گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

همه چیز درباره گوگل

+25
Innocent
پریسا
apb
Foad
speedy
snake_eater
شیوا
Developer Programmer
ghazaleh
Samantha
ultra
Farshad.roger
hengameh
Ronia
Mil@d
الهام
Sahra
spider
mehdix622
Salma
niloofar20
محمد
فرهاد
samir
فریده
29 مشترك

صفحه 3 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 Empty رد: همه چیز درباره گوگل

پست من طرف samir 5/13/2010, 09:21

speedy عزیز
خیلی جالب و جدید بود مطالبی که گذاشته بودید.

اون آدرس تبدیل فینگلیش به فارسی برای کسانی که فونت فارسی ندارند خیلی خوبه.
ممنون
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف فریده 5/13/2010, 10:42

خیلی عاالی بود اسپایدر. مرسی
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 Empty بازی پک من گوگل

پست من طرف Foad 5/25/2010, 16:30

گوگل بازی "پک من" را به مناسبت سی امین سال ساخت آن توی سایتش قرار داده است :

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 02327583055305782410

کافیه توی این آدرس برین :
http://www.google.com/pacman

و Insert Coin را بزنید تا بازی اجرا شود. اگر دوبار Insert Coin را بزنید می توانید با دکمه های ASDW دو نفره این بازی را انجام بدین. این بازی از جمله بازی های خاطره انگیز و نوستالژیک دار برای من است.

در ادامه هم یک مقاله از بی بی سی در مورد بازی "پک من" گوگل :

نتایج یک تحقیق نشان می دهد بازی "پک من" که چندی پیش سایت اینترنتی گوگل آن را در صفحه اول خود به نمایش درآورده بود، تقریبا ۵ میلیون ساعت از زمان کاری افراد را صرف کرده است.

این نسخه "پک من" که قابل بازی کردن بود، در روز ۲۱ ماه مه امسال به مناسبت سی امین سال ساخت این بازی در ژاپن روی سایت گوگل قرار گرفت.

سایت موتور جستجوگر گوگل شکل این بازی را طوری طراحی کرده بود که حروف تشکیل دهنده کلمه گوگل (Google) در وسط صفحه بازی قرار گرفته بود.

بازی "پک من" در سایت گوگل به قدری مورد استقبال قرار گرفت که گوگل تصمیم گرفت آن را به طور دائم در قسمتی از سایت خود قرار دهد.

آمار گیری مربوط به تعداد کسانی که در سایت گوگل "پک من" را بازی کردند توسط شرکت نرم افزاری Rescue Time انجام گرفت. این شرکت نرم افزارهایی طراحی می کند که بر فعالیت کاربران اینترنت در محیط کار و سایت هایی که آنها در زمان کار از آنها بازدید می کنند نظارت دارد.

این سایت اعلام کرده است که در روزهای عادی معمولا بیشتر افراد ۲۲ مورد را در سایت گوگل جستجو می کنند که هر مورد جستجو در حدود ۱۱ ثانیه زمان می برد.

اما بر اساس اعلام سایت Rescue Time با قرار دادن بازی "پک من" در صفحه اول سایت گوگل متوسط زمان جستجو برای هر مورد به ۳۶ ثانیه رسید. برای تهیه این آمار بر فعالیت ۱۱ هزار نفر از کاربران اینترنت نظارت شده است.

با توجه به اینکه تنها عده محدودی از کاربران سایت گوگل متوجه شدند که این علامت سایت گوگل قابل بازی کردن است، شرکت Rescue Time معتقد است آمار ۳۶ ثانیه برای هر مورد جستجو آمار نسبتا پایینی است.

برای فعال کردن این بازی کاربران سایت گوگل باید روی عبارت "سکه بیاندازید" را کلیک می کردند.

با توجه به آمار موجود و با در نظر گرفتن اینکه روزانه حدود ۵۰۴ میلیون نفر از صفحه اصلی سایت گوگل دیدن می کنند، تخمین زده می شود که در روز ۲۱ و ۲۲ ماه مه ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار ساعت (معادل ۵۴۹ سال) به زمان استفاده از سایت گوگل افزوده شد.

با در نظر گرفتن اینکه دستمزد متوسط هر فرد در ساعت به طور متوسط ۲۵ دلار است، این شرکت نتیجه گیری کرده است که در حدود ۱۲۰ میلیون دلار از تولید کاسته شده است.

در نهایت شرکت Rescue Time نتیجه گیری کرده است که با این میزان پول، حقوق تمام کارکنان سایت اینترنتی گوگل در مدت ۶ هفته است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 5/26/2010, 04:48

مهندس جان ، خیلی باحال بود ، سر کلاس موقع تدریس ، بچه ها بخ جای search کزدن در گوگل ، بازی می کردند و هرهر می خندیدند! خیلی خوشحال
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 5/26/2010, 04:52

این چند روزیه این بازی لوگوی گوگل بود. من هم مدام در حال بازی بودم. ولی نفهمیدم چه طوری می شه برنده شد. یعنی کل نقطه ها که خورده بشه طرف برنده می شه؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 5/26/2010, 05:20

بله سمیر خانم.منم چند بار بازی کردم یه بار هم برنده شدم ولی بعدش فقط سرچ میکردم خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Salma 5/27/2010, 03:20

من عاشق این بازی بودم
این یکی از ساده ترین مرحله هاشه
کاش بعد برنده شدن، مثل بازیه اصلی ، مرحله هم تغییر میکرد.
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 5/27/2010, 04:22

من این بازیو تو سگا بازی میکردم!
خیلی قشنگ بود!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/27/2010, 08:06

این باز تو آتاری هم بود داداشم مدام بازی می کرد اونم با صدای بلند تلویزیون. خیلی جالب بود مهندس
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف پریسا 6/7/2010, 19:55

ممنون فریده جان من که فیضشو بردم lol!
پریسا
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف پریسا 6/7/2010, 20:52

من اینکار را کردم گوگل کلمه ی درست را نوشت متفکر:
پریسا
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف پریسا 6/7/2010, 20:54

عشق در نگاه اول
پریسا
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف پریسا 6/7/2010, 21:10

من گوگلم را parisaکردم خیلی ممنون
پریسا
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف Innocent 6/7/2010, 23:24

مثل اینکه بچه های فروم به گوگل علاقه زیادی دارن(ممنم دوست اش دارم.). ولی یه خبر بد دارم چند وقت دیگه گوگل رو می بندن و باید از یه موتور جستجوی ایرانی به اسم گلنار استفاده کنید. در نهایت تاسف هم بدلیل وجود یه سایت به اسم Golnar این شرکت از اسم Goolnar استفاده کرده.

http://goolnar.com/about.htm
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 6/8/2010, 09:21

وای. واسه چی مگه گوگل مشکلش چیه؟؟
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 6/8/2010, 10:06

واسه چی مگه گوگل مشکلش چیه
مشکلش اینه که با دولت ها در خصوص سانسور همکاری نمیکنه!
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Salma 6/18/2010, 03:39

ممنون فریده جون ، رز عشق رز
نمیدونم چذا این تاپیک رو ندیده بودم!
امروز که پیداش کردم دیدم شما کلـــــــــــــــــــــــــی زحمت کشیدید :;;>:
بازم ممنونم خانومی رز
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 7/16/2010, 07:25

بعصی وقتها برای انجام بعضی کارها باید دقایق زیادی وقت بذاریم تا بتونیم تو گوگل یه سایتی رو پیدا کنیم که اون کار رو واسمون انجام بده، غافل از اینکه همون کار رو گوگل به راحتی میتونه واسمون انجام بده ! در زیر لیست جالبی از این قابلیت ها که بعضی هاش میتونه خیلی کمکون کنه آورده شده.
1-پیدا کردن والپیپرهای زیبا مناسب با سایز دسکتاب شما.
همیشه سرچ کردن عبارت wallpaper که جلوش هم اندازه رزولوشون دسکتاپتون رو نوشته باشید برای پیدا کردن والپیپر مناسب جواب نمیده. تو اینجور مواقع بهتره که دست به دامن گوگل شیم. به قسمت Advanced Image Search گوگل برید و در مکان Exact Size روی Use My Desktop Resolution کلیک کنید. و همچنین در مقابل Content Type عبارت Photo Content رو انتخاب کنید، حالا موضوعی رو که واسه والپیپرتون دوست دارید بنویسید و سرچ رو بزنید.

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 Google-backgrounds-450x370
2-استفاده از نقطه در آدرس جیمیل.

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 Dot-Gmail

فکر کنم با توجه به شکل بالا همه چیز مشخصه ! اگه هرکجای ایمیلتون و هرچندتا نقطه (dot) بذارین باز هم ایمیل به آدرس بدون نقطه میره ! یعنی تمامی آدرس های بالا به یک Inbox ختم میشن. همین الآن امتحان کنید.
3-مقایسه آمار سرچ چند عبارت به همراه تایم لاین
به کمک Google Insight و Google Trends میتونید نمودار مقایسه ای آمار سرچ چند عبارت رو با هم مقایسه کنید. مثلا به کمک گوگل اینسایت میتونید ببینید که تو چند روز اخیر تو ایران چه لغاتی بیشتر از بقیه سرچ شدن و … .

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 Trends-450x373
4- سرچ کردن درون یک سایت به کمک گوگل
بعضی وقتها وارد یه سایتی میشین که قابلیت سرچ نداره. و یا اگر هم قابلیت سرچ داره، نتیجه مورد انتظار حاصل نمیشه یا شایدم کلا سرچ گوگل رو ترجیح میدین، تو این جور مواقع میتونید از گوگل کمک بگیرید و فقط تو همون سایت خاص سرچ کنید. مثلا برای سرچ عبارت Youtube توی وبلاگ من با کمک گوگل باید عبارت “Youtube site:www.R2GBlog.com” رو گوگل کنید! برای بقیه سایت ها هم فقط آدرس جلوی site رو عوض کنید.
5- هواشناسی، ساعت، ماشین حساب، تبدیل واحد و …
بله! گوگل فقط یه سایت برای جستجو نیست، با گوگل میتونید پیش بینی هوا در ۴ روز آینده، ساعت فعلی در هر مکان دنیا، محاسبات ریاضی، تبدیل واحد هر کمیتی و یا حتی ساعت طلوع و غروب خورشید رو هم پیدا کنید ! فکر میکنم شکل زیر گویای همه چیز باشه، باید هرکدوم رو که میخواهید به فرمت های زیر بنویسید.

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 Google-Calc-weather-...
برای پی بردن به دیگر قابلیت های این مدلی گوگل این آدرس رو چک کنید.

ادامه آن را در مطلب نکات جالبی که نمیدونستید گوگل میتونه انجام بده ! مطالعه کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/16/2010, 07:40

خیلی عالی بود ...ممنون از همگی مرسی
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 Empty جستجوی فایلهای موجود در Rapidshare به وسیله گوگل

پست من طرف پیام 7/21/2010, 09:01

احتمالأ همگی شما سایت Rapidshare.com را میشناسید. بزرگترین سایت آپلود و به اشتراک گذاری فایل ها که البته در ایران به دلیل محدودیت هایی که دارد چندان محبوب نیست ، اما به علت معروفیت و امکانات فراوان بسیاری از لینک های دانلود فایل ها در این سایت قرار دارد. طبعأ این گستردگی و عظمت سایت راپیدشیر موجب میشود فایلهای بسیار زیادی اعم از بازی ها ، برنامه ها ، موزیک ها ، ویدئوها و ... در این سایت توسط کاربران به شکل عمومی آپلود شده باشد. اما تا زمانی که لینک دانلود در اختیار شما قرار نگیرد امکان دانلود این فایلها را نخواهید داشت. موتورهای جسجتوی متعددی نیز برای جستجو در راپیدشیر ساخته شده اند که همگی تقریبأ چندان کارآمد نیستند. در این ترفند قصد داریم به معرفی روش فوق العاده بپردازیم که با بهره گیری از موتور جستجوی معروف گوگل بتوان محتویات راپیدشیر را جستجو کرد!

برای این کار:
کافی است ابتدا وارد گوگل شوید.
اکنون در قسمت مربوط به جستجو ، عبارت site:rapidshare.com را تایپ کنید.
سپس بعد از آن یک فاصله تایپ کنید و :
برای کتاب های الکترورنیک با فرمت PDF از inurl|:pdf استفاده کنید.
برای فایل های ویدیویی از inurl|:avi|wmv|mpg|3gp استفاده کنید.
برای فایل های صوتی از inurl|:mp3|ogg|wma استفاده کنید.
برای فایل های اجرایی از inurl|:exe استفاده کنید.
برای فایل های فشرده inurl|:zip|rar|7zip|tar استفاده کنید.
سپس باز هم یک فاصله بزنید و نام مورد جستجو را وارد کنید.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/22/2010, 00:29

ممنون آقا پیام... من خودم همیشه برای دانلود فیلم از این روش استفاده میکنم....اینجوری زودتر فایلی که میخوام پیدا میشه اشاره
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 Empty ورود گوشی گوگل به ایران

پست من طرف پیام 7/26/2010, 02:15

همزمان با ورودگوشی‌های تلفن همراه گوگل به بازار خاورمیانه، عرضه وسیع این محصول در ایران آغاز می‌شود.
نماینده انحصاری گوشی‌های تلفن همراه شرکت Google در خاورمیانه اعلام کرد: با توجه به ورود صنعت اطلاعات و ارتباطات به تمامی جنبه‌های کسب و کار و زندگی مردم در سراسر جهان و گسترش روزافزون استفاده و وابستگی مردم به تلفن همراه، شرکت Google برای همه‌گیر شدن و قابل دسترس بودن سرویس‌های خود، اقدام به سرمایه‌گذاری برای تولید گوشی‌های تلفن همراه کرده است.
بر اساس این گزارش، هم‌اکنون شبکه توزیع و خدمات پس از فروش این محصول در کشورهای مختلف منطقه در حال شکل‌گیری است و هماهنگی‌هایی نیز در داخل کشور برای عرضه وسیع این محصول در فروشگاه‌های معتبر در حال انجام است.
این محصول برای اولین بار در سپتامبر 2010 (شهریورماه) در خاورمیانه و در کشور امارات عربی متحده با حضور مدیران شرکت Google، بزرگ‌ترین شرکت اینترنتی جهان، رونمایی خواهد شد که این مراسم پوشش خبری وسیعی خواهد داشت و بسیاری از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های منطقه از جمله ایران در آن شرکت خواهند کرد.
طبق اعلام شرکت سازنده، این گوشی ابتدا در فروشگاه‌های خاورمیانه و اوایل پاییز در ایران عرضه خواهد شد.
در همین حال نماینده انحصاری گوشی‌های تلفن همراه شرکت Google در خاورمیانه (شرکت آریانا) اعلام کرده است بزودی فهرست نمایندگی‌های رسمی عرضه گوشی‌های تلفن همراه شرکت Google در تهران و شهرستان‌های سراسر کشور منتشر خواهد شد.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این گوشی‌ها قرارداشتن کاربردها و سرویس‌های مختلف روی آن مانند Gmail، Google Maps، Google Search و... است.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 Empty واقعیت هایی از گوگل که نمیدانید

پست من طرف پیام 7/26/2010, 04:53

دیگر به نظر کسی نیست که گوگل را نشناسد و یا زا سرویس هایش استفاده نکرده باشد و از آن خوشش نیامده باشد! همین موتور جستجوی ساده حاوی حجم عظیمی اطلاعات از تمام مردم دنیا اسا. همیشه واقعیت‌های جذابی در مورد سایت‌های بزرگ اینترنتی وجود دارد که عموماً بیشترشان را لو نمی‌دهند! ولی همان‌هایی را هم که لو می دهند خیلی جذاب است. در زیر یک سری واقعیت‌های جذاب در مورد گوگل را می‌بینید. انشاء‌الله در آینده در مورد شرکت‌های بزرگ دیگری هم مطالب این چنینی خواهم نوشت!

همه چیز درباره گوگل - صفحة 3 Google-300x137

* گوگل در اصل به عنوان یک پروژه‌ی Ph.D دو دانشجوی جوان ۲۳ و ۲۴ ساله به نام سرگئی برئی و لری پیچ بود.

* کلمه‌ی Google درواقع یک اصطلاح ریاضی است که به معنی عدد یک است با ۱۰۰۰ صفر در جلویش!
* نام GoogleTM در واقع ناشی از یک اشتباه فردی بوده است. قرار بود که نام این موتور جستجو Googol باشد که بنا به اشتباه خالقانش به google تبدیل شد!
* گوگل بیش از ۴۵۰هزار سرور دارد که در نقاط مختلف جهان پراکنده شده اند!
* جزیره‌ی آتلانتیس، یکی از رمان‌های منتشر نشده‌ی شکسپیر، و همچنین یکی از آلبوم‌های منتشر نشده‌ی موزارت به وسیله‌ی گوگل کشف شدند!
* دکمه‌ی مشهور I’m feeling lucky درواقع نسبت به دکمه‌ی کناری خود اصلاً استفاده نمی‌شود. در پروژ‌ه‌ای آزمایشی زمانی که این دکمه را حذف کردند، میزان جستجو به وسیله‌ی گوگل به شدت افت پیدا کرد. در واقع این دکمه بیشتر جنبه‌ی روانی و احترام به کاربر را دارد نه چیز دیگری! ولی همین دکمه با همین میزان کم استفاده سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به گوگل لطمه می‌زند! چرا که با استفاده از این دکمه دیگر کاربران به صفحه‌ی جستجو حاوی تبلیغات وارد نمی‌شوند!
* ۵۷% کودکان تازه متولد شده‌ی آمریکایی نخستین کلمه‌یی که یاد می گیرند: گوگل است!
* روزانه ۶۵۰ میلیون نفر از صفحه‌ی اصلی گوگل بازدید می‌کنند!
* ۹۷% درآمد گوگل از راه تبلیغات اینتنرتی است
* میزان پهنای باند گوگل، روزانه ۲۰ پتا بایت است!
* میزان دارایی‌های گوگل از دسامبر ۲۰۰۹ به ۴۰ میلیارد دلار رسید، و میزان هر سهم این غول اینترنتی به بیش از ۷۰۰ دلار رسیده است! و میزان سهام این شرکت در بورس نیویورک به بیش از ۲۱۰ میلیار دلار رسیده است.
* زمانی که گوگل شروع به فعالیت کرد، تنها ۲۵ هزار صفحه را لیست کرده بودند، ولی الان…!
* زمانی که گوگل سیستم پیشنهاد جستجو را برای کسانی که کلماتی را اشتباه spell می‌کنند با ایجاد لینک Did you mean؟ ایجاد کرد میزان ترافیک گوگل ۲ برابر شد!
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/26/2010, 05:47

ایول GoooGoooli من که همیشه ازش استفاده میکنم.....سرویس های دیگش هم عالیه اشاره
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی