گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

توده سیاه رنگی که از دم خارج می شود (اندام جنسی لاک پشت)

+3
Foad
Dr. Iman Memarian
turtle_lover
7 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

توده سیاه رنگی که از دم خارج می شود (اندام جنسی لاک پشت) Empty توده سیاه رنگی که از دم خارج می شود (اندام جنسی لاک پشت)

پست من طرف turtle_lover 7/7/2009, 04:57

سلام.من دیروز یه مشکل عجیبی دیدم.لاک پشتم از این گوش قرمز هاست .دم لاک پشتم کلاً بزرگ و بلنده ولی الان چند روزه که دم لاک پشتم خیلی باد کرده و بزرگ شده و دیروز که زیر نظرش داشتم یه چیز خیلی عجیبی دیدم و اونمم اینکه دیدم یه چیز بزرگ و سیاه که مطمئنم مدفوع نیست از توی دمش هی میداد بیرون و میداد تو . خیلی عجیب و بزرگ و غیر عاد بود شاید بگم دو برابر اندازه سرش . لاک پشتم از نظر ندفوع مشکلی نداره ولی اینو که دیروز دیدم خیلی تعجب کردم . این کار نزیدک 7 - 8 بار تکرار کرد و بار آخر روی زمین قرار گرفت لاک پشتم و چشماشو بست و زور زد اینبار آخر انقدر زیاد اون چیز سیاه از دمش بیرون اومد که ترسیدم خیلی و گفتم الانه که بیاد بیرون ولی دوباره رفت تو.خیلی احساس میکنم ناراحته و اینکه بار آخری که رفت تو با پاش تند تند دمشو خاروند . من کل اینترنتو سرچ کردم تو سایتها و وبلاگهای ایرانی همچین چیزی ندیدم ولی دو تا وبلاگ خارجی در مورد لاک پشت پیدا کردم که یکی دقیقا همین سوالو پرسیده بود و خیلی هم تعجب کرده بود و متاسفانه کسی نمیدونست چیه و خواسته بودن فیلم یا عکس بذاره که اونم مثل من چون شوکه شده بود اون لحظه قادر به انجام هیچ کاری نبود .اینم آدرس اون وبلاگه :

http://www.turtletimes.com/forums/index.php?showtopic=62982&mode=threaded&pid=511914

لطفا اگه کسی رو سراغ دارید که متخصص خیلی ماهری تو زمینه آبزیانه این سوالو بپرسید که چیه.در ضمن لاک پشت من نره .

اين مطلب آخرين بار توسط MohamadFar در 7/7/2009, 06:12 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

توده سیاه رنگی که از دم خارج می شود (اندام جنسی لاک پشت) Empty رد: توده سیاه رنگی که از دم خارج می شود (اندام جنسی لاک پشت)

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/7/2009, 05:19

با سلام

دوست عزیر لاکپشت شما نر است و Penis یا آلت تناسلیش هست که شما می بینید. مبارک باشه داره بالغ میشه. میشه بپرسم سنش چند ساله؟

نگران نباش

موفق باشید

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

توده سیاه رنگی که از دم خارج می شود (اندام جنسی لاک پشت) Empty رد: توده سیاه رنگی که از دم خارج می شود (اندام جنسی لاک پشت)

پست من طرف Foad 7/7/2009, 06:10

اینکه چیز عجیبی نیست ، فقط اندام جنسی لاک پشت نر است که از دم آن خارج می شود و رنگ آن سیاه است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 7/7/2009, 07:35

آقای دکتر این مسئله مال چند سالگی لاک پشته ؟
کمتر از یکساله که خریدمش (دی 87 تا حالا ) اون موقع هم خیلی کوچیک بود .دو تا لاک پشت داریم . اینی که میگید نر هست ، از اونی که قبلاً داشتم خیلی کوچیکتر بود اما الان تقریبا 2 برابر اونه تمام اندامش و دستها و پاها و دمش و لاکش . به نظرتون به خاطر تغذیه است ؟ یا به خاطر نر بودنشه ؟
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/7/2009, 07:40

آقای دکتر اگه ممکن در مورد بلوغ لاک پشت و همچنین اندام جنسی لاکپشت یکسری اطلاعات به ما بدید. سوال
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/7/2009, 11:25

با سلام

دوست خوبم. با توجه به اطلاعاتی که از لاکپشت خودتون دادید به نظر می رسد که لاکپشت شما دچار رشد بیش از حد و بلوغ زود رس شده که می تواند علت ایجاد آن استفاده از تغذیه نامناسب باشد (مثلا غذاهای تجاری بیش از حد). شرایط نگهداری و تغذیه خود را توضیح دهید.

با تشکر

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 7/7/2009, 11:47

شاید مسخره باشه ولی روحیاتش مردونه است و قلدره و خیلی قویه . از اونیکی لاک پشتم خیلی بزرگتر شده یعنی دو برابر اون رشد کرده لاکش دوبرابره ناخونش دوبرابر از اونیکی بلندتره . دمشم همینطور . کلاً تابلوئه دیگه . اصلاً هم از هیچ کس و هیچ چیزم نمی ترسه . ولی برعکس اونیکی با اینکه اول اندازه ی همین بود الان خیلی کمتر رشد کرده بعدشم ناخوناش و دست و پاها و لاکش خیلی خیلی کوچولوتره و دمش خیلی خیلی کوچولوئه . در مقابل اون اصلا به چشم نمیاد .
شرایط غذاشونم اینه که من تقریبا روزی 30 تا دونه میگوی متوسط خشک به هرکدوم میدم .غذاهاشونو مساوی میدم واسه همین میگم بیشتر رشد کرده . غیر از اینم ممکنه چند روز یه بار که آبشو عوض میکنم کرم خونی یه CUBE میندازم . از این دونه های ریز سبز رنگ هم که ماهیران داره میریزم منظورم غذای لاک پشت نیست . یه دونه هاییه که ماهیران گفت غذای لاک پشته و تو کیسه است و منگنه شده کیسه اش.همین .تو آبشونم هر بار که عوض میکنم (3 روز یه بار) 2 تا قطره مولتی ویتامین و ربع قرص کلسیم و ضد قارچ 2،3 تا قطره.یه تیکه کوچیک هم روی آب براشون کف دریا میندازم .تا حالا هیچ مشکل خاصی نداشتن .همین .
در ضمن لاک پشت من هیچ چیز دیگه ای جز اینایی که گفتم رو نمیخوره .البته بعضی وقتا بهشون واسه تنوع پفک و پفیلا بهش میدم . ( lol! ) جدی میگم . البته نه زیادا . فقط یه بار دادم.ولی خودمونیم خیلی دوست داشتن . از بحث اصلی خارج نشیم توروخدا . کمک
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 7/7/2009, 12:00

بخشید آقای کوشا این لاکی رو من خریدم اندازه بند انگشت بود و لاکش سبز سبز و نرم بود و دست و پاهاش عین کاغذ بود که آدم میترسید بهش دست بزنه . فکر نمیکنم از یکسال بیشتر باشه . 10 سالش که نیست . در ضمن من تو اون فروم خارجیه که معرفیتون کردم اون که گفت همچین چیزی دیده گفته 15 ساله این لاک پشتاشو داره و تو وان حمومش اینو دیده . راستی اینم بگم که لاک پشت من فوق العاده گرسنه است . یعنی همیشه گرسنه اس و جالب اینه که تا میبینه یکی میاد دم آکواریوم فوری میاد جلو و میپره تو آب و شروع میکنه به دست و پا زدن تو آب که تو حالت عادی اینکارو نمیکنه و کاملا مشخصه که غذا میخواد و دیگه اینکه ظرف غذاشو کاملا تشخیص میده و وقتی ظرف رو دستم میبینه تمام سعیشو میخواد بکنه که بیاد بیرون و حتی وقتایی که ظرف میگو رو میذارم کنار آکواریم و میرم میام میبینم به سمت ظرف داره با دهنش حمله ور میشه و هی دهنش میخوره به شیشه . آیا این طبیعتشونه که همیشه گرسنه هستن و هیچ وقت سیر نمیشن ؟ چون من هرچی غذا بدم باز میخورن ندیدم تاحالا که سیر بشن و دیگه تمایل نشون ندن . منم واقعا دلم میسوزه براشون . صبحا که پامیشم اول به اونا دونه دونه غذا میدم بعد میرم صبحونه میخورم . غذا دادن با دست بهشون خیلی لذت بخشه . بخصوص وقتی دست آدمو گاز میگیرن و میپرن .هاهاها
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 7/7/2009, 12:07

دوست عزیز خواهشا از روش های من درآوردی و مسخره دوری کنید.
پفیلا و پفک برای انسان هم مضر است.
وقتی شما این رو به لاکی تون میدهید یعنی بدترین ظلم رو کردید.
منتظر صدمات آن باشید.
اون دونه های سبز رنگ اگر گرد هستن احتمالا جلبک هستند که کمترین مواد معدنی ندارند.
در ضمن مگر در این سایت نوشته نشده که روزی 3 تا دونه پلت بیشتر نباید داد؟؟؟
میگو غذای خوبیه که شما 30 تا دونه هم میدی؟؟؟
واقعا و واقعا متاسفم که من و دوستان این همه مطلب مینویسیم و راهنمایی می کنیم اونوقت کسی زحمت خوندنشون رو هم نمیکشه و دلم میسوزه که این لاکی ها به خاطر این تنبلی ها چه زجری می کشن.
ببخشید مگه لاکی شما قارچ داره که تو آبش ضد قارچ میریزی؟؟؟
مثلا مثل این میمونه که من مریض نیستم برای پیشگیری قرص بخورم....
در ضمن قرص کلسیم مناسب نیست.
ببینم مگر در این فروم گفته نشده که گوش قرمز هر چقدر هم گرسنه ست نباید بهش غذای تجاری بیش از 3 دونه داد؟؟؟
مگر اینکه ماهی لاشه ی کامل باشه.

خیلی خوشحالم که عضوی مثل Ronia وجود داره که وقتی عضو شد زحمت کشید و تمام فروم رو خوند.
ایشون الان یه پا متخصصه.

امیدوارم که دیگه از شکنجه کردن دست بردارید.
چون از شخص باهوش و فهمیده ای مثل شما (که خیلی وقته میشناسیم همدیگرو) این کار خیلی بعیده.

موفق باشید.
کوشا
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/7/2009, 12:32

منم صحبت های کوشا جان تایید می کنم و اضافه می کنم که این بلوغ زود رس که آقای دکتر اشاره کردن فکر می کنم که صدمات جدی به لاک پشت بزننه....
ناراحت
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 7/7/2009, 12:35

اینم عکسای لاکی ووروجک من :

توده سیاه رنگی که از دم خارج می شود (اندام جنسی لاک پشت) Turtle1
توده سیاه رنگی که از دم خارج می شود (اندام جنسی لاک پشت) Turtle2
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 7/7/2009, 12:36

پفک نمکی و پفیلا به لاک پشت.به حق چیزای نشنیده متفکر:
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/7/2009, 18:56

با سلام

دوست خوبم، توصیه می کنم تغذیه لاکپشت خود را کاملا تغییر دهید، چون این مشکل رشد بیش از حد و بلوغ زودرس می تواند خطرناک باشد و مشکلاتی را ایجاد کند که جبران ناپذیر باشد. حتما از غذاهای طبیعی استفاده کنید و این غذاها را قسمت اصلی جیره لاکپشت خود قرار دهید.UVb را هرگز فراموش نکنید و توصیه می کنم در صورت تمایل شما این آقا پسر (مرد) کوچولو معاینه بشود تا در صورت لزوم از دارو برای جلوگیری از پیشرفت مشکل بهره ببریم. استفاده از مولتی ویتامین، قرص کلسیم و ضد قارچ در آب لاکپشت را هم حتما قطع کنید. با عرض پوزش، متاسفانه تخمین سن این آقا پسر با توجه به شرایط رشد بیش از حد امکان ندارد.

موفق باشید

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 7/8/2009, 02:34

الهی فداش بشه خالشششششش . من عاشقشم . دکتر معماریان میشه بگید فقط برای این لاک پشتم باید مولتی ویتامینو کلسیم و صد قارچ رو قطع کنم یا برای لاک پشت دیگه م هم باید همین کارو بکنم .
سوال دومم هم اینه که این لاک پشتای من چیز دیگه بکشمشونم نمیخورن چیکارشون کنم ؟غذای طبیعی منظورتون میوه جات و سبزیجاته دیگه؟
سوال سومم اینه که میشه بگید من رای اینکه شما لطف کنید معاینه ش کنید کی و کجا بیام ؟ ممنونم دکتر.خدا خیرت بده الهی که این زبون بسته های ووروجک مشمشانی رو هواشونو دارید.
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 7/8/2009, 02:57

دکتر معماریان به نظرتون خوبه به جای میگو فقط بهشون غذای مخصوص خزندگان که سبز رنگه و استوانه ایه بدم ؟ یا اینم میشه جز ء غذاهای تجاری ؟ کرم خونی چی ؟ آخه لاک پشتای من اینجورین که کم حالیشون نمیشه . مثلاً اگه بهشون میگو بدم حتی خیلی کم دیگه اون غذای معمولی که مدتها بهش عادتشون دادمو نمیخورن و میگو میخوان . اگه رنگ میگو رو ببینن دیگه تمومه .غذای مخصوص خزندگان خوبه یا نه ؟ همون سبزرنگه که استوانه ای شکله.
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 7/8/2009, 03:27

سلام . من یه لاک پشتم بالغه و یه لاک پشت دیگه دارم که فکر میکنم ماده است چون به تازگی میبینم که لاک پشت نر به سمت اونیکی متمایل میشه و چشماش خمار میشه و بعد دستاشو دو طرف سرش دراز میکنه و با حالتی لرزون اونها رو به طرف سر اونیکی لاکپشته تکون میده . شنیدم که این جفت گیریه ولی آخه من فکر نکنم که اونیکی لاک پشتم بالغ شده باشه . این نره هم دکتر معماریان گفت بالغ زودرسه . این حرکات یعنی چی ؟ دکتر جون جواب بده.در ضمن اینم بگم که همیشه لاک پشت ماده اونو پس میزنه و میره کنار . ولی یکار دیدم که اونم داره همون حرکاتو انجام میده .یعنی هردو این کارو میکردن در قبال هم.لاک پشت نر ولی خیلی مایله و در هر فرصتی به سمت اونیکی این حرکاتو انجام میده. کمک
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 7/8/2009, 03:30

راستی خوبه یه کار احمقانه نکردم . من وقتی این توده سیاه رنگو دیدم دوستم بهم گفت بیا تو بگیر لاک پشتو من میکشمش بیرون با موچین . میگفت این انگله یا یه مریضیه شایدم مدفوعه . اگه میکشیدش بیرون چی میشد ؟ گریه
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/8/2009, 03:48

با سلام

تغذیه را کامل به سمت غذاهای طبیعی ببرید:

https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f9/topic-t209-150.htm#8818

از میگو هم در کنار اینها می توانید بهره بگیرید و به میزان بسیاز کمتر بعد از سن 1 سالگی از سبزیجات. کرم خونی غذای مناسبی برای استفاده طولانی مدت نیست. غذای خزندگان هم به همچنین.

با تشکر

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 7/8/2009, 06:19

با سلام من یه چیزی رو نفهمیدم .اقای کوشا می کن سه تا غذای تجاری مگه ما نباید به اندازه ی سر بدون احتساب گردن بدین یعنی از این غذای مناسب خزندگان یا بیومار(پلت)سه دونه اون وقت خیلی کم نیست من به لا کپشتم یک روز پلت و یک روز غذای مناسب خزندگان و یک روز هم میگو و یک روز هم کاهو میگو هم مثل پیتزا می مونه که خوش مزه است اما ضرر داره وواسه تنوع خوبه من هم به همین خاطر می دم ولاکپشت من اونقدر کف دریا دوست داره که و یک روز درمیان به اندازه ی یه حبه قند می دم می حوره که اگه خوردنشو ببینید با ورتون نمیشه افتاب و فلورسنت هم داره محیطش هم تمیز

با تشکر
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 7/8/2009, 10:06

تورتل لاور جان منظور آقای دکتر از غذای طبیعی لارو ماهی-بچه ماهی و ماهی های کوچیکه(به اندازه دهن لاک پشت)
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/24/2009, 15:42

سلام دکتر خسته نباشید
لاک پشت بزرگه من که الان تقریتا 1 سال و 5 ماهشه به بلوغ رسیده و الان این مساله که اینجا مطرح شده رو داره
می خواستم بدونم سنش مناسبه یا نه زود بالغ شده؟
آیا کار خاصی در این مواقع از نظر تغذیه ایی و مراقبت باید انجام داد؟
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/24/2009, 15:46

با سلام

زود بالغ شده.

1. مطمعن هستی 1 سال و 5 ماهشه؟

2. تغذیه و نگهداریش را کامل توضیح بدید تا مشکل کار پیدا بشه.

با تشکر
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/24/2009, 15:52

من الکس اسفند 86 خریدم و اون موقع خیلی کوچیک بود حدودا شاید 2 تا 3 سانت بود.اوایل هیچی نمی خورد.منم اون موقع هیج اظلاعاتی نداشتم(با تشکر از این فروم )
و تقریبا چند ماهی هست که وضعیت زندگیش و غذاش خوبه الان تا اون جایی که می تونم به توصیه خودتون بهش ماهی می دم.کاهو 1 بار در هفته میدم بعضی موقع هام بهش میگو میدم آخه خیلی دوست داره ولی زیاد نه
اما قبلا از این دونه های گرد ریز فقط بهش میدادم اونم 3 بار در روز ولی کم می دادم شاید به اندازه 20 تا دونه
مشکلش چیه دکتر؟باید چی کار کنم؟
اینجام عکس محیط زندگی جدیدشونه
https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f3/topic-t645-15.htm#10419
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/24/2009, 16:00

دوست خوبم از کی غذا را تغییر دادید؟

آلت تناسلی را کامل خارج می کند و بیرون نگه می دارد یا شما فقط لحظاتی آن را مشاهده می کنید و نه به صورت کامل؟
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/24/2009, 16:03

تقریبا 1 ماهه
وقتی لامپ روشن باشه همش روی خشکی وقتی میاد توی آب می فهمم مشکلی داره با دقت که نگاه کردم دیدم که یه توده سیاه از دمش میزنه بیرون و میره داخل بعد دوباره میره رو خشکی ...
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة