه مثلا كيسه هاي مقعدي پر شده باشند و يا دندانهاش بو گرفتن و يا ممكنه دچار بيماريهاي اختلال هورموني شده باشه.
و نكته آخري هم كه بايد بگم در مورد سگهايي است كه كنار چشم و روي بيني اونها اشك باعث بد رنگ شدن آن ناحيه مي شود در اين موارد مي تونيد با يك مسواك نرم متعلق به بچه ها آن ناحيه را مالش دهيد.
محیا
محیا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محیا 8/27/2009, 05:40

دوستان ببخشید خیلی طولانی شد
راستش قصدم برنده شدن نیست چون مامانم دوست نداره من برنده اون هامستر باشم ناراحت
این مطالب و خوندم گفتم شاید به درد دوستایی که سگ دارن بخوره...ما که از دار دنیا فقط یه لاکی داریم و یه مینا D\'oh
محیا
محیا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/27/2009, 17:56

مسابقه ادامه دارد. لطفا از رفرانسها به زبات انگلیسی استفاده کنید تا اشتباهات کمتر بشوند :m/:

موفق باشید
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف rain 8/27/2009, 17:59

دکتر اگه رفرانسی سراغ دارید بگید تا ما ترجمه کنیم خیلی خوشحال
rain
rain
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/27/2009, 18:09

خیلی خوشحال این یعنی جواب را بگم که! پس مسابقه پس دیگه فرت؟ نه می خوام در راه پیدا کردن جواب این سوال شاید بتونیم چیزای غلط را از درست بهتر تشخیص بدیم و همیشه دنبال راه ساده تر نباشیم. دنبال رفرانسهای معتبر باشیم و هر چیزی را رفرانس ندانیم :\m/:

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Alireza 8/27/2009, 18:44

چکیده ی ترجمه ی من :
به عنوان صاحب یک حیوان خانگی ، تمیز نگهداشتن حیوان بر عهده و مسئولیت شماست . متاسفانه بسیاری با ترس از صدمه به سلامت حیوان ، مدام سعی در شستن حیوان دارند . در اصل ، شست و شوی بیش از اندازه ی سگها هم موجب از بین رفتن روغن های پوستی مدافع میشود. تعداد دفعات شست شوی ، به سگ شما ارتباط دارد . به طور مثال ، سگهایی که بیشتر وقت خود را در آب میگذرانند ، معمولا پوستهای چربی تری دارند . سگ های مو کوتاه و آنهایی که بیشتر وقت خود را در خانه میگذرانند ، قاعدتا نیاز کمتری به شست و شو به نسبت سگهایی که در خارج از خانه رفت و آمد دارند پیدا میکنند .

http://www.pet-tails.com/LPMArticle.asp?ID=242
Alireza
Alireza
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/28/2009, 05:05

اقای دکتر من چیکار کنم نمی تونم ترجمه کنم اخه. پس یعنی به قول خودتون هستر فرت؟ گریه
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/28/2009, 14:10

محمد جان نگران نباش امیدوار باش :m/:

ولی باید به فکر جایگاه مناسب باشی تا بعد.

فعلا سارا برده ولی کامل نیست :;;>:
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/28/2009, 15:08

اقای دکتر من هییییییییییییییییییییییییچ جوری نمیتونم اطلاعات بدست بیارم.شما فکر جاش نباشین من به زورم شده یه قفس براش میخرم.همستر گریه گریه گریه گریه
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 8/28/2009, 15:15

دکتر شما با این حرف هاتون منو امیدوار میکنید

من همچنین دارم تحقیق می کنم و قبلا هم قول داده بودم الان هم میدم من تو این مسابقه برنده میشم

میشه بپرسم شما همسترو چطور به تبریز میفرستین؟

یا نمی فرستین اصلا؟ تعجب تعجب تعجب تعجب
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 9/1/2009, 05:02

اقای معماریان من دارم تحقیق میکنم به این زودی ها تموم میشه .

مبادا از مسابقه صرفه نظرشین :m/:
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 9/2/2009, 16:20

سارا من می خوام بگردم ترجمه کنم؛ اگه واقعا هامستر رو می خوای بجنب خیلی خوشحال
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف محیا 9/2/2009, 16:35

منم به نفع رقبا میدون و خالی میکنم خیلی خوشحال
محیا
محیا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 9/3/2009, 02:00

من تحقیقم رو تموم کردم فردا پس فردا میذارم

شما اگه همسترو میخوای بجنب متفکر:
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 9/3/2009, 09:19

چه رقابت تنگاتنگی !!!! خیلی خوشحال
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 9/3/2009, 09:27

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند! - صفحة 2 Funny_Photo_248

آیا باید گربه خود را بشوریم؟

در رابطه با این سوال نظرات مخالف زیادی وجود دارد.اما به طور کلی هیچ دلیلی وجود ندارد که گربه خود را بشویید. مخصوصا گربه های مو کوتاه که در محیط در بسته نگهداری میشوند.گربه ها درصد بسیار بالایی از وقت خود را به آراستن و تمیز کردن خود میپردازند و در این کار استاد هستند. با زبان زبر خود کثیفی ها و ذرات ریز آشغال را از لای موهای خود می زدایند تا خود را تمیز و بدون بو نگاه دارند. گربه هایی که موهای بلند دارند اگر موهایشان بیش از حد چرب شد گاهی به حمام احتیاج دارند. چرب شدن موی گربه به شرایط آب و هوا و مشخصات فردی پوست گربه بستگی دارد. گاهی نیز موهای گربه به دلیل اتفاقات ناگواری که برای خود به وجود میاورد به شدت کثیف میشود. در این مواقع لازم است که گربه خود را به حمام ببرید.

http://www.pets.ca/pettips/tips-87.htm
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
اکثر گربه ها احتیاجی به حمام کردن ندارن مگر این که بر روی پوشش بدنشان مواد سمی وجود داشته باشد اما برخی نژاد ها مثل اسفینکس (sphinx) که تقریبا بدون مو هستند به حمام منظم احتیاج دارن تا چربی اضافه پوستشان از بین برود.

شامپوها و نرم کننده های گربه

هنگامی که گربه را حمام میکنید فقط از شامپو ها و حالت دهنده های غیر سمی ای استفاده کنید که مخصوص گربه ها هستند. محصولاتی که برای انسانها و سگها ساخته شده اند و یا صابون هایی که در خانه استفاده میکنیم اغلب برای گربه ها سمی هستند و نباید مورد استفاده قرار بگیرند.

http://cat-care.suite101.com/article.cfm/how_to_give_a_cat_a_bath
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

حمام و تمیز کردن گربه میتواند سرگرمی یا دردسر باشد

گربه ها ذاتا حیوانات تمیزی هستند. یک گربه نرمال روزانه 5 ساعت در روز را صرف تمیز کردن خود میکند و 16 ساعت هم میخوابد. اما گاهی وسواسی ترین گربه ها هم احتیاج به آراستن و تمیز کردن دارند.

اینجا بعضی از فواید تمیز کردن منظم گربه می اشد:

مو ها و پوست گربه خود را در شرایط مناسب و تمیز نگاه میدارد.
مقدار موهای ریخته شده بر روی لباس و و اسباب منزل شما را کاهش میدهد.
میزان حساسیت افرادی که آلرژی دارند را کاهش میدهد.
باعث میشود که بیماری های گربه مثل زخم ها ، کک ، ساس ،جوش ،خارش، کاهش وزن و عفونت گوش و ... قبل از اینکه به مراحل جدی برسند تشخیص داده شوند.

حمام کردن گربه ها هر چند وقت یک بار؟

بستگی به نوع پوشش و تحمل گربه شما دارد. شانه کردن هفتگی برای اینکه موهای مرده را جدا کنیم و روغن طبییعی پوست در سطح پوست پخش شود برای گربه های مو کوتاه و یا با مو های با اندازه متوسط کافیست. گربه هایی که موهای کوتاه دارند به ندرت احتیاج به حمام دارند مگر این که به شدت کثیف شده باشند یا به علت کسالت فادر به تمیز کردن خود نباشند.
در مورد گربه های مو بلند این چنین نیست. موهای آنها باید هر روز یا چند بار در هفته شانه شود تا موهای در هم رفته شان منظم شود. شانه کردن روزانه برای گربه های ایرانی یا نژاد مختلط شده با گربه های ایرانی سودمند است. همچنین ممکن است لازم شود که هر یکی دو ماه یک بار آنها را به حمام ببریم تا موهای بلند آنها را تمیز نگاه داریم. کوتاه کردن ناخن های گربه هر 2 هفته یکبار توصیه میشود.

http://www.cathealth.com/groombath.htm

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند! - صفحة 2 Dog_in_bath_17582215_std

حمام کردن سگ ها

حمام کردن بیش از اندازه باعث خشک شدن پوست سگ میشود . ولی چه کسی دوست دارد که یک سگ کثیف داشته باشد؟ آیا حمام با اسفنج یا حمام خشک میتواند جای شامپو و صابون را بگیرد؟
سگ ها بر روی پاهای ما مینشینند، بر روی مبل های ما دراز میکشند،و در کنار ما در ماشین می نشینند. ما دوست داریم که سگ هایمان تمیز باشند. ولی اغلب دارندگان سگ دوست دارند بدانند که هر چند وقت یک بار باید سگ هایشان را حمام کنند؟

دلایلی که نباید سگمان را به دفعات زیاد به حمام ببریم:

دفعات لازم برای حمام کردن سگ بستگی به این دارد که سگ چقدر کثیف میشود و نوع پوشش آن چگونه است. به طور کلی هر چقدر که سگ را کمتر حمام کنیم بهتر است. در گذشته سگ ها را به حمام میبردند تا میزان کک و ساس و دیگر انگل ها را کنترل کنند ولی امروزه دارو های جلوگیری کننده موضعی این مشکل را حل میکنند. حمام کردن سگ چربی طبیعی پوست را از بین میبرد و حمام کردن بیش از اندازه پوست را خشک و خارش دار میکند و خاریدن پوست توسط سگ موجب عفونت میشود. سشوار پوست را باز هم خشک تر میکند . دلیل دیگری که باید از آب و صابون اجتناب کرد امکان سرما زده شدن سگ میباشد.

دفعات حمام کردن سگ به تناسب پوشش سگ:

سگهایی که موهای کوتاه و نرم دارند مثل تریر بوستون (Boston Terrier) احتیاج به حمام زیادی ندارن. اگر در محیط خانه نگه داشته شوند و تمیز بمانند، تمیز کردن با یک پارچه مرطوب و ضد عفونی هر چند روز یک بار کافیست. سگ هایی که مو های بلند یا ابریشمی یا فر دارند به تمیز کردن بیشتری نیاز دارند. اغلب سگ ها بدون نیاز به حمام تمیز باقی میمانند. لازم است که در هنگام بازگشت سگ از بیرون به منزل پنجه های آنها تمیز شود.

حمام کردن توله سگ ها:

توله سگ ها با سن کمتر از 4 یا 5 هفته نباید حمام بشوند. هر چند عادت دادن سگ به حمام در سنین کم باعث میشود که از تقلا کردن در سنین بالاتر دست بر دارند. توله سگ ها به آسانی و به سرعت سرما میخورند و باید کلا و به طور کامل خشک شوند تا سرما نخورند.

http://dog-care.suite101.com/article.cfm/how_often_should_i_bathe_my_dog

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

همیشه باور بر این بوده که حمام کردن سگ به طور مداوم کار درستی نیست. بخشی از این باور درست و بخش دیگری از آن اشتباه میباشد. بسته به علاقه سگ و آب و هوا ، شنا کردن سگ در آبهای طبیعی ورزش مناسبی برای سگ است ولی استفاده از شامپو و صابون زیاد برای تمیز کردن سگ میتواند خطرناک باشد. مخصوصا استفاده از شامپوهای مخصوص انسانها میتواند باعث عدم تعادل عرق و چربی بر روی پوست سگ شود و پوستش را خشک و خارش دار کند. شامپو های مخصوص سگ ها بسیار بهترند و توصیه میشود که فقط هر چند هفته یک بار از آنها استفاده شود. شامپوهایی با خاصیت دارویی که برای درمان بیماریهای پوستی استفاده میشوند و میزان مصرف آنها بسته به شرایط سگ دارد.

بهتر است که فقط وقتی سگ را حمام کنید که پوشش بدنش چرب شده است یا قرار است که یک مهمانی داشته باشید. بوی سگ نیز نشانه ای است که میتواند شما را راهنمایی کند که موقع حمام کردن سگ فرا رسیده است.

http://pets.iloveindia.com/dogs/dog-bath.html

اين مطلب آخرين بار توسط N@zanin در 9/3/2009, 13:07 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/3/2009, 10:16

همسایه ما یک سگ سفید و سیاه دارند. برای من جالب بود که چه طور این همسایه ما با سگش دو تایی همیشه با هم به حمام می روند برای همین این رو از دکتر پرسید و دکتر به من گفتن که این کار اشتباه است. حالا خوشحالم که دوستان اطلاعات کاملتر و مفیدی را قرار می دهند.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 9/3/2009, 10:27

اتفاقا من یه چیزی هم خوندم تو این مایه ها که حتی اگه 2 تا سگ یا 2 گربه داریم باید موقع حمام جدا کنیم ولی رفرنس به نظرم زیاد معتبر نیومد که قرار بدم. دیگه چه برسه به حمام با سگ! من روزی 100 بار بعد از دست زدن به لاکی ها دستم رو میشورم و اوایل که کرم نمیزدم دستم پوست پوست شده بود. بعضی ها رو حساب صمیمیت با حیوان کثیف کاری میکنن. مثل بوسیدن پوزه سگ!
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/3/2009, 17:25

ممنون نازنین جان مطالب خوبی بود گرچه اشتباهاتی هم داشت و هنوز کامل نیست مخصوصا در مورد علت عدم نیاز به شستشو.

در مورد تماس دهان انسان با پوزه سگ هم باید بگم که همانطور که نازنین گفت کار بسیار اشتباهی است و می تواند برای سگ مشکل ایجاد کند چون بزاق سگها بسیار اسیدیتر از انسان است ومیزان باکتریهای دهان انسان بسیار بیشتر از دهان سگ. یک تحقیق نشان میدهد میزان باکتریهای دهان انسان به اندازه رکتوم سگ است ناراحت

با درورد
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 9/5/2009, 12:35

دلایل عدم شستشو توی متن تا حدودی هست البته به طور مجزا تو هیچ سایتی بهش نپرداخته بود، من خیلی از سایتها رو نگاه کردم.
به هر حال دوست داشتم یه چیزی بنویسم به بچه ها کمک کنه منو جزو شرکت کنندگان مسابقه حساب نکنید. هر چند هامستر خیلی دوست دارم ولی اتاقم دیگه جای حیوون جدیدی نداره قرارداد من با خانواده اینه که حیوونام از اتاق بیرون نیان و ترجیح میدم وقتی توانایی نگهداری خوب رو دارم یکی دیگه اضافه کنم، آخه من تا پای پیری و مرگ هر حیوونی به پاش میشینم.
خیلی خوشحال
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف مه لقا 9/5/2009, 14:54

خوش بحالت نازنین جون که خودت مراقب خودت هستی آخه من یه مشکل بزرگ دارم اونم اینه که من روی هم رفته از خیلی از آدما چندشم میشه و معمولا ترجیح میدم زیاد با آدمای غریبه روبوسیم نکنم . ولی منه دیوونه به هیچ وجه از حیوونا چندشم نمیشه . یعنی اگه بعد دست زدن به حیوونای خونگیم بخوام دستام بشورم به دو علته یکی از ترس اینکه مامانم یا تایماز دعوام کنن و یا اینکه از ترس مریض شدن (البته معمولا نمیترسم مگه اینکه به گربه های خیابون دست زده باشم D\'oh ) این مسئله مهمترین علت اینه که خونوادم مخالف نگه داشتن حیوونات منن. گریه
شاید بهم بخندید اگه بگم که وقتی کوچیک بودم با دهنم به جوجه هام غذا میدادم. الانم میتونم اینکارو بکنم بدون ذره ای ناراحتی فقط از ترس مریض شدن دیگه سعی میکنم جلوی خودمو بگیرم.
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 9/5/2009, 15:18

اوه ؛ مه لقا به خودت آسیب میرسونی؛ لاک پشت تو آبی زندگی میکنه که توش همه جور غذایی میخوره و دستشویی هم میکنه ، حیوونای دیگه هم همینجور، من دکتر نیستم ولی میدونم حیوونا حموم نمیرن خیلی خوشحال ، من شنیدم گربه میتونه نازایی بیاره ، هر چند خودم یه دونه دارم ولی امکان نداره دستم رو نشورم وقتی بهشون دست میزنم.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة