گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

باز هم محیط بانی در خون خود جان داد / عکس شهید سعید پرهام

3 مشترك

باز هم محیط بانی در خون خود جان داد / عکس شهید سعید پرهام Empty باز هم محیط بانی در خون خود جان داد / عکس شهید سعید پرهام

پست من طرف Foad 12/3/2010, 07:16

این خبر را در گودر و در لینک باز هم محیط بانی در خون خود جان داد / عکس شهید سعید پرهام دیدم. واقعا نمی توان چیزی گفت. اصل خبر در خبرگزاری مهر :

باز هم محیط بانی در خون خود جان داد / عکس شهید سعید پرهام Bmuqh5e1w6itznncp578

یک محیط بان در جنگلهای شیروان به شهادت رسید

بجنورد - خبرگزاری مهر:
یک محیط بان شیروانی توسط شکارچیان غیر مجاز در منطقه جنگلی "گلول و سرانی" شهرستان شیروان به شهادت رسید.

مسئول اطلاع رسانی محیط زیست خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار مهر در بجنورد اظهار داشت: سعید پرهام از محیط بانان محیط زیست شهرستان شیروان شامگاه چهارشنبه هنگام تعقیب و گریز شکارچیان غیر مجاز دام در منطقه گلول و سرانی این شهرستان به شهادت رسید.

حسن پهلوان اظهارداشت: در این جریان گوشت شکار و ادوات شکار این شکارچیان کشف شده و هم اکنون نیروی انتظامی و محیط زیست در جستجوی قاتل این محیط بان هستند.

به گفته وی محیط بان سعید پرهام توسط شلیک اسلحه شکاری به شهادت رسیده است.

منطقه حفاظت شده گلول و سرانی با وسعتی بیش از 18 هزار و 144 هکتار در فاصله 85 کیلومتری شمال شیروان و در منتهی ‌الیه حد شمال شرقی خراسان شمالی واقع شده و ضلع شمالی این منطقه با طول نزدیک به 30 کیلومتر با کشور ترکمنستان هم مرز است.
منطقه حفاظت شده گلول و سرانی دارای آب و هوایی عموما کوهستانی، با شیب‌های تند و دره‌های عمیق و صخره‌های مرتفع است.

این منطقه قسمتی از رشته کوه‌های موسوم به کپه داغ را تشکیل داده و از مناظر بدیع و فریبنده‌ای برخوردار است.

منطقه حفاظت شده گلول و سرانی با توجه به دارا بودن ویژگی‌های خاص طبیعی، از جمله جنگل‌های انبوه درختان ارس و تنوع بسیار زیاد پوشش گیاهی و نیز زیستگاه خالص ترین قوچ اوریال، اولین بار در 27 تیرماه سال 1350 توسط سازمان شکار بانی و نظارت بر صید آن زمان با عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

باز هم محیط بانی در خون خود جان داد / عکس شهید سعید پرهام Empty رد: باز هم محیط بانی در خون خود جان داد / عکس شهید سعید پرهام

پست من طرف MohammadRN 12/3/2010, 12:23

متاسفم
روهش شاد دعا
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

باز هم محیط بانی در خون خود جان داد / عکس شهید سعید پرهام Empty رد: باز هم محیط بانی در خون خود جان داد / عکس شهید سعید پرهام

پست من طرف hadi1981 12/3/2010, 14:00

بنده خدا همشهری من بوده.
خدا رحمتش کنه
hadi1981
hadi1981
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/23/2010, 07:32

سه مظنون به قتل شكاربان محيط زيست شيروان بازداشت شدند

بجنورد - دادستان شيروان گفت: سه مظنون به قتل 'سعيد پرهام' شكاربان محيط زيست اين شهرستان بازداشت شدند.
'رضا رشيد' روز دوشنبه به خبرنگار ايرنا اظهار داشت: هم اكنون از افراد مظنون در اين پرونده تحقيق و بازپرسي انجام مي شود كه بزودي عامل يا عاملان قتل شكاربان محيط زيست مشخص و طي نشست خبري اطلاع رساني خواهد شد.
سعيد پرهام شكاربان 29 ساله اداره محيط زيست شيروان از توابع خراسان شمالي دهم ماه جاري در پي عمليات تعقيب و گريز شكارچيان متخلف در منطقه حفاظت شده 'گلول و سراني' اين شهرستان با شليك گلوله يكي از اين شكارچيان كشته شد.
منطقه حفاظت شده گلول و سراني شيروان با 18 هزار هكتار وسعت جزو غني ترين مناطق حفاظت شده زيست محيطي خراسان شمالي است.

دستگیری عاملین قتل محیط بان شهید سعید پرهام
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 12/23/2010, 08:36

متاسفانه محیط بان ها از اون دسته از آدمهایی هستند که جانشون همیشه در خطر هست. من خودم یه دوست بسیار خوب دارم که محیط بان هست. از خاطراتش وقتی برام تعریف می کنه می فهمم که چقدر شغل سختی داره D\'oh
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة