گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

هیولای گیلا

2 مشترك

هیولای گیلا Empty هیولای گیلا

پست من طرف siamak 4/16/2010, 11:04

می دونم که این عنوان برای تاپیک همه رو به فکر یه موجود وحشتناک انداخت و من تصمیم گرفتم امروز یه مطلب راجع بهش بزارم تا به اشتباهتون پی ببرین!!
به عکس های زیر خوب نگاه کنید
هیولای گیلا Image-165F_4BC86619

هیولای گیلا Image-2413_4BC86619
هیولای گیلا Image-422F_4BC876A9

.
.
.
اگه گفتین هیولای گیلا کدومه؟؟؟
.
.
.
.
هیچکدوم
خیلی خوشحال
حالا تازه وقتشه که ببینید واقعا هیولای گیلا چیه و چه جوری میشه توی خونه ازش نگهداری کرد !!!!!بله ، درسته ، میشه ازش نگهداری کرد و من اینجا یه مطلب راجع به هیولای گیلا رو که خودم ترجمه کردم براتون میزارم (خدا رو چه دیدی؟؟ شاید خواستین بخرین!!) :
هیولای گیلا در بیابان های جنوب غرب آمریکا و شمال مکزیک زندگی می کنه و بین 18 تا 24 اینچ ( 45 تا 60 سانتی متر ) رشد می کنه و می تونه تا 20 سال عمر کنه. در طی روز این موجود در سایه و در گودال های کنار سنگ ها پنهان میشه. در زمستان اونا هرگز گودال محل زندگی شون رو ترک نمی کنن و لا ذخیره غذایی موجود در دم پهن خود در این مدت زنده می مونن. اگر هوس نگهداری از این حیوون به سرتون زد نکات زیر را حتما به خاطر داشته باشید :
1. یک محوطه بزرگ برای زندگی هیولای گیلای خودتون در نظر بگیرید که لااقل 2 فوت عرض و 2 فوت طول داشته باشه (60 در 60 سانتی متر) البته اگر بزرگتر از این باشه بهتره.
2. محیط مناسبی برای زندگی گیلا فراهم کنید. گیلا علاقه زیادی به کندن داره که بتونه برای خودش چاله های برای پنهان شدن بسازه. بهترین ترکیب برای کف محیط زندگی این جاندار که بتونه درون اون چاله بکنه شن های بیابانی، تکه های چوب، روزنامه و تکه های ساقه درختان هستند.
3. یک تنظیم کننده دما در محل زندگی گیلا قرار دهید. حالت مطلوبت محیط برای گیلا یک محیط نسبتا خشک و گرم است با دمای بین 85 تا 90 درجه فارنهایت (29 تا 33 درجه سانتی گراد) و یک خنک کننده در انتهای محل زندگی که دما در آن نقطه بین 75 الی 80 درجه فارنهایت (23 الی 27 درجه سانتی گراد) است.
4. نوری متناسب با محیط زندگی گیلا فراهم کنید. بعد از بیدار شدن از خواب زمستانی گیلا نیاز به روزانه 8 ساعت نور و 16 ساعت تاریکی دارد. تدریجا با نزدیک شدن به تابستان این مقدار را به 14 ساعت نور و 10 ساعت تاریکی تغییر دهید.
5. یک منبع رطوبت به محل زندگی و نیز به غاری که در آن زندگی می کند اضافه کنید. میتوانید برای این کار از جا زغالی خیس شده یا خزه های نیمه مرطوب استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که گیلا نتواند به آن دسترسی پیدا کند. در طرف خنک محل زندگی (که قبلا بحث شد) یک صخره ی سبک مخصوص خزنده در سایز بزرگ برای حرکت حیوان در حوالی آن قرار دهید.
6. می توانید گیلای خود را با جوندگان کوچک از جمله موش تغذیه کنید. این کار باید هفته ای یک یا دو بار انجام شود ولی دقت کنید که تعداد جوندگانی که در محل زندگی حیوان قرار می دهید زیاد نباشند. پش از بیداری از خواب زمستانی تا مدتی مقدار غذای او را افزایش دهید. (2 الی 3 هفته) یک ظرف آب محکم و استوار در محل زندگی او برای نوشیدن و حمام کردن و خیس خوردن گیلای خود در نظر بگیرید.
7. محل زندگی گیلای خود را تا حد امکان تمیز نگه دارید.(خصوصا پس از غذادادن به او) اگر بر اثر غذا خوردن حیوان آثاری به جا ماند آنها را حتما پاک کنید و هرگونه نم و رطوبت را از از محل بزدایید. و در نهایت تمام کف محل زندگی حیوان را هر دو ماه یک بار به طور کامل تعویض کنید.

هیولای گیلا Image-B8F7_4BC86E1B

اين مطلب آخرين بار توسط siamak در 4/16/2010, 11:40 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هیولای گیلا Empty رد: هیولای گیلا

پست من طرف arefkarimzadeh 4/16/2010, 11:32

با با ترسوندی فکر کردم پس تو گیلان هیولا اومده
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

هیولای گیلا Empty رد: هیولای گیلا

پست من طرف siamak 4/17/2010, 03:06

ترس نداره که، این از خودمونه بابا، تازه می خوام واسه تولدت یکی از اینا بخرم واست. چه رنگیشو دوست داری؟؟
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه