گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نخل مرداب (پنجه كلاغی) - CYPERUS

+7
masi
sara_b211
لاکی
eti64
apb
محمد
Foad
11 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

نخل مرداب (پنجه كلاغی) - CYPERUS - صفحة 2 Empty رد: نخل مرداب (پنجه كلاغی) - CYPERUS

پست من طرف farhad razavi 1/9/2010, 12:19

سلام
دوستان عزیز
برای اینکه نخل مرداب سریع تر و بهتر ریشه بده باید برگها رو از ته بزنید یعنی فقط نیم سانتیمتر از برگ ها باقی بمونه .
در غیر این صورت ریشه دادن و جوانه زدن با کندی و مشکل روبرو میشه.
معصومه خانم عکسی که شما گذاشتید کاملا روش غلطی هست یعنی آب اصلا به قسمتی که ریشه زایی میکنه نمیرسه و فقط سر برگهای قدیمی که هیچ خاصیتی هم ندارند خیس میشه و بعد از مدتی هم کاملا خشک میشن.
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نخل مرداب (پنجه كلاغی) - CYPERUS - صفحة 2 Empty رد: نخل مرداب (پنجه كلاغی) - CYPERUS

پست من طرف masi 1/9/2010, 14:56

درسته آقاي رضوي.كاملا خراب شد.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 1/9/2010, 17:07

<:-p من یه گلدون بلند پر از آب برای نخل مرداب هام انتخاب کردم.برگها رو کامل توی آب گذاشتم خیلی سریع هم ریشه دادن و جوانه هاش هم بلند شدن.فقط نمی دونم اون 5سانی ساقه ی قبلی + برگ های قدیمی که هنوز کاملا سالمن رو چی کار باید کنم؟جوانه ها از کنار ساقه ی قبلی در اومدن ریشه ها از زیر برگ های قدیمی! کمک
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 3/4/2011, 12:48

چندتا شاخه نخل مرداب از یک دست گل برداشتم و فعلا در این وضعیت قرار دادمشون. اینجوری جوانه می زند؟

نخل مرداب (پنجه كلاغی) - CYPERUS - صفحة 2 M2uv73b7nhhftz4xwody

نخل مرداب (پنجه كلاغی) - CYPERUS - صفحة 2 Pjy8uazzeqojpq7so8b
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شیوا 3/5/2011, 12:49

درسته آقا فواد
به زودی ریشه ها ظاهر میشن..
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 3/5/2011, 13:19

ممنون خانم شیوا
فقط یکیش زرد شده، ساقش، تو عکس اولین از سمت راست، آن هم ریشه می ده؟ ریشه را باید تو سنگ یا شن بده؟ خانم شیوا، شما عکسی ندارین از مال خودتان؟
و سوال دیگه، میشه در تانک ماهی نگهش داشت؟ من به این نیت اینجوری کردم که در تانک ماهی هام بزارمش، ولی دیدم که با نخل مرداب تراریومهای مردابی درست می کنند. نمی دانم کسی در این مورد تجربه ای دارد یا نه.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شیوا 3/6/2011, 10:26

اون ساقه ی رو به نظر نمیاد مشکلی پیش بیاره ...من در حال حاضر متاسفانه جز 1 شاخه نخل مرداب دیگه ای ندارم ..البته همه با هم ریشه نمیدن و بعضی وقتها فاصله زمانی زیادی از ریشه دادن هرکدومشون میگذره تا نوبت بعدی میشه..
منم قبلا میخواستم برای ماهی ها بکارمشون زیر ماسه اما جایی خوندم نخل مرداب داخل آب بزرگتر از 50سانت نمیشه و بهتره اونو داخل مخلوطی از برگ پوسیده ماسه و خاک رس قرارش بدین که حالت باتلاقی رو ایجاد میکنه و گیاه تو این حالت میتونه به بهترین حد رشدش برسه پیروزی
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 3/6/2011, 11:53

ممنون خانم شیوا
من هر چقدر گوگل کردم، هنوز تصویر آکواریومی با نخل مرداب ندیدم. نمی دانم اصلا میتوان چنین کاری کرد یا نه. تصویر آکواریوم مردابی زیر با نخل مرداب، بسیار زیبا است، شاید در آینده چنین چیزی را طراحی کردم:

نخل مرداب (پنجه كلاغی) - CYPERUS - صفحة 2 1dxat5s94f4efzwc1oi8

نخل مرداب (پنجه كلاغی) - CYPERUS - صفحة 2 Jgoyb71ryzca2evg8f1y

در مورد نگهداری ماهی و نخل مرداب مطلبی هنوز پیدا نکردم. البته پیش از این با آقای صافدل در مورد نگهداری گیاه بامبو و نخل مرداب در آکواریوم ماهی مشورت کرده بودم. حالا که هنوز گیاهان من ریشه ندادن و فعلا به دنبال اطلاعات بیشتر و تجربه دیگران در موردشون هستم.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف tortoise 3/9/2011, 11:31

امروز گلفروشی سر کوچه 4 تا نخل مرداب بهم داد,همونجور که گفتین برگها رو بریدم و وارونه تو آب گذاشتم .
این گلهای وسطش مشکلی تو ریشه دادن ایجاد نمی کنند؟
tortoise
tortoise
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 3/10/2011, 13:51

ریشه ها از بین برگهای قبلی ظاهر میشن وجود گل اهمیتی نداره... خیلی خوشحال
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف tortoise 3/11/2011, 13:54

ممنون.
tortoise
tortoise
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شيما 3/12/2011, 07:41

اينارو ميشه تو تراريوم لاكي هم گذاشت؟؟؟
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

پست من طرف شیوا 3/12/2011, 09:28

شيما نوشته است:اينارو ميشه تو تراريوم لاكي هم گذاشت؟؟؟
گذاشتنش میشه گذاشت اما آیا لاکیا اجازه میدن گیاهی باقی بمونه؟ خیلی خوشحال
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة