گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی

+21
bijanreza
patil
rira
الهام
samir
mitrarezaei
فریده
shadi60
byasini
emetis
Ronia
sin1985
masi
Alireza
فرهاد
apb
spider
Koosha_Raisi
amir.h
mina-b
Foad
25 مشترك

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی Empty نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی

پست من طرف Foad 5/21/2009, 06:36

نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی Lakposhtha-book

یک از دوستان خیلی لطف کردند و نظرشون را در مورد کتاب من به پیام خصوصی من ارسال کردن ، من ازشون تشکر می کنم و از سایر دوستان که کتاب را مطالعه کردند تقاضا می کنم نظرشون را برای من در این قسمت ارسال کند تا بتوانم در بهتر شدن کتاب کوشش کنم و همین طور که در مقدمه کتاب نوشتم ، هیچ مطاعی بی عیب نیست ، از این رو نظرات و پیشنهادات سازنده خودتون را برای من ارسال کنید.
ممنون از توجه دوستان

اين مطلب آخرين بار توسط MohamadFar در 6/7/2009, 13:17 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی Empty رد: نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی

پست من طرف Foad 5/21/2009, 06:58

از: enrique_bye
عنوان: اشكالات بعضي قسمت هاي كتاب شما:
با درود و خسته نباشيد:
دوست عزيز ضمن تبريك براي چاپ كتاب شما، چند مورد رو به عرضتون مي رسونم.البته من در حدي نيستم كه از اين كتاب بي نظير ايراد بگيرم من رو ببخشيد البته خيلي از اين موارد مربوط به خود شما نيست بلكه به عوامل چاپ مربوطه البته من يك بار تو نمايشگاه كتاب را عوض كردم چون 16 صفحه هم نداشت.
1-5 تا 7 بار من كلمه اندازه رو بدون نقطه به صورت انداره ديدم.
2-در بخش تغذيه 3 تا 5 بار گفته شده كه از دادن غذاي زياد بپرهيزيد كه مي تونستين يك بار به صورت درشت همراه علايم خاص بنويسيد كه به نظرم تاثير گذار تر هم بود.
3-خيلي از مطالب تقريبا بيش از 50 درصد مطالب خارج از واقعيت حيوانات خانگي در ايران بود.مثلا وسايل مربوط به خشكي كه از محصولاتي ياد شده بود كه فكر كنم تا 15 سال آينده هم به ايران نرسن.يا پلت هايي كه خيلي به صورت محدود(كه اونم مهنس ولياني مياره)در ايران موجود هستن شما از همه ماركها و پلتهايي ياد كرده بودين كه گمان نكنم تو ايرن باشه.مي دونم كه بسياري از مطالب كتاب هم ترجمه بود ولي چه خوب مي شد كه اين مطالب بيشتر با تجربه هاي مفيد شما تلفيق مي شدند.
در پايان يك سوال برام پيش اومد:در بخش اندازه آكواريوم به مشكلي برخوردم كه نمي دونستم:
يعني چي به ازاي هر 1 سانتي متر طول لاك 15 ليتر آكواريم حجم مي خواد؟ يعني لاك پشتهاي بزگ 7 - 8 ساله كه 20 سانتي متر هستن 300 ليتر بايد حجم آكواريمشون باشه؟
من مي تونم براي فروش كتابتون توي كرج چند جا براتون سفارش بگيرم.اگر خواستين بهم بگيد تا من كتابتون رو تبليغ كنم تا از مركز پخش سفارش بدن.
***در پايان اين پيام جا داره كه از زحمات گرانقدر و با ارزش شما در جهت شناساندن لاك پشت به عنوان پت و نحوه نگهداري اصولي تشكر كنم و يك خسته نباشيد جانانه بگم:
متشكرم و خسته نباشيد.

-----------------------------

اشکال در صحافی و چاپ کتاب متاسفانه یک بد شانسی برای من بود ، من شخصا از این واقع متاسفم شاید این اشکال از من بود که باید با ناشر بهتری قرار داد چاپ کتاب را تنظیم می کردم.
در مورد نقطه های اندازه من در فایل کتاب جستجو کردم که این مشکل مربوط به فایل کتاب نبوده و قطعا مشکلی در لیتوگرافی و چاپ کتاب بوده است.
من همیشه اعتقاد دارم با تکرار چندین باره، یک موضوع کاملا فهمیده می شود و اهمیت آن بهتر درک می شود، از روی مسایل خیلی مهم چندین بار در بخشهای مختلف و با توجه به موضوع آن بخشها تکرار شده است ، به طور مثال لزوم وجود خشکی در بخشها مختلف بیان شده است ولی باز هم عده ای به آن توجه نمی کنند.
درسته که بعضی از غذاها و وسایل لاک پشت در کتاب بیان شده است که در ایران موجود نیستند، من قصد حذف این مطالب را داشتم ولی به سه دلیل ، یک داشتن مخاطب فارسی زبان در خارج ایران و دوم کامل و جامع بودن مطالب و سوم احتمال ورود این اقلام به ایران از حذف کردن این مطالب اجتناب کردم.
در مورد حجم تانک درست بیان کردید ولی معمولا لاک پشتهای کوچک را در تانک و لاک پشتهای بزرگ مثلا 20 سانتی متر را در حوض و برکه های خارج خانه نگهداری می کنند. 300 لیتر برای یک حوض خارج خانه حجم زیادی نیست !
نیکی و پرسش ، اگر امکانش را دارین حتما کتاب را به اون مراکز معرفی کنید.
ممنون
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی Empty رد: نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی

پست من طرف mina-b 5/28/2009, 11:46

اگرچه کتاب تازه امروز بدستم رسیده وهنوز وقت نکردم بخونمش اما باخوندنه فهرستهاش نمیدونم از کدوم یکی شروع کنم وکدوم مطلب رو اول بخونم، به نظر میرسه تمام سوالهایی که ممکنه واسه هرکس پیش بیاد کاملا توضیح داده شده،به جناب محمدفرتبریک میگم،انشالله که همیشه موفق باشند.
mina-b
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف amir.h 5/28/2009, 12:27

من کتاب و با راهنمایی مهندس پرهام و محمد عزیز بالاخره خریدم
خیلی عالی و واقعا خسته نباشید محمد جان
به همه توصیه می کنم حتما کتاب رو بخرن چون خیلی کاملو سودمند
رز
amir.h
amir.h
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 5/29/2009, 09:06

من که گفتم.
آقای فروهش فر واقعا زحمت کشیدن.
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 6/1/2009, 06:13

کتاب خوبی است بعدا ان شا الله نظر جزیی ام رو میگم
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف Foad 6/7/2009, 13:19

ممنون از توجه دوستان و اظهار نظرهاشون. اگر امکانش است نظرتو خودتون را به صورت کاملتر برای من بنویسید تا یک بازخورد مناسبی از کار خودم داشته باشم. دوستان دیگر هم برای من نظرشون را بنویسند.
ممنون
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 6/8/2009, 01:25

من که از ابتدا گفتم ، این کتاب بسیار عالیه و برای کسانی که می خواهند لاک پشت های آب شیرین را نگهداری کنند ، کمک و منبع اطلاعات بسیار عالی خواهد بود. کتاب های دیگری در بازار در مورد لاک پشت موجود است که هرچند کم اند ، ولی یه سری مطالب توشون هست که اصلا به درد نگهداری لاک پشت نمی خوره و فقط روشون اینو نوشته ، این کتاب رو من خودم هم دارم و از قبل هم دیده بودم و بسیار کتاب خوبی هست. من به همه لاک پشت داران عزیز پیشنهاد می کنم که حتما اون رو بخرند.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف amir.h 6/9/2009, 15:07

من فقط از اطلاعات شما استاده می کنم و حس میکنم در حد نظر دادن نیستم خیلی خوشحال
amir.h
amir.h
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 7/9/2009, 08:28

دوست دارم نظر تمام دوستان که کتاب را مطالعه کردند در این مورد، لطفا تعارف نکنید و نظرتون را بنویسید برای من.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/11/2009, 05:35

با سلام خدمت آقاي محمدفر

من كتاب رو تهيه كردم از انتشارات پرتو واقعه
منتها به قيمت 5000 تومن كه بعد ديدم پشت جلد زده 2500 تومن
چون طرح زوج و فرد بو و من نميتونستم تا ميدون انقلاب برم ناشر لطف كردن و برام توسط پسرشون آوردن ميدون آزادي
اما همينكه گفت 5000 تومن و پشت جلد رو ديدم بروم نياوردم چون اينقدر تشنه بدست آوردن اطلاعات در مورد لاكي هام بودم كه پولش برام مهم نبود اما گفتم بدونيد و در جريان باشيد

مطالب كتاب و يكبار روزنامه وار مرور كردم و خيلي نكات خوبي داشت .البته در مورد تغذيه با پلتهائي كه نوشته بوديد نميدونم دقيقا اون ماركهائي رو كه بعنوان توصيه شده علامت زده بوديد رو كجا ميشه گير آورد اگه بتونيد در اين مورد كمكم كنيد ممنون ميشم چون اصلا نميخوام لاكي هامو از دست بدم.الان واسشون كف دريا ريختم و كاهو كه استقبالش خوب بوده اما غذاي معمولشون غذاي مخصوص ماهي مارك " ماهيران " براشون ميريزم كه اميدوارم با پيدا كردن پلت مخصوص خودشون با كمك شما بتونم از نگراني تغيه اين خوشگلهاي چشم عسليم در بيام

در كل كتابتون خيلي كمكم كرد و درضمن نكته جالب اينكه كتابو بردم به يه آكواريوم فروشي نشون دادم و گفتم ا اين نوع پلت داري يا نه ؟ گفت من اين جور كتابا رو قبول ندارم و غذاي لاكپشت همون غذاي مخصوص ماهي رو بده و بعدا هم بيا چند تا شكار زنده بهت بدم واسشون ببر

با خودم فكر كردم اي كاش كساني كه ميخوام آكواريوم فروشي باز كنن يه جورائي با مجوز مركز خاصي باشه تا هر كسي راه نيفته واسه خودش مغازه بازكنه و با بي اطلاعي خودش باعث گمراهي ديگران هم بشه و جون حيوونات بخطر بيفته
در پايان بهتون تبريك ميگم بابت كتاب خوبتون
موفق و پاينده باشيد .اگه شما نبودي و اين سايت شايد من الان لاكپشتامو از دست داده بودم آخه من جونم براشون ميره از بس كه دوسشون دارم
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 7/11/2009, 06:22

ممنون از نظرتون ، راستش من نمی دانم چرا ناشر پول بیشتری از شما دریافت کرده است ، چون به من گفته بودم همان هزینه را از خریداران دریافت می کند. به هر حال می توانید کتاب را از کتاب فروشی های میدان انقلاب با قیمت پشت جلد تهیه کنید. ( مانند فروشگاه سپهر : تهران - خیابان انقلاب - مقابل دانشگاه تهران - پاساژ فروزنده - طبقه زیر همکف - نشر سپهر - تلفن: 66401625 )
در مورد غذا غذا ماهی ندهید ، در مورد پلتهای مختلف در بخش تغذیه لاک پشت بحث کاملی شده است. بجث در مورد فروشندگان بی اطلاع هم یک بحث قدیمی شده است و جای تاسف دارد که هر کسی به خود اجازه می دهد در هر ضمینه ای نظر پراکنی کند.
باز هم ممنون از نظرتون
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 7/25/2009, 23:40

ممنونم.

آقای فروهش فر تنها ایرادی که کتابتون داره اینه که از بیماری های لاکپشتی عکس نداره.
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 7/26/2009, 07:24

عکسهایی زیادی در مورد بیماری ها داشتم و به دو دلیل : 1) رنگی نبودن چاپ کتاب و 2) دلخراش بودن عکسها از درج و چاپشون در کتاب منصرف شدم.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 7/26/2009, 08:24

ممنون از جوابتون.
ولی خب کسی که لاکپشت نگه میداره اگر لاکپشتش پوسیدگی لاک گرفت باید تحمل نگاه کردن داشته باشه دیگه...
به نظرم دلیل دوم قانع کننده نیست.

عکس ورم گوش هم خیلی غم انگیزه.... ولی....
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Alireza 8/5/2009, 15:47

بسیار کتاب مفید و کاملیه! کامل تر از اونی که فکر میکردم!
یه دایره المعارف مناسب برای کسایی که لاکپشت های آب شیرین دارن.
اگه هنوز نخریدین پیشنهاد میکنم اقدام کنید.
Alireza
Alireza
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 8/5/2009, 16:30

كتاب خوبيه آقاي مهندس.اما خيلي كامل نيست.بايد خودتون هم كنارش باشين. خیلی خوشحال
ميگم كامل نيست چون من همش مزاحمتون ميشم واسه فهميدنش.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 8/6/2009, 02:32

حب این سایت مکمل اونه دیگه ، یکی از اهداف ایجاد و به راه اندازی این فروم ، توضیح بیشتر و کاربردی تر در مورد مسادل مطرخ شده این کتاب و پاسه گویی به سوالات مخاطبین این گتاب است ، به همراه ده ها هدف دیگر مه این طور که پیداست ، زحمات بی نتیجه نبوده و داریم کم کم یه نتایجی می گیریم. هر روز مطالبت علمی جدید تر می شن ، یه کتاب اگه در مودرش توضیح داده نشه و با UPDATE نشه ، بهعد از چند سال ارزش علمیش رو کم کم از دست می ده ، که این سایت کمک می کنه که این اتقاف نیفته و کتاب در عین ارزون و کوچک و جمع و جور بودن ، بتونه اطلاعات کامل و به روزی رو (به علت پشتیبانی از طرف فروم) در اختیار مخاطبین قرار بده. البته این نظر من بود! با تشکر ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف sin1985 8/21/2009, 13:49

منم این کتاب رو دارم. خیلی مفیده.
sin1985
sin1985
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 10/17/2009, 17:44

با سلام و تشکر فراوان از جناب MohamadFar جهت ارائه کتاب مفید راهنمای نگهداری از لاک پشت های نیمه آبزی
کتابی که من مطالعه کردم بسیار مفید و مناسب برای عموم کسانی هست که از لاک پشتهای آب شیرین نگه داری می کنند که در ایران شامل گوش قرمز ها ، برکه ای اروپایی و خزری هستند.
اولین نکته که در رابطه با این کتاب به ذهن من رسید این هست که نویسنده گرامی سعی در بیان اصول تنها به روشی آموزشی داشتند و الزام رعایت نکات مهم جهت نگهداری از لاک پشت ها رو یاد آور نشدند و این روش از آنجا که مشاهده شده افراد کتاب را بیشتر برای زیبایی به کتابخانه خود اضافه می کنند و متوجه لزوم به کار گیری مطالب آن نیستند مناسب نیست
من کتاب را به دو نفر از کسانی که هیچ اطلاعی از نگه داری، تغذیه، زیستگاه،... نداشتند دادم که مطالعه کنند. اما در پایان تنها جمله ای که شنیدم این بود که:
واااای چه سخته.. ولش کن بابا!.. حالا بعداً می خونم!!!
به نظرم می بایست نوع بیان مسائل قالب امری تری داشته باشند که خواننده را مجاب به رعایت نکات ریز ولی مهم آن کند.
در کتاب مشاهده شده که بیماری سالمونلا در خزندگان به گونه ایست که ممکن است باکتری مولد این بیماری به آنتی بیوتیک که جهت درمانش به کار گرفته می شه مقاوم شود پس در این صورت بیماری قابل درمان نخواهد بود؟
از آنجا که پورین در ماهی کولی وجود دارد پس مصرف اون اصلاً پیشنهاد نمی شه درسته؟ در مورد ماهی های دیگری که می تونند اینچنین ماده ای رو در خود داشته باشند و نگهدارندگان لاک پشت از آنها بی خبر هستند توضیح گسترده تری هم در کتاب و هم در فروم منظور کنید.
به نظرم در مورد مصرف ماهی برای تغذیه لاک پشت بیشتر تاکید کنید به خصوص اون عکسی که از لاک پشت خودتون در حین خوردن ماهی گرفتین رو هم در کتاب خوبتون قرار بدین چون به عقیده من عکسیست که علاوه بر زیبا بودن سابجکت خوب و آموزشی ای هم دارد و تقاضا دارم در رابطه با مضرات استفاده از گوشت هم به سبک بسیار جدی تر هشدار بدید.
پلت های موجود در ایران که نسبت خوب کلسیم به فسفر دارند رو معرفی کنین اما کسی را تشویق به استفاده همیشگی از آنها نکنید.
صفحه 67 کتاب، آب گرم لوله کشی به جهت عبور از مخازن گرم کننده آب به احتمال خیلی زیاد یا حتی به طور حتم به دلیل همان پوسیدگی که ذکر کردید برای آب مشکل ایجاد خواهند کرد اگر شاید و اما و احتمالاً و .. به کار گرفته شود بعضاً فکر می کنند چون در یک خانه نوساز که دارای تجهیزات جدید هست زندگی می کنند پس لزوماً آب گرم آنها حاوی مواد مضر نیست و می توانند استفاده کنند.
گفته شد که پمپ اکسیژن در آب احتمالاً به قلیایی شدن بیشتر آب کمک می کند پس از آنجا که بالا رفتن مقدار PH آب مفید نیست، بنابر این ذکر کنین که از پمپ اکسیژن برای لاک پشت استفاده نکنند!
و این خود دلیلی هست برای عدم قرار دادن لاک پشت(بی نیاز از پمپ) و ماهی(نیازمند به پمپ اکسیژن) در یک تانک مشترک.
کیت های تست میزان آمونیاک و سختی و PH و کلر در ایران پیدا می شوند؟ و آیا امکانش هست که در اختیار عموم قرار گیرند؟
در صفحه 81 کتاب از آنجا که تغییرات دمای بدن خونسردان می تونه خیلی سریعتر از آنچه تصور می شه رخ بده و از رنج تحمل خارج بشه، در رابطه با خطرات قرار گرفتن اکتودرمیک ها در گرما و سرمای هوای خارج از خانه و لزوم وجود سایه ی خنک و آب به طور کاملاً همجوار با محل آفتاب گیری در فصول گرم و گرمای کافی در فصول سرد، توضیحات بیشتری رو منظور کنین.
در همان صفجه تصویرلامپ به لامپ های کم مصرف شباهت دارد و از آنجا که این لامپ ها (UV) در ایران خیلی کم وجود دارند و برای همه شناخته شده نیستند پس علی رغم توضیحی که هم که دادید ممکن است به اشتباه تصور شود که می توان از لامپ کم مصرف هم برای این منظور استفاده کرد.
با وجود توضیحاتی که در چند جا درمورد عدم عبور UVB از شیشه و پلاستیک ذکر کردید به نظرم بهتر هست که به طور مستقیم یادآوری بشه که تلق روی فلورسنتی که خریداری می شه حتماً برداشته بشه.
اگر از بیماری ها یا بعضی از اونها تصویری قرار داده بشه می تونه جنبه ی اطلاع رسانی خوبی داشته باشه.
خوب است اگر صفحه 102 در رابطه با الزام رقیق کردن بتادین 10% و در صورت غلیظ بودن احتمال ایجاد سوختگی در پوست را به افراد تذکر بدید.
هرمی شکل شدن لاک لاکپشت همنطور که برای لاک پشت من هم پیش اومده بود علاوه بر تغذیه بیش از حد می تونه در اثر MBD هم ایجاد بشه
من به شخصه مشتاق هستم که در مورد فرآیند پوست اندازی، به خصوص در رابطه با مینیمم وماکسیمم زمان طی شدن آن اطلاعات بیشتری داشته باشم.
در آخر از شما به خاطر زحماتی که جهت مطالعه و گرد آوری کتاب کشیدید کمال تشکر دارم و امیدوارم در آینده تیراژ بالاتری از این کتاب مفید و ارزشمند به چاپ برسد. رز
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 10/21/2009, 08:34

یک انتقاد داشتم آقای فروهش فر شما تو کتاب ذکر کردین گلد فیش برای لاکپشت ضرر داره ولی جناب دکتر گفتند هیچ اشکالی نداره!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف Foad 10/23/2009, 10:54

در مورد دادن ماهی گلدفیش به عنوان غذای لاک پشت نظرات متفاوت است و من در کتاب جانب محافظه کاران را اعمال کردم. به هر حال در صفحه 42 و 43 کتاب هم توضیح دادم که چون این ماهی ها در شرایط بد نگهداری می شوند و اغلب آلوده به انگل و بیماری هستند، نباید استفاده شود. مخصوصا در ایران ماهی های گلد فیش شب عید که در شالیزارها و مراتع آلوده آنها را پرورش می دهند، بسیار آلوده هستند و دادن آن به لاک پشت بسیار خطرناک است.

در مورد نظر رونیا :
در کل نگهداری لاک پشتی از سایر حیوانات خانگی راحت تر است. به نظر من با یکبار مطالعه کتاب هر شخص اطلاعات کاملی را به دست می آورد که با توجه به تکرار کردن اطلاعات مهم در بخشهای مختلف در حافظه خواننده می ماند.
به طور خلاصه تمام مطالب کتاب قابل استناد است. در مورد تمام سوالات شما در این بخش و بخشهای فروم بحث شده است. به هر حال ممنون از توجه و حسن نظر شما به کتاب و مطالب آن. توجه کنین این کتاب برای نگهدارندگان لاک پشت نوشته شده است و نه یک دامپزشک ؛ برای همین مثلا در مورد مصرف بتادین و مواد دارویی دیگر مطالب برای مصارف خانگی و موارد اورژانسی نوشته شده است و مواردی که به آن اشاره کردین برای درمانهای دامپزشکی و تخصصی است که در حوزه این کتاب نمی باشد. اگر در هر مورد نیاز به توضیحات بیشتر دارید در فروم و بخش مربوط به آن مطرح کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف emetis 11/1/2009, 18:31

باسلام
جناب آقاي محمدفر
اطلاع داريد كه من وقتي اين وبلاگ رو پيدا كردم كه يكي از لاكي هام داشت ميمرد والبته متاسفانه تا از شما جواب بگيرم مرد. ولي خوشبختانه بعد كمك هاي شما و معرفي كتابتون و همينطور وبلاگ توونستم لاكي ديگه ام رو نجات بدم ويه زيستگاه عالي با توجه به دستورات شما و كتاب و وبلاگ و دوستاي خوب در وبلاگ درست كنم كه خوشبختانه توونستم دو تا ديگه به لاكي هام اضافه كنم

نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی 29102009062نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی 09102009024نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی 09102009017نظر شما در مورد کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی 29102009061

جالبه بگم اونايي كه لاك پشت ميفروشن كمترين اطلاعات رو دارن
بقول بقيه اشتباه محض اينه كه با مخ اونا به لاك پشت بخري و از كمك اونا استفاده كني عاشق لاک پشت

يعني نبايد از اونا كمك بگيريم چون توي تمام اين مدت تمام چيزهايي كه گفتند در مورد نگهداري لاكي هام كاملا با كتاب آقاي محمدفر و بقيه كاملا متفاوت بود چون جاي اينكه لاكيم خوب شه مرد فكر كنم اينا آموزش كشتن لاكي رو ياد گرفته بودن نه نگهداري از لاكي رو لاک پشت سبز

از راهنمايي و توجه شما متشكرم
emetis
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف byasini 11/7/2009, 05:00

سلام
من هم يه نكته در مورد فروشندگان بگم.
چند روز رفته بودم براي لاكي يك تراروم تهيه كنم.
توي يه فروشگاه توي ستارخان دو تا گوش قرمز ديدم كه ماشائ ا هيولا بودن
فكر كنم 3 يا 4 سال بيشتر داشتند
طولشون به 20 سانت مي رسيد.
طرف انداخته بود توي يك آكواريوم بدبختها از بس شنا كرده بودن داشتند مي مردند.
بهش گفتم بابا يه خشكي حداقل بساز براي اين بيچاره ها بهم گفت شما هيچي نمي دوني اينها همينطوري هستند
بعد از يك ربع فهميدم تازه اين دوتا لاكي رو يه بابائي روز قبلش به اين اكواريوم هديه كرده بوده.
تازه جالبتر اينكه غذاي رافي داخل مغازه داشت اما ميگو به بدبختها مي داد بخورن.
من بسيار از شما دوستان و دكتر معماريان عزيز تشكر مي كنم كه اين فروم رو مي گردونيد
حداقل يه منبع براي پاسخگوئي هست.
راستي ميشه اين كتاب رو به صورت آنلاين از جائي خريد.
من گشتم نبود؟
موفق باشيد
byasini
byasini
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 11/7/2009, 05:57

اگه کتاب لاک پشت ها رو می خواهید به من پبام دهید ، براتون می فرستم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة