گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها

+15
لاکی
مرضیه
Developer Programmer
maryam.m
ultra
rira
محمد
farzadprogram
apb
Innocent
Nima_mtg
Ronia
فریده
Sahra
پیام
19 مشترك

صفحه 3 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

شما از کدام آنتی ویروس استفاده می کنید؟

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_rcap23%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_lcap 23% 
[ 7 ]
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_rcap3%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_lcap 3% 
[ 1 ]
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_rcap13%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_lcap 13% 
[ 4 ]
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_rcap45%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_lcap 45% 
[ 14 ]
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_rcap6%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_lcap 6% 
[ 2 ]
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_rcap10%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Vote_lcap 10% 
[ 3 ]

محموع راي ها : 31

التصويت مغلق

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Empty رد: نظرسنجی درباره آنتی ویروسها

پست من طرف apb 7/19/2010, 23:18

دوستان عزیز ، فکر کنم منظور من رو اشتباه متوحه شدید! بله بحث در فرم خوبه! نگفتم بحث نکنید ، گفتم مواضب باشید جو بحث ، جوی تشدید آمیز و بد نباشه! وگرنه اسم فرم روش هست(تالار گفتگو نه تالار ...) ، به هر صورت قبل از پیش رفتن به جاهایی که هیچ کس دوست نداره ، دادن تذکر رو لازم دونستم! موفق باشید ، پرهام. اشاره
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف لاکی 7/20/2010, 02:12

اقا خیلی هم تخصصی نشید لطفا همون فارسی بنویسید در ضمن لطفا از حرفای همدیگه برداشت های زودرس نکنید و فقط توضیحی برای حرف بقیه بگذارید تا همه راضی باشند
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/20/2010, 13:38

خب بچه ها این همه بحث کردید. خیلی هم عالی بوده. هر کی چکیده نظرشو بده به زبون ساده! که بچه ها بتونن بگن کی حرفش منطقی تره!
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/20/2010, 13:45

آپدیت جدید Nod32 تا تاریخ 2010/07/20 :

دانلود آپدیت

پسورد فایلها: www.softgozar.com

طریقه آپدیت آفلاین در اینجا...
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 7/20/2010, 14:54

بچه ها بتونن بگن کی حرفش منطقی تره!
این دیگه چه حرفیه ؟! از شما بعیده... اگه نظر فرد A درست باشه، فرد B بی منطق میشه؟

شما که در خصوص آنتی ویروس ها تحقیق میکنی و خودت عاقلی و بالغ، تمام نظرات رو بخون و بعد جستجو و تحقیق کن و دست آخر تصمیم بگیر حرف چه کسی رو قبول کنی.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/20/2010, 17:59

من که باز هم می گم کسپراسکای
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/21/2010, 00:39

خب افشین جان کلا بحث تاپیک چیز دیگه ای شده بود! ما راجع به آنتی ویروس و ویروس صحبت می کنیم بحث شما و رونیا خانم راجع به امنیت دوتا OS بود. که آقای محمدفر هم لطف کردن جداش کردن. من اگه به نتیجه ای رسیدم توی همون تاپیک می گم.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف لاکی 7/21/2010, 03:06

من با پیام موافقم راستی من میگم اویرا
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 7/21/2010, 05:37

بازم کمک دوباره این کاسپرسکای قاطی کرید.اون فایله key یا کرک رو دیگه قبول نمیکنه ناراحت
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/21/2010, 08:57

محمدجان برو سایت www.iransetup.com از KEYهای داخل سایتش استفاده کن.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/22/2010, 03:57

شرکت Eset به تازگی متوجه دو نوع تروجان خطرناک شده است که نوع اول به منظور حمله به تاسیسات و ماشین آلات صنعتی برنامه ریزی شده است.

از جمله اهداف این نوع تروجان، حمله به زیر ساخت های شرکت زیمنس است و نوع دوم که عمدتا از طریق درایوهای USB منتقل می شود، با انتشار و گسترش فایل های میانبر مخرب، موجب تخریب فایل های سیستمی و بروز مشکلاتی گوناگون در عملکرد ویندوز می شود.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف محمد 7/22/2010, 04:21

دوستان به غیر از کاسپرسکای چه انتی ویروسیو پیش نهاد میکنید؟ این کاسپرسکای اصلا با سیستمه من مشک داره D\'oh
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/22/2010, 04:35

محمد جان بالاخره این نسخه هایی که مجانی هستند و Keyهاشون توی اینترنت هست یه مشکلی هم دارند دیگه. ولی از NOD32 استفاده کن که مشکلی نداره و سرعت سیستمت رو هم پایین نمیاره.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف محمد 7/22/2010, 15:00

بازم سوال.این INTERNET SECURITY چه فرقی با NTI VIRUS داره؟مثلا ESET NOD INTERNET SECURITY با ESET NOD ANTI VIRUS
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 7/23/2010, 05:18

خیلی خب خودم جوابه سوالمو پیدا کرم اشاره

خیلی ها این سوال رو دارن که ESET Nod32 Antivirus و ESET Smart Security چه فرقی با هم دارن و نصب و استفاده از کدوم توصیه میشه ؟؟ تو این مطلب به جواب خودتون می رسید .

ESET Nod32 Antivirus بیشتر مواردی مثل ویروس ها ، تروجان ها ، کرم ها ،‌ ابزارهای تبلیغاتی ،‌ جاسوس افزارها و سایر تهدید ها از سوی فایل ها و سایت های اینترنتی و نرم افزارهای فعال سیستم رو تشخیص و نابود می کنه . ESET Nod32 Antivirus یه انتی ویروس ایده ال برای ویندوز XP‌ محسوب میشه و به راحتی و نرمی تمام در ویندوز اجرا و بر روی قسمت های مختلف سیستم ، MS-DOS ، فایل سرورها ،‌ ایمیل سرورها و … سوار میشه و سیستم شما رو به خوبی محافظت می کنه .

ESET Smart Security‌ جامع ترین محافظ در برابر انواع تهدید های اینترنتی محسوب میشه . ESET Smart Security تمامی امکانات ESET Nod32 Antivirus به همراه فایروال (دیوار اتشین) و انتی اسپم رو ارائه میده بنابراین شما می تونید به صورت فعالانه و مداوم محتوای سایت های اینترنتی رو فی/لتر کنید و محافظت سیستمتون رو سفارشی سازی کنید .

نتیجه گیری :

ESET Smart Security تمامی امکانات ESET Nod32 Antivirus به همراه دو امکان Firewall و AntiSpam‌ رو ارائه میده و از هر لحاظ سیستم شما رو محافظت می کنه . اگر شما یه کاربری معمولی با استفاده از کامپیوتر به عنوان سرگرمی هستید مثلاً اهنگ گوش میدید ، فیلم می بینید ، چت می کنید ، وب گردی می کنید یا … ، می تونید از ESET Nod32 Antivirus استفاده کنید و از سیستم خودتون محافظت کنید ولی اگه شما یه کاربر حرفه ای هستید و اطلاعاتی در سیستمتون دارید که براتون حیاتی و مهم هستن یا اینکه از شبکه مشترک داخلی استفاده می کنید ، استفاده از ESET Smart Security بهتون توصیه میشه . از نظر حجم اپدیت هم تفاوت زیادی با هم ندارن ،‌ برای بار اول حجم اپدیتتون دور و ور ۳۰ مگ میشه (البته برای نسخه ۴ ، برای نسخه ۳ متفاوت هست) و برای بارهای بعدی حجم اپدیت خیلی کم هست ؛ به طور تقریبی چند صد کیلوبایت .

محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/24/2010, 04:56

رایانه‌های ایرانی در معرض تاخت و تاز یک ویروس

رایانه های ایران مورد هجوم شدید کرم خطرناک رایانه ای به نام Stuxnet قرار گرفته اند که تلاش می کند اطلاعات سیستمهای کنترل صنعتی را به سرقت برده و آنها را بر روی اینترنت قرار دهد.

اندونزی و هندوستان نیز به واسطه این نرم افزار مخرب مورد هجوم قرار گرفته اند.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط شرکت “سایمنتک” در حدود ۶۰ درصد از سیستمهای رایانه ای که به این ویروس آلوده شده اند در ایران قرار دارند. اندونزی و هندوستان نیز به واسطه این نرم افزار مخرب که به Stuxnet شهرت دارد مورد هجوم قرار گرفته اند.

به گفته “الیاس لووی” مدیر ارشد فنی بخش “پاسخگویی ایمنی سایمنتک” با توجه به تاریخ نشانه های دیجیتالی که از این کرم رایانه ای به جا مانده، می توان گفت این نرم افزار از ماه ژانویه سال جاری میان رایانه ها در گردش بوده است.

Stuxnet ماه گذشته توسط شرکتی به نام VirusBlockAda که اعلام کرد نرم افزاری را بر روی سیستم رایانه یکی از مشتریان ایرانی خود مشاهده کرده، کشف شد. این کرم به دنبال سیستم مدیریتی SCADA زیمنس که معمولا در کارخانه های بزرگ تولیدی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد بوده و تلاش می کند اسرار صنعتی رایانه های این کارخانه ها را بر روی اینترنت بارگذاری (Upload) کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سایمنتک اعلام کرده نمی داند چرا ایران و دیگر کشورها به این اندازه تحت تاثیر آلودگی های ویروسی قرار دارند. به گفته لووی تنها می توان گفت افرادی که این نرم افزارهای خاص را ساخته اند، آن را ویژه حمله به این نقاط جغرافیایی خاص طراحی کرده اند.

زیمنس تعداد مشتریان خود را در ایران را اعلام نمی کند اما به تازگی اعلام کرده دو شرکت آلمانی به واسطه این ویروس آلوده شده اند. نرم افزار آنتی ویروس رایگانی که طی چند روز گذشته بر روی وب سایت زیمنس قرار گرفته تا کنون هزار و ۵۰۰ بار دانلود شده است.

سایمنتک اطلاعات خود را به واسطه همکاری با صنایع و تغییر مسیر ترافیک به وجود آمده به منظور اتصال به سرورهای کنترل و فرمان کرم رایانه ای به سوی رایانه های خود جمع آوری کرده است. طی دوره ای سه روزه رایانه هایی که در ۱۴ هزار آدرس IP حضور داشتند تلاش کردند با این سرورهای کنترل و فرمان ارتباط برقرار کنند که این نشان می دهد تعداد کمی از رایانه های خانگی در سرتاسر جهان به این کرم آلوده شده اند. تعداد دقیق رایانه های آلوده می تواند در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار باشد زیرا بسیاری از شرکتها برای چند رایانه یک آدرس IP در نظر می گیرند.

به این دلیل که سایمنتک می تواند آدرسهای IP مورد استفاده سیستمهای رایانه ای را برای اتصال به سرورهای کنترل و فرمان مشاهده کند، می تواند تعیین کند کدام رایانه آلوده شده است. به گفته این شرکت رایانه های آلوده شده به سازمانهای متعددی تعلق داشتند که از نرم افزار و سیستمهای SCADA استفاده می کردند، ویژگی که به روشنی مورد هدف حمله هکرها بوده است.

بر اساس گزارش PCworld، کرم Stuxnet توسط ابزارهای USB دار انتقال پیدا می کند، زمانی که ابزاری آلوده به این شکل به رایانه اتصال پیدا می کند، کدهای آن به جستجوی سیستمهای زیمنس گشته و خود را بر روی هر ابزار USB دار دیگری که بیابد، کپی خواهد کرد.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/24/2010, 09:35

Kaspersky Internet Security 2011 Offline Update 2010-07-24

دانلود به روز رسانی نسخه 2011 آنتی ویروس کاسپراسکی بدون اتصال به اینترنت تا تاریخ 2 مرداد

دانلود آپدیت

آموزش تصویری:
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 18000530956485005965

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kaspersky Anti-Virus 2011 Offline Update 2010-07-24

دانلود به روز رسانی نسخه 2011 آنتی ویروس کاسپراسکی بدون اتصال به اینترنت تا تاریخ 2 مرداد 89

دانلود آپدیت

آموزش تصویری:
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 74233891232347901257

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOD32 Smart Security Offline Update 5308 (2010-07-24) for v3.x v4.x

دانلود به روز رسانی آنتی ویروس NOD32 و Smart Security نسخه 3 و 4 بدون اتصال به اینترنت تا تاریخ 2 مرداد 89

دانلود آپدیت

آموزش در صفحه اول ...
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/25/2010, 03:31

ویروس‌نویسان ویندوز را نشانه رفتن

حمله ویروس نویسان به سیستم عامل ویندوز که چندی قبل توسط یک کرم اینترنتی تشدید شده بود، با وارد عمل شدن برخی ویروس نویسان جدید وارد مرحله جدیدی شده است.
شرکت امنیتی Eset هشدار داد که این حملات در صورت عدم پیشگیری در آینده گسترده تر هم خواهد شد و کاربران و خود مایکروسافت باید مساله را کاملاً جدی بگیرند.

کرم Stuxnet اولین کرمی بود که برای سوءاستفاده از این آسیب پذیری طراحی شده بود.
این کرم پیچیده اولین بار در ماه گذشته بر روی سیستم‌های رایانه ای در ایران شناسایی شد. Stuxnet سیستم هایی را هدف می گرفت که از نرم افزار مدیریت کنترل سیستم صنعتی شرکت زیمنس استفاده می کردند.
اگر چه زیمنس برای رفع این مساله یک وصله به روزرسان امنیتی عرضه کرد، اما از آنجا که ویندوز هنوز مشکل یاد شده را رفع نکرده کرم مذکور کماکان به فعالیت مخرب خود ادامه می دهد.
کرم جدیدی که با سوءاستفاده از این آسیب پذیری طراحی شده مربوط به چینی ها است و دست به سرقت کلمات عبور کاربران می زند. این کرم از پیچیدگی کمتری در مقایسه با Stuxnet برخوردار است.
Eset روز گذشته از شناسایی دو نرم افزار مخرب تازه خبر داده بود که از ضعف ویندوز در زمینه پردازش فایل های .link سوءاستفاده می کنند.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/26/2010, 02:18

شش راه ساده‌ی حفاظت از اطلاعات در رایانه‌های شخصی

شاید شما مطالب بسیار محرمانه و سری را برروی رایانه‌ی شخصی خود نگه‌داری نکنید ولی حداقل فایل‌ها و عکس‌هایی دارید که به آن‌ها علاقه‌مندید و از پاک شدن یا تغییر یافتن ناخواسته و ناگهانی آن‌ها اندوهگین می‌شوید و احتمالا دوست ندارید این فایل‌ها به دست غریبه‌ها بیفتد.

راه‌های بسیاری برای حفاظت از فایل‌ها و فولدرها برروی رایانه‌های شخصی وجود دارد که در اینجا به شش روش مهم‌تر و عملی‌تر اشاره می‌کنیم:

محافظت در برابر ویروس‌ها و ابزار جاسوسی

ویروس‌ها و ابزارهای جاسوسی از طریق ای‌میل یا مرورگر وب منتقل می‌شوند. آن‌ها می‌توانند انواع خرابی‌ها از تغییر و حذف فایل‌ها گرفته تا قرار دادن در اختیار افراد سودجو را به بار بیاروند.

برای مقابله با آن‌ها لازم است یکی آنتی‌ویروس و یک ابزار ضد جاسوسی (Anti-Spyware) را بر روی یارانه‌ خود نصب کرده و مرتب آن‌ها را به‌روزرسانی کنید.

نصب فایروال

اگر معمولا آنلاین هستید، فایروال به شما کمک می‌کند تا مانع از ورود مزاحمان و دسترسی آن‌ها به رایانه‌تان شوید. در بیش‌تر سیستم عامل‌های ویندوز یک فایروال پیش فرض نصب شده است ولی می‌توانید از فایروال‌های دیگری هم استفاده کنید.

به‌روزرسانی نرم‌افزارها

زمانی که یک حفره‌ی امنیتی در نرم‌افزاری کشف می‌شود، شرکت‌ تولید‌کننده‌ی آن اصلاحیه‌ای را منتشر می‌کند که اگر کاربران آن را دانلود کرده و نصب کنند، مشکل حل می‌شود بنابراین همواره نرم‌افزارهای خود را به موقع به‌روزرسانی کنید تا دچار مشکلات بعدی نشوید.

تهیه نسخه‌ی پشتیبان

هر چه‌قدر هم شما مراقب باشید، ممکن است اتفاق بدی برای رایانه یا فایل‌های شما رخ دهد، پس بهتر است عادت کنید مرتبا از فایل‌ها و فولدرهای مهم خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید. برای این کار راه‌های مختلفی وجود دارد مانند ریختن فایل‌ها برروی CD یا DVD، استفاده یا حافظه‌های فلش یا حتی استفاده از ذخیره‌سازی آنلاین، هم‌چنین می‌توانید یک هارددیسک خارجی خریده و اطلاعات خود را به‌صورت موازی با هارد رایانه بر روی آن ذخیره کنید.

استفاده از رمز عبور

در صورتی که فایل‌هایی دارید که نمی‌خواهید در معرض چشمان کنجکاو دیگران قرار بگیرد، از رمز عبوری قوی برای نام کاربری خود استفاده کنید و عادت کنید زمانی که مقابل رایانه‌ی خود نیستید Log Off کنید.

محافظت از فایل‌ها و فولدرهای شخصی

ابزارهایی وجود دارند که به شما امکان رمزگذاری برروی فایل‌ها و فولدرهایتان را می‌دهند تا آن‌ها را در برابر مشاهده و یا تغییر توسط دیگر کاربران محافظت کنید. برای مثال در نرم‌افزار 2007 Office شما می‌توانید با انتخاب منوی Office و سپس کلیک برروی گزینه‌ی Prepare و سپس Encrypt Document برای فایل خود سطوح دسترسی تعریف کرده و برای دیدن یا ویرایش آن رمزهای جداگانه تعریف کنید.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف eti64 7/31/2010, 07:14

من که خودمیک مدتی هست دارم از آنتی ویروس مایکروسافت Microsoft Security Essentials و فایروال Outpost Firewall استفاده میکنم.راحت و بی دردسر.

میشه گفت تقریبآ همه آنتی ویروس هارو امتحان کردم،دست کم معروف ترین اون هارو :

Avira : آنتی ویروس خیلی خوبی بود و خودم ازش زیاد استفاده کردم اما تا قبل از این ورژن 2010 . تو ورژن جدیدش یکم کند شده .در مورد فایروالش دقیقآ نمیدونم تا چه حد قدرت داره.

Norton : یکی از بهترین آنتی ویروس هاست و فایروال قدرتمندی هم داره ، اما تو ایران باید حتمآ نسخه اصلیش رو بخری، چون کرک کردن اون باعث از کار افتادنش میشه و به ظاهر فعال هست.برای من که اینطوری شد !

bitdefender : بسیار قدرتمند هست اما سرعت سیستم رو پایین میاره.و یکم برای نسخه های کرک شدش بگیر نگیر داره ممکنه درست کرک نشه و از کار بیفته.بنابراین نسخه اصلیش رو بخرین. !

kaspersky : به نظر من آنتی ویروس ایده آلی هست و کلید هم براش زیاد پیدا میشه .فایروال قدرتمندی هم داره.

NOD32 : آنتی ویروس ساده و سبکی هست.اما قدرت رو فدای سبکی و سادگی کرده.و در بعضی مواقع قدرت لازم برای پاک کردن تروجان رو نداره.

AVAST : من اون موقع ها ورژن 4.8 رو داشتم و راضی هم بودم ازش تا اینکه بوسیله یک سی دی یک ویروس افتاد به جون ما و این آنتی ویروس نتونست پاکش کنه و وفقط آلارم میداد ! از اون موقع زده شدم ازش.این ورژن جدیدشم که خیلی سنگین و جالب نیست.

AVG : این آنتی ویروس هم به نظرم یکم سنگین هست.و کلآ سبک خاص خودش رو داره.در مورد قدرتش هم میشه گفت مثل آویرا و کسپر هست.اما هوش پایینی داره.

نتیجه :

تقریبآ در یک سطح هستند 1 - Norton/ kaspersky / bitdefender
Avira 2
AVG 3
AVAST 4
Nod32 5

eti64
eti64
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Nima_mtg 8/3/2010, 07:18

من به دوستان نسخه اصلی Bitdefender رو پیشنهاد می کنم. بهترین معیار برای یک آنتی ویروس مورد اطمینان بودن آن است که در این نرم افزار پیدا می شود.

برای مقایسه بین آنتی ویروس ها می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/
Nima_mtg
Nima_mtg
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 8/5/2010, 10:07

آلوده شدن 100000 کامپیوتر به تروجان زئوس

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 3 Zeus

حداقل 100000 کامپیوتر در انگلیس، توسط تروجان زئوس آلوده شده است.
به گفته برخی از فروشندگان نرم افزارهای امنیتی، این تروجان بصورت یک نرم افزار جاسوسی پیشرفته ، با گذشتن از سد امنیتی قوی ترین آنتی ویروس ها و برنامه های امنیتی، فعالیت تخریبی خود را آغاز می کند.
گروهی از محققان پس از جمع آوری اطلاعات در مورد چگونگی نفوذ این تروجان به کامپیوترهای شخصی دریافتند که این تروجان اغلب توسط وب سایت های طراحی شده در جهت حمله به سیستم ها منتقل می شوند.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف پیام 8/9/2010, 05:12

آلوده شدن 55 هزار رایانه به بات نت مومبا

بر اساس گزارش شرکت امنیتی AVG، یک گروه خلافکار سایبر با استفاده از بات نتی که حدود 55 هزار رایانه را در سراسر جهان آلوده کرده است، بیش از 60 گیگابایت اطلاعات به سرقت برده است.

این بات نت که ازسوی AVG مومبا نام گرفته، رایانه‌ها را در انگلیس، آمریکا، آلمان و اسپانیا آلوده کرده است.

بر اساس یافته‌های محققان این شرکت، اطلاعات به سرقت رفته از سوی این بات نت، شامل شماره حساب‌های بانکی، اطلاعات کارت اعتباری و مشخصات ورود به شبکه‌های اجتماعی است.

این بات نت از سوی یکی از پیشرفته‌ترین گروه‌های خلافکار سایبری که به گروه Avalanche معروف هستند، ایجاد شده و این گروه از این بات نت برای میزبانی سایت‌های فیشینگ، ذخیره اطلاعات جمع‌آوری شده و انتشار بدافزارهای سارق اطلاعات استفاده کرده است.

طبق اعلام محققان AVG، رایانه‌های شناسایی شده برای انتشار چهار نوع از تروژان سارق اطلاعات زئوس آلوده شده‌اند؛ تروژان زئوس از سوی افراد مختلفی در جهان منتشر شده است، مانند زوجی که سال 2009 در منچستر به اتهام توزیع آن دستگیر شدند.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 8/9/2010, 05:25

دوستان روی سیستمم آخرین ورژن eset securety نصب هست به دنبال یه فایروال قوی ولی سبک که سرعت سیستم رو نگیره میگردم.
البته نودی که دارم هرروز آپدیت هست
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 8/9/2010, 05:31

اون خودش فایر وال داره...نیاز به فایر وال نداری
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی