گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴

+4
کیارش
کیم
الهام
پیام
8 مشترك

شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴ Empty شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴

پست من طرف پیام 7/29/2010, 04:53

منبع: گویا آی تی

تازه ترین نسخه ی مرورگر بتا به هیچ وجه با طراحی آیروگلاس ویندوز ۷ سازگاری ندارد . و ویژگی های به روز طراحی شده رابط کاربری خوبی با Chrome دارد. در اینجا چندین مورد از این موارد سنگین را بررسی می کنیم:

۱) تب رابط کاربری جدید
شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴ Firefox4_theme_tabs_on_top-500x410

مهمترین تغییر قابل مشاهده ای که در فایرفاکس رخ داده در رابط کاربری جدید فایرفاکس است که در بالاترین نقطه قرار دارد و آن حالتهای پیش فرض جدیدی است که برای تب کاربری در نظر گرفته اند( برای کاربران ویندوز ، سیستم عامل X و کاربران لینوکس که نمی توانستند اینها را به عنوان انتخاب های پیش فرض خود پیدا کنند)همیشه و در همه حال، شما می توانید به حالت قبل بازگردید ولی این سئویچ کردن به حالت قبل اخیرا با نظرات عده ای از کاربران مواجه شده است ، کاربرانی که بیشترشان مرورگر را به اسم کلونی گوگل کروم می نامند.فایرفاکس به طور آشکار برخی از مشکلاتی که ممکن بوده در این زمینه بوجود بیاید را پیش بینی کرده و برای همین هم یک ویدیوی کلی در مورد نحوه ی تصمیم گیری در مورد پیش فرض های تب ها در بالا را منتشر کرده است. ادعای آنها این است که تب در بالا در تمام کنترل گروههای بصری نتیجه ی خوبی می دهد که تاثیرش بر روی تب فعال مشاهده می شود که باعث می شود کنترل ها در یک موقعیت کارآمد و مناسب باشند.

همچنین کاربران می توانند در میان تب ها با استفاده از قسمت “awesome” جستجو کنند و سپس به آن تبی که مورد نظرشان است بروند. در واقع رابط کاربری کلی به گونه ای است که بسیار کلی و جامه شده است طوری که آیتم های زیادی که در ویندوز وجود دارند حالا در این تب نمایان شده اند(مانند Add-On Manager ) همچنین یک ویژگی جدید به اسم App Tabs وجود دارد که فایرفاکس آن را به صورت ”تب کوچکی که شامل محتویاتی است و در گوشه سمت چپ تبها قرار داد ” توصیف می کند که این تب برای برنامه های کاربردی که شما می خواهید آن ها را باز رها کنید مفید است .برنامه هایی چون Pandora یا Gmail . اینها چیزهایی هستند که این نسخه برای کاربران در حال انجام دادن است ولی بهتر است که اینها را به صورت طبیعی رها کنیم. جعبه های اطلاع رسانی برای مواردی مانند وارد کردن Http ، جغرافیای مکانی و مدیریت رمزها در زیر جعبه ی URL قرار دارد و شما می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید : که باعث می شود راحت تر قابل مشاهده باشد و در صورت نیاز دستورات را لغو یا به حالت قبل برگردانید .

۲) دکمه ی جدید منوی فایر فاکس
شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴ 500x_firefox_4_look

در حال حاضر این نسخه فقط برای ویندوز ویستا و هفت موجود می باشد. دکمه ی منوی قدیمی حالا به صورت یک قرص نارنجی درآمده است که تمام دستورات ضروری فایرفاکس را در بر دارد. با این وجود مانند گوگل کروم یک پارچه و یک دست نیستند ولی بیشتر اختیارات و آپشن ها مانند ( پرینت کردن، به اشتراک گذاشتن و سفارشی کردن ) تنها با یک کلیک در دسترس است. صحبت در باره ی تک کلیک هاست . کلید توقف و شروع به یک کلید تبدیل شده است و ابزار بوک مارک کردن هم به یک کلید جدید تبدیل شده است . موزیلا می گوید این ویژگی ها بدون اینکه قصد خاصی پشت آن باشد فراهم شده است ( و باعث می شود بعضی از دستورات و سبک ها از دست برود) بنابراین اگر در این مورد گیج و خسته شدید فقط کلید Alt را بزنید تا آپشن ها را به حالت معمول خود برگردانید.

۳) HTML5
شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴ Html51

موزیلا به طور آشکار به دنبال پیش گامی در این زمینه است . نه تنها به صورت طبیعی از فرمت بسیار با کیفیت ویدویهای HTML5 پشتیبانی می کند بلکه از کنترل های بیشتری از HTML5 پشتیبانی می کند و همچنین تجزیه کننده جدید HTML5 را نیز پشتیبانی می کند . تجزیه کننده ی جدید HTML5 به جای تجزیه کننده ی فعلی جایگزین شده است ، تجزیه ی کننده فعلی دیگر قدیمی شده است ،تجزیه کننده ی جدید Gecko ، فایرفاکس را سریع تر کرده است همچنین باعث شده است که سازگاری بیشتری با توسعه دهنده ها داشته باشد. درکنار توسعه دهنده ،تجزیه ی کننده ی HTML5 ابزاری است که مرورگر را قادر می سازد تا از SVG و MATHML به طور آنلاین در صفحات HTML5 استفاده کند .

۴) CSS
شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴ 500px-CSS

در حالی که انتقال های CSS تنها به صورت جزیی پشتیبانی می شوند ،در آن سایتهایی که قبلامشاهده شده اند مشخص می شوند تا کاربر نیازی به چک کردن وب سایت ها در تاریخچه ی مرور گر خود نداشته باشد. فایرفاکس ۴ همچنین چهار ویژگی برای رفع عیبهایش در برخی از استانداردهای وب دارد که می تواند پتانسیلی برای آشکار کردن تاریخچه ی مرورگر کاربر باشد.

۵) ویژگی مدیریتadd-ons
شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴ Firefox-new-add-on-manager-demo

به نظر می رسد این تغییر محبوبترین چیزی باشد که به آن اضافه شده است. از زمانی که سفارشی کردن برای طرفردارن فایرفاکس حیاتی شد این حس بوجود آمد که راهی پیدا شود تا آنها بتوانند به سادگی قسمت add-ons را مدیریت کنند .اکنون مدیریت Add-Ons به جای آنکه مانند قبل در یک پنجره باز شود در یک تب مجزا باز می شود و طوری طراحی شده است که می توان plug-in ها را به طوری عملی و کارآمدی پیدا کرد . کاربران ورژن بتا می توانند همچنین برای سازگاری بهتر یک گزارش دهنده برای Add-On بگیرند تا قبل از آنکه به طور عملی آن را داشته باشند آن را برای سازگاری تست کنند .

۶) اشاره ها ی افتخاری

حفاظت ازآسیب این اسم قسمتی است که برای کاربران ویندوز در نسخه های قدیمی موجود می باشد. ولی اکنون برای سیستم عامل X و لینوکس نیز به همان خوبی توسعه یافته است . استفاده از پلاگ این در خارج از پروسه ( که به صورت مستعار OOPPنامیده می شود ) این ویژگی از مرورگر و سیستم عامل از آسیب های پلاگ این ها محافظت می کند. بنابراین یک آسیب فقط می تواند بر روی خود تب تاثیر بگذارد به جای اینکه بر روی کل مرورگر تاثیر بگذارد.

WEBGL – حالت پیش فرض آن خاموش است. این نرم افزارباز که به صورت استاندارد موجود می باشد کمک می کند تا فایرفاکس چیزهای سه بعدی را هم نشان دهد. همزمان با گسترش صنعت سه بعدی موزیلا هم به دنبال ابزار آلات نمایش تصایر سه بعدی است.

شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴ Firefox-3-7-a
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴ Empty رد: شش ویژگی جدید و تازه در فایرفاکس ۴

پست من طرف الهام 7/29/2010, 12:25

ممنون پیام جان مطلب مفیدی بود رز
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف کیم 7/29/2010, 12:31

ممنون اقا پیام
کیم
کیم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف کیارش 7/29/2010, 15:57

آقا پیام ترکوندی بخش رایانه رو یه فصتی بده
کیارش
کیارش
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/30/2010, 03:55

کیارش جان! من هر چیزی که فکر می کنم برای خودم جالبه برای بقیه هم جالب میدونم. من عاشق دنیای IT هستم و تکنولوژی هم به سرعت داره پیشرفت میکنه. این چیزایی که من میزارم یه بخش خیلی خیلی کوچکی از پیشرفت تکنولوژی هست.
امیدوارم شما هم دوست داشته باشید رز
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف Foad 7/30/2010, 07:43

فایرفکس یک مرورگر فوق العاده است و از هر نظر از سایر مرورگرها بالاتر است، مخصوصا امنیت و افزونه های بی نهایت! زمانیکه از IE خیلی زده شده بودم، باهاش آشنا شدم، فکر می کنم ورژن 2 بود، از اون به بعد به هم پیشنهاد می دم و همه ازش استقبال می کنند. به همه دوستان فروم هم پیشنهاد می کنم از این مرورگر استفاده کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف پریا 7/30/2010, 07:45

به نظر منم مرورگر خیلی خوبیه
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/30/2010, 09:24

منم از همه دوستانی که از فایر فاکس استفاده می کنند شنیدم که مرورگر خیلی خوبیه اما نمی دونم چرا هر کاری می کنم به دل خودم نمی شینه سوال
مرسی پیام رز
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 7/30/2010, 09:34

من مدتهاست که از IE به این browser مهاجرت کردم و واقعا دوسش دارم چون قابلیت های فوق العاده ای داره
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 7/30/2010, 09:51

مدت هاست که از این مرورگر استفاده می کنم و تاحالا خیلی ها هم به توصیه من IE رو کنار گذاشتند.
بهترین مرورگر حال حاظر جهان FireFox هست
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة