گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آیا حیوانات محبت را می فهمند؟

+3
شيما
marzieh
Ati
7 مشترك

آیا حیوانات محبت را می فهمند؟ Empty آیا حیوانات محبت را می فهمند؟

پست من طرف Ati 1/17/2011, 07:51

سلام دوستان.من توی یک مطلب راجع به رفتارشناسی حیوانات خوندم که اونا فقط دنبال رفع نیاز های غریزیشونن واحتیاج به محبت ندارن.من وقتی داشتم تراریومشونو می ساختم.خیلی اذیت شدن.تو اون چند روز وقتی ابراز احساسات بهشون می کردم،پلکاشونوبه هم می زدن وچشاشون براق می شد وزیز گلوشون تکون می خورد.اون طور که من دقت کردم اونا حتی نسبت به آهنگ ها هم واکنش نشون می دن.
عقیده ی شما چیه؟اونا محبت رو می فهمن یا نه؟
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

آیا حیوانات محبت را می فهمند؟ Empty رد: آیا حیوانات محبت را می فهمند؟

پست من طرف marzieh 1/17/2011, 18:02

من فکر نمی کنم اونا محبت ما ها رو درک کنند شاید بین خودشون ی روابطی باشه که تو نوع خودشون مثل حرف زدن یا محبت بین ما انسانها باشه اما اینکه محبت ما به خودشون رو درک کنن من نمی پذیرم. در ضمن انسانها هم دنبال رفع نیازهای غریزیشون هستند محبت ،نوعدوستی، دنبال غذا بودن ،جفت یابی ،تولید مثل ،علاقه به فرزند ،همکاری و.... چیزهایی که به نوعی بین انسان و حیوان مشترک هست و غریزیه درک محبت از طرف ما انسانها چیزی نیست که تو غریزه لاکپشت ها باشه
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شيما 1/18/2011, 02:07

دوست عزيز بطور كلي آلپورت در نظريه صفات نشان داده كه حيوانات نيز داراي شخصيت هاي متفاوت هستند و برخي از آنها اجتماعي تر و برخي درونگراتر هستند و بسته به شخصيتشان نياز به محبت و رابطه داشتن حتي با انسانها دارند.ديدگاههاي جديد روانكاوي وجود تله پاتي احساسي بين حيوانات و صاحبانشان رو نشون دادند كه مثلا وقتي صاحب ناراحت است حيوان احساس ميكند و يا خوشحالي صاحبش رو درك ميكنه و همدردي ميكنه.اينكه حيوانات نياز به محبت دارند(نه فقط در هم نوعان خود بلكه در همنشيني با انسان نيز به آن نيازمندند)اثبات شده است روانشناسان حيوانات اذعان داشته اند كه گاهي سگها يا گربه ها كارهايي ميكنند چون فقط توجه صاحب را ميخواهند و يا حتي برخي از آنها به دليل عدم توجه بيمار شده و افسرده ميشوند لذا اين مطلب صحيح است.
حيوانات تنها به دنبال ارضاي غريزه نيستند وآزمايشهاي متعدد روانشناسي اين را نشان داده كه مثلا بچه ميمونها به مادر واقعي خود بيش از مادر عروسكي و نرم كه تغذيه شان ميكرده علاقه داشته و او را ترجيح ميدانند به اين دليل كه محبت و ارتباط عاطفي نيز در رابطه مهم است و صرف برآوردن نياز گرسنگي كفايت نميكند.
مرضيه جان فكر كنم وقت آن رسيده كه مطالبي رو كه علم ثابت ميكنه بپذيريد .حيوانات محبت ما را درك ميكنند دوست من .آنها شعور ،احساس و شخصيت دارند و اين مطلبي است كه تاييد شده
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

پست من طرف msafdel 1/18/2011, 13:35

آبدارچی شرکت یه کاسکو داشت که خیلی پیش خانوادش عزیز بود و حتی از بین اعضای فامیلشون با پدر زن آبدارچی ما هم خیلی رفیق شده بود. آقای آبدارچی صاحب یه فرزند پسر شد. تا سن یک سالگی کاسکو با این پسر کاری نداشت اما همین که به سنی رسید که آقای آبدارچی اونو بغل می کرد و باهاش بازی می کرد و اینا، این کاسکو حسودیش شد و انگشت پسرو گاز گرفت. به محض اینکه فرصتی پیدا می کرد می خواست یه حالی از این پسره بگیره. این نشون میداد که کاسکو حس حسادت داره. پس می تونه خیلی چیزای دیگه را هم حس کنه البته ممکنه کیفیت و کمیتش با احساس انسان یکی نباشه.
یکی از دوستام تازه سوارکاری رو شروع کرده بود. روز اول یه اسب نر بهش داده بودن و چون روز اولش بود هنوز یه خورده از اون اسبه می ترسید. همون روز اسبه احساس ترسو فهمیده و سعی کرده خودی نشون بده بهش. می خواسته گازش بگیره که مربی رسیده و تنبیهش کرده. روز دوم با اتفاقی که روز اول افتاده بود رفیق من ترسش بیشتر شده بود. اسبه هم چون روز قبل تنبیه شده بود نمی خواست دوباره تنبیه بشه ولی به خاطر اینکه حال رفقیمو بگیره کنار دیوار راه میرفته و خودشو میمالونده به دیوار جوری که پای رفیقم زخم شده بود. روز سوم مجبور شدن اسبشو عوض کنن مربی بهش گفته بود اون اسبه فهمیده تو ازش می ترسی!!!

بهتره حیواناتو در زمینه فهم و شعور و احساس دست کم نگیریم. ممکنه به پای انسان نرسن ولی ما هم نباید اونا رو دست کم بگیریم.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف Ati 1/25/2011, 07:11

وقتی لاکیاموخریدم از تو یه جعبه کوچیک در آوردنشون.نه نور،نه غذا،نه آب،نه...فکر کنم حسابی این وضعیت عصبیشون کرده آخه هر کار واسشون می کنی آروم نمی شن.شایدم دیدن من نازشونو می کشم.کوچیکترین نارضایتی که داشته باشن جوری نشون می دن انگار داری شکنجشون می کنی.
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف دیگو 2/16/2012, 11:58

مرضیه جان لاکی من محبت رو میفهمه .اون به لجن خواری که کنار او زندگی میکنه خیلی توجه کرده و او را بسیار دوست دارد.حتی اگر به ان ماهی حمله شود به طرف حمله کرده و ماهی را نجات میدهد. قلب صورتی
دیگو
دیگو
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف hasti 2/18/2012, 12:27

لاک پشت من کاملا صدای منو میشناسه و عکس العمل نشون میده صدای موزیک رو هم دوست داره اما نمیدونم چرا از صدای مردها میترسه و فرار میکنه !!!لاکی من یه دختره خیلی نازه لبخند
hasti
hasti
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف ... 4/3/2012, 07:49

البته که می فهمن!! مثل گربه های خیابونی که بهشون غذا میدم.وقتی یه آدم غریبه رد میشه کاری به کارش ندارن.اما وقتی من یا یکی دیگه از اعضای خانوادم میریم طرفشون خودشون رو می مالن به پاهامون و بچه گربه ها فضولی می کنن که باهاشون بازی کنم!!!
...
...
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة