گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آکواریوم جدید من (niloofar20)

+6
spider
محمد
Foad
masi
apb
niloofar20
10 مشترك

صفحه 6 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6

آکواریوم جدید من (niloofar20) - صفحة 6 Empty رد: آکواریوم جدید من (niloofar20)

پست من طرف apb 3/3/2010, 14:34

niloofar20 عزیز ، شما باید می پرسیدیدن! قدرت فیلنر ها و پمپ ها رو همیشه اشتباه می دن و از عمد ، هر چی دارن می دن که تموم شه! و اگه بد بود ، شمایید باید بازم بخرید و اون ها سود بیشتری می برند! این کارشونه! پس شما باید دلتون به حال خودتون بسوره و تحقیق کنید! در مورد مارکشون و قدرتشون و قیمتشون تا اطلاعات دقیق به دست نیاوردید و چن نکردید که خوبه یا بده ، به هیچ وجه چیزی نخرید ، چون این اکورایوم بزرگه و اشتباه توش ، زیاد کم هزینه نیست! می تونه پیاپی باعث هرج تراشی بشه! پس کمی دلتون بخ حال جیب خودتون بسوزه! و البته زیستگاه آینده ماهی هاتون!

صخره مصنوعی چه جنسی داشت! مرجانی رو شما خودتون دیدید؟ یا رو هوا قیمت داد فقط؟ مصنوعی رو چی؟ اتفاقا من امروز ماهیران باغ فردوس بودم! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف Developer Programmer 3/3/2010, 14:42

لطفا مثل همیشه لطف کنید و من رو راهنمایی کنید
والا نیلوفر جان، نظ شخصیه من اینه که دارین وسواس نشون میدین.
نکته مهم اینه که تا میتونین از وسایل ماهیران و وسایل چینی، دور باشین. اما اگه مجبور شدین چینی انتخاب کنین،لااقل ازش بخواین یک بار امتحانش کنه... مثلا اگه فیلتر اکسترنال می خرین ازش بخواین یکبار اسمبلش کنه اینطوری مطمئن میشین که اتصالاتش محکمه و اگر هم شکست توی دست خودش میشکنه.

در مورد تزئینات، خودتون تانکتون رو مجسم کنید که چی زیباترش میکنه، بیخودی نسبت به مرجان و بقیه حساسیت نشون ندید

در مورد انتخاب ماهی ها، طیف خاصی از ماهی ها رو انتخاب کنید... مثلا گلدفیش مثل گاو غذا میخوره؛ اما دیسکس دونه دونه و آرام آرام.

در مورد غذا، غذای ایرانی به هیچ وجه نخرید. به نظر من تترا پریمای بزرگ از لحاظ هزینه هم به صرفه تره

البته زغال اکتیو و قطره های ضدعفونی و مواردی از این قبیل رو هم فراموش نکن.

اين مطلب آخرين بار توسط Afshin_Zavar در 3/3/2010, 14:47 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/3/2010, 14:46

بیشتر دلم واسه ماهیام میسوزه. دوست ندارم چیزی اذیتشون کنه. باور کنید میپرسیدم ولی انگار از سر باز میکردن ناراحت .آقا پرهام انقدر سوال پرسیدم که دیگه روم نشد چیزی بگم اما هر دفعه یه جوابی میداد انگار نمیخواد بگه.

صخره مصنوعی رو دیدم. فکر میکنم پلی استر بود. اگه امروز اونجا بودید مطمئنا دیدید. آکواریوم دم در 2تا صخره بلند توش بود که پر از قار و حفره بود. من مرجانیارو ندیدم فقط آکواریوم آب شور رو نشونم داد گفت صخره ها همینا هستن فقط سفیدش کردیم.

آقا افشین من ماهی دارم . واسه این روی صخره حساسم چون میخوام مخفیگاه خوبی واسه ماهیام باشه که کمتر به هم آسیب برسونن.
انقدر انواع مختلف فیلتر زیاده که من نمیتونم انتخاب کنم و با تجربه قبلی که داشتم دیگه به عهده فروشنده نمیسپارم.واسه همین مزاحم بچه های فروم میشم و بی رودربایستی سوالامو مطرح میکنم.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 3/3/2010, 14:54

نیلوفر جان دوستان راست میگن من راجع به پمپ و ... خیلی اطلاع نداشتم کلی خرج بیخودی شد.به خاطر سایز ماهیام مجبور شدم حتی تانک 0.5متریم رو هم تعویض کنم 1 متری بگیرم.پمپ هوا هایلا گرفتم بعد دیدم قدرتش واسه 0.5 متری زیاده و صدا هم میده رفتم کمپیون گرفتم.مهتابی زیر آبی گرفتم بعد دیدم مهتابی بیرون آبیم به سایز تانکم میخوره.یه بخاری آتمن 150 وات هم به من دادن نمیدونم دقیق چند فکر کنم 12 تومن...خلاصه کلی کار بیخود کردم.ولی به نظر من مرجان نگیر نمیدونم چرا بعد یه مدت یه جوری میشه انگاز توش سیاه میشه!من برای تانک خودم به عنوان غار چند تا کوزه ی سفالی نسبتا بزرگ رو یه لایه ی نازک چسب آکواریوم زدم و بعد داخل شن های کف آکواریومم غلتوندم(واسه اینکه خیلی ماهیتشون معلوم نشه!!!) وبعد اونها رو کف تانک گذاشتم و آخر سر شن و ماسه ی کف رو ریختم که یکم جلوی درش بسته شه و کمی هم تاریک شه ولی در عین حال رفت و آمد راحت باشه.به نظر امن میاد!!! لبخند رز :m/:
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/3/2010, 15:09

niloofar20 عزیز ، بله سودشون در نگفتنشونه! اگه سودشون در گفتنشون بود ف قبل از حرف زدن شما زیر و بمش رو بهتون می گفتن!

نه متأسفاته کار دیگری دشاتم و اصلا به صخره ها توجهی نکردم! فکر کنم پلی استر بهتر باشه! البته اگه مخفیگاه هاش واقعا مخفیگاه باشن! و جای کافی و ظاهر مناسب داشته باشن!

من در هدمتمن و اگه بتونم کمکی بکنم ، خوشحال می شم! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/3/2010, 15:17

شیوا جان بله. خود منم اولا نسبت به جنس گرون گرفتم بعدشم الان درجه فیلترم اصلا کار نمیکنه. خودم تو این فکرم که کاریوم که شما گفتید با لوله پولیکا بکنم. یعنی چسب آکواریوم بزنم و توی ماسه بغلطونم متفکر:

آقا پرهام درسته. متاسفانه هیچ کمکی به من نکردن. شاید واسه صخره یه سرم به پلاسکو زدم.

پس اگه ممکنه اول به من بگید واسه این سایز آکواریوم اصلا فیلتر اینترنال خوبه یا اکسترنال؟ این قضیه مشخص بشه شاید کارم راحتتر بشه.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 3/4/2010, 14:44

niloofar20 عزیز ، هر 2 تاشون خوبه! بستکی داره که اون موقع چی دارن! و همین طور تاپ فیلتر عالیه! دیگه باید جنس ، مدل ، قدرت ، مارک ، قیمت و .... رو مقایسه کرد! وبینشون نظر داد!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/4/2010, 17:36

600ليتر بر ساعت 12وات ماكزيمم پرتاب 80 سانت. (RS-400Aاینترنال). قیمت:50،000
1500ليتر بر ساعت ماكزيمم پرتاب 80 سانت 18 وات(RS-702) قیمت: 42000

فعلا اینارو از اینترنت پیدا کردم متفکر:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 3/5/2010, 02:27

niloofar20 عزیز ، برای یه آکورایوم 120 سانتی 600 لیتر بر ساعت هیچه ، مگر این که 2 تا بخواهید استفاده کنید!

قیمت دومی که قوی تر ار اولیه ، خیلی چاییه و مشکوک می زنه! من فکر نمنم گرینه خوبی باشه!(البته من فکر کردم تکسترناله کمه اینو گفتم! ولقعا اکسترناله با اینترنال؟ ، اگه اینترنال داره ، قیتش خیلی بالاست و جای بحثو تحقیق داره!)

از اینترنت؟ از ماهی فروشی ها بیرسید چی دارند تا بینشون نظر یدیم! تو اینترنت هیلی چیزاه هست که اون ها اصلا نمی دونن چیه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/5/2010, 04:34

نه جفتش اینترناله. منم به قیمت دومی شک کردم ولی ...
امروز از پلاسکو میپرسم. ممنونم رز
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/8/2010, 09:06

دوستان نظرتون راجع به 2تا فیلتر چیه؟ یه تاپ فیلتر و یه اکسترنال. یکی از دوستام میگه میتونی با قیمت 50-60 تومن یه فیلتر اکسترنال آتمن بگیری. این 2تا با هم جریان آب رو زیاد نمیکنه؟ اصلا اینطوری خوب هست؟ یا یکیشم کافیه؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 3/8/2010, 10:27

عالبه! تکمیل! (اگه هزینه اش براتون مهم نیست!) اشاره
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/8/2010, 10:33

من که دارم هزینه میکنم خوب یهو خوبشو بخرم دیگه. لبخند
ممنون از راهنماییتون رز
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 3/8/2010, 10:38

niloofar20 عزیز ، اصلش تشکیلش هست ، بعد به واسطخ نوع ماهیان و پیشرفت در زمینه آکورایوم ، خودتون انواع قیلترها و ... رو می خرید و ان شاءالله لذت می برید! ولی همیشه قزنطینه رو یادتون باشه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/8/2010, 10:47

بله تا شما هستید من در زمینه آکواریوم هیچ غمی ندارم . خیالم راحته اشاره
انشاالله از آکواریوم 60 سانتیم برای قرنطینه استفاده میکنم.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف amir342 7/9/2012, 21:55

دوستان سلام خسته نباشید من 4 ماه میشه که یه آکواریوم آب شیرین دارم به
ابعاد 120*46*22 ماهی
کلی هم غذا و دارو واسه آکواریوم گرفتم از جمله black water , cristal water , general tonic و... اما همش 10 12 تا ماهی دارم چون اینجا ماهی خوب گیر نمیاد حالا شنیدم اینجا ماهی واگذار میکنن من هم شرایت نگه داری ازشون رو دارم حالا اگه کسی مایله ماهی های خود را واگذارکنه یا کسی رو میشناسه که قصد این کار رو داره خواهشا منو مطلع بکنه
امیر هستم
ماهی
ماهی 09363423996
ماهی
ماهی
ماهی

amir342
amir342
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

صفحه 6 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6