گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آکواریوم جدید من (niloofar20)

+6
spider
محمد
Foad
masi
apb
niloofar20
10 مشترك

صفحه 2 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

آکواریوم جدید من (niloofar20) - صفحة 2 Empty رد: آکواریوم جدید من (niloofar20)

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 13:28

آکواریوم جدید من (niloofar20) - صفحة 2 DSC00075

آخه من نمیدونم چقدر تلاطم داشته باشه نرماله. عکس بالا این موضوع رو بهتر نشون میده ؟ هنوز گیاهام پر از حبابن اگه هوا زیاد باشه چه مشکلی واسه ماهیا پیش میاد؟
فردا دماسنج دیجیتالی میگیرم.
ممنون. فقط کل خونمون پر از سنگریزه شد تا آبشو خالی و دوباره پر کنم لبخند
منظورتونو از 4 راه متوجه نشدم. منظورتون روی خود دستگاه است؟ 2تا شلنگ بهش وصل میشه . یکی از سنگ هوا یکی هم از پمپ.
خوشبختانه پمپ اصلا صدا نداره. فقط آبی که از بالای فیلتر وارد آکواریوم میشد خیلی صدا داشت که یکم آب اضافه کردم و مشکل برطرف شد.

بازم ممنونم.رز

راستش واسه ماهیا نمیدونم چیکار کنم. دیروز که ماهیای ماهیران رو یه نگاه انداختم تقریبا توی هر آکواریوم به ماهی مریض وجود داشت. خودم ماهیای گوشتخوار کوچیک رو خیلی دوست دارم و شما هم گفتید که مقاومترن. ولی ماهی های زنده زا خیلی کوچیکند. زیادم خوشگل نیستند خیلی خوشحال . راستی فروشنده باغ ماهی میگفت ماهی هایی مثل مولی و گوپی انگل دارند و واسه همین ما نمیاریم. این حرفشون درسته؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف apb 1/12/2010, 13:38

niloofar20 عزیز ، هوای زیاد مشکلی ایجاد نمی کنه! جریان آب زیاد مشکل سازه و ماهیاتون رو با هودش می بره و خسته می کنتشون! دماسنج مبارک باشه! بله گاهی پیش میاد ، ولی خب باید خواستون جمع باشه ، وگرنه غرغر اطرافیان درمیاد!

نه 4 راه رو در راه شلنگ هوا به آن وصل می کنند و 4 تا هروجی هوا می دهد که به هر کدام آن 1 شانگ هوا وصل می کنند! 2 تا شلنگ به چی وصل می شه؟ پس خوبه!

نه حرفشون درست نیست ، نمی خوام بگم ، ولی چون ندارن ، نمیارن! اگه ماهی گوشتخوار بخرید باید منتظر خشونت در آکوراریوم باشید ، دعوا ، کشتار و رفتار های خشن ...

متأسفانه ماهیان زنده زایی که در استخر پرورش بافته اند به زندگی ئر آکورایوم عادت ندارند و گاها می میرند ، پس حتما اگه خریدید ، مطمئن شوید که در آکورایوم تکثیر شده اند نه در استخر! و مواضی بیماری ها هم باشید ، به هیچ وجه از تانک هایی که ماهیان مشکوک و مرده دارند نخرید ، چون بیماری ها دوره نهفتگی دارند و بعد از استرس مثلا بر اثر حمل بهو خودشون رو نشون می دن! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 1/12/2010, 13:40

آخه یه تاپ فیلتر 15 تومنی جواب این آکواریومو میداد تا یه اینتر نال 25 تومنی!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 13:45

خوب من اگه گوشتخوارهایی که با هم سازش دارند رو تهیه کنم و مواظبشون باشم مشکل زیادی نخواهم داشت؟ البته این دفعه قول میدم تمام راهنماییهاتون رو در تمام مراحل گوش بدم و عملی کنم. لبخند

فردا میتونم ماهی بگیرم؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 13:46

آقای spider من هنوز خیلی به مسائل آکواریوم وارد نشدم . تو این موضوع بهتره مهندس پرهام نظرشون رو بگن. لبخند
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 1/12/2010, 13:56

spider عزیز ، بله ، ولی برای آکورایوم تا حدودی زیبایی ظاهری هم شرطه ، من خودم تاپ فیلتر رو قشتگ می دونم ، ولی بعضا می گن ظاهر خوبی نداره! بعد صدا می ده ، موقع ریختن آب ازش پایین ، مخصوصا اگه سطح آب پایین باشه ، که البته niloofar20 هم فیلتر اینرتال آبشاری خریدند نه اینرتال ساده ، که اون هم تصداش بیشتر از تاپ فیلتره! البته با کمی دست کاری می شه کاری کرد که تاپ فیلتر اصلا صدا نده! در ضمن من منظورم این این که ایشون یه فیلتر اینرتال 5000 - 6000 تومنی بخرند ، نه مارک ایهام که مارک حرفه ایی هست! ولی در مورد فیلتر انصافا اگه مارکش تقلبی و چینی نباشه و برای آکورایومشون قوی نباشه ، خیلی خوبه!

niloofar20 عزیز ، هر طور صلاح می دونید ، ولی نظر من روی زنده زاهاست ، در مرحله بعدی باید بری سراغ گوشتخوار ها ، آدم تا کلاس اول رو نگدرونه اگه بره سر کلاس دوم بشینه با مسائلی مواجه می شه که ... ، اگه شما تونستید زنده زا ها رو 2-3 ماه نگه دارید ، برید سراغ گوشتخوراها! البته باز نظر خودتونه ، قیل از خرید بگویید ، چه ماهیانی می خواهید بخرید! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 14:10

فکر کنم فقط همین فیلتر خیلی خوب بوده خیلی خوشحال الان خوشبختانه خیلی صدا نمیده
چشم بازم روش فکر میکنم
حالا شما چه ماهیای گوشتخواریو پیشنهاد میکنید؟ من خودم زندانی و دامونسونی و پرت کوتوله و ماهیای این شکلی رو دوست دارم.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 1/12/2010, 14:19

خب خوبن ، شما که همه رو می شناسید ، پس ببنیم موقع خرید چه می کنید! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 14:24

من اگه اطلاعاتم به این حد رسیده به خاطر مطالب این فروم و کتاب شما بوده. فقط یه سوال دیگه که من فردا موقع خرید بر اساس حرف فروشنده دچار مشکل نشم. چه نوع و مارکی از غذاها بهتره؟

ممنون
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 1/12/2010, 14:33

برای گوشتخوارها؟ از پلت های مخصوص گوشتهوارها استفاده کنید ، ولی غذاهای گیاهی مقل کاهوی آب پر هم هر چند وقت 1 بار باید بدیهد! از غذاهای دست ساز مثل دل گاو که چربی ها و رگ و ریشه اون پاک شدن و 2-3 بار هوب چره شده و فریز شده هم می توانید استفاده کنید ، ولی باید هر دفعه یه یک تکه رو شکسته و در آب بیندزاید ، فعلا برای این که عادت کنن غذا بخورن ، کرم خونی منجمد و آرتمبای منجمد هم بخرید! و از این ها بدهید ، بعد که کم کم عادت کردند به غذا خوردن ، غذاهایی رو که گفتم بهشون عادت دهید! ولی روز اول غذا نمی خورند ، چون استرس دارند ، معمولا از روز دوم غذا دهید ، اگه نخوردند ، بقایای غذا رو از آکورایوم خارج کنید تا باعث فساد آب نشه! ماهی های کف خوار ، مثل گربه ماهی لجن خوار مکنده هم بخرید تا غذاهیان رو از کف و جلبک ها رو پاک کنه! برای اون ها هم پلت لوفاک بیومار اصل بخرید(این قلم رو حتما از ماهیران بخربد چون حتی اگه اصلش رو نیاره ، لوقاک خوبی میاره) ، اگه بد کیفیت باشه ، 2-3 روزه کیفیت آب رو بد می کنه و ماهیان می میرند ، ولی خوش کیفیتش نه! کم غذا دادن بهتر از زاد غذا دادن است! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 14:42

ممنون از اطلاعات کاملتون. رز
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 17:07

2تا سوال دیگه
گیاهاش کافیه؟ دیگه احتیاجی نیست اضافه کنم؟
داخل آکواریوم حدود 1 سانت پایینتر از لبه بالایی یه دیواره کوچیکتر داره(فکر میکنم تو عکس معلومه) شیشه سرپوش رو طوری سفارش بدم که روی اون قرار بگیره؟ یا یکم بزرگتر از آکواریوم؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 1/13/2010, 06:00

یه گونه ای باشه که روی اون قرار بگیره! و تقریبا سطح آکواریوم رو پر کنه! و گیاه هم خودتون یا توجه به سلیقه تون اگه تمایل دارید بیشتر کنید! فقط باز پیشنهاد می کنم برای شروع از گوشتخوارها شروع نکنید! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/13/2010, 08:43

واسه سیلور دالر که آکواریومم کوچیکه. ولی نظرتون راجع به بارب ها چیه؟
بعد من 2،3 ماه دیگه بخوام ماهی گوشتخوار بگیرم ماهیای گیاهخوار خودمو چیکار کنم؟

باغ ماهی لابستر میفروشه. شرایط نگهداریشون چطوریه؟ چقدر رشد میکنن؟ غذاشون چیه؟ اگه یه سری اطلاعات راجع بهش بدید ممنون میشم.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 1/13/2010, 14:28

niloofar20 عزیز ، من فقط و فقط برای شروع زنده زا ها و گربه ماهی لجن هوار مکنده و کوردوراس رو پیشنهاد می کنم ، اگه 2-3 ماه موندن ، اون وقت هر چی دلتون خواست بگیرید!

لابسترها هم از غذایی که زیر آب می روند(مثل لوفاک بیومار و ...) تغذیه می کنند و گاهی هم ماهی ها رو اذیت می کنن!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/13/2010, 16:29

ماهیامو خریدم.
به چندتا آکواریومی سر زدم ولی همه گفتن ماهیای گیاهخوار نگهداریشون سختتره چون آسیب پذیرند . و چون من هم مسافرت 2روزه زیاد میرم. ترسیدم اذیت بشن.
ماهیایی که خریدم اینا هستن. از هرکدوم 2تا:
دیمانسونی ، سیکلید لیمویی ، زندانی (3تا) ، لوچ دلقک ، لجنخوار پلنگی ، یکی دیگه هم هست که اسمشو یادم رفته. تقریبا زرده با یه خط مشکی افقی از سر تا دمش. باله هاش شبیه دیمانسونی است.
فقط یکی از لوچ هام موقع استراحت یه کوچولو احساس میکنم تعادل نداره. البته شاید به نظر من اینطوری میاد. رنگ همشون به حالت اول برگشته ولی مشخصه که استرس دارن و میترسن. منم زیاد سمت آکواریوم نمیرم.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Foad 1/13/2010, 16:33

از تانکتون یک عکس بزارید تا ببینیم به چه شکلی در آمده. فکر کنم قشنگ شده باشه.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/13/2010, 16:54

چشم . اینم عکس . البته هم ماهیام کوچیکن هم اینکه همش پشت صخره هستن واسه همین زیاد مشخص نیستن. شیشه روی آکواریوم رو هم گرفتم.
اون بشکه ای که تو عکس میبینید از همین اول صاحبش معلوم شده. همون ماهی که اسمشو نمیدونم ( عکسشو میذارم) هر ماهی دیگه ای رو که میره سمت او بشکه میزنه.
آکواریوم جدید من (niloofar20) - صفحة 2 DSC00077
لطفا نظر بدید. ممنون.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/13/2010, 16:58

اینم همون ماهی ناشناس البته اگه تو این عکس معلوم باشه.
آکواریوم جدید من (niloofar20) - صفحة 2 DSC000806
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 1/14/2010, 02:53

niloofar20 عزیز ، مبارک باشه ، خیلی قشنگ شده ، ولی قرار شد به حرف آکواریوم فروشی ها زیاد توجه نکنید ، شما که زیاد مسافرت می روید ، باید بدونید با کوچکترین احساس گرسنگی ، گوشتخوارها ضعیف ترنشون رو می گشن و می خورن! امیدورام که تو تانک شما از این اتفاقات نیفته!

اونم اوراتوش زرد و مشکی باید باشه ، عکس خیلی واضح نیست! (صفحخ 178 کتاب ماهیان آکورایومی) و چون اون ها دوست دارند سوراخ ها قایم بشوند ، همش می ره تو بشکه! در آینده اگه بزرگ شه ، باید به فکر سوراخ بزرگتری به عنوان مهفیگاه براش باشید! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/14/2010, 03:43

فعلا که همشون 1 اندازه هستند ولی چشم.
دیروز به ماهیا غذا ندادم. از امروز شروع کردم. یه برنامه همون فروشنده گفت . شما هم همینو پیشنهاد میکنید؟
آرتمیایی منجمد ، کرم خونی منجمد ، توبیفکس ، دافنی منجمد و لوفاک که شما گفتین از ماهیران بگیرم. بعد گفت هر روز یکی از این غذاها رو بده روز هفتم به هیچ وجه غذا نده. شما هم نظرتون روی همین برنامس؟
در ضمن یه غذای دست ساز منجمد هم داد که به نظر میاد سبزیجات هم داخلش باشه. خود فروشنده که گفت همه چی توش هست. اگه شما فکر میکنید میتونه خطرناک باشه نمیدم بهشون.
امروز که آرتمیای منجمد رو دادم در عرض شاید 3 دقیقه هیچ اثری از غذا نموند. این یعنی بازم غذا بدم؟ کلا روزی چند بار غذا بدم؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/14/2010, 12:23

راستی من از وقتی پشت آکواریوم تصویر پس زمینه رو گذاشتم شیشه های بغل مثل آینه شدن. لوچهام مدام کنار این شیشه ها بالا و پایین میرن.تصویر رو بردارم یا مشکلی پیش نمییاد؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 1/14/2010, 15:02

غذای دست ساز هوبه! اون ها هم خوبه! ورز 7 یا چیزی ندیهد و یا 1 وعده و چیزی ندهید و 1 وعده سبزیجات دهید! روزی 2 تا 3 باز ، هر چه تعداد دفعات بیشتر باشه و مقدار غذا کمتر ، بهتره! و زودتر بزرگ می شوند و سالم تر مانده و احتمال خشونت کمتره!
ولی فکر کنم دافنی منجمد رو نخورند!
نه مشکلی نیست!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/14/2010, 15:09

دافنی رو خوردن . خیلی هم با اشتها.
روزی 3بار به اندازه همون مربع هایی که تو بسته هست بدم؟
من شنیدم توبیفکس خیلی چربه. اون رو هم روزی 3 بار بدم؟ به اندازه نوک قاشق چایخوری؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 1/14/2010, 15:17

اگه خوردن که خوبه! همه رو بدهید ، منتها 1 روز 1 وعده از یکی ، وعده دوم از یکی دیگه و وعده سون از یکی دیگه! اون قدر غذا بدهید تا بعد از 5 دقیق دیگر غذایی نباشه! راستی پلت یا گرانولی مخصوص ماهی های گوشتخوار به شما ندادن؟
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 2 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة