گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین

+10
White Tiger
طناز
Dr. Iman Memarian
Alireza
Ronia
pareparvaz51
شرزاد
mahsa
Koosha_Raisi
sin1985
14 مشترك

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین - صفحة 3 Empty رد: دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین

پست من طرف im_213 3/28/2010, 05:56

چشم ممنونم
im_213
im_213
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین - صفحة 3 Empty رد: دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین

پست من طرف laperla 4/2/2010, 13:47

من به لاک پشت ام آنتی بیوتیک می دم . امروز که می خواستم بهش داروش بدم دیدم از بینی اش آب بیرون می یاد می خوام بدونم این می تونه علامت آسپیره باشه؟
laperla
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 4/3/2010, 01:56

laperla عزیز

لاک پشتتون شرایط قرنطینه داره؟ یعنی عمق آبش خیلی کمه؟ بیرون آمدن آب از بینی مداومه؟ یعنی بعد از اینکه با دستمال پاک کنید باز ادامه پیدا میکنه؟
برای دارو دادن شرایط را رعایت می کنید؟ یعنی سریع روی زمین می گذاریدش؟

دمای آب و محیطش چطوریه؟ آب باید 24 و خشکی باید 32 باشه. علائمی مثل باز و بسته کردن دهان و ایجاد مداوم سروصدا با دهانش نداره؟

اگر حدس می زنید که آسپیره باشه و گمان می کنید که کاری را در دادن دارو دارید اشتباه انجام می دید، حتما به دارو دادنتون دقت کنید و یا با دکتر معماریان مشورت کنید.

چون در صورتیکه آسپیره باشه و ادامه پیدا کنه، لاک پشت شما خدای نکرده می میره.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف laperla 4/3/2010, 14:09

ممنونم از جوایتون
بله شرایط قرنطینه رو داره و عمق آبش کمه. نه مدام نیست فقط یه بار دیدم اما با دارو دادنش خیلی مشکل دارم، بعضی وقتا دارو از بینیش می زنه بیرون
وقتی بهش دارو می دم تا 20 دقیقه قورت نمی ده آخرشم منقارشو می ماله زمین تا قطره دارو از دهنش پاک کنه همین مشکل دقیقا با پمادهای چشمی دارم اونم به محض اینکه می زنم با دستش پاک می کنه

دهنشو مدام باز و بسته نمی کنه سر و صدا نداره

نمی دونم علائم آسپره کردن چیه، می شه توضیح بیشتر بدین
laperla
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 4/3/2010, 14:19

بعضی وقتا دارو از بینیش می زنه بیرون

laperla عزیز

دقیقا همین نکته ای گفته نشانه آسپیره کردن هست. یعنی دارو بجای اینکه وارد معدش بشه وارد ریه اش شده.

این یعنی یک جای کار ایراد داره. البته بعضی بچه ها با تجربه تر هستند شاید بهتر راهنمایی کنند.

خودتون بهتر می دونید که اولا سرنگ انسولین باعث می شه که قطره خیلی کوچکی وارد دهان لاک پشت بشه. حتما بعد از اینکه قطره را روی شکاف دهانش گذاشتید و با باز کردن دهانش دیدید که قطره رفت داخل، بگذاریدش زمین توی خشکی که دارو توی ریه اش نره.

واکنشهاش به دارو طبیعیه. برای همین هردارو دادن نیازمند صبر و صرف وقت از طرف شماست.

انشاءالله زودتر خوب بشه و زحمات شما نتیجه بده.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف laperla 4/3/2010, 14:26

مرسی از راهنماییتون
من چه جوری دهنشو باز کنم؟ من دمه دهنش می ذارم به امید اینکه خودش قورت بده
laperla
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 4/3/2010, 14:39

laperla عزیز

در این مورد توضیحات زیاد داده شده . هم صفحات این تاپیک را کامل مطالعه کنید و هم تاپیک احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند را مطالعه کنید.

شما دارو را روی هشتی شکاف دهانش که کمی فاصله قرار می دهید. بعد باسرنگ انسولین که تیزیش را گرفتید، از بغل دهان لاکی را کمی باز می کنید، تاقطره داخل دهنش بیافته. به محض اینکه داروداخل دهنش شد، سریع بذاریدش روی زمین و زمان بهش بدیدکه داروش راقورت بده.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة