گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

پروانه ماهي چهار چشم - Four eyed Butterflyfish

4 مشترك

پروانه ماهي چهار چشم - Four eyed Butterflyfish Empty پروانه ماهي چهار چشم - Four eyed Butterflyfish

پست من طرف volvox68 8/13/2009, 20:24

پروانه ماهي چهار چشم - Four eyed Butterflyfish 14a84ae15a2d8b

نام علمي: Chaetodon capistratus

نام عمومي: Four-eyed Butterflyfish ( پروانه ماهي چهار چشم )

خانواده: Chaetodontidae

زيستگاه اصلي : غرب اقيانوس اطلس

وضعيت بدني: تقريبا" دويست گونه موجود در خانواده Chaetodontidae از جمله رنگارنگ ترين ساکنان صخره هاي مرجاني اند. پروانه ماهي چهار چشم با بدن پهن و کناره هاي فشرده و بسيار نازکش که شبيه به ديسک است، نمونه خانواده خود به شمار مي رود. اين ساختار بدن براي چرخيدن و گردش ميان جنگل هاي مرجاني و استفاده از شکاف هاي متعدد براي پناه گرفتن، بسيار مناسب است. لکه هاي سياه هر يک از دو سوي دم، احتمالا" شکارگران را گمراه مي کند و به اين اشتباه مي اندازد که اين نواحي، چشمي آسيب پذير هستند؛ در صورتيکه چشم هاي واقعي معمولا" داراي حفاظي ديگر از نوارهاي تيره اند که به طور کامل آنها را مي پوشانند. علت نامگذاري اين ماهي نيز به همين دليل است. پروانه ماهي چهارچشم، در دهان کوچکش دندان هايي ريز، مويين و نازک دارد. بدنش خاکستري روشن است با رنگمايه اي مايل به زرد. تنها يک باله پشتي دارد و باله هاي شکمي اش زرد رنگ هستند.
حداکثر اندازه: حدود 7.5 سانتيمتر
وضعيت زندگي: در اعماق 2 تا 20 متري يافت مي شوند. از جمله دشمنانشان مي توان به " مارماهي موري moray eel " و انواع کوسه ها اشاره کرد.
تغذيه: اين ماهي ها با چرخيدن روي صخره هاي مرجاني از گزنه هاي دريايي و تکه هاي جلبک هاي دريايي تغذيه مي کنند.
منبع : راز بقا

ماهی
volvox68
volvox68
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پروانه ماهي چهار چشم - Four eyed Butterflyfish Empty رد: پروانه ماهي چهار چشم - Four eyed Butterflyfish

پست من طرف لاکی 8/14/2009, 01:20

تا حالانديده بودم قشنگه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پروانه ماهي چهار چشم - Four eyed Butterflyfish Empty رد: پروانه ماهي چهار چشم - Four eyed Butterflyfish

پست من طرف mahsa 8/14/2009, 05:58

یکمی شبیه به دیسکس هستش ولی از دیسکس قشنگتره
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف setareh 8/14/2009, 13:41

wow.
چقدر خوشگله.
setareh
setareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة