گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

بردن لاک پشت در فضای باز در زیر نور خورشید

+16
namkim
farzad
masi
mary
لاکی
lida
mitrarezaei
صدف
apb
sara_b211
Paris
Ronia
samir
محمد
mahsa
Foad
20 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بردن لاک پشت در فضای باز در زیر نور خورشید - صفحة 2 Empty رد: بردن لاک پشت در فضای باز در زیر نور خورشید

پست من طرف samir 2/4/2010, 08:25

farzad عزیز
منظورتون از هواخوری چیه؟ یعنی تراریوم لاک پشت مجهز به خشکی نیست و شما خودتان می خواهید هرزگاهی از آب بیاوریدش بیرون؟ یا کلا منظورتان اینست که بیاویدرش بیرون و باهاش بازی کنید؟

من توصیه می کنه که برای محیطش خشکی بذارید که راحت بتونه روش بیاد و مجهز به لامپ هالوژن باشه که لاک پشت خودش تمایل پیدا کنه که روی آب بیاد. چون لاک پشتها نیازمند این هستند که بدنشان را خشک کنند تا از برخی بیماریها جلوگیری بشود.
منتها وجود خشکی باعث می شود که خود لاک پشت هر وقت احساس نیاز کند به روی خشکی بیاید و هر وقت خواست داخل آب بشود.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بردن لاک پشت در فضای باز در زیر نور خورشید - صفحة 2 Empty رد: بردن لاک پشت در فضای باز در زیر نور خورشید

پست من طرف samir 2/4/2010, 08:29

masiعزیز
پس حتما باید طلقش را برداری تا برای لاک پشتت مفید باشه. بعد در اونصورت برای خودت مضر می شه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف farzad 2/4/2010, 08:36

samir جان از راهنماییتون ممنونم
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 2/4/2010, 11:28

سميرا جان اصلا تلق نداره.با يه گيره تو جاش محكم شده.يعني كاملا ميتونم لامپو لمس كنم.
پس يعني رفتني ام ديگه؟!! گریه
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 2/4/2010, 11:34

masi عزیز

این همه می گن که حتی توی محیط بسته خانه هم و جلوی مانیتور و تلویزیون کرم ضد آفتاب آنتی یو وی بزنید.
خدانکنه رفتنی باشید، ولی به پوستت آسیب می رسه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 2/4/2010, 12:05

مقدار UVB تولید شده از لامپ فلورسنتی که برای لاک پشت ها استفاده می شه اونقدر کم هست که می تونید با خیال راحت ازش استفاده کنین.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف namkim 3/7/2010, 18:12

سلام من 10 ماه پيش 2 تا لاك پشت گوشت قرمز خريدم كه موقع خريد حدودا لاكشون 3-4 سانتيمتر بود و الان يكيشون لاكش 7 و اون يكي 9 سانته ميخواستم بدونم رشدشون خوب بوده يا نه؟
در ضمن 2 هفته 1 بار مجبورم اب اكواريوم 40 سانتيشونو كه نور و خشكي عوض كنم
اگه كسي پيشنهادي داره ممنون ميشم
namkim
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 3/7/2010, 21:21

namkim عزیز ، در مورد آب از بیئفیلترهایی مثل تاپ فیلتر استفاده کنید!

در مورد طول و سن هم از لینک زیر یاتفاده کنید:
http://www.apbaquaterrarium.com/andazeh%20girie%20toole%20lak%20&%20sen%20&%20tole%20omre%20lakposhtha.htm

موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 4/7/2010, 12:04

من تقریبا روزی نیم ساعت لاک پشتمو می برم آفتاب بگیره

خودم هم بالای سرش می ایستم

کارم اشتباس؟؟؟
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 4/7/2010, 13:51

مروارید خانوم

اشتباه هست. تاپیک بردن لاک پشت زیر نور خورشید را حتما خواندید. شما برای تامین انرژی UV مورد نیاز لاک پشت جهت ساخت کلسیم بهتره از لامپ فلورسنت استفاده کنید. حضور در خورشید و نداشتن فضای سایه باعث بالارفتن دمای لاک پشت و خدای نکرده خشک شدن و مردنش میشه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/7/2010, 16:46

اگه هوا گرم باشه حتی وجود سایه هم نمی تونه کمکش کنه باید حتماً در کنارش آب باشه تا بتونه با کمک آب دمای بدنش رو حفظ و تنظیم کنه و دمای هوا توی آفتاب و سایه فرق چندانی نداره!
مروارید خانوم عزیز بدن انسان در دمای 41 درجه به بالا در صورت عدم تعریق دچار هایپرترمی یا نوعی گرما زدگی می شه که خطرناکه.
همینطور برعکسش هیپوترمی ضعیف یا mild در هنگام کاهش درجه حرارت بدن انسان از 35 الی 32 درجه ایجاد میشه. moderate یا متوسطش در دمای 32 تا 28 به وجود میاد. severe یا هیپوترمی شدید در دمای پایین تر از 28 درجه ایجاد میشه که بسیار خطرناک بوده و فرد رو به کما خواهد برد
اما نکته ای که وجود داره اینه که تنظیم درجه حرارت بدن توسط هیپوتالاموس صورت می گیره و به دلیل خونگرم بودن انسان، این وضعیت ها تحت تاثیر عوامل محیطی ایجاد نمی شند حتی اگر شما در دماهای بالا در آفتاب قرار بگیرید
اما لاک پشت ها خونسرد هستند و تحت تاثیر دمای محیط دمای بدنشون تغییر پیدا می کنه و در صورتی که اون دما خارج از رنج تحمل شون باشه به سرعت از بین می رن.
پس اگه دما خیلی بالا یا پایین باشه برای شما مشکل چندانی به وجود نمیاد اما برای لاک پشتتون احتمال خطر هست.
بنابر این بهتره که از منابع مصنوعی مولد UVB استفاده کنین.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahshid_laki 6/12/2010, 06:36

بیچاره لاکی ناراحت هروقت می ذاشتمش زیر آفتاب فقط دست و پا می زد من فکر می کردم خوشش میاد
mahshid_laki
mahshid_laki
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف sharareh 7/30/2010, 03:15

لاکیه من وقتی میذاشتمش تو افتاب خیللی خوشش میومد... برای همین تشتش رو گذاشتم تو بالکن . 3روز بعدم مشکل تنفسی پیدا کرد مرد D\'oh گریه
sharareh
sharareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مجيد 8/14/2011, 05:26

با سلام اگر كسي در مورد روشهاي درمان گرما زدگي لاكيها اطلاعاتي داره لطفا" راهنمايي كنه چون روز جمعه بطور اتفاقي به لاكپشت بركه اي اروپايي حدودا" 2 ساله اي بر خوردم كه تو باغچه حياط زير نور مستقيم آفتاب(مرداد ماه) جا مونده بودوكاملا" خشك شده بودولاكش بشدت گرم بود (داغ )و هيچ عكس العملي از خودش نشون نميداد ودست وپا وسرش رو توي لاكش نميبرد خلاصه هيچ اثر حياتي نداشت و فقط چشماش هنوز برق ميزد و كمي اشك آلود بود من نميدونستم بايد چكار كنم لاكي رو به خونه بردم و داخل تشت آب كم كم خنكش كردم ولي بيچاره تا ساعتها كاملا" بي حركت وخشك زده بود خوشبختانه حوالي شب پاهاشو حركت داد و روز بعد سر ودستهاشو تكون داد و الان ظاهرا" حالش خوب شده ولي مطمئن نيستم ضمنا" يكبار هم اونو توي تشت پر از آب( بدون كلر ) گذاشتم كه به خوبي شنا كرد مرسی
مجيد
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Foad 8/14/2011, 17:57

خوب شد نجاتش دادید. این حالت گرمای بیش از حد بوده.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/15/2011, 12:12

برکه ایها اصولا مقاومترند چون که اصلیتشون مال همینجاست خدا را شکر که نجات پیدا کرد
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة