گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

دخترم عسل و دوستاش (حیوانات خانگی مونا)

+12
رامتین
محمد رضا
parsaa_91
maili
Innocent
MAT
مرضیه
Foad
لوما
ایران دوست
شیوا
مونا
16 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

دخترم عسل و دوستاش (حیوانات خانگی مونا) - صفحة 2 Empty رد: دخترم عسل و دوستاش (حیوانات خانگی مونا)

پست من طرف مونا 9/27/2010, 04:13

ممنون محمدرضا عزیز چشماتون قشنگ میبینن.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
مرضیه جون فک کنم من عسل رو خیلی لوس کردم. چون اصلا تو روز نمیره تو خونش. همش پیشمه. تا بلند شم میپره رو شونم که بیاد. عین سنجی!
عسل اوایل خجالت می کشید و وقتی تو اتاق تنها بود آواز می خوند اما الان وقتی رو شونم نشسته می خونه!!
شمام یکم سنجی رو تنها بزار ببین چیکا میکنه!؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
پارسا جان عسل همیشه تو اتاقم آزاد میگرده. هر وقت کار خرابی داره میزارم رو قفسش بهش میگم کارتو بکن و اونم گوش میده. بعد دوباره میره دنبال شیطونی کردنش! البته که چیزی هم خراب می کنه اما نه به حد طوطی های بزرگ.مثلا سیم موسمو جویده بود!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
مرسی لوما جون
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

دخترم عسل و دوستاش (حیوانات خانگی مونا) - صفحة 2 Empty رد: دخترم عسل و دوستاش (حیوانات خانگی مونا)

پست من طرف parsaa_91 9/27/2010, 05:39

مونا نوشته است:
پارسا جان عسل همیشه تو اتاقم آزاد میگرده. هر وقت کار خرابی داره میزارم رو قفسش بهش میگم کارتو بکن و اونم گوش میده. بعد دوباره میره دنبال شیطونی کردنش! البته که چیزی هم خراب می کنه اما نه به حد طوطی های بزرگ.مثلا سیم موسمو جویده بود!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

خوب از کجا میفهمید که کی میخواد کار خرابی کنه؟؟؟
همش تو اتاقتون هست در اتاق رو میبندین؟؟؟
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مونا 9/27/2010, 06:54

خوب معلومه کی وقتشه.هر 20 دقیقه یا نیم ساعت میذارمش رو قفسش و خودش میفهمه وقتی میگذارمش رو قفسش باید کارشو بکنه!

و جایی که میشینه هم روزنامه میذارم که اگه یادم رفت ببرمش wc همونجا ......... کنه!

آره در اتاقمو میبندم. چون به هر حال پرنده اس و ممکن بی احتیاطی باعث بشه بپره و بره! ناراحت
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 9/27/2010, 07:18

عسل ميذاره سرشو بخاروني؟
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مونا 9/27/2010, 07:29

آره خیلی دوس داره خیلی خوشحال

اول با نوکش به دستم یا اگه جلو صورتم باشه به لبم یا بینیم نوک میزنه بعد سرشو خم میکنه که بخارونمش. عاشقه این کاره!! اشاره
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 9/27/2010, 07:33

سنجي كه وقتي بهش ميگي بگو سلام.دستمو نوك ميزنه (ميگه)كارتو بكن سرمو بخارون بابا.
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مونا 9/27/2010, 07:39

آره دقیقا عسلم میگه سرمو بخارون حرف نزن!! خیلی خوشحال
بچه پرروها!!
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 9/27/2010, 13:30

آوازی که میگید چطوری هست؟؟؟ مثل قناری ؟ بلبل؟ چی؟؟؟؟؟؟؟
فروشنده بهم گفت چیزی یاد نمیگیرن. (اون کاکاتیلی که فروشنده داشت 1 سالش بود)

راستی چند سال عمر میکنه؟؟؟
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 9/27/2010, 13:32

آوازی که میگید چطوری هست؟؟؟ مثل قناری ؟ بلبل؟ چی؟؟؟؟؟؟؟
فروشنده بهم گفت چیزی یاد نمیگیرن. (اون کاکاتیلی که فروشنده داشت 1 سالش بود)

راستی چند سال عمر میکنه؟؟؟

عکسم ازشون بیشتر بذارین (همه که دارن) و کاراشون بیشتر که دارن چی رو خراب میکنن و اینا
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مونا 9/28/2010, 04:02

آوازش یه چیزی مث جیغ زدنش هست اما نه از اون جیغا که وقتی تنها میشه میزنه. مث سوت و این چیزا!!
کلا کاکاتیل مث کاسکو یا مرغ مینا نمی تونه کلمات زیادی رو یاد بگیره. عمرش فکر کنم یه جایی خوندم 15 سال بود. خراب کردن وسایلش در حد طوطی های دیگه نیس! اما از هر چی خوشش بیاد با نوکش میجوه.(روزنامه، مقوا، سیم ،زنجیر)
اما کاکاتیل به توجه زیادی نیاز داره و شدیدا حسوده!! lol!
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مونا 9/28/2010, 07:39

اینم عکس جدید عسل خانم لبخند

دخترم عسل و دوستاش (حیوانات خانگی مونا) - صفحة 2 36673690374187479387
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 9/28/2010, 11:32

آوازش یه چیزی مث جیغ زدنش هست اما نه از اون جیغا که وقتی تنها میشه میزنه. مث سوت و این چیزا!!
اگه اينطوره كه سنجي منم وقتي سر حاله ميخونه
مرسی
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 9/29/2010, 07:29

ايييييي جان.عروسم عسل چه عسليههههههه مرسی
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مونا 9/29/2010, 08:15

قوربونت برم مرضیه جون مرسی

آق داماد مام، سنجی خان ماشالا خوش قدو بالان خیلی خوشحال با اون کاکل های خوشگلش که هوا کرده دل عسلمو برده عشق در نگاه اول
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لوما 10/2/2010, 14:28

مثل اين كه ما نبايد به اين تايپيك سر بزنيم چه دل و قلوه اي بين مادر زن و مادر شوهر رد و بدل مي شه
لوما
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مونا 12/30/2010, 10:05

این عکس خونه عسلمه. فک کنم عسل داره یه کارایی می کنه متفکر اگه مطمئن شم بهتون میگم
دخترم عسل و دوستاش (حیوانات خانگی مونا) - صفحة 2 I599584_30112010
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رامتین 12/30/2010, 13:00

سلام مونا جون .
منم یه کوکاتیل دارم که اسمش هست سامی و حدودا چهارماهشه . چون از اوّل خودم با سرنگ تغذیه اش می کردم و بعد گام به گام - و البتّه با کلّی دردسر - از سرنگ گرفتمش و غدا خوردن رو یادش دادم ، منو به عنوانِ مادر می شناسه و هر وقت که از قفس میاد بیرون ، همش پرواز می کنه و میاد رویِ شونه یِ من و ... خیلی از کاراش هم مثلِ عسلِ توست ؛ مثلا علاقه یِ وافرش به خاروندن سرش و جویدنِ سیمِ موسِ من و ....
بعد از خوندنِ پست هایت ، یکی دو تا نکته به دهنم رسید که بهت یادآوری کنم :
یکی اینکه نذار خیلی زیادی بهت وابسته بشه . این هم برایِ تو بده و هم برایِ خودِ عسل .
حدِّاقل اشکالِ این ماجرا اینه که اگه یه روزی مجبور بشی چند روز بری جایی و نتونی عسل رو با خودت ببری ، ضربه یِ عاطفی به هر دویِ شما - مخصوصا عسل - وارد میشه و ضمنا تو اون چند روز دوری ، این پرنده با سر و صدایِ ناشی از ناراحتی و .... ، اون بنده خدایی که قراره ازش مراقبت کنه رو بیچاره می کنه !
یکی دیگه اینکه سعی کن مجبورش کنی ساعاتی از روز رو حتما در قفس به سر ببره و خیلی هم برایِ خودش آزاد و رها نباشه . این هم برایِ هر دویِ شما بهتره . به نظرِ من بهتره این تنظیمِ ساعات ، اصلا منظّم نباشه و متغیّر باشه تا بهش عادت نکنه و اگه روزی این نظم - به هر دلیلی - به هم خورد ، براش ناراحت کننده نباشه . ( اصولا میگن بهتره حیوون خونگی - مخصوصا طوطی ها - به هیچ چیز " عادت " نکنند . چون در صورتِ تغییر اجباری این عادات ، اونا منطق و شرایطِ خاصِّ پشت تغییرات رو نمی فهمند و فقط اون تغییر رو متوجّه میشن و این موضوع ، ناراحتی هایِ روحی و جسمی رو براشون به همراه داره . )
بهتره اون خاروندنِ سر رو هم کنترل شده و محدود انجام بدی و تا حدِّ امکان ، ناخنت با پوست سر طوطی تماس نداشته باشه . این ماجرا اگه ادامه پیدا کنه ، تو سنینِ بلوغ و جفتگیری پرنده ( برایِ کوکاتیل ها ، حدودا دو سالگیه ) ، اگه طوطی جفت نداشته باشه ، می تونه مشکل ساز بشه . ( مخصوصا برایِ پرنده یِ نر )
اگه بتونی کاری کنی که در قفس ، پایِ طوطی با فضله هاش در تماس نباشه ، خیلی بهتره . می تونی از این قفس هایِ 1033 ( که اغلب برایِ طوطی خاکستری ها ( کاسکو ها ) استفاده می کنند براش بگیری که یه طبقه یِ مشبّک بینِ فضایِ داخلی قفس و کف اون وجود داره و باعث میشه پایِ طوطی ، با فضله ها و غذاهایِ ریخته شده در تماس نباشه . این طبقه یِ مشبّک ، مزایایِ دیگه ای هم داره ؛ مثلا طوطی نمی تونه روزنامه هایِ کف قفس رو بجوه و ضمنا نمی تونه بره سراغِ غذاهایِ ریخته شده کف قفس - که احتمالا فاسد هم شده اند - و اونا رو بخوره یا باهاشون بازی کنه .
ببخشید که ورّاجی و فضولی کردم . خوش باشی . فعلا ، یا حق !
رامتین
رامتین
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف مونا 12/31/2010, 05:14

سلام آقا رامتین
ممنونم از راهنمایی های خوبتون. نکات خوبی رو گفتید. در مورد عادتش به من باید بگم مدتیه که من چون بیشتر خونه نیستم به مامان و داداشم هم عادت کرده و دیگه به من نمی چسبه!! اما واسه قفس رفتنش اذیتم می کنه. هر کاریش می کنم تو قفس نمی مونه و با جیغاش همه رو عاصی می کنه!!
قفسشم اگه تو عکس دقت کنید همون طبقه مشبک رو داره و از اون بابت خوبه. فقط وقتی روشون راه میره واسش مشکله!!
حالا نمیدونم باید چیکار کنم که وقتی تو قفسه جیغ و داد نکنه؟؟ راهنماییم کنید سوال
راستی یه سوال دیگه هم داشتم. عسل دختره الان 6 ماهشه پرهای دمش که ریخته یه پر ساده در آورده که پسرونه به نظر میاد.یعنی ممکنه پسر باشه؟آخه دم دخترها رنگین!!
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 12/31/2010, 08:06

سلام مونا جونم .كجا بودي؟ قربون عروس گلم برم تو قفس چه مظلوم نشسته.
اتفاقا براي ما كار از كار گذشته آقا رامتين.
من و سنجي به سختي از هم جدا ميشيم.
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/31/2010, 10:21

مونا نوشته است:فک کنم عسل داره یه کارایی می کنه متفکر
خانم مونا نگفتید عسل داره چی کار میکنه ها !

من یک سوالی برام پیش آمد که اندازه مناسب قفس کاکتیل چقدر باید باشد؟ در پرنده فروشی ها کاکاتیلها را در قفسهای خیلی کوچک نگه می دارند.

مرضیه نوشته است:من و سنجي به سختي از هم جدا ميشيم.
آقای رامتین و خانم مرضیه، چه آدم بخواد و چه نخواد خیلی وابسته میشه. جدا شدن از حیوانی که بزرگش کردی و بهش رسیدی خیلی سخته.

رامتین نوشته است:منم یه کوکاتیل دارم که اسمش هست سامی و حدودا چهارماهشه .
آقای رامتین، عکسهای سامی را نذاشتین هنوز برامونا !
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف رامتین 12/31/2010, 11:50

حالا نمیدونم باید چیکار کنم که وقتی تو قفسه جیغ و داد نکنه؟؟ راهنماییم کنید
راستی یه سوال دیگه هم داشتم. عسل دختره الان 6 ماهشه پرهای دمش که ریخته یه پر ساده در آورده که پسرونه به نظر میاد.یعنی ممکنه پسر باشه؟آخه دم دخترها رنگین!!
مونا جون ، یکی از کارایی که می تونی بکنی اینه که عسل رو در ساعت هایی از روز ، بذاری تویِ قفس و ساعت هایی هم آزاد بذاریش . طبعا اوّلش بیشتر بیرونه و زمانِ کمتری رو در قفس می گذرونه . بعد یواش یواش ، زمانِ تویِ قفس موندن رو بیشتر کنی و سعی کنی تا وقتی که خیلی شکایت و اعتراض نمی کنه ، از قفس بیرون نیاریش . برخی از اعتراضات و سر و صداهاش هم قابلِ چشم پوشی و ندید گرفتنه . نباید اینو یاد بگیره که تا اعتراض و سر و صدایی می کنه ، میاریش بیرون و آزادش می کنی . نباید یاد بگیره که با جیغ و داد ، ازت باج بگیره !
بهتره تویِ قفس هم یه سری چیز برایِ سرگرمی اش بذاری که اون تو هم براش جذّاب و سرگرم کننده باشه و گه گاه هم اونا رو جابجا و تعویض کنی که براش یه نواخت و تکراری نباشن . حتا می تونی با غذا و میوه هم براش اسباب بازی درست کنی و خلاصه یه جورایی سرش رو تویِ قفس گرم کنی که کمتر به فکر سر و صدا و ناراحتی بیفته .
درمورد پرهایِ دمش هم ، این امکان وجود داره که در هر نوبتِ پر ریزی ، ظاهرِ پرنده تغییراتی رو بکنه و مخصوصا این امکان در کوکاتیل هایِ نر ، بیشتره . برایِ همین موضوع خیلی ها اعتقاد دارند برایِ تعیین جنسیّت کوکاتیل از رویِ شکلِ ظاهریِ پر ها ، باید حدّاقل تا هفت هشت ماهگی صبر کرد .
آقای رامتین، عکسهای سامی را نذاشتین هنوز برامونا !.
والله فواد جون ، همون طوری که قبلا گفته بودم ، چند بار قبلا سعی کردم و نتونستم ؛ ولی ... چشم ، بعدا دوباره سعی می کنم ، اگه بشه که خودم هم خیلی خوشحال میشم .
خوش باشین . فعلا ، یا حق !
رامتین
رامتین
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف مونا 1/2/2011, 09:39

باز هم ممنون آقا رامتین.آره تو قفسش کلی اسباب بازی و چیزایی که دوس داره گازشون بگیره گذاشتم واسش. اما بیرون رو خیلی بیشتر ترجیح میده شیطون!
------------------------------------------------------------------------------------
سلام مرضیه جون. چند وقتیه درگیر درس و پایان نامم بودم. واسه همین کمتر به فروم سر میزدم. این عسلی مارمولکه !تو عکس مظلوم نشسته بزار عروست بشه بعدا می فهمی چی آتیشیه!! چشما به بالا
----------------------------------------------------------------------------------
سلام آقا فؤاد. راستش همین جنسیت عسل خانوم بود که داره پرهای رنگیشو میریزونه و پرهای ساده در میاره شیطونکم متفکر
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 1/3/2011, 11:20

نگران نباش به پاي سنجي نمي رسه خیلی خوشحال
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مونا 1/4/2011, 09:55

عسلم در حال آموزش نقاشی!!!! خیلی خوشحال

دخترم عسل و دوستاش (حیوانات خانگی مونا) - صفحة 2 T2507_04012011017
http://011.img98.net/out.php/i2507_04012011017.jpg

دخترم عسل و دوستاش (حیوانات خانگی مونا) - صفحة 2 T2509_04012011023
http://011.img98.net/out.php/i2509_04012011023.jpg

دخترم عسل و دوستاش (حیوانات خانگی مونا) - صفحة 2 T2510_04012011024
http://011.img98.net/out.php/i2510_04012011024.jpg

مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 1/4/2011, 10:05

بچم پیکاسو بود خبر نداشتیم ... حالا خودش رنگی نشه چشما به پایین
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة