گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

وزغ‌ها وقوع زمین لرزه را پیش‌بینی می‌کنند؟

2 مشترك

وزغ‌ها وقوع زمین لرزه را پیش‌بینی می‌کنند؟  Empty وزغ‌ها وقوع زمین لرزه را پیش‌بینی می‌کنند؟

پست من طرف teresa 10/13/2010, 10:43

وزغ‌ها وقوع زمین لرزه را پیش‌بینی می‌کنند؟

محیط زیست > حیوانات - محققان می‌گویند شواهدی در دست دارند که نشان می‌دهد وزغ‌ها احتمالا قادرند وقوع زلزله را پیش‌بینی کنند

به گزارش ایسنا، در سال 2009 گروهی از محققان معروف‌ترین دانشگاه مکاتبه‌ای بریتانیا، اوپن یونیورسیتی، به ایتالیا رفتند تا تاثیرات نورماه را بر گروهی از وزغ‌ها که اکثر آنها به‌منظور تولید مثل در دریاچه‌ای جمع شده بودند، مطالعه کنند.

اما یک شب به‌طور غیرمنتظره‌ای همه وزغ‌ها از این دریاچه رفتند. 5 روز بعد، در شهر لاکوئیلا که 46 مایل دورتر از آن محل بود، زلزله‌ای رخ داد. هنوز دقیقا مشخص نیست که این وزغ‌ها چگونه بروز زلزله را تشخیص داده‌اند اما اکثر جفت‌ها و وزغ‌های نر دریاچه را ترک کرده بودند.

محققان می‌گویند این احتمال وجود دارد که وزغ‌ها استخراج گازها و یا ذرات باردار را احساس کرده‌اند و به زمین‌های مرتفع تری پناه برده‌اند تا از خطر سیل و یا رانش زمین که از طریق زلزله ایجاد می‌شود، در امان بمانند.

منبع:
http://www.hamshahri.org/news-104074.aspx
teresa
teresa
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

وزغ‌ها وقوع زمین لرزه را پیش‌بینی می‌کنند؟  Empty رد: وزغ‌ها وقوع زمین لرزه را پیش‌بینی می‌کنند؟

پست من طرف MohammadRN 10/14/2010, 16:34

خیلی شگفت انگیزه. فکر می کنم وزغ ها خیلی حساس هستند و نسل برخی از اونها در خطر انقراض هست
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة