گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

+45
farzad
هیوا
hasti
zahra23
ساکورا
ssk_1361
qbht
masi17726
Ati
Innocent
moji bigham
کوکولی
alex_pk
farzadprogram
مونا
Wolfman
MANI_SHSH
negyyy
Hamed
alegria
فریده
ghaffaria
spider
Farshad.roger
مروارید خانوم
الهام
sharareh
niloofar20
MiladicA
samir
سارا س
lida
فائزه
محمد
لاکی
byasini
Paris
Ronia
snake_eater
jigili
apb
هورین
Dr. Iman Memarian
shafagh
Foad
49 مشترك

صفحه 4 از 8 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  الصفحة التالية

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) - صفحة 4 Empty رد: غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

پست من طرف مروارید خانوم 4/6/2010, 12:01

سمت چپ خیلی خوشحال

تهران نیستم...
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) - صفحة 4 Empty رد: غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

پست من طرف spider 4/6/2010, 12:06

به همه ی آکواریومی ها سر زدید؟!!
خوب مولی خوراک بخرید
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف samir 4/6/2010, 14:23

مروارید خانوم عزیز

باید توی آکواریوم جدا زندگی کنند. باکمی گیاه آکواریومی تا بچه هاشون راحت رشد کنند. مولی ها ماهی های قشنگی هستند از دیدنشون لذت هم خواهید برد. گاهی به محض خرید بچه دار هم می شن. بستگی به شانس شما داره. اگر آکواریومتون مناسب باشه، بچه هاشون خیلی زیاد می شن و فکر کنم با توجه به اینکه لاک پشتتون کوچک هست، کفاف بده.

ماهی کیلکا هم می شه داد منتها بدون سرش. می تونید از پلتهای حاوی کلسیم بالا هم استفاده کنید. اینطوری خطر پلتهای دیگر هم نداره که باعث رشد بیش از حد اندامهای داخلی بدون رشدلاک بشه.

spider جان

شما جایی می شناسی که ماهی خوراک داشته باشه. آکواریومی مصطفی داشت که هنوز بعد از تعطیلات نیاورده و ماهیخوراک من هم تمام شد. لاک پشتهام دو تا شدند، مصرفشون رفته بالا.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 4/6/2010, 16:34

از دوستانم سوال کردم، میگن اینجا یه نوع ماهی خاکستری به عنوان غذا ( مثلا واسه ماهی اسکار ) هستش به اسم ماهی کاریزی

ممکنه این همون ماهی خوراک باشه؟

پسر خالم میگه برای ماهیهای اسکارش میخره و باله هاشون رو می بره تا راحت بخورنش ناراحت
منم میتونم همین کارو بکنم؟؟

لاک پشتم کوچولوئه، چطوری می خواد ماهی رو بخوره؟؟؟
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 4/6/2010, 16:37

من نوع ماهی رو نمیدونم قابل خوردن برای لاکپشت هست یا نه. ولی اگه ماهی برای لاکیتون بزرگه قطعه قطعه اش کنید. ولی ماهی رو طوری بدید که حتما لاشه کاملش خورده بشه.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 4/6/2010, 16:40

راستی!

یکی از همکارام می گفت یه بار از همین ماهی کاریزیا برا ماهیاش ریخته، بعد از نیم ساعت همه ی ماهیاش مردن گریه

چه علتی داشته؟؟

از کجا میشه ماهی بیمار رو تشخیص داد؟؟

پسرم طوریش نشه یه وقت ناراحت
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف spider 4/6/2010, 16:44

قبل از این که ماهی رو به لاکپشت بدید 20 دقیقه تو آب مک بزارید بمونه
سمیرا خانم یه جا میشناسم ولی تو میدون خراسان هست!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 4/6/2010, 16:45

ممنون نیلوفر جون

حتی باله ها و دمش رو هم بدم بش؟؟
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 4/6/2010, 16:48

آهان

گذاشتن توی آب نمک چه فایده ای داره؟؟
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/6/2010, 17:23

مواد سمی و میکروب میکشه
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/7/2010, 00:53

مروارید عزیز

از ماهی ها که می گید یک عکس بذارید، بد نیست، تا بچه ها نظر بدهند. مهم اینکه از شگ ماهیان نباشه . در اونصورت نباید سرش را به لاک پشت بدهید.

spider عزیز

آره یادمه یک بار هم پارسال که من دنبالش می گشتم توی یک تاپیک گفته بودید. میشه شماره تماسش را بدید؟ محل کارم طالقانی-شریعتی هست و فکر کنم بتونم با یک ماشین برم اونجا بخرم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 4/7/2010, 11:51

یعنی حتی اگه اون ماهی بیمار باشه، با گذاشتن تو آب نمک مشکلی برا لاکیم بوجود نمیاره؟

چشم، عکسشو میذارم
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف ghaffaria 4/12/2010, 14:50

سلام به همه دوستان عزیز

من مشکلم رو تا به حال در چند تاپیک مختلف مطرح کردم ولی هنوز درگیرشم

لاکپشتم رو من 10 روز قبل از عید تهیه کردم. از اون روز غذا نخورد تا چند روز پیش همه چیز رو تجربه کردم و در نهایت امر بهش ماهی قزل الا دادم که اون رو خورد البته فقط برای دو روز دیگه نخورده تا حالا

براش کرم خونی هم می اندازم فایده نداره

از همه نظر شرایط براش مهیا هست گرما خشکی عدم استرس

ولی غذا نمی خوره

حتی در فروم خوندم که باید بهش مخلوط زرده تخم مرغ 1/8 قرص کلسیم و شکر بهش بدم که باز فایده نکرد ریختم تو دهنش همش رو تف کرد بیرون پدرسوخته

یکی از چشم هاش رو می ماله و گاهی جفتش بسته می شه... و همش هم زیر اب خوابه تحرکش خیلی کمه

نمی دونم چکار کنم

در ضمن من در تهران نیستم و نمی تونم پهلوی متخصص ببرمش

چه کنم لطفا کمکم کنیددددددددددددددددددددددددد
ghaffaria
ghaffaria
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/12/2010, 15:05

با توضیحات شما و بسته شدن چشم و کم تحرکی به نظر نمیاد به خاطر استرس از خوردن غذا امتناع کنه و احتمال داره که بیماری ای وجود داشته باشه.
با توجه به اینکه تهران نیستید می تونین با آقای دکتر عزیز تماس بگیرین که راهنماییتون کنند.
https://lakposhtha.forumfa.net/html-h4.htm
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ghaffaria 4/12/2010, 16:07

نمی دونم الان که می خواستم دور چشمش پماد ویتامین آ بزنم خیلی عصبی شد و همش دهنش رو باز می کرد که من رو گاز بگیره

لازم به ذکره که ایشون 12-13 سانتی متری هستن ....

البته الان چشماش باز شده ولی من به خاطر تامین ویتامین آ براش زدم چون همون طور که گفتم غذا نمی خوره
ghaffaria
ghaffaria
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/12/2010, 17:18

نظر دکتر چی بوده؟

چون این فروشنده ها اونقدر حیوان رو گرسنه نگه می دارن که باعث بیماریش می شن.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف ghaffaria 4/12/2010, 17:31

متاسفانه من با پزشک هنوز صحبت نکردم

البته در تهران زندگی نمی کنم...
ghaffaria
ghaffaria
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/12/2010, 17:34

خوب چرا زمان رو از دست می دی. زودتر با دکتر تماس بگیر. هر کدوم از ما توی این فروم مشکلات زیادی در مورد لاک پشتمون داشتیم که با کمک و راهنمایی دکتر حتی با تلفن حل شده
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/12/2010, 17:54

به نظر منم زمان رو از دست نده و زود با دکتر تماس بگیر وگرنه پشیمون میشیا مثل زبونم لال تجربه تلخ هفته پیش من :[-o<:
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ghaffaria 4/12/2010, 18:31

اره حتما این کار رو می کنم

راستی یه خبر خوب امروز باز هم لاکی ماهی قزل الا خورد... سعی کردم ریپتیل رو تو ماهی مخفی کنم بهش بدم ولی مثل هسته تفش می کرد بیرون...

چکار کنم؟؟؟؟؟

خوردن ماهی قزل الا می تونه تغذیه کاملی باشه؟؟؟؟؟؟

اگر دوباره نخورد چی؟؟؟؟؟؟
ghaffaria
ghaffaria
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/12/2010, 18:38

باید لاشه کامل ماهی رو بخوره. اگه براش ماهی مولی بریزی خودش خود به خود تحریک می شه و شکارش می کنه
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/12/2010, 18:44

خیلی خوبه که خورده از اون بهتر اینه شما پیگیری بهش اهمیت میدی...فعلا که خورده خوبه غذای اصلیش ماهی خوراکه بهش بده حتما اونم میخوره وقتی ماهی قزل الا میخوره.....به دکتر هم زنگ بزن یا میگن چی کار کنی یا دکتری رو معرفی میکنن
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ghaffaria 4/13/2010, 01:44

ممنون از همراهي و همدلي شما دوستان نيك

ميشه بپرسم دقيقا منظور از ماهي خوراك چيه؟

ممنون
ghaffaria
ghaffaria
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف samir 4/13/2010, 01:46

خوردن ماهی قزل الا می تونه تغذیه کاملی باشه؟؟؟؟؟؟

فیله ماهی به تنهایی اصلا مناسب نیست و دقیقا همانند گوشت قرمز و سایر مواد پروتئینی مشکلات رشد اندامهای داخلی بدون تامین مواد لاک را فراهم می کنه. باید همراه با فیله به لاک پشتتون کلسیم هم از طریق کف دریا برسونید. با اینحال کافی نیست.

براش لاشه کامل ماهی مثل ماهی کیلکا منتها بدون سر یا ماهی خوراک که تحت همین عنوان در آکواریومی ها می فروشند، تهیه کنید. بعلت بوی قوی که آنها دارند با توجه به اینکه به قزل آلا تمایل نشان داده آنها را هم خورد.
بهترین تغذیه که از خیلی بیماریهای نرمی لاک و آسیبهای چشمی ناشی از ویتامین آ کمک می کنه، لاشه کامل ماهی هست.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف alegria 4/13/2010, 12:49

تهیه ماهی خوراک برای من سخته. لطفا راهنمایی کنید چون ندارن اکواریم ها
alegria
alegria
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

صفحه 4 از 8 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة