گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تستهاي هوش تصويري و تشريحي و مطلب جالب روانشناسي

+13
samir
samira
cami_zebel
فریده
Ronia
مرضیه
snake_eater
محمد
maryam.m
پریا
masi
niloofar20
فرهاد
17 مشترك

صفحه 5 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Empty رد: تستهاي هوش تصويري و تشريحي و مطلب جالب روانشناسي

پست من طرف maryam.m 2/12/2010, 14:53

چه خووووبتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Computer3...مرســـــــــــــیتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Laugh22
تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 3120تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Banana_smiley_34
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Empty رد: تستهاي هوش تصويري و تشريحي و مطلب جالب روانشناسي

پست من طرف Ronia 2/12/2010, 15:38

کدام کودکی هست که به مادر خودش شیر میده؟
رودخونه ست؟
مریم جون از شادی هلیکوپتری اومدی خیلی خوشحال
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/12/2010, 17:20

آره رونیا جون خیلی خوشحال آخه عاشق اینجور مسائل هستم که با اعداد سر و کار داره... حالا که انقدر به هلیکوپتری علاقه داری، اینم برای توتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 7AD_headspin
lol!

آقا فرهاد: مساله گاوهای نیوتن واقعی است؟ یعنی به خود نیوتن بر میگرده یا طنزه؟!تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 2cf37ep
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/13/2010, 02:33

مريم خانم
تاا اونجا كه مي دونم اين مسئله رو نيوتن مطرح كرده و بهمين اسم مشهوره و نكته مهم اينه كه استدلالي كه با اون به جواب مي رسين مهم تر از خود جوابه

رونيا خانم عزيز

جوابتون كاملا درسته .آفرين بر شماتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 2uge4p4 تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Loveshower تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 19
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/13/2010, 04:37

من جوابی براش پیدا نمیکنمتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 094
اما این طور که مساله نشان میده هر چی به گاو بدیم میخوره و سیر نمیشهتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Vishenka_09....تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Loudlaff
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 2/13/2010, 11:57

این یک تست که من امروز تو یک وبلاگ دیدم. تست هوش مدیریتی است ... آقا فرهاد با این تستهایی که شما قرار دادی ما به کمبود فسفر برمی خوریم که ...

آزمون زیر از چهار سؤال تشکیل شده که به شما خواهد گفت آیا برای این که یک مدیر حرفه‌ای باشید، شایستگی لازم را دارید یا نه؟ سؤال‌ها مشکل نیستند. در مورد هر سؤال اول سعی کنید خودتان پاسخ بدهید و بعد پاسخ را بخوانید تا ببینید درست جواب داده‌اید یا خیر.

* اول: از شما خواسته شده یک زرافه را در یخچال قرار دهید. چطور این کار را انجام می‌دهید؟
.
پاسخ: درب یخچال را باز می‌کنیم. زرافه را داخل یخچال می‌گذاریم و سپس درب آن را می‌بندیم. هدف از این سؤال این است که مشخص شود آیا شما از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارند مسائل ساده را خیلی پیچیده ببینند یا خیر!

* دوم: حال از شما خواسته شده یک فیل را در یخچال قرار دهید. چه می‌کنید؟
.
پاسخ: آیا پاسخ شما این است که درب یخچال را باز می‌کنیم و فیل را در یخچال می‌گذاریم و درب آن را می‌بندیم؟

نه! این درست نیست!

پاسخ صحیح این است که درب یخچال را باز می‌کنیم. زرافه را از یخچال خارج می‌کنیم. فیل را در یخچال می‌گذاریم و درب آن را می‌بندیم. این سؤال برای این است که مشخص شود آیا شما به نتایج کار های قبلی خود و تأثیر آن برتصمیم گیری‌های بعدی‌تان فکر می‌کنید یا خیر.

* سوم: شیر(شاه جنگل) یک کنفرانس برای حیوانات جنگل ترتیب داده است که به جز یک حیوان، همگی حیوانات در آن حضور دارند. آن یک حیوان غایب کیست؟
.
پاسخ:‌ یادتان رفته که فیل الان در یخچال است؟ پس حیوان غایب این جلسه باید فیل باشد! هدف از این سؤال این است که حافظه شما در به خاطر سپردن اطلاعات سنجیده شود.

اگر تا این جا به سؤالات پاسخ درست نداده‌اید نگران نباشید، هنوز یک سؤال دیگر مانده است.

* چهارم: باید از یک رودخانه عبور کنید که محل سکونت کروکودیل هاست. شما قایق ندارید. چه می‌کنید؟
.
پاسخ: خیلی ساده است! به داخل رودخانه پریده و با شنا کردن از آن عبور می کنید.

کروکودیل‌ها؟ آنها الان در جلسه‌ای هستند که شیرشاه ترتیب داده! هدف از این سؤال این است که مشخص شود آیا از اشتباه‌های قبلی خود درس می‌گیرید که دوباره آن ها را تکرار نکنید یا خیر.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/13/2010, 13:49

بسيار جالب بود آقاي محمدفر
من اگه جوابارو نميذاشتين كه ديگه ...
خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/13/2010, 17:15

چواب معماي گاوهاي نيوتن ؟؟؟نبود كسي ؟تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 146fs495919
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 2/14/2010, 01:35

اقا فرهاد من خیلی روش فکر کردم و سه حالت را رفتم جلو ولی به جواب نرسیدم

حالت اول بررسی کردم دیدم در هر دو جمله اول کاری که انجام می شود یکی است و آن 2 علفزار است. منتها کاری که هر گاو به ازای یک هفته انجام می دهد د رحالت می شود یک ششم و در حالت دوم می شود یک هشتم و عملا محاسبه حالت سوم پیچیده می شود. اگر یک جمله بود راحت می شد نتیجه گرفت.

حالت دوم آمدم سراغ اینکه کاری که یک گاوبه ازای یک هفته برای چریدن دو علفزار را انجام می دهد را از یک حالت و میزان علفزاری که هر گاودر دو هفته می چرد را از جمله دیگر حساب کنم و زمان و علفزار جمله سوم را مضربی از دو قرار دهم تا حساب کنم ولی دیدم خیلی پیچیده شدو جواب عدد صحیح در نیامد

حالت سوم رفتم سراغ تقلب ولی دیدم همه توی اینترنت فقط سوال را مطرح کردندو از جواب خبری نیست.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/14/2010, 02:06

خانم سمير
راهنمائي :
از طريق تعيين پارامتر مي تونيد حلش كنيد
يه معادله درست كنيد.

گرچه چون من جواب رو مي دونم شايد واسه من راحت باشه درغير اينصورت شايد خودمم به مشكل
بر مي خوردم
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Salma 2/14/2010, 09:26

سلااام
من 1 هفته نبودم. آخه چشمامو هفته پیش ليزیک کردم نمیتونستم به مانیتور نگاه کنم

چقذر اینجا مطلب اضافه شده باید همشونو بخونم اشاره
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/14/2010, 16:10

اوكي مثل اينكه بايد مثل آقاي محمدفر مسئله رو با جواب بذارم .

جواب معماي گاوهاي نيوتن :

۳ گاو به مدت ۲ هفته علفهاي ۲ چمنزار و هر انچه در اين مدت در آن ميرويد راميچرند.
۲ گاو به مدت ۴ هفته علفهاي ۲ چمنزار و هر انچه در اين مدت در آن ميرويد راميچرند.
چندگاو به مدت۶ هفته علفهاي۶ چمنزار و هر انچه در اين مدت درآن ميرويد راميچرند؟

ابتدا رابطه زير را تشكيل مي دهيم :

ميزان رويش علف در هر هفته * تعداد چمنزار * تعداد هفته) + ( تعداد چمنزار * ميزان اوليه چمنزار) = علفي كه هر گاو در هر هفته مي خورد * تعداد هفته * تعداد گاو ها

(توجه ميكنيد كه ما رويش علف رو مي بايد طي يك هفته هم مد نظر قرار بديم. يعني علف موجود در چمنزار + علفي كه طي يك هفته در اون رشد ميكنه رو بايد بعنوان2 پارامتر جداگانه در نظر بگيريم و در صورت مسئله هم اين نكته قيد شده)

حال بايد پارامترهاي زير را تعريف كنيم :

a = میزان علف اولیه هر چمنزار
b = میزان رویش علف در هفته برای هر چمنزار
c = میزان علفی که هر گاو در هفته مي خورد
i = تعداد چمنزار
j = تعداد هفته
k = تعداد گاو

پس با احتساب معادله يي كه در بالا تعريف كرديم خواهيم داشت :

i.a + i.j.b = j.k.c

حالا سه حالت طرح شده رو تو معما بصورت معادله با كمك پارامترهاي فوق تعريف مي كنيم :

حالت اول مسئله 2a +4b = 6c
حالت دوم مسئله 2a + 8b = 8c
و حالت سوم كه تعداد گاو توش مجهوله : 6a + 36b = 6k.c

بعنوان يادآوري:
حالت اول يعني ميزان علف اوليه 2 چمنزار+ميزان رويش علف در اين 2 چمنزار در طي 4 هفته مساويست با
مقدار علفي كه 3 گاو بمدت 2 هفته ميخورند

از طريق روابط معادله ها ،از رابطه اول و دوم (اگه خواستين توضيح ميدم كه چطوري )ميتوان به تنيجه زير رسيد :
c=2b , a=4b

حالا در رابطه سوم كه گاوها مجهوله مقادير فوق را قرار مي دهيم و عبارت رو ساده ميكنيم و
نتيجتا : K= 5

بازم اگر نكته مبهمي بود بگيد تا توضيح بدم
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/14/2010, 16:24

حدس زدن سال تولد افراد:

نخست ماههای سال را از 1 تا 12 شماره گذاری کنید و شماره 1 را به فروردین اختصاص دهید. m را برای ماه و d را برای روزی که می خواهیم معین کنیم در نظر می گیریم . حال از مخاطب بخواهید عملیات زیر را انجام دهد:
۱) شماره ماهی که در آن متولد شده است را ۵ برابر کند.
2) 7 واحد به حاصل ضرب اضافه کند.
۳) حاصل را ۴ برابر کند.
۴) ۱۳ واحد به نتیجه اضافه کند.
۵) حاصل را در ۵ ضرب کند.
۶) عدد روزی که متولد شده به حاصل ضرب اضافه کند.
۷) ۲۰۵ واحد از حاصل کند.

حال عدد به دست آمده در مرحله آخر را از او بخواهید مرتبه صدگان ماه مورد نظر و بقیه اعداد نمایانگر روز تولد است.
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/14/2010, 16:29

دو نفر پرتقال فروش كنار هم پرتقال مي فروختند.

اولي هر 2 پرتقال رو 10 تومن مي فروخته و دومي هر 3 پرتقال رو 10 تومن.
در ضمن هر كدوم هم 30 پرتقال داشتند.
اين دو نفر با هم قرار مي گذارن كه پرتقال هاشون رو با هم قاطي كنند و با هم بفروشند. از قرار هر 5 پرتقال 20 تومن
وقتي كه همه پرتقالها فروش رفت 240 تومن به دست اورده بودند.و اين در حاليه كه اگه هر كدوم جدا جدا پرتقالاشون رو مي فروختند با همديگه 250 تومن بدست مي اوردند.

اين 10 تومن چي شده؟

فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/14/2010, 16:32

مردی تردست که با جوانی ساده دل اما آزمند همسفر شده بودو به مقدار پولش پی برده بود به او چنین پیشنهاد کرد:
-دوست داری پولت را دو برابر کنم؟؟ ساده دل گفت:چه بهتر از این.
تردست: یک شرط دارد. که هر بار پولت را دوبرابر کنم۸۰۰ تومان به من بدهی قبول می کنی؟
ساده دل شرط را پذیرفت اما پس از سه بار همه ی پولهایش را از دست داد.

این جوان ساده دل قبل از شرط بندی چند تومان با خود پول داشته است؟؟

فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/14/2010, 16:34

خیلی جالب بود رز مال من شد 115 تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 47b20s0
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/14/2010, 16:45

پرتقال فروشی که 2 تایی میفروخت در 15 سری آن ها را میفروخت و پرتقال فروش سومی 10 سری که میانگینش میشه 12.5 به طوری که کجی به سمت اولی است.
اما در قسمت دوم داستان پرتقال ها مخلوط شد و میانگین گرفته شد(فروش در 12 سری) و این به ضرر اولی و به نفع دومی شد.

سوال
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/14/2010, 17:03

جوان ساده دل 700 تومان داشت
این را برعک حل کردم
یعنی در سومین بار که 800 تومان شد پس 400 بوده
اون 400 که 800 ازش برداشته شده پس 1200 بوده که دو برابر شده ی 600 است این 600 باقیمانده ی +800 یعنی 1400 است که این 1400 دو برابر شده ی 700 است خیلی خوشحال

سوالتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Mpr
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/14/2010, 17:47

مريم خانم عزيز
پاسخ معماي جوان ساده دل كاملا درست بودتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 999 تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 127fs4196680

ضمنا در مورد معماي پرتقال فروش بيشتر فكر كيندتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 126fs3187425
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/16/2010, 04:50

معماي پرتقال فروش نبود؟؟؟؟بريم ؟؟
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 2/16/2010, 05:14

آقا فرهاد این که واضحه د رمورد پرتقال فروش

مجموع پرتقالها می شود 60 یعنی براساس مبنای 5 تا 20 تومن 12 دسته می شود.
با این حساب 12*2=24 و 12*3=36 یعنی در هر 12 تا اگر 2 تا با قیمت 10 تومن و سه تا با قیمت 10 فروش بره. به ضرره نفر اول می شود. چون 24 پرتقال از 60 با نرخ اولی فروش رفته و 36 پرتقال با نرخ دومی فروش رفته که می شود .

با این حساب 6 تا پرتقال برابر با 30 تومان اولی نسبت به حالت جداگانه کمتر فروخته و دومی 20 تومن نسبت به اصل قضیه بیشتر فروش داشته بنابراین 30-20=10 و اختلاف اینجا خودش را نشونمی ده.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/16/2010, 05:24

آفريننننننننننننننننننننننننننن
احسنت

كاملا درسته تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Confettiتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Springsmileتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Cheerleader3تستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Greenstarsتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Loveshowerتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 Bliss
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/16/2010, 11:21

كساني كه هندسه شون خوبه بيان جلو

دستورات زیر روی یک نقشه قدیمی نوشته شده بود .
از تقاطع جاده قصر و جاده قلعه شروع کنید . در جاده قصر به سمت شمال بروید تا به یک درخت بزرگ کاج برسید و سپس به یک درخت افرا برسید . به تقاطع برگردید و در جاده قلعه به سمت غرب بروید تا به یک درخت نارون برسید . دوباره به تقاطع برگردید و در جاده قلعه به سمت شرق بروید تا به یک درخت صنوبر برسید . نقطه جادویی اول در تقاطع خط نارون-کاج با خط افرا-صنوبر قرار دارد . محل برخورد خط صنوبر-کاج با افرا-نارون نقطه جادویی دوم است .خطی که از دو نقطه جادویی میگذرد جاده قلعه را در جایی قطع میکند که گنج در آنجاست . ”
۱ ) گروه تجسس نارون را در ۴ کیلومتری تقاطع ، صنوبر را در فاصله ۲ کیلومتری تقاطع و کاج را در فاصله ۳ کیلومتری تقاطع یافتند ، اما اثری از افرا نیافتند .با وجود این توانستند محل گنج را با توجه به دستورات روی نقشه بیابند . شما بگوئید چطور ؟
۲ ) یکی از اعضای گروه تجسس گفت : “چه خوب شد که هنوز کاج بر جای مانده است .” سرپرست گروه خندید و گفت : “به درخت کاج هم نیازی نبود .” درستی حرف سرپرست گروه را ثابت کنید
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/16/2010, 11:29

چند تا سوال ساده :

1 - می خواهیم 10 سکه را بین سه لیوان طوری تقسیم کنیم که داخل هر لیوان تعداد فرد سکه باشد . یکی از روشهای حل خود را بیان کنید

2- اگر طول درختی 2 متر باشد، سایه این درخت در ساعت 6 بعد از ظهر روز 7 دی از خود درخت بزرگتر است یا خیر ؟ با دلیل .

3 - کشیدن یک مستطیل با 3 خط .

4-آن چیست که : سه سر - چهار شاخ - شش چشم - شش گوش - سه دهان - دو دست - ده پا دارد و آبادانی و خرمی زمین از اوست ؟

5- معماي شعري :
حوضی است در آن آب خوش و آسوده
بر حوض یکی کشتی قیر اندوده
کشتیبانی در آن به رنگ دوده
بر جای نشسته و جهان پیموده

6-
11
21
1211
111221
312211
?
عدد بعدی چنده؟

7- برندگان یک مسابقه ریاضی میتوانند یکی از جوایز زیر را انتخاب کنند ، اگر شما جزو برندگان این مسابقه ریاضی باشید ، کدام جایزه را انتخاب میکنید؟

الف) یک کیلو سکه نیم بهار آزادی
ب ) نیم کیلو سکه تمام بهار آزادی

8-عدد ۳ به توان ۴۰ چند رقمیه ؟

9-برادر زن راننده , دایی زن محمد میشه . راننده چه نسبتی با پسر محمد داره ؟
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 2/16/2010, 15:11

گنج در شرق جاده قلعه بعد از صنوبر است؟
البته ذهنی حل کردم و بهتر بود روی کاغذ بکشم بعدا کامل تر جواب میدمتستهاي  هوش تصويري و  تشريحي و مطلب جالب روانشناسي - صفحة 5 23dors خیلی خوشحال
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 5 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة