گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

حيوان خانگيتان را از دست داده ايد؟اينجا را بخوانيد

+5
pikajoo
Shervin
مرضیه
کیارش
شيما
9 مشترك

حيوان خانگيتان را از دست داده ايد؟اينجا را بخوانيد Empty حيوان خانگيتان را از دست داده ايد؟اينجا را بخوانيد

پست من طرف شيما 4/11/2011, 03:54

اين مطلب خلاصه ترجه اي است از

Surviving the Loss of Your Cat
Paying Tribute to Your Old Friend by Adopting a New Cat

در http://cats.about.com

البته درباره گربه نوشته شده است اما درباره همه حيوانات صدق ميكند و در كنار آمدن با مرگ همي مرا ياري كرد :

دردناك است ،شما بسيار احساس درد ميكنيد ،يك چاله سياه در بخشي از وجودتان ايجاد شده كه قبلا پر از شادي بود و اكنون خالي است .تمام روز گريه خواهيد كرد و درست زمانيكه فكر ميكنيد اشكهايتان تمام شده يك نام،يك يادگاري و يا يك ظرف غذا دوباره اشكها را جاري ميكند و قاطعانه با خود ميگوييد "من هرگز و هرگز و هرگز جايگزيني براي او نخواهم داشت "اين با از دست دادن خويشان و دوستان خيلي فرق ميكند از دست دادن تنها موجود زمين است كه بدون قيد و شرط دوستتان داشته و با خود ميگوييد او برايم چيزي بيش از يك حيوان خانگي بود .
در اينجا برخي بايد و نبايد ها پس از مرگ بهترين دوستتان آمده است :
1- بايد به خودتان اجازه دهيد گريه كنيد،اشكهاي فروخورده تنها احساسات دروني پنهاني هستند كه در زمانهاي پيش بيني نشده دوباره سرباز ميكنند
2- نبايد فكر كنيد بايد اداي آدمهاي قوي را درآوريد اگر كودك داريد نيازي نيست پيش او به روي خودتان نياوريد با او صحبت كنيد و بگوييد كه از مرگ حيوان غمگينيد اين هم به شما كمك ميكند و هم ومهارتهاي مقابله اي كودك را پرورش ميدهد
3- ميتوانيد آلبومم عكس،جعبه يادگاريها ،و يا حتي فروم يادواره او را بسازيد
4-با دوستي صميمي كه مانند شما حيوانات را دوست دارد صحبت كنيد اگر در خانه و دوستان چنين كسي را نداريد در تالارهاي گفتگو بنويسيد
5- بر روي چيزهايي كه شادتان ميكند تمركز كنيد .اين مرگ بايد يادتان انداخته باشد تا چيزي را از دست ندهيم قدردان نيستيم پس روي چيزهايي كه هنوز از دست نداده ايد تمركز كنيد

در نهايت شما قادر خواهيد بود دوباره بخنديد ،لحظات شادتان با حيوان رابازگو كنيد فقط بايد بگذاريد دوره عزا داري بگذرد ،زمان زخمتان را التيام ميبخشد.درست است كه هرگز جايگزيني براي او نيست و جاي خالي اش هميشه در خانه و در قلب شما باقي ميماند اما ميتوانيد رابطه اي جديد و متفاوت را با يك حيوان جديد شروع كنيد، من توصيه نميكنم سريعا خود را مشغول كنيد ،زمان عزاداري بايد سپري شود چراكه او سزاوار عزاداري است به دوست قديميتان با آوردن يك حيوان ديگر از پناهگاه اداي احترام كنيد ،چه راهي بهتر از نجات زندگي يك حيوان ديگر
درباهر اين فكر كنيد

شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

حيوان خانگيتان را از دست داده ايد؟اينجا را بخوانيد Empty رد: حيوان خانگيتان را از دست داده ايد؟اينجا را بخوانيد

پست من طرف کیارش 9/14/2011, 14:43

من لاک پشتم تو وضعیت داغونیه.
دعا کنید براش موندم چی بگم دعا
کیارش
کیارش
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

حيوان خانگيتان را از دست داده ايد؟اينجا را بخوانيد Empty رد: حيوان خانگيتان را از دست داده ايد؟اينجا را بخوانيد

پست من طرف مرضیه 9/17/2011, 14:27

واقعاً هر حیوون خونگی به جای خودش عزیزه من الان دوباره با خوندن این مطلب یاد لاک پشت کوچولوم افتادم و خدایا فکر اینکه روزی بخواد سنجی کوچولوم .این نفس و عشق کوچیکم رو ازم بگیره اشک تو چشمامه.من وابستگی شدیدی به حیوانات پیدا می کنم.
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Shervin 9/17/2011, 14:38

وقتی یه حیون حونگی رو از دست میدم,انگار یه قسمی از جسم و روحم ازم جدا شده... گریه
پیروزی
Shervin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف pikajoo 9/18/2011, 09:22

سلام مر30 از گفتتون در ضمن اگه حیونتون که فوت کرده دلیلشو بفهمید باعث میشه اطلاعات بیشتری نسبت به اون بیماری به دست بیارید و برای حیونه دیگتونم بهرته این تجربه منه... رز مرسی
pikajoo
pikajoo
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف be133 12/9/2011, 06:44

سلام.آره واقعا خیلی سخته! ما توی خونه دو تا خرگوش داشتیم اسم خرگوشم میشا بود و خیلی دوستش داشتم.چند روزی بود که پاش شکسته بود ودکتر گفته بود که باید خودش جوش بخوره و نمیشه کاری واسش کرد.خونمونو تازه عوض کردیم و منم مجبور شدم بذارمشون توی حیاط البته توی قفس.اما شب دیدم که مامانم داره قفس رو میشوره گفتم خرگوشا کجان؟ اول چیزی نگفت و بعدم گفت مردن! هردوشون مرده بودن! حتی نفهمیدم علتش چی بود!خیلی سخت و دردآوره! هنوز نتونستم باهاش کنار بیام! و حالا مهمترین چیزی رو که تو دنیا داشتم از دست دادم! امیدوارم واسه هیچ کس پیش نیاد چون واقعا درد بزرگیه! گریه
be133
be133
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف gyne 6/26/2012, 12:01

این نوشته منو یاد مرغ عشق و خرگوشم میندازه واقعا غم انگیزه گریه گریه گریه
gyne
gyne
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف santin 7/23/2012, 11:06

سلام
این نوشته منو یاد 20 تا ماهی خوشگلم که همشون ی روز در میون مردن میندازه
santin
santin
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف sepanta 7/24/2012, 09:46

همستر کوچولویه منم مرده:(
sepanta
sepanta
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 1/8/2013, 12:31

سنجدم رفت پیش خدا. هیچ چیز آرومم نمیکنه حتی گریه.
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة