گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نقل قول های به یاد ماندنی از فیلمها و سریالها

+3
amirreza
Alireza
پیام
7 مشترك

نقل قول های به یاد ماندنی از فیلمها و سریالها Empty نقل قول های به یاد ماندنی از فیلمها و سریالها

پست من طرف پیام 8/9/2010, 04:54

منبع: 1reza

صورت زخمی

نقل قول های به یاد ماندنی از فیلمها و سریالها Full-scarface-poster

صورت زخمی آل پاچینو (تونی مونتانا) را دی پالما کارگردانی کرد. نویسندگی آن هم بر عهده ی الیور استون بود. تونی مونتانا قاچاقچی و قاتلی بود که با طلوع کاسترو در کوبا به آمریکا پناه برد…

تونی مونتانا: من همیشه حقیقت رو میگم. حتی زمانی که دروغ میگم.
———————————————————
تونی مونتانا: میخوای سر به سر من بذاری؟ باشه. میخوای بد بازی کنی؟ باشه. به دوست کوچکم سلام بگو
[تونی شلیک می کند]
————————————–
[وقتی که سوسا برای تونی یک قاتل میفرستد تا یک پلیس مزاحم را با بمب گذاری در ماشینش به قتل برساند. تونی همراهی می کند اما متوجه می شود که فرزند و همسر آن پلیس هم در ماشین هستند...]
تونی مونتانا: شرط می بندم که احساس خوبی بهت دست میده، ها؟ شرط می بندم که احساس خوبی بهت دست میده وقتیکه یه مادر و بچه هاش رو میکشی، ها، شرط می بندم که احساس بزرگ بودن می کنی…
آلبرتو: خفه شو!
تونی مونتانا: …مثلا، اینکه مرد بزرگی هستی. خب! لعنت به تو. فکر کردی من کی هستم؟ فکر کردی منم دو بچه و یک زن رو میکشم؟ لعنت به اون! من به یه همچین افتضاحی در زندگیم احتیاج ندارم.
[آلبرتو انگشتش را برای فشردن دکمه ی بمب آماده می کند]
تونی مونتانا: تو مُردی بی همه چیز!
[تونی به سر آلبرتو شلیک می کند]
تونی مونتانا: چی فکر کردی، ها؟ چی فکر کردی، منم یه کرم لعنتی مثل تو هستم؟ بهت گفتم، مرد، بهت گفتم! سر به سر من نذار! من بهت گفتم، بچه های لعنتی، نه! نه، ولی تو گوش نکردی، چرا، توی احمق لعنتی، حالا به خودت نگاه کن.
————————————————————————
فرانک لوپز: تونی، منو نکش، خواهش می کنم!
تونی مونتانا: من نمیخوام بکشمت.
فرانک لوپز: اوه خدا! متشکرم! متشکرم!
[تونی به Manny (دوست خودش) نگاه می کند]
تونی مونتانا: Monaolo، به این لعنتی شلیک کن!
———————————————
[وقتی که اوضاع تونی رو به راه می شود به خانه ی مادرش می رود که به سختی همراه خواهرش زندگی می کند...]
مادر تونی: پسر؟ ایکاش یکیش رو داشتم! اون یه ولگرده! اون یه ولگرد بود و الان هم یه ولگرده! فکر کردی کی هستی، ها؟ ما یک کلمه هم از تو در این ۵ سال نشنیدیم. یک باره اینجا ظاهر شدی و پولت رو به رُخ ما میکشی؟ فکر کردی می تونی با پولت من رو بخری؟
تونی مونتانا: بیخیال، مامان.
مادر تونی: فکر کردی با لباس باحالت می تونی بیای اینجا و به خرج ما جُک بگی؟
تونی مونتانا: مامان، نمی دونی چی داری می گی.
مادر تونی: نه من اون نیستم، آنتونیو! این روشی نیست که جینا [خواهرت] رو بزرگ کردم. تو نمی تونی نابودش کنی. دیگه نمی خوام در این خونه باشی! نمی خوام اطراف جینا پیدات بشه! پس یالا، برو بیرون! و این پولهای کثیف رو هم بگیر! بوی گند میده!
[تونی پولهای پرت شده به سمتش را جمع کرده و از خانه بیرون می رود]

پدرخوانده

نقل قول های به یاد ماندنی از فیلمها و سریالها The-Godfather-01-e1276120040261

بی چون و چرا، پدرخوانده اولین و تک انتخاب خیلی از فیلم بازها است. بازی فوق العاده ی مارلون براندو در نقش پدرخوانده یا همان دون ویتو کورلئونه با داستانی بی نظیر همراه شد تا یک شاهکار را در تاریخ سینما خلق کند…

[Johnny Fontane به نزد پدرخوانده می رود تا مشکلش را برای او بازگو کرده و کمکش کند. پس از اینکه کمی صحبت میکند، اندکی گریه کافی بود تا پدرخوانده را به واکنش وا دارد... ناگهان دون کورلئونه از روی صندلی اش بلند می شود و Fontane را خیلی سخت تکان می دهد...]
دون کورلئونه: نمی تونی مثل یک مرد رفتار کنی؟
[سپس ضربه ی سریعی به صورت Fontane می زند...]
دون کورلئونه: چه اتفاقی برات افتاده؟ داری این میشی؟ یک هالیوودی که مثل یک زن گریه میکنه؟ “اُه، بایستی چه کار کنم؟ بایستی چه کار کنم؟” این حرف های بی معنی چیه؟ خنده آوره!
[دون کورلئونه کمی از Fontane دور می شود...]
دون کورلئونه: به من بگو، زمانی رو صرف خانواده ات می کنی؟
Johny Fontane: حتما بله.
دون کورلئونه: خوبه. چون مردی که وقت صرف خانواده اش نکنه نمی تونه یه مرد واقعی بشه.
——————————————————————————-
دون کورلئونه: چرا پیش پلیس رفتی؟ چرا در همون ابتدا نزد من نیومدی؟
Bonasera: چه چیزی از من می خوای؟ هر چیزی که میخوای رو عنوان کن. اما التماس می کنم انجام بده.
دون کورلئونه: درخواستت چیه؟
[Bonasera از روی صندلی اش بلند می شود و زیر گوش دون کورلئونه زمزمه می کند؛ برای مدت طولانی دون سکوت می کند]
دون کورلئونه: این کار رو نمی تونم انجام بدم.
Bonasera: هر چی بخوای بهت میدم!
————————————-
دون کورلئونه[به مایکل]: اون یه عادت قدیمیه. من تمام زندگی ام رو تلاش کردم تا بی دقت نباشم. زنان و بچه ها این اجازه رو می تونند بهت بدند که بی دقت باشی، برخلاف مردها.
————————————————–
دون کورلئونه: هرگز به کسی خارج از خانواده این اجازه رو نده که متوجه بشه به چه چیزی فکر میکنی.
————————————————————————————–
دون کورلئونه: روزی – ممکنه که اون روز هرگز نرسد – فرا می خوانمت و از تو کاری رو می خواهم. اما تا اون روز، انصاف من رو به عنوان هدیه ی جشن ازدواج دخترم قبول کن.
———————————————————-
مایکل کورلئونه: هرگز از دشمنانت متنفر نباش. این تنفر بر روی قضاوتت تاثیر میذاره.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نقل قول های به یاد ماندنی از فیلمها و سریالها Empty رد: نقل قول های به یاد ماندنی از فیلمها و سریالها

پست من طرف Alireza 8/9/2010, 08:08

یه جمله ی قشنگ دیگه از پدرخوانده هم هست که بهش اشاره نشد :
Keep your friends close,and your enemys closer....
دوستانت را به خودت نزدیک نگه دار، و دشمنانت را نزدیک تر....
Alireza
Alireza
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

نقل قول های به یاد ماندنی از فیلمها و سریالها Empty رد: نقل قول های به یاد ماندنی از فیلمها و سریالها

پست من طرف amirreza 8/9/2010, 08:15

واقعا من تو زندگیم فیلم از این 2 تا زیبا تر ندیدم!

جمله تونی مونتانا وقتی تو استخر خونش بود قشنگه:

the world is yours
amirreza
amirreza
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف spider 8/9/2010, 09:49

کسی فیلم تونی مونتانا رو داره بده به من؟
بازیش که خیلی قشنگه! خیلی خوشحال
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف snake_eater 8/9/2010, 13:09

هر دو فیلم بی نظیر هستن مرسی
من از پدرخوانده II و III هم خیلی خوشم میاد

سانی .و دن ویتو در حال مذاکره با یه خانواده ی مافیایی هستن .در وسط بحث یک دفعه سانی میگه من فکر میکنم که ؟

در این جا دن ویتو حرفشو قطع میکنه و اونو به سکوت فرا میخونه .بعد از این که صحبتشون تموم میشه و خانواده ی مافیایی میرن .دن ویتو رو به سانی پسرش میگه :هیج وقت نذار کسی خارج ار حانونده بدونه که تو چی فکر میکنی.

سکانس ماندگار:

دن ویتو در حال آبپاشی باغچه است و نوه اش داره با تفنگ اسباب بازی اش بازی میکنه .نوه ی دن در بازی بچه گانه به دن شلیک میکنه دن انگار که ادای مردن رو در میاره اما واقعا قلبش میگیره و میمیره .این سکانس مرگ کودکانه ی دن ویتو رو به زیبایی نشون میده بیرون رفتن از صندلی قدرت مرگ اونو مثل یک بازی کودکانه معصومانه میسازه .

مایل و کیت در حال قدم زدن در یک پیاده رو هستن .کیت رو به مایکل میگه پدر تو یه آدمکشه .مایکل میگه نه پدر من ادم کش نیست پدر من قیم بیقه است مثل سیاستمدارا رئیس جمهورا .کیت میگه نه مایکل رئیس جمهورا ادم نمی کشن .مایکل رو به صورت معصومانه ی کیت میکنه و میگه تو خیلی ساده ای کیت. خیلی ساده ای.
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hadi1981 8/11/2010, 01:38

دون کورلئونه: روزی – ممکنه که اون روز هرگز نرسد – فرا می خوانمت و از تو کاری رو می خواهم. اما تا اون روز، انصاف من رو به عنوان هدیه ی جشن ازدواج دخترم قبول کن.
اینجا آوردن کلمه انصاف به نظرم ترجمه خوبی نیست و کلمه عدالت بهتره.اصلا اون مرد از پدر خوانده تقاضای عدالت می کنه ..
hadi1981
hadi1981
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 8/26/2010, 19:42

هامون

نقل قول های به یاد ماندنی از فیلمها و سریالها 1282630317292730

میخوای من اونی باشم که واقعن تو میخوای من باشم ؟ اگه من اونی باشم که تو میخوای ، پس دیگه من ، من نیست . یعنی من خودم نیستم ...

از اینجا
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة