گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

Bios لپ تاپ های Dell رو آپدیت نکنین!

3 مشترك

Bios لپ تاپ های Dell رو آپدیت نکنین! Empty Bios لپ تاپ های Dell رو آپدیت نکنین!

پست من طرف Developer Programmer 3/12/2011, 08:34

ماجرا حدودا به سه ماه قبل برمی گرده.
روزی که لپ تاپ جدید Dell XPS L501x رو با کانفیگ بالا خریدم و چند روز بعد به خاطر کم بودن امکانات نسخه Windows 7 Home Permium، اون رو پاک و به سخه Ultimate تغییر دادم. در حین نصب درایورها متوجه شدم که سایت Dell آپدیت جدیدی واسه BIOS گذاشته و ادعا میکنه که برخی مشکلات رو مرتفع میکنه.
بنده هم طبق عادت همیشگی، تمام درایورها رو دانلود و نصب کردم... همه چیز عادی و بدون نقص بود.

ظرف چند روز احساس می کردم ویندوز خیلی کند شده و باید تعویض بشه اما پیش خودم فکر میکردم چرا باید ویندوز اینقدر کند بشه؟ احتمالا SQL Server 2008 اینطور کرده.
ویندوز رو پاک و دوباره نصب کردم. دوباره همه چیز درست شد اما بعد دو-سه روز دوباره ویندوز به شدت کند شد. مضافا براینکه وقتی وارد My Computer میشدم، Drive F رو نمی تونست بخونه. با هزار بدبختی، تمام پارتیشن ها رو فرمت کردم تا مشکل درست شد، اما چند روز بعد دوباره در Read پارتیشن ها دچار مشکل شد.
کل سیستم رو فرستادم گارانتی، ایشون دوباره پارتیشن بندی کردن و ادعا کردن که درست شده. اما چند روز بعد دوباره مشکل ظاهر شد و انقدر حاد شد که دوباره فرستادم گارانتی و تاکید کردم که HDD رو با یه مارک بهتر تعویض کنن.
چند روز گذشت و از گارانتی خبری نشد، زنگ زدم بهشون و پرس و جو کردم گفتن الان چند روزه که هارد رو تست میکنیم اما مشکلی نداره! حسابی خورد تو ذوقم !!
امروز گارانتی زنگ زد که مهندس! بالاخره مشکلش رو پیدا کردیم! گفت:چند تا هارد دیگه انداختم همشون همون خطا رو میداد واسه همین فهمیدیم مشکل از هارد نیست و بعد از اسکن با نرم افزارهایی مثل PCMH (یا یه همچین چیزی) فهمیدیم بایوس رو اپدیت کردی و چون Bios های Dell چند لایه ای هستن درست Write نشده و الان باید یه سیستم آکبند پیدا کنیم که از Bios اون بخونیم و روی بایوس شما Write کنیم
مخلص کلام اینکه یه وقت برندارین Bios رو دستکاری کنین حتی اگه Dell به طور رسمی در سایتش گذاشته باشه !

اين مطلب آخرين بار توسط Afshin_Zavar در 3/13/2011, 07:05 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

Bios لپ تاپ های Dell رو آپدیت نکنین! Empty رد: Bios لپ تاپ های Dell رو آپدیت نکنین!

پست من طرف Foad 3/12/2011, 13:08

مهندس افشین
همین طور که در تاپیک از کیفیت لپ تاپ های HP خبر دارید؟ هم براتون نوشته بودم، مارک Dell مشکلات خاصی دارد. هنوز هم بر پیشنهادم مبنی بر خرید Vaio تاکید می کنم. کاش اسم تاپیک را می نوشتین لپ تاپ دل نخرید!!!
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

Bios لپ تاپ های Dell رو آپدیت نکنین! Empty رد: Bios لپ تاپ های Dell رو آپدیت نکنین!

پست من طرف Farhat 4/26/2011, 12:14

بله منم موافقم در مورد نخریدن DELL. راستی اگر کسی پسورد BIOS لپ تاپش رو فراموش کرده و دیگه نمیتونه وارد تنظیمات BIOS بشه و یا سیستمش بالا نمیاد گول نمایندگی ها و آدم های سودجو رو نخوره که باید Mainboard عوض شه و یا چیپست عوض شه و از این حرفا و هزینه های گزاف... بدونید که سیستم شما بدون هر گونه باز شدن قابل رفع مشکل هستش.
Farhat
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه