گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

کشتن طعمه برای مار

+12
Dr. Iman Memarian
sara_b211
negar
Farshad.roger
maryam.m
Sahra
mehdix622
فرهاد
arefkarimzadeh
amir hosein
الهام
siamak
16 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

کشتن طعمه برای مار - صفحة 2 Empty رد: کشتن طعمه برای مار

پست من طرف Sahra 4/17/2010, 04:46

آقا سیامک به نظرم اشتباه کردم
موش نبود. یک خرگوش کوچولوی خوشگل بود گریه
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف Farshad.roger 4/17/2010, 04:47

یکی از دوستان بود یک جفت مار خرید دونه ای 4 میلیون و الان خیلی بزرگن و دیدم یکبار براش موش زنده اوررده بودن بخوره :>#(: ...و توی خونه هم ازاد بودن من که اصلا خوشم نیومد و چندشم شد ...! اما سوال نکردم از خودشون حتما کاری کردن که دیگه سمی نباشه . نه؟ یادمه نژادش سمی بود
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 04:52

واقعا؟؟؟
باور می کنی مشکل اصلی من تو نگهداری مار همینه؟ آخه من خودم 4 سال همستر داشتم و قبلا خرگوش و سنجاب و خوکچه هم داشتم و این حیوونا رو خیلی دوست دارم به خاطر همین نمی تونم بکشمش و بدم به مارمارین. یکی از دوستای خود من که آناکوندا داره کلی خوکچه نگهداری می کنه و هر هفتها میده به مارش!! من اگه باشم اصلا نمی تونم حیوونی که پیش خودم به دنیا اومده مرگش رو ببینم ولیبه هر حال نگهداری از مار این چیزا رو هم داره که باید تحملش کرد و راه هایی که من می بینم تو کل دنیا واسه کشتن این جونده های بیچاره استفاده می کنن واقعا ناجوامردانه اس! (مثل زدن سر این حیوونات به دیوار یا شکستن گردنشون که یکی از دوستای خودم به طرز وحشیانه ای انجامش میده و سر همین یه بار دعوامون شد)
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 04:56

آقا فرشاد اگه مارها سمی بودن طولی بیشتر از دو متر نمی تونن داشته باشن که اون هم مال مارهای خاصیه البته داستان هایی راجع به مارهایی سمی 7 متری میگن ولی تا حالا جایی ثبت نشده. درضمن رها کردن مار توی خونه هم برای مار و هم برای صاحبش و هم برای بقیه اهالی اصلا ایده ی خوبی نیست. مارمارین من که توی ویواریوم دائم دنبال راه فراره!! دیگه خودت فکر کن اگه آزاد باشه چه اتفاقی می افته و به چه سرعتی می تونه ناپدید بشه که اگه ببینی باورت نمیشه این به چه سرعتی فرار می کنه، بهترین تفریح با مار همونه که توی دستت باهاش بازی کنی (البته تا وقتی خسته و عصبی نشه)
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/17/2010, 05:01

:>#(: نمیدونم والا اینا 2تازنو شوهرن عاشق مار این 2 تا مار رو خریدن...خیلی هم تو دست و بالشونه من که تا دیدم رفتم خیلی خوشحال ! اما شنیدم زیاد تو دست و بالشونه..نمیدونم کلا کار عجیب و سختیه خیلی خوشحال نمیدونم تبریک به شما بگم یا تسلیت
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف negar 4/17/2010, 05:04

تنها خزنده‏ای که من دوست دارم لاکپشته. بقیه خزنده‏ها به خصوص مار به نظرم فوق‏العاده ترسناک هستن. نسبت بهشون خیلی کنجکاوم و دوست دارم درموردشون بیشتر بدونم اما نگهداریشون چیزه دیگه‏ایه.
با نظر امیرحسین جان هم موافقم که سنجاب و لاکپشت و ایگوانا و ... و بخصوص مار حیوان خانگی نیستن و ما با نگهداریشون بهشون ظلم می‏کنیم.
negar
negar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 05:09

شما این رو مطمئن باش که کار عاقلانه ای نکردن که مار سمی گرفتن، اگه تاپیک جدیدی که امروز گذاشتم رو بخونی میبینی که نگهداری از مارهای سمی و آناکونداها به هیچ کس توصیه نمیشه و فقط به درد باغ وحش می خورن و برای کسی که تازه کار باشه یه بال پیتون یا Corn Snake بهترین گزینس. من خودم بعد از اینکه این همه خزنده نگه داشتم تازه اومدم سراغ پیتون و اگه پسر خوبی باشی یه رازی رو راجع به مارمارین تو پیغام شخصی بهت میگم
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 05:15

نگار خانم سلام
من امیدوارم حرفای من و لحن جملاتم خیلی جدی یا توهین آمیز نباشه چون این ایراد رو خیلی ها بهم میگیرن ولی درکل به نظر من ماری که توی اسارت به دنیا میاد دنیاش در حد همون ویواریوم و دست من و شماس وگرنه درمورد مارهای وحشی من هم کاملا موافقم که باید آزاد باشن و نگهداری از اونا اصلا ایده ی خوبی نیست اما نکته ی دیگه اینجاش که همه ی ما دیگه از نگه داشتن سگ و گربه و همستر و پرنده تا حدی خسته شدیم و شاید نیاز به تجارب جدیدی داشتیم که سراغ خزنده ها اومدیم، اما اینو بهتون مطمئن باش که مار نسبت به حیواناتی مثل آفتاب پرست خیلی راحت تر نگهداری میشه و رفتار بهتری داره. اگه آفتاب پرست رو قبلا تو دست گرفته باشید می بینید که کاملا مضطرب میشه و حتی ممکنه تا چند روز غذا نخوره، این نظر منه نمی دونم که حرفام تایید حرفای شما بود یا تکذیبش ولی منم مثل خود شما طرفدار حقوق حیوانات هستم و راضی به آزار اونا نمیشم
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 4/17/2010, 05:30

آقا سيامك من هميشه عاشق مارها هستم خيلي دوستشون دارم ولي شناخت چنداني ازشون ندارم پس مامارين شما سمي نيست درست متوجه شدم؟
من شنيدم اگه كسي بخواد مار سمي نگهداري كنه بايد هر چند وقت يه بار ببرش دامپزشكي و زهرشو بكشه زودتر عكس مار و ويواريومتونو بزارين خيلي كنجكاومون كردين
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 05:44

سارا خانم سلام
شما قبل از اینکه بخواین تصمیم جدی در این زمینه بگیرین من توصیه می کنم که اطلاعاتتون رو در این مورد افزایش بدین و برای شروع یکی از تاپیک های امروز خودم به اسم «چه ماری بخریم» رو بخونید شاید مفید باشه درضمن مارمارین دوست نداره معروف بشه و چند تا پیشنهاد بازی از مارتین اسکورسیزی و جیمز کامرون و برادران کوئن داشته که رد کرده و قرار بود تو فیلم آقا و خانم اسمیت نقش آقای اسمیت رو بازی کنه که دیگه رد کرد و برد پیت اون رو بازی کرد ولی از شوخی که بگذریم چشم، حتما عکسشو میزارم، جالبه که من دارم سرخورده میشم از بس همه راجع به مارمارین میگن و من اصلا جزو حساب نیستم !!!
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 4/17/2010, 06:26

با سلام

نکته اول اینکه ماری که سیامک جان نگهداری می کنند یکی از معروفترین حیوانات خانگی در سراسر دنیا است و در ایران هم تعداد افرادی که از این حیوان نگهداری می کنند رو به فزونی دارند. این حیوان کامل حیوان خانگی است و در اسارت به راحتی تولید مثل می کند. این نکته در مورد ایگوآنا (پر طرفدار ترین حیوان خانگی بعد از سگ و گربه) و برخی گونه های لاکپشت مثل گوش قرمزها نیز صادق است و اینها نیز کاملا در اسارت تولید مثل می کنند و حیوانات خانگی توصیه شده ای می باشند. ولی در مورد سنجاب ایرانی به هیچ عنوان حیوان خانگی نیست (دلایل آن در قسمتهای مختلف فروم بحث شده) مانند بسیاری دیگر از حیوانات.

مار سیامک جان به هیچ عنوان خطرناک و ترسناک نیست و بسیار زیبا و دوست داشتنی است. ولی فکر می کنم سیامک هیچ وقت سگ یا گربه (مخصوصا سگ) نداشتند که میگن آدم از نگهداری این حیوانات خسته میشه و برای تنوع می رود سراغ خزنده ها. سگ بی شگ فرا تر از یک حیوان خانگی است وقابل مقایسه با هیچ حیوانی برای نگهداری نمی باشد.

سیامک جان در مورد تغذیه شما همان طور که امیر حسین هم گفتند می توانید از موش سوری و یا رات (بر اساس جثه مار) اسفاده کنید و حتما برای اینکه Animal ethics را رعایت کرده باشید و این حیوانات را با درد نکشید از داروهای بیهوشی استنشاقی برای Euthanasia استفاده کنید.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 06:53

ممنون آقای دکتر
من مباحثی درخصوص کشتن Rat یا Mice با CO2 دیدم که نمی دونم تا چه حد در ایران می تونم بهش دسترسی داشته باشم ولی فکر می کنم توصیه های شما (بسیار بهتر از من) می تونه روی بچه های این فروم تاثیر بزاره و ترس اونا رو از این خزنده ها کم کنه چون به هر حال من و شما خوب می دونیم که اینا چقدر دوست داشتنی و ظریف هستن. البته راجع به سگ و گربه حق دارین چون من تا به حال نداشتم و راستش به حیواناتی که زیاد هستن برای نگهداری علاقه مند نیستم ولی مسلما به همین زودیا میام پیشتون تا هم لطف کنید و مارمارین رو ویزیت کنی و هم یه مقدار به من دید بدین راجع به اینکه چطور می تونم یه پستاندار رو کنار مار خودم (منظورم در خونه خودمه نه در یه ویواریوم!!) نگهدارم !
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 4/17/2010, 07:01

هر وقت قراره پیش آقای دکتر ببرید بگین ما هم بیاییم تماشا لبخند
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 07:07

واقعا مارمارین انقدر جذابه؟؟؟ پس اگه اون مورد رو که راجع بهش هنوز نگفتم بگم فکر کنم برین فضااا !!!!
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف negar 4/17/2010, 07:15

سیامک جان ، حرف‏های شما به هیچوجه توهین‏آمیز نیست. من هم امیدوارم منظور من رو اشتباه متوجه نشده باشی. من قصد توهین نداشتم و منظورم این نبود که شما چون مار در اسارت نگه می‏دارید ظالم هستین. منظور من هم این بود که جدا کردن این حیوانات بیچاره از محیط طبیعی آنها از ابتدا کاری ظالمانه بوده. وگرنه برای موجودی که در اسارت به دنیا آمده طبیعت می‏تونه خیلی هم خطرناک باشه. من خودم 5 تا گوش‏قرمز دارم و عاشق حیوانات هستم اما دست خودم نیست و از مار می‏ترسم شاید همونطور که شما می‏گید این ترس از روی ناآشنایی باشه و اگر با مار از نزدیک برخورد داشته باشم ترسم از بین بره.
negar
negar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 07:22

من هم با شما موافقم و تایید می کنم که اگه ببینیدش حتما دوستش خواهید داشت و شاید باورت نشه ولی تا حالا خیلیا شده که از مار ترسیدن ولی مارمارین اونا را علاقه مند کرده چون این نوع از مارها آروم هستن و با اینکه اندازه ی بزرگی دارن ولی فقط هیکل گنده کردن. با توجه به اینکه شما خودتون لاک پشت دارین مطمئنم که به مار علاقه مند میشین، اونا برخلاف مارهای وحشی حیوانات تقریبا نجیب و آرومی هستن و کاملا دستی میشن و می تونی باهاشون کاملا سرگرم بشی، خوشحال میشم وقتی میبرمش پیش دکتر شما هم بیاین بچه رو ببینین
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 4/17/2010, 07:40

باشه. اگر اقای دکتر اجازه دادند میاییم این بچه را میبینیم.
البته فعلا میخواهیم ببینیم نگفتیم که پسندیدیدم یا خاطر خواهش شدیم ها. خیلی خوشحال
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 07:47

بچه ی من خودش به اندازه ی کافی عاشق سینه چاک داره، کل دخترای محل واسش غش می کنن مخصوصا وقتی عینک میزنه که دیگه تو مایه های Elvis میشه
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/17/2010, 07:53

حالا یه عکس ازش بزار کسی خاطر خواه بخواد بشه از همینجا میشه!
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 4/17/2010, 08:10

راستی چرا عکس نمیگذارید؟ متفکر:
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 08:14

اگه گفتین مشکل چیه که من عکس نمیزارم معلوم میشه خیلی باهوشین
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/17/2010, 09:50

آخ جون 20 سوالی .. عشق در نگاه اول

1- تو جیب جا می شه؟
2- می ترسین دوربینو بخوره؟
3- ممکنه شما رو بخوره؟
4- می ترسین ما بخوریمش؟ (چشم بخوره؟)
5- نمی ذاره بخوریمش؟ (ببینیمش؟)
6- می ترسه؟ (از همه چیز ..)
7- دوربین در دسترس ندارین؟
8- رم ریدر ندارین؟
9- رم ریدر و یو اس بی ندارین؟
10- می ره یه جایی که نشه ازش عکس گرفت؟
11- خودتون نمی خواید؟
12- پی سی شما برنامه نشان دهنده عکس رو نداره؟
13- حوصله ندارین؟
14- وقت ندارین؟
15- عصبانی می شه؟
16- واسش غیرت دارین نمی خواین هیچکس ببیندش؟
17- سایت آپلود عکس سراغ ندارین؟
18- نمی دونین کدوم لینک آپلود شده رو بگذارین؟
19- روش نمیشه بیاد جلوی دوربین ؟
20- روتون نمی شه بهش بگین می خواین ازش عکس بگیرین؟

lol!
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 10:43

نکته اینجاس که گوشی من 1200 هستش که اصلا صفحه اش هم رنگی نیست چه برسه به اینکه عکس بگیره، دوربین دیجیتال ما هم تقریبا یک ماه پیش به شکلی پوکید که بزرگترین قطعه به جا مانده اش رو یه مورچه خورد!! حالا اگه شما دوربینتو میدی من یه عکس از مارمارین بگیرم و بدم بهت که ببری تو کل بچه ها پخشش کنی
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف negar 4/18/2010, 05:24

پس آقا سیامک هروقت خواستید مارمارین رو ببرید پیش آقای دکتر به ما هم خبر بدید که بیایم ببینیمش.

negar
negar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/18/2010, 05:42

چشم نگار خانم
راستش این بچه بد عکس هم هست، چند بار ازش عکس گرفته بودم که اگه عکسو میدیدی باورت نمیشد این مار باشه بیشتر گودزیلا به نظر میومد، ولی فکر کنم از آقای دکتر خوشش بیاد آخه ایشون جزو معدود کسانیه که ازش طرفداری کرده
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة