گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

+45
farzad
هیوا
hasti
zahra23
ساکورا
ssk_1361
qbht
masi17726
Ati
Innocent
moji bigham
کوکولی
alex_pk
farzadprogram
مونا
Wolfman
MANI_SHSH
negyyy
Hamed
alegria
فریده
ghaffaria
spider
Farshad.roger
مروارید خانوم
الهام
sharareh
niloofar20
MiladicA
samir
سارا س
lida
فائزه
محمد
لاکی
byasini
Paris
Ronia
snake_eater
jigili
apb
هورین
Dr. Iman Memarian
shafagh
Foad
49 مشترك

صفحه 1 از 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  الصفحة التالية

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) Empty غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

پست من طرف Foad 8/8/2009, 09:10

غذا نخوردن لاک پشت (علت و رفع آن و غذای مناسب لاک پشت)

یکی از مشکلات شایع در نگهداری از لاک پشتها غذا نخوردن آنهاست. لاک پشت نوزادی که خریداری می کنید ممکن است در چند روز اول غذایی نخورد و تا مدتی در صورت حضور شما غذا نخورد. در این حالت لاک پشت باید تنها گذاشته شود تا به شرایط جدید خود عادت کند.
پایین بودن دما آب نیز باعث غذا نخوردن لاک پشت می شود، در این حالت باید دمای آب را تنظیم کرد. دمای مناسب آب بین 24.5 تا 25،5 درجه سیلسیوس است.
استرس، شرایط بد زندگی، بیماری، نداشتن محل مناسب برای فعالیت، زیاد لمس شدن و تعویض مکرر آب نیز از دیگر عوامل غذا نخوردن لاک پشت است. در این شرایط باید لاک پشت از دیگر لاک پشتها جدا و قرنطینه شود و از غذاهای مورد علاقه آن استفاده کرد. اگر غذا نخوردن لاک پشت بیشتر از چند هفته ادامه داشت باید لاک پشت تحت نظر دامپزشک قرار گیرد، در این حالت امکان وجود انگل و بیماری در لاک پشت وجود دارد.

میگو ، گوشت، مرغ و گوشت چرخ کرده ، لبنیات ، نان غذاهای مناسبی برای لاک پشت نیست و می توانند برای لاک پشتها مشکلات زیادی ایجاد کنند.

بهترین غذا برای لاک پشت لارو ماهی و ماهی خوراک است. پلتهای و غذاهای مخصوص لاک پشت نیز برای تغذیه لاک پشت مناسب اند.
غذا برای یک لاک پشت نوزاد پلت است. مقدار مصرف پلت در طول روز باید به اندازه حجم سر لاک پشت بدون در نظر گرفت حجم گردن آن باشد ( برای لاک پشتهای نوزاد فقط 3 یا 4 تا دونه ). اگر در روزهای ابتدایی پلت در اختیار ندارید می توانید از مقدار کم سفيده تخم مرغ ( آب پز )، گوشت مرغ و بولقمون ( آب پز ) ، ماهي قزل آلا ( گوشت خام ) و ماهي تن (كنسرو شده در آب) فقط برای چند روز استفاده کنید.
استفاده از سبزیجات و غذاهای دیگر برای لاک پشتهای نوزاد (کوچکتر از یک سال) فقط باید به عنوان تنوع غذای استفاده شود و این برای رژیم غذایی لاک پشتها مناسب است که رژیم غذایی آنها دارای تنوع لازم باشد. برای لاک پشتهای بزرگتر از یک سال باید از پلت و سبزیجات به طور یک روز درمیان استفاده شود. استفاده از غذای دیگر مانند کنسرو ماهی و یا ماهی خوراک می تواند رژیم غذایی مناسبی را برای لاک پشت به همراه داشته باشد.

غذاهای مناسب برای لاک پشت عبارتند از :
1- تغذیه لاک پشت با ماهی های زنده کوچک مانند گوپی ها و لارو آن ها
2- سبزیجات و میوه جات مجاز در جیره غذایی لاک پشت
3- غذاهای تجاری مخصوص لاک پشت

اين مطلب آخرين بار توسط Foad در 1/24/2011, 09:03 ، و در مجموع 4 بار ويرايش شده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) Empty رد: غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

پست من طرف shafagh 8/8/2009, 10:36

میتونم بهشون ماهی قزل آلا کامل بدم؟
یعنی همه ماهیو حتی استخوانهاش؟
shafagh
shafagh
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) Empty رد: غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/8/2009, 10:41

اگر به پرورش ماهی قزل آلا دسترسی دارید می توانید از لارو و بچه ماهیهای قزل آلا استفاده کنید.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shafagh 8/8/2009, 10:44

غیر از این کار چیکار میتونم بکنم که غذا بخورن؟
حتی لاشه ماهی هم نمیخورن یعنی اول بو می کنند اگه بوی قزل الا نده نمیخورن
shafagh
shafagh
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/8/2009, 10:45

یکم گرسنگی احتمالا مشکل را حل می کند
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shafagh 8/8/2009, 10:50

دلم براشون میسوزه
2روزه غذا نخوردن
درضمن کف دریا را چجوری بهشون بدم؟
آقای دکتر ممنون از کمکتون چشمای لاک پشتم باز شد
الان باز میکنه ولی هنوز یک پرده شفاف رو چشمشه که فکر کنم بهترم بشه
shafagh
shafagh
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف هورین 9/22/2009, 06:00

سلام - من 2 تا لاک پشت گوش قرمز زیر یک سال دارم اما الان 3 روزه که یکیشون غذا نمی خوره . قبلا غذای آماده می دادم که از دانه های سبز رنگ ساخته شده . امروز هم ماهی خوراک زنده دادم که سالمه همشو خورد اما اون یکی لب نزد . لطفا کمکم کنید
هورین
هورین
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 9/22/2009, 06:09

بیشتر در مورد شرایط نگهداری توضیح دهید! غذاهای قبلی ، محل نگهداری ، چند وقته دارید ، لاک پشت هاتون چه انداره ای هستند ، UVB و گرما دارند ، دمای خشکی و آب ، اصلا خشکی داند و ... و در صورت امکان عکس بگذارید تا راهنمایی بهتری بکنیم! با تشکر.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/22/2009, 06:15

غذا نخوردن لاک پشت
یکی از مشکلات شایع در نگهداری از لاک پشتها غذا نخوردن آنهاست. لاک پشت نوزادی که خریداری می کنید ممکن است در چند روز اول غذایی نخورد و تا مدتی در صورت حضور شما غذا نخورد. در این حالت لاک پشت باید تنها گذاشته شود تا به شرایط جدید خود عادت کند. پایین بودن دما آب نیز باعث غذا نخوردن لاک پشت می شود، در این حالت باید دمای آب را تنظیم کرد. دمای مناسب آب بین 24.5 تا 25،5 درجه سیلسیوس است. استرس، شرایط بد زندگی، بیماری، نداشتن محل مناسب برای فعالیت، زیاد لمس شدن و تعویض مکرر آب نیز از دیگر عوامل غذا نخوردن لاک پشت است. در این شرایط باید لاک پشت از دیگر لاک پشتها جدا و قرنطینه شود و از غذاهای مورد علاقه آن استفاده کرد. اگر غذا نخوردن لاک پشت بیشتر از چند هفته ادامه داشت باید لاک پشت تحت نظر دامپزشک قرار گیرد، در این حالت امکان وجود انگل و بیماری در لاک پشت وجود دارد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) Empty غذا نخوردن لاک پشت (علل و رفع آن )

پست من طرف Foad 9/26/2009, 06:48

در صورت ابتلا به این مشکل ، یعنی غذا نخوردن لاک پشت، لطفا این مطلب را کامل و به دقت تا انتها مطالعه کنید.

یکی از مشکلات شایع در نگهداری از لاک پشتها غذا نخوردن آنهاست. لاک پشت نوزادی که خریداری می کنید ممکن است در چند روز اول غذایی نخورد و تا مدتی در صورت حضور شما غذا نخورد. در این حالت لاک پشت باید تنها گذاشته شود تا به شرایط جدید خود عادت کند. پایین بودن دما آب نیز باعث غذا نخوردن لاک پشت می شود، در این حالت باید دمای آب را تنظیم کرد. دمای مناسب آب بین 24.5 تا 25،5 درجه سیلسیوس است. استرس، شرایط بد زندگی، بیماری، نداشتن محل مناسب برای فعالیت، زیاد لمس شدن و تعویض مکرر آب نیز از دیگر عوامل غذا نخوردن لاک پشت است. ساخت خشکی برای لاک پشتها لازم و ضروری است و علت بیماری و مرگ اکثر لاک پشتهای نیمه آبزی در خانه نبود خشکی و تغذیه نامناسب است. در این شرایط باید لاک پشت از دیگر لاک پشتها جدا و قرنطینه شود و از غذاهای مورد علاقه آن استفاده کرد. اگر غذا نخوردن لاک پشت بیشتر از چندین هفته ادامه داشت باید لاک پشت تحت نظر دامپزشک قرار گیرد، در این حالت امکان وجود انگل و بیماری در لاک پشت وجود دارد.

لاک پشتی که چشم آن بسته و باد کرده است از غذا خوردن سرباز می دهد. برای آن باید ابتدا چشمهان آن را درمان کرد. دو عامل مهم در مراقبت از چشمان لاک پشت وجود دارد :
1 - شرایطی داخلی بدن
شرایط داخلی بدن عبارت است از تغذیه و دوری از عفونت ها؛ کمبود ویتامین A در تغذیه لاک پشت باعث خروج ترشحات غیر عادی از چشمها ، تورم غدد اشکی و در نهایت کوری می شود. برای جبران این کمبود می توان از غذاهای دارای ویتامین A مانند هویج ( حلقه های هویج ) و گوجه فرنگی ( حداکثر یک هشتم گوجه فرنگی گیلاسی در هفته ) در رژیم غذایی لاک پشت استفاده کرد.
2 - شرایط خارجی محیطی
شرایط خارجی محیطی عبارت اند از کلر آب و آلودگی آب؛ آبی که می خواهید در تانک لاک پشت استفاده کنید حتما و حتما حداقل 24 ساعت باید بماند و بعد از آن استفاده شود ( مخصوصا در شهری مثال تهران که آب لوله کشی آن سرشار از کلر است ) . کلر برای چشمان لاک پشتها مخصوصا چشمان لاک پشتها کوچک بسیار مضر است و باعث سوزش و تخریب آن می شود. آلودگی آب نیز به همین منوال می تواند بر روی چشمان لاک پشت اثر گذارد و باعث التهاب آنها شود.
درمان چشمان بسته قرار دادن قطره یا پماد ویتامین A چشمی انسان به مقدار کم سه بار در روز است. همچنین در عفونت ها می توان از پماد تتراسیکلین چشمی استفاده کرد. اکثر مشکلات چشم که از شرایط داخلی به وجود می آیند با تغییر رژیم غذایی بهبود پیدا می کنند. استفاده از فیلتر مناسب در آکواریوم آلودگی ها را از بین می برد و محیط مناسبی برای زندگی لاک پشت پدید می آورد. همچنین تعویض قسمتی از آب به طور هفتگی ( سیفون کردن آب ) باعث تثبیت کیفیت آن می شود.

برای تغذیه لاک پشت ، پلت غذای عمومی و مطلوبی است. پلت را می توان حبه آماده نامید. پلت در اصل حبه ی فشرده از مواد خوراکی طبیعی مورد نیاز حیوانات است. تهیه یکی از این پلتهای می تواند نیازهای غذایی لاک پشت به پروتئین و چربی را تامین کند. نکته مهم در تغذیه لاک پشت با پلت مقدار اندازه استفاده آن است. مقدار اندازه مجاز استفاده از پلتها در طول روز برای لاک پشت به اندازه حجم سر آن بدون در نظر گرفت حجم گردن آن است ، این یعنی حجم پلت داده شده به لاک پشت باید به اندازه حجم سر لاک پشت باشد. تغذیه طبیعی لاک پشت با تمام انواع ماهی امکان پذیره بجز شگ ماهیان (مثلا ماهی کیلکا و انواع گربه ماهی) که در سرشون میزان زیادی تیامیناز دارند و حتما باید سر آنها جدا شود. باید جثه ماهی مناسب باشد تا لاکپشت توانایی خوردن کل لاشه به طور کامل را داشته باشد. انواع كاهو ، ریحان و هویج برای رژیم غذایی لاک پشتها مناسب است.

در انتها، بهترین اقدام در این شرایط تماس و ملاقات با دامپزشک متخصص است. برای اطلاعات کاملتر کتاب راهنمای نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی را مطالعه کنید. سوالات خود را ابتدا در جستجوی لاک پشتی جستجو کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف jigili 10/3/2009, 15:19

یه سوال.لاکپشت کوچولو چطوری میخاد هویج بخوره آخه؟آب هویج نمیخورن؟شوخی نمیکنم جدی پرسیدم لطفا جواب بدید
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 10/3/2009, 17:16

شما هویج خام رو برش های خیلی خیلی نازک دهید که بسیار نرم باشه ، بعد در آب قرار دهید ، هرچند که زیر 1 سالگی معمولا تمایل زیادی برای خوردن غذاهای گیاهی از حود نشان نمی دهد!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف jigili 10/4/2009, 01:14

ممنون.من پلت گرتم واسشون از این پلت ریز ها خدا کنه بخورن.حالا دارم واسشون تراریوم درست میکنم.
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف snake_eater 10/9/2009, 03:54

با سلام
چند وقته هر چهار لاكپشت من به شدت كم غذا شدن و هيچ كدام هم نوزاد نيستن مشكل از كجا ميتونه باشه
از غذاهاي مورد علاقه انها نيز استفاده مي كنم ولي نتيجه ندارم فقط كمي كرم ميخورن
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 10/9/2009, 06:43

دمای آب پایین نیومده؟
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف snake_eater 10/9/2009, 10:40

نه ولي سه تا از لاكپشتهام كه بزرگتر هستند شبها توي حياط ميزارم
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 10/9/2009, 14:22

به نظر من هم دمای پایین باعث کرخت شدن و کم خوری و حتی القای هواب زمستانی در اون ها داره می شه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Paris 10/9/2009, 16:40

لاك پشت كوچيك من 7-8 روزه غذا نخورده فقط مرغ ميخوره منم بهش مرغ ندادم كه به پلت عادت كنه حتي نگاهشم نميكنه...اما بر عكس اون يكي لاك پشتم روزي 3-4 تا ماهي ميخوره...خيلي واسه كوچيكه عذاب وجدان دارم ناراحت

اينم اضافه كنم كه كوچيكه كف دريا ميخوره و من ماهي كوچيك و لارو رو هم امتحان كردم ولي جواب نداده
Paris
Paris
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) Empty مشکل با غذا نخوردن لاکی

پست من طرف byasini 10/12/2009, 16:01

سلام
از ابتدای پاییز این لاکی شیطون من دیگه غذا درست و حسابی نمی خوره.
از دستم دیگه اصلا عذا نمی خوره.
وقتی غداشو می بینه اول می دوه طرفش اما بعد از بو کردن نمی خوره ولی وقتی غذا شو می اندازم تو آب می خوره اما خیلی کمتر از قبل.
راستی غداشم serra rafy mineral و بعض وقتها میوه و کاهو.
مشکل به نظرتون کجاست؟
موفق باشید
byasini
byasini
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 10/13/2009, 05:23

می تونه به علت سرد شدن هوا و ایجاد خواب زمستانی باشه! اطلاعات بیشتر بدهید تا دقیق تر نظر دهیم(اطلاعات در مورد دما خشکی و آب و داشتن خسکس و محل زیست و نوع غذا و عکس تراریوم و خودش!)
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف لاکی 10/13/2009, 12:04

پرهام جان پولکی هم همینطوره ولی دماش و غذا خوبه در قرنطینست برای اطمینان به مدت یک ماهه تا حالا میخوام 2 ماه بشه حالا من فکر کنم بخاطر اینه که تازه از طبیعت اومده و احتمالا تو طبیعت داشته اماده خواب میشده نظرت چیه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/13/2009, 12:24

لاکی تو پولکیو از طبیعت اوردی تعجب فکر نکنم کار درستی کرده باشیا متفکر:
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 10/13/2009, 12:47

ممکنه از این یاشه ، احتمال دیگر اینه که لاک پشت هایی که در طبیعت زندگی کرده اند ، به غذاهای مصنوعی عادت نداشته و عادت دادتشون به غذاهای مصتوعی کمی سخت و زمان بره!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/13/2009, 14:10

مگه میشه لاک پشت از طبیعت اورد بعد نگهداری کرد سوال من فکر میکردم نمیشه همینوطوری بیاریشون چون یا غذا نمیخوه یا......که میمیره سوال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Paris 10/14/2009, 08:10

لاك پشت من فقط كف دريا ميخوره دماي آبشم خوبه...روانيم كرده پلت كه تا حالا اصلا نخورده..كسي ميدونه مشكلش چيه؟

بي حالم نيست خيليم شيطونه بزنم به تخته
Paris
Paris
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة