گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آکواریوم لاک پشتی من ( خیلی ساده و جم و جوره ! )

+18
spider
آرین
فریده
samir
sara_b211
maryam.m
Alireza
amir.h
لاکی
mfznewlakposht
Mr.Mizuyama
rain
apb
Ali
mohammad
MiladicA
speedy
Foad
22 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

آکواریوم لاک پشتی من ( خیلی ساده و جم و جوره ! ) Empty آکواریوم لاک پشتی من ( خیلی ساده و جم و جوره ! )

پست من طرف Foad 3/10/2009, 18:02

من در این آکواریوم از تنها لاک پشتم نگهداری می کنم :

آکواریوم لاک پشتی من ( خیلی ساده و جم و جوره ! ) Img_0010

یک فیلتر خیلی قوی و بخار گران و خشکی و لامپ هالوژن که البته معلوم نیست در عکس :

آکواریوم لاک پشتی من ( خیلی ساده و جم و جوره ! ) Img_0011

اندازه 60*55*30 - گنجایش حدود 100 لیتر - فیلتر داخلی 1800 LH - بخاری 300 وات
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

آکواریوم لاک پشتی من ( خیلی ساده و جم و جوره ! ) Empty رد: آکواریوم لاک پشتی من ( خیلی ساده و جم و جوره ! )

پست من طرف speedy 3/11/2009, 06:55

این اندازه برای دو تا لاک پشت برکه ای کافیه یا کوچیکه؟
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

آکواریوم لاک پشتی من ( خیلی ساده و جم و جوره ! ) Empty رد: آکواریوم لاک پشتی من ( خیلی ساده و جم و جوره ! )

پست من طرف Foad 3/11/2009, 09:07

اگر کوچک باشند آره ، حتی می تونی توش کمتر آب برزی تا راحت تر شنا کنند . من از یک لاک پشت بزرگ نگهداری می کنم و توش را تا جایی که میشه آب می ریزم .
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف MiladicA 3/11/2009, 13:11

سلام محمد اقا تراریوم ساده و خیلی شیکی داری و اما یک سوال آب تراریوم بعد از یک هفته رنگش عوش نمیشه ؟ آب کثیف و زرد رنگ نمیشه ؟ و آیا سیفون کردن تمیز میکنه آب رو ؟ برای من که جواب نمیده سیفون کردن مجبورم کل آب رو عوض کنم .
MiladicA
MiladicA
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mohammad 3/13/2009, 14:45

MiladicA نوشته است:سلام محمد اقا تراریوم ساده و خیلی شیکی داری و اما یک سوال آب تراریوم بعد از یک هفته رنگش عوش نمیشه ؟ آب کثیف و زرد رنگ نمیشه ؟ و آیا سیفون کردن تمیز میکنه آب رو ؟ برای من که جواب نمیده سیفون کردن مجبورم کل آب رو عوض کنم .

در مورد کدر شدن اب پارامتر های زیادی موجوده

1- در زمان غذا دادن فیلتر خاموش شود و سپس بعد از صرف غذا تمامی غذاهای اضافه از سطح اب جمع شود

2- از دادن زیاد سبزیجات بپرهیزید چون بعد از مصرف توسط لاکی اب کدر میشه <<

3- من خودم از ترکیب فیلتر اینترنال + اکسترنال دست ساز استفاده کردم هر 2 هفته 1 بار عوض میکنم

عکس ها رو تو تاپیک تراریوم قرار دادم

4- هرگز کف تراریوم سنگ ریزه نریزید

5- بهتره یه لجن خوار تو تراریوم بندازید (خیلی موثر است )
mohammad
mohammad
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف MiladicA 3/13/2009, 14:53

در مورد لجن خوار فکر نکنم سالم بمونه !
سنگ ریزه هم کف تراریوم نیست .
فیلتر هم اینترنال هستش .
غذا هم انرژی می خورند که احتمال قوی به همان علات است چون رنگ و بوی قوی دارد البته شاید 30 ثانیه هم روی سطح آب نمی ماند که خورده می شود .
در زمان غذا ذهی هم فیلتر رو خاموش می کنم .
اما 1 هفته جنس آب بد می شود و آب زرد رنگ می شود که باعث می شود من هر یک هفته کل آب رو تعویض کنم .
MiladicA
MiladicA
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف speedy 3/15/2009, 07:12

لامپ هالوژن به چه دردی میخوره؟ فقط روشن کردن محیط؟

اگه لامپ هالوژن پیدا نکردیم از چه لامپایی میتونیم استفاده کنیم؟؟
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ali 3/15/2009, 07:22

از لامپ فلورسنت هم میتونی استفاده کنی ولی حرارت کافی رو نداره..
Ali
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 3/15/2009, 07:28

البته به جز نداشتن حرارت کافی باید گفت اشعه UVB کافی رو هم نداره ، لاک پشت UVB رو احتیاج دراه برای ساختن ویتامین D که در جذب کلسیوم تأثیر زیادی داره.

موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Foad 3/21/2009, 13:14

من به طور هفتگی و گاهی دو هفته آب رو سیفون می کنم. تقریبا 30 تا 50 % آب رو. هر شش ماه هم کل آب را تازه می کنم. راستش برای اینکه بو نگیره کربن اکتیو برای من موثر است که تو فیلتر می ریزم. البته الان کربنم تمام شده برای همین آکواریم بو گرفته !
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Foad 4/4/2009, 18:47

گاهی لاکی را می زارم در نور مستقیم آفتاب برای هواخوری !!!

آکواریوم لاک پشتی من ( خیلی ساده و جم و جوره ! ) Img_0210
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف rain 4/5/2009, 05:26

لاکیه من به شدت از تشت بدش میاد فکر کنم بخاطر اینکه داخلش سر می خوره وقتی میزارمش زود میاد بیرون.
مراقب باشید لاکیه شما نیاد بیرون و از زیر نرده ها رد بشه و خدایی نکرده زبونم لال از ارتفاع سقوط کنه . مراقبش باشید .
خیلی نازه.
rain
rain
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Mr.Mizuyama 4/6/2009, 06:59

خوب لاکپشت هرجا که زندانی باشد بدش می اید ! شما باید او را در تشتی قرار دهید که نتواند فرار کند ! لاکپشت اگر بتواند از تراریوم هم فرار می کند ! دیگر تشت که جای خاص خود را دارد
Mr.Mizuyama
Mr.Mizuyama
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف rain 4/6/2009, 07:48

نه فقط از تشت بدش میاد توی برکه ای که براش درست کردم میمونه و مشکلی نداره. <:-p
rain
rain
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 4/8/2009, 21:05

یکی از چیزهای مهم زیستگاه لاکپشتها اینکه به طبیعت نزدیک باشه ، اینجوری توش احساس بهتری پیدا می کتند. به نظر شما من برای شبیه کردن آکواریومم به طبیعت چه کارههای می توانم انجام بدم ؟

خودم تو فکر تصویر پس زمینه برای تانکم هستم و البته فکر نمی کنم گیاه مصنوعی از دست لاکی در امان بماند ولی شاید یک گیاه مصنوعی محکم هم بد نباشد. امروز به ماهیران باغ فردوس سر زدم ولی تصویر زمینه زیبایی نداشت ( البته مناسب با عرض آکواریوم من cm55) و گیاهان مصنوعیش هم نازک بودن طوری که برگهای آنهایی که در آکواریومهای خودش قرار داده بود توسط ماهی ها خورده و شکسته شده بود.

به نظرتون من برای آکواریومم چه کارهایی می توانم انجام بدم ؟
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 4/9/2009, 05:49

برخی گیاهان مصنوعی تو پلاسکو هست که شبیه چمن مصنوعی آکواریوم می مونه با کمب تفاوت ، پایینش هم یه قسمت محکم داره که باعث می شه بدون شن کف آب محکم بمونه و منظره خوبی دارد و محکم می باشد و لاک پشت نمی تونه بخوردش ، تقریبا 2-3 ماهه که وارد ایران شده ، فکر کنم خوب باشه.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Foad 4/10/2009, 17:09

نظر دیگری برای بهتر و طبیعی تر کردن آکواریوم من ندارید ؟
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف mfznewlakposht 4/11/2009, 01:08

حالا آقا محمد چه اصراریه که از گیاهان مصنوعی استفاده کنی بهتر نیست که از گیاهی مثل اون چیزی که من تو اکواریومم استفاده کردم و شما هم دیدید استفاده کنید
mfznewlakposht
mfznewlakposht
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Foad 4/11/2009, 12:38

اون که شما داشتی گلدان بود ! من دوست دارم از خود گیاه توی خود تانک استفاده به تا طبیعی تر به نظر بیاد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف mfznewlakposht 4/16/2009, 09:30

آقا محمد از یکی از بچه ها شنیدم که میشه از گیاهان دریایی استفاده کرد یعنی اینکه گیاه رو کف اکواریوم کاشت لازم هم نیست که از خاک نرم استفاده کنی که تو آب حل بشه و آب رو کثیف کنه با همین شن ریز و درشت هم میشه.
mfznewlakposht
mfznewlakposht
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف لاکی 4/16/2009, 10:09

بله درسته ولی لاک پشت از تشت بدش نمی اید چون کنجکاوه و تشت محیطی بسته و غیر قابل دیدنه میخواد بیاد بیرون
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 4/16/2009, 11:51

گیاهان دریایی استفاده کرد یعنی اینکه گیاه رو کف اکواریوم کاشت لازم هم نیست که از خاک نرم استفاده کنی که تو آب حل بشه و آب رو کثیف کنه با همین شن ریز و درشت هم میشه.

آره ، ولی لاک پشت گیاه طبیعی رو می خوره با از ریشه در میاره.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف mfznewlakposht 4/17/2009, 08:05

آقا خداییش دیگه واسه این مورد نمی دونم چیکار باید کرد.
mfznewlakposht
mfznewlakposht
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف amir.h 5/12/2009, 01:22

يه سري گياهان مصنوعي هستند كه خيلي زيبا تهيه شدن و وقتي تو آب هستند تا حد زياده طبيعي هستن البته من از پلاسكو خبر ندارم ولي بزرگراه نواب در دو سمت مغازه هاي زيادي هستند
در ضمن يكسري درختچه هاي طبيعي هستند كه فقط بدنه چوبي دارند
البته اين نظر من بود تا سليقه شما چطور باشه
با عرض پوزش
amir.h
amir.h
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Alireza 7/30/2009, 06:38

چرا نباید کف تراریوم رو سنگ ریخت؟
Alireza
Alireza
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة