گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نجات 5 گوش قرمز و سوالاتی در مورد اونها

+3
Ronia
amir hosein
Farshad.roger
7 مشترك

نجات 5 گوش قرمز و سوالاتی در مورد اونها Empty نجات 5 گوش قرمز و سوالاتی در مورد اونها

پست من طرف Farshad.roger 5/18/2010, 13:47

با سلام
من امروز فروشنده ای دیدم که 5 تا گوش قرمز رو تا مرز کشتن برده بود جشمان بسته . خیلی کوچک تر از سنشون باز کردن دهان و.....من اینارو ازش خرید اوردم خونه یک اکواریوم کوچک هم جور کردم حالا تا دکتر معماریان بیان نگرانه اینا هستم طوری نشه!
از 5 تا ...2 تاشون فقط غذا میخورن و چشماشون رو بیشتر از اونهای دیگه باز میکنن اما غذا میخورن
3تای دیگه یکیشون دهنش رو در خشکی زیاد باز میکنه و بسیار لاغر هست و غذا نمیخوره که همه نشان از همون Respiratory Infection هست حالا بازم دکتر باید نظر بدن وضعش اصلا خوب نیست
2 تای دیگه دهنشون رو باز نمیکنن لاغرن چشماشون هم بیشتر بستس و به سختی با بد بختب باز میکنن و غذا نمیخورن..
شرایط زندگیشون امادس اما نمیدونم چکار کنم باهاشون چون واقعا وضع بدی دارن...
چکار کنم تا دکتر میاد؟
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نجات 5 گوش قرمز و سوالاتی در مورد اونها Empty رد: نجات 5 گوش قرمز و سوالاتی در مورد اونها

پست من طرف amir hosein 5/18/2010, 14:05

فرشاد جان فکر میکنم بهشون محلول زرده تخم مرغ+شکر با سرنگ بدی بد نباشه با این حال دوستان با تجربه باید نظر بدن و در آخر باید صبر کنی تا دکتر معماریان بیاد ببیندشون.
اگه کاری از دست من بر میومد حتما بگو. رز
amir hosein
amir hosein
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

نجات 5 گوش قرمز و سوالاتی در مورد اونها Empty رد: نجات 5 گوش قرمز و سوالاتی در مورد اونها

پست من طرف Farshad.roger 5/18/2010, 14:07

مرسی امیر حسین جان حتما! همین الان بهم کمک کردی . برم ترتییش رو بدم ببینم میخوم
خبرش رو میزارم
مرسی
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 5/18/2010, 14:15

آقا فرشاد تا زمانی که ببرینشون پیش آقای دکتر به طور کامل و دقیق شرایط قرنطینه رو براشون مهیا کنید
اگر لاک پشت مادام در خشکی هست و خیلی به سختی وارد آب میشه دمای خشکی رو بالا نبرید.
علی الخصوص به دمای آب، خشکی و میزان ارتفاع آب در این شرایط دقت کنین که نقش مهمی رو ایفا می کنند.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف amir hosein 5/18/2010, 14:32

خواهش میکنم فرشاد جان این فرمول تخم مرغ+شکر رو هم رونیا جان قبلا بهم گفته بود رز
amir hosein
amir hosein
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 5/18/2010, 14:51

مرسی از رونیا خانم و امیر حسین عزیز....در تلاشم فعلا فرمول رو نمیخورن اما تا دکتر بیاد مطمنم چیزی بدتر نمیشه با اون وضعی که داشتن حالا تلاشم رو میکنم ببینم چی میشه
رونیا خانم اصلا این حیوونا خشکی و اب رو از هم تشخیص نمیدن ! هر جا میزارمشون بی حرکت میشن...
امیدوارم تلفات نباشه یا خیلی کم باشه
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 5/18/2010, 15:02

خوب در صورتی که حرکت نکرده و اصلاً برای کنترل دمای بدنشون تلاش نمی کنند به طریقی دمای خشکی رو حفظ کنید اما بالای سرشون هالوژن روشن نکنین چون در طولانی مدت، وقتی دما برسه به 36 و 37.. و اونها به کمک آب گرمای بدن رو متعادل نکنند خطرناک و حتی کشنده خواهد بود.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 5/18/2010, 15:09

فرشاد جان يك هشتم قرص كلسيم رو هم توش له كن.با نوك سرنگ بذار تو دهنشون.
براي اونهايي كه چشمشون باز نميشه ميتوني از ويتامين آ و تتراسيكلين چشمي استفاده كني.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 5/18/2010, 15:19

اون مشکل رو حل کردم به روشی که گفتین رونیا خانوم الان تقریبا دماها متعادل هست نه خیلی گرم نه سرد!
معصومه خانم قرصش رو ندارم اما شربتش رو دارم با سرنگ بدم بهشون؟
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 5/18/2010, 16:10

شربتش رو نميدونم ميشه استفاده كنين يا نه.اما خودم يه لاك پشتي كه غذا نميخورد و خيلي ضعيف شده بود با اين معجون سرحال آوردم.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 5/19/2010, 03:54

متاسفانه دکتر معماریان در دسترس نیستن...نگرانم یه بلایی سر اینا بیاد
2تاشون باز غذا خوردن...ماهی میخورن تقریبا با چشم بسته 5 تا دیگه هم نه دیشب نه الان...معجون تخم مرغ هم نخوردن...
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 5/19/2010, 03:56

Farshad.roger عزیز ، دکتر تاره قرار بود امرزو برسن! باز بهشون زنگ بزنید! امیدوارم که سالم بمونن! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/19/2010, 11:09

آقا فرشاد من هم همین مشکل رو بارها روی لاک پشتهای دیگران داشتم و بعضی هاشون خوب شدن بعضی ها هم نه. شربت کلسیم رو باید 3 قطره و قطره ویتامین آ.د رو 2 قطره روزی یک بار توی دهانشون بریزی. در ضمن مخلوط زرده تخم مرغ رو باید یک چهارم ویتامین ب 1 صد میلی گرم و مقداری کلسیم یا کف دریا و نصف قاشق چایخوری شکر و با زرده خام تخم مرغ مخلوط کنید و با سرنگ در قسمت شکاف منقار مانند دهانشون بریزی و باید روشهای مختلفی رو برای خوراندن امتحان کنی. می تونی یکم تکونشون بدی دهنشون رو باز می کنن و مخلوط تو دهنشون می ره. یا مخلوط رو که ریختی هی با انگشتت روی دهانش بمال تا دهنش رو باز کنه و قورت بده.

اين مطلب آخرين بار توسط فریده در 5/19/2010, 12:09 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 5/19/2010, 11:51

مرسی فریده خانم امشب این رو هم امتحان میکنم امروز 4 تاشون جشماشون رو کمی باز کردن اما همچنان فقط 2تاشون میخوره امروز رفتم لامپ هالوژن و اکواریوم کوچک دیگه ای رو گرفتم ببینم اوضاع چطور میشه
از مهندس عزیز هم تشکر میکنم
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/19/2010, 12:14

برای چشمهاشون هم هر 12 ساعت یک بار پماد ویتامین آ و 12 ساعت بعدی پماد تتراسایکلین چشمی بزنید
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 5/20/2010, 03:55

یکیشون چشماش رو باز کرد کامل و بازه الانم غذا هم میخوره اما حباب روی بینیش میاد وقتی میره تو اب فکر کنم مشکل تنفسی هم داره کلا....
یکی دیگه همچنان با یک چشم میخوره
بقیه هم همچنان مشعول هدر دادن تخم مرغ ها هستنخیلی خوشحال
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف کیمیا 5/20/2010, 06:00

ایشاالله زودتر خوب بشن. :[-o<: ناراحت
کیمیا
کیمیا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/20/2010, 09:08

آخی خبر خوبی بود که غذا می خورن دردو بر شما آقا فرشاد برای نجات لاک پشتها عاشق لاک پشت
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 5/20/2010, 09:25

مرسی کیمیا و فریده خانم واقعا دیدن این حیوانات در اون وضع خیلی ناراحت کننده بود! واگذار میکنمشون بعد از بهبودی چون نمیتونم به 7 تا اکواریوم رسیدگی کنم . این کارها تخصص مهندس پرهام هست
اول که اوردمشون فکر کردم در بهترین شرایط 1-2 تا زنده بمونن الان در بدترین شرایط فکر کنم 3 تا زنده بمونن...2 تاشون دارن پلت سرا و ماهی هرروز میخورن که واقعا جای تعجب داره . خوشحالم
اما 3تاشون که هیچی نمیخورن دیدم امروز چشماشون رو باز کردن و یکیشون دنبال غذا میگشت اما چیزی نخورد که از هیچی بهتره حداقل نشان خوبی هست....
به اقای دکتر هم زنگ زدم و قرار شد 4 شنبه برم پیششون
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف amir hosein 5/20/2010, 14:41

فرشاد جان خسته نباشی حال عمومی لاکپشت ها چطوره؟
رز
amir hosein
amir hosein
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 5/20/2010, 15:46

مرسی امیر حسین جان....حقیقتش هی منو امیدوارو نا امید میکنن....
2تاشون خوبن ...خیلی بهتر هستن با تتراسایکلین و یک قطره به اسم سیپلکس که اقای دکتر هم قبلا تاییدش کرده بودن...جشماشون باز هست و میخورن و دارن بهبود پیدا میکنن
اما این 3 تا واقعا منو میترسونن...اینکه فکر میکنم 3 تا لاکپشت از بین برن حتی یکیشون مغزم و داغون میکنه! چشماشون رو باز کردن امیدوار شدم چیزی بخورن اما نه...هیچی نمیخورن خیلی تلاش کردم تا الان ..یکیشون هرزگاهی دهنشو رو مدام باز میکنه هی فکر میکنم الان خفه میشه...استرس گرفتتم
انقدر هم لاغر هستن ادم دلش کباب میشه ...حس میکنم هر ثانیه برای اونا با خود من 1 سال میگذره تا زودتر برم دکتر! بدبختی ماشینم ندارم به دکتر هم خیلی دورم..
در کل امیر حسین جان بدتر نیستن چون نمیتونن بدتر از چیزی که بودن بشن منم همه تلاشم رو میکنم تا 4 شنبه بعد هم میرم دکتر...خدا کنه همشون بمونن
حالا خوبه من احساساتی نیستم اینه ناراحت بودم چی میشد
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف amir hosein 5/20/2010, 16:11

امیدوارم که زود تر از نگرانی در بیای دوست عزیز میفهمم خیلی سخت رز
روز 4شنبه من هم باید برم کلینیک اگر ببینمت خوشحال میشم رز
amir hosein
amir hosein
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/27/2010, 07:10

آقا فرشاد وضعیت لاک پشتها چطوریه؟ در چه وضعی هستند؟
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة