گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تستهاي هوش تصويري و تشريحي و مطلب جالب روانشناسي

+13
samir
samira
cami_zebel
فریده
Ronia
مرضیه
snake_eater
محمد
maryam.m
پریا
masi
niloofar20
فرهاد
17 مشترك

صفحه 2 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 Empty رد: تستهاي هوش تصويري و تشريحي و مطلب جالب روانشناسي

پست من طرف فرهاد 2/7/2010, 16:21

يه نفر ميخواد براي دوستش يه بسته اي رو بفرسته. تنها وسيله ارتباطيشون يه صندوقه که بايد

به دست پستچي داده بشه. صندوق هم از اون صندوقهاي قديميه که فقط قفل و آويز ميخوره

(نري و مادگي داره). پستچي دزد تمام عياريه که اگه بتونه در صندوق رو باز کنه وسايلشو ميدزده

اما خودشو ضايع نميکنه و درش رو نميشکنه.حالا اگه شخص در صندوق رو قفل بزنه دوستش

نميتونه اونو باز کنه چون کليد نداره. اين دو نفر هر تعداد صندوق که بخوان ميتونن رد و بدل کنن

و با تلفن هم ميتونن در تماس باشن. فرض کنين از اين قفل رمز دارها هم هنوز اختراع نشده.

حالا شما بگيد اينا چطوري بسته مبادله مي کنن .
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 Empty رد: تستهاي هوش تصويري و تشريحي و مطلب جالب روانشناسي

پست من طرف فرهاد 2/7/2010, 16:23

پدري از دو پسر تيزهوش خود مي خواهد که هر کدام يک عدد انتخاب نمايند و بدون آنکه

ديگري متوجه شود، عدد خود را به او بگويند. پدر بعد از شنيدن اعداد ميگويد: حاصلضرب دو

عددي که آنها انتخاب کرده اند، 8 يا 16 مي باشد.

سپس از پسر بزرگتر سئوال مي کند: " آيا ميداني عددي که برادرت انتخاب کرده است چند

مي باشد؟"

پسر بزرگ: " نمي دانم! "

پدر از پسر کوچکتر همين سئوال را مي پرسد.

پسرکوچک : " نمي دانم! "

پدر از پسر بزرگ مجددا همين سئوال را مي پرسد.

پسر بزرگ: " نمي دانم! "

پدر از پسر کوچک مجددا همين سئوال را مي پرسد.

پسرکوچک : " نمي دانم! "

پدر از پسر بزرگ بازهم همين سئوال را مي پرسد.

پسر بزرگ: " مي دانم! "

شما مي دانيد عددي که پسر کوچک انتخاب نموده است چند است؟
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/7/2010, 16:24

اين هم يه معما که به نظر ساده مياد ولي ...

يك زنداني محكوم به مرگ در انتظار اعدام به سر مي برد اما پادشاه تصميم گرفته تا يك شانس

ديگر به او بدهد.دو دروازه وجود دارد:دروازه مرگ ودروازه زندگي .در كنار هر دروازه يك نگهبان

ايستاده است.و هر دو نگهبان ميدانند كه كدام دروازه مرگ است وكدام دروازه زندگي.اما يكي

از دونگهبان همواره حقيقت را ميگويدو ديگري هميشه دروغ. هيچ راهي وجود نداردكه بتوان دروازه

مرگ را از دروازه زندگي تشخيص داد. هيچ راهي هم وجود ندارد كه نگهبان راستگو را از نگهبان

دروغگو تشخيص بدهيم.

به زنداني اجازه داده شده است كه تنها يك سوال از يكي از نگهبانها بپرسد.او ناچار است يكي

از ان دو دروازه را انتخاب كندودر راه مرگ يا زندگي قدم بگذارد.زنداني ما دروازه زندگي را انتخاب

ميكندو از اعدام نجات مي يابد. او چه سوالي پرسيده است؟ و چگونه از پاسخ يكي از نگهبانها

دروازه را انتخاب كرده است؟
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/7/2010, 16:26

يه قبيله از آدماي عجيب و غريب توي جنگل ها و دور از تمدن زندگي ميکنند.

1- افراد قبيله خيلي باهوشند و قدرت استنتاج فوق العاده اي دارند.

2 - افراد قبيله نميتونند با همديگه حرف بزنند يعني قدرت ارتباط با کلام يا با اشاره ندارند.

3 - فقط رهبر قبيله ميتونه با اونا حرف بزنه و بقيه هم حرفاي رهبر قبيله رو ميفهمن.

4 - دستورات رهبر قبيله رو حتما اجرا ميکنند.

يه روز رهبر قبيله مياد ميگه من براي يه مدتي ميخوام برم يه جاي دور. دوست دارم وقتي بر ميگردم

يه کاري رو به خاطر قبيله انجام داده باشين:

- در ميان شما فرد يا افرادي هستند که خال سياه رنگي روي پيشونيشونه.

- هر کدوم از اين افراد خالدار وقتي از اين قضيه مطمئن شد، حداکثر تا طلوع آفتاب روز بعد

وقت داره خودشو بکشه.

رييس قبيله ميره مسافرات و افراد قبيله هم هيچ وسيله اي که عکس خودشون رو توش

مشاهده کنن مثل آينه يا آب در اختيار نداشتن. توجه کنين که با همديگه صحبت يا اشاره

هم نميکنن. فقط قيافه بقيه(و نه خودشون) رو ميبينن.

قبل از طلوع آفتاب روز هشتم آخرين فرد خالدار خودش رو ميکشه.

حالا مساله اينه که پيدا کنين چند نفر از افراد قبيله خالدار بوده اند.

راهنمايي:

با استقرا حلش کنين. اول فرض کنين فقط يه فرد خالدار تو قبيله وجود داره بعد خودتون رو جاي

اون فرد خالدار بذارين که ميبينه هيچ کس خال نداره و نتيجه ميگيره که خودش خال داره... حالا

خودتون رو جاي افراد ديگه قبيله بذارين که ميبينن يه نفر تو قبيله خالداره ولي نميدونن خودشون

هم خال دارن يا نه. نکته اينه که کي ميفهمن خودشون خال ندارن؟

فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پریا 2/7/2010, 16:28

من از نظر هوشی و این حرفا جواب ندادم هاااا ، من از روی رفتار آقایون توی این دوره زمونه جواب دادم که فقط ناز و عشوه براشون مهمه نه چیز دیگه !
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 2/7/2010, 17:04

يك زنداني محكوم به مرگ در انتظار اعدام به سر مي برد
زندانی از یکی از نگهبانها می پرسه اگه از نگهبان کناریت بپرسم دروازه زندگی کدام هست چی بهم می گه؟ اون نگهبان هم اگه راستگو باشه می گه نگهبان کناریم که دروغ گو هست این دروازه رو نشونت می ده و اگر دروغگو باشه در هر صورت جواب نگهبان راستگو رو به طور برعکس می گه. پس نگهبان هر دروازه ای رو که نشون داد زندانی از دروازه ی برعکسش عبور می کنه.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 2/7/2010, 17:15

يه آقايي ميخواد از بين سه تا خانم يکيشون رو به عنوان همسر انتخاب کنه
نفر اول رو انتخاب می کنه چون هم خوشگله هم اینکه نفر دوم ممکنه هدفش گول زدن مرده باشه و نفر سوم فردا با زرنگیش جیب آقا رو خالی می کنه
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/7/2010, 17:25

نه به نظر من نفر سوم را انتخاب میکنه!
هیچ وقت 1 مرد برای زندگی نفر اول را انتخاب نمیکنه، شاید برای دوستی انتخاب کنه
این طوری اون خانم 1 شبه سرمایه ی زندگی مرد را به باد میدهد.
1 زن هرگز نباید فکر کند که زیباییش فقط در ظاهر است و باید بدانید که اگر همیشه زن بخواهد مرد او را ترگل ورگل ببیند پس عزت نفس ندارد.
پس در دوران پیری چه باید بکند؟!!!
. در ضمن در نظر ما خانم ها شاید مرد عقلش به چشمش باشد عشق در نگاه اول اما در واقعیت این طور نیست.
نفر دوم هم که لوس بازیه! خیلی خوشحال

نفر سوم زرنگی نکرده اتفاقا گذشت کرده و به جای اینکه به نفع خودش از آن پول استفاده کنه پول را دو برابر کرده هم به مرد پولش را برگردانده و هم بقیه را بنام هر دو کرده که اینطوری اون هدیه هم برای خودش باشد هم برای مرد لبخند
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پریا 2/7/2010, 17:42

مریم جون گذشت اون دوره ! توی همه پسرایی که من می شناختم ، همشون رفتن همین تیپ دخترا رو گرفتن
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/7/2010, 17:47

پریا جون میدونم که مشکل از جامعه ای است که ساخته شده!

اما شما در زندگی آن ها نیستی که ببینی از ته دل خوشند یا خیر... این را مطمئن باش :m/:
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پریا 2/7/2010, 17:50

آره ، می فهمم چی میگی. اما دلم از این میگیره که قدر دختر خوب و پاک و روراست رو نمی دونن
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 2/7/2010, 19:15

پدري از دو پسر تيزهوش خود مي خواهد که هر کدام يک عدد انتخاب نمايند و بدون آنکه ديگري متوجه شود، عدد خود را به او بگويند
اول باید ضرایب اعداد 8 و 16 رو داشته باشیم
می شه 1 و 2 و 4 و 8 و خود 16
پدره از پسر بزرگه می پرسه عدد انتخابی پسر کوچیکه کدوم بوده پسر بزرگه عدد 16 رو انتخاب نکرده بوده چون اگه عدد 16 رو انتخاب می کرد عدد انتخابی پسر کوچیکه فقط 1 می شد بنابر این می گه نمی دونم پس کوچیکه می تونسته اعداد 2 4 8 16 رو انتخاب کرده باشه.
پسر کوچیکه هم میگه نمی دونم پس عددی که انتخاب کرده 16 و 1 نیست چون اگه 1 رو انتخاب کرده بود پسر بزرگه می فهمید چون تنها عددی که پسر بزرگ می تونست همراهش انتخاب کنه 16 بود و عدد پسر کوچیک 1. تا اینجا مشخص شد پسر بزرگ و کوچیک اعداد 1 و 16 رو انتخاب نکردند.
پدر دوباره می پرسه و پسر بزرگ می گه که نمی دونه پس 2 و 4 رو می تونست انتخاب کرده باشه اما 8 رو نمی تونست چون اگه 8 رو انتخاب می کرد پسر کوچکتر فقط اعداد 2 یا 1 رو می تونست انتخاب کنه 1 رو که قبلا فهمیدیم انتخاب نکرده می موند 2 پس اگه پسر بزرگ 8 رو انتخاب می کرد می فهمید که پسر کوچیک فقط می تونسته عدد 2 رو انتخاب کرده باشه اما گفته نمی دونم و ثابت کرده که 8 رو انتخاب نکرده در نتیجه پسر بزرگ اعداد 1 8 و 16 رو انتخاب نکرده اما می تونست اعداد 2 و 4 رو انتخاب کرده باشه پس پسر کوچیک اینبار هم در جواب پدرش می گه که نمی دونه معلوم می شه خودش عدد 8 و 2 رو انتخاب نکرده عدد 8 رو انتخاب نکرده از اونجا اگه 8 رو انتخاب می کرد پس برای پسر بزرگ فقط اعداد 2 و 1 می موند که ضریب آنها در 8 اعداد 8 یا 16 رو به ما بده قبلا معلوم شد پسر بزرگ 1 رو انتخاب نکرده پس می موند 2 که اگه پسر کوچیک 8 رو انتخاب می کرد باید می گفت گه پسر بزرگ 2 رو انتخاب کرده. عدد 2 رو هم انتخاب نکرده چون اگه 2 رو انتخاب می کرد پسر بزرگتر یا باید 8 رو انتخاب می کرد یا 1 رو که ضربش عدد 16 یا 8 رو بده اما قبلاً ثابت کرده که 8 و 1 رو انتخاب نکرده. پس معلوم می شه پسر کوچیک اعداد 1 2 8 و 16 رو انتخاب نکرده بنابر این پسر بزرگ در جواب آخرین سوال می فهمه که برادر کوچک فقط عدد 4 رو می تونست انتخاب کرده باشه
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 2/8/2010, 13:00

در مورد انتخاب زن معلومه که سومی رو انتخاب می کنه. چون آقایون دوست ندارند پولشون خرج بشه بلکه دوست دارن بیشتر بشه خیلی خوشحال
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/8/2010, 13:47

پريا خانوم !!!

بابا ما مردا ديگه اينقدر فكر نكنم (بلنسبت آقايون فروم و خانوادشون ) اينقدر پخمه باشيم .تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 7312
معلومه كه خانوم سوم رو انتخاب ميكنيم .تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 126fs4343671

با فريده خانوم و مريم خانوم در مورد انتخاب موافقم بخصوص كه تحليل مريم خانوم كاملا منطقي و قابل قبول بود.[/تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 109b]

[b]رونيا خانوم

بابا دست مريزاد.چه خوب جوابارو با تشريح نوشتيد.
ممنون از توجه شماتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 8
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/8/2010, 13:55

جدا اينقدر پسرهاي اين نسل عوض شدن ؟؟؟
بعيد ميدونم پسر باهوش ايراني دنبال دختر نوع اول بره هااا تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 143fs503525
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پریا 2/8/2010, 14:04

هه ! من این مردا رو می شناسم. صد تا چیز دیدم که میگم اولی رو انتخاب می کنن. من نظرم راجع به پسرای این دوره عوض نمیشه.
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/8/2010, 14:14

نه پریا جان!!! هیچ وقت این فکر را نکن
اون پسرها احتمالا زیر 25 سال بودن و گول خوردن :>#(: وگرنه تو نمیدونی 10 سال دیگه زندگیشان به چه صورتی خواهد بود.

نه آقا فرهاد کسی مردها را پخمه فرض نکرده lol! ولی خب نمیشه از این هم چشم پوشی کرد که پسرهای این نسل یه جورایی عجیبند خیلی خوشحال
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 2/8/2010, 14:18

تازه نفر سوم خیلی زرنگه فردا تو زندگی ممکنه .. بعدشم به نفع اون آقاهه هست که نفر اول رو انتخاب کنه چون باز داراییش جای دوری نمی ره اما اگه نفر سوم رو انتخاب کنه همه چیز و که از دست می ده هیچی، حتی مورد اول و هم به دست نیاورده. از من گفتن بودا حالا خود دانید.. lol!
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/8/2010, 14:25

متفکر: متفکر: متفکر: رونیا جان من نمیدونم چرا این را میگی؟؟؟ شاید اشتباه خوندی یا اشتباه برداشت کردی تعجب

به نظر من نفر اول 1 هفته ای مهریه ر هم به اجرا میگذارهتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 25r30wi
ناراحت
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف cami_zebel 2/8/2010, 14:26

ولی منم نظره پريا جان رو دارم
cami_zebel
cami_zebel
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف پریا 2/8/2010, 14:38

دید من منفی شده ، چون از هر 5تا پسری که میبینم ، 4تاشون اینطوری هستن. جالبه که جذب خوشگلی هم نمیشن ، فقط جذب ناز و عشوه و ادا و قر و ... میشن ! آخرش خودشونو بدبخت کردند ، می دونم زندگی هاشون در آینده چه جوریه مریم ، اما مهم اینه که همشون دارن به همین راه غلط میرن و نصیحت پذیر هم نیستن ، وقتی می فهمن چه اشتباهی کردن که دیگه خیلی دیره.
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/8/2010, 14:44

عجب مردان خنگي بوديم و نمي دونستيم هاااتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 Alcoholic

بابا الان خودم ميام تو صحنه و نفر سوم رو انتخاب ميكنم تا باورتون بشه .الان همه دنبال دختر خوش فكر و زرنگ از نظر مالي هستن

دخترايي كه همش دنبال قر و فر هستن بدرد زندگي امروزي نمي خورن

اين زن هستش كه به زندگي مرد سر وسامون ميده و جمع و جورش ميكنه و همه زنهاي خوب هميشه با پس اندازاي مخفي شون در شرايط بحراني زندگي به داد مرد رسيدن

مادر خود من كه تبريزي هستش زماني كه بچه بوديم و پدرم ميخواست خونه بخره هم براش قالي بافي كرد و 3 تا فرش نقشه تبريزي خوب براش بافت و تمام طلاهاشم داد بابام كه تونستيم خونه بخريم و هنوزم بخاطر اون فرش بافتن چشماش درد مي كنه

پس ما مردا اگه عاقل باشيم و همه چي رو به ظاهر نبينيم مطمئنا ميريم دنبال دختر سومي

تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 Toyou

اين مطلب آخرين بار توسط farhad666 در 2/8/2010, 15:03 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 2/8/2010, 14:55

مریم جون
خوب نفر اول تقریباً همه ی اون چیزی که گرفته در اصل برای طرفش صرف کرده و اگه یه کم بهش فکر کنیم کارش چندان بی جا و بی فایده هم نبوده. دومی هم که .. اصلاً حرفشو نزن. اما نفر سوم زرنگی کرده و این زرنگی کردن و مادی نگریش آدم رو به شک می اندازه متفکر:
از طرفی نفر اول خودش رو نشون داده اما نفر دوم و سوم..
به نظرم نفر سوم به عنوان یه شریک موقت یا یه همکار و یه کارمند یا مشاور اقتصادی می تونه انتخاب خوبی باشه.
اگر من مرد بودم نفر اول رو انتخاب می کردم و راضی از اینکه همیشه بهترین زن رو دارم و خوشحال از اینکه اون رو می شناسم.
از بودن با نفر دوم همیشه پسرفت می کردم و نفر سوم برابر با جاه طلبی و مادی نگری و نا خوشنودی از عدم محبت که احتمالاً به خاطر مادیات از بین رفته باشه، رو دست خوردن دائمی، اولش صعود و در نهایت سقوط..
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/8/2010, 15:04

تعجب تعجب تعجب

من دیگه حرفی ندارم!!! آخه چراااا؟؟؟؟؟تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 4fvgdaq_th

تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 Healerتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 2 Dying
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/8/2010, 15:10

ببینم رونیا جان شما اگه ایشاا... ازدواج کردی، پولی را که همسرتان بهتون میده کامل برای خودتان خرج میکنید؟؟؟ یا دوست دارید مقداری از آن را ذخیره کنید؟ سوال ناراحت

شما اگه مرد بودید: نفر اول رو انتخاب می کردم و راضی از اینکه همیشه بهترین زن رو دارم و خوشحال از اینکه اون رو می شناسم. ؟؟؟
این بهترین زن است از نظر شما؟ این زن زندگی است؟ کمک
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 2 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة