گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت

+26
...
arash_flat
لاکی
sheytoonak
اطلس
hadi1981
tariki_satan
anahita_kherC
لاک پشت4ماهه
Paris
shinili
sidny
White Tiger
Foad
مونا
asoo62
Ronia
sharareh
leopard
maryam.m
Farshad.roger
MANI_SHSH
apb
samir
فریده
mamali1365
30 مشترك

صفحه 3 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 3 Empty رد: بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت

پست من طرف مونا 6/26/2010, 02:50

فریده جون لاکیم غذا خورد.خیلی خوشحالم. راستی میشه هفته ای 1 بار بهش دل مرغ بدم؟یا واسش مضره؟
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 3 Empty رد: بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت

پست من طرف White Tiger 6/27/2010, 04:56

راستی میشه هفته ای 1 بار بهش دل مرغ بدم[quote]
به هیچ عنوان دل مرغ ندهید. گرسنگی بهتر از غذای بد
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 6/27/2010, 15:13

مونا جون خانم دکتر جواب دادن. هیچ غذایی به غیر از لاشه کامل ماهی و آکوآفین مناسب برای لاک پشت نیست. هر حیوونی یک غذای خاصی داره. حیوانات مثل انسانها تنوع غذایی ندارند و به خاطر همین هم ما انسانها باعث آزار و اذیت حیوانات می شیم با ناآگاهی نسبت به نحوه تغذیه و محل زندگیشون. و در مقابل همه اینها ما مسئول هستیم. بالاخره روزی باید برای رفتارهامون جواب بدیم. و برای کوچکترین کاری که کردیم باید مجازات بشیم. پس چرا سعی نمی کنیم یا حیوونی رو نگه نداریم و یا اگر نگه می داریم شرایط واقعی زندگی رو براش تامین کنیم. توصیه من بهت اینه که به شرایط و توصیه هایی که توی این سایت در مورد تغذیه لاک پشت شده عمل کنی تا لاکیت بهتر و طولانی تر عمر کنه
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف مونا 6/29/2010, 02:06

ممنونمرز
فقط ماهی می خوره، هیچ چیز دیگه ای دوس ندارهخیلی خوشحال
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 6/29/2010, 05:06

خواهش می کنم مونا جون آخه ماهی بهترین و مناسب ترین غذا برای لاک پشته. دایانا یک سال گوشت چرخ کرده خورده. اونم هفته ای یک بار ولی 2 ماهه پیش منه و توی قرنطینه اس و فقط به زور بهش ماهی دادم و لارو ماهی و هر وقت نخورد هیچ غذایی غیر از ماهی و آکوآفین بهش ندادم. گرسنه اش شد و مجبور شد ماهی بخوره. حتی خودش شکار کنه. دیشب در کمال ناباوری دیدم لاک پشتی که نرمی لاک شدید و غیر قابل باوری داشت و لاکش مثل دستمال کاغذی تا می خورد. لاک زیر سینه اش سفت تر شده.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف مونا 6/29/2010, 05:27

خیلی خوبه! تو خیلی مهربونی فریده جون. رز
نگهداری از این همه لاک پشت کار سختیه. اما وقتی میبینی سالمن و با اشتها دارن غذا می خورن خوشحال کنندس و به ادم انرژی میده خیلی خوشحال'
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 6/29/2010, 05:53

خوب مونا جون همشون سالم نبودن. میشل و مانیکا و کلوئی سال گذشته که بهم واگذار شدن مشکل داشتن.

مانیکای عزیز یک سال کاهو خورده بود و توسط پسر بچه 3 ساله سرپرستی می شد و روزی چند وعده کتک می خورده. که طفلک من با این همه تلاش من و دارو خوردن و ماهی خوردن لاک زیر سینه اش سفت شده ولی اگه به پشت بیفته دیگه قادر نیست برگرده.

کلوئی و میشل و شلمان مرحوم هم از طرف دخترخالم به من واگذار شدند. کرم فشرده یا توبیفکس می خوردند. 3 تائیشون شدیداً مشکل بینایی داشتن و چشمشهاشون بر اثر کثیفی آب و تعویض نکردن اون بیمار شده بود. مشکل تغذیه ای هم اشتن و نرمی لاک هم داشتن. که شلمان مرحوم مشکل تنفسی هم داشت و نخاعش آسیب دیده بود که مرد.

دایانا که 2 ماهی سرپرستشو قبول کردم و تو قرنطینه اس. شدیداً نرمی لاک داشت.

مت هم 3 هفته اس به من واگذار شده. فکر کنم مثل مانیکا صاحبش روزی چند بار کتکش می زده چون خیلی بیماره. عفونت تنفسی داره. چشماش مشکل داره و صدای ناله از گلوش در میاد. خیلی خیلی از من می ترسه هنوز هم بعد از 3 هفته از انسان وحشت داره

پیتر رو هم که فروردین ماه همسرم برام خرید. 3 سانتی بود و شدیداً نرمی لاک داشت و ضعیف بود ولی حالا می بینی سالم و سرحال و بزرگ شده.

همه اینها نتیجه تغذیه مناسب، نور و رسیدگی و ایجاد محیط و شرایط طبیعی زندگی هستش. من باز هم بهت توصیه می کنم اگه به لاکیت اهمیت می دی یک بار هم شده ببرش پیش دکتر. باور کن اگه اتفاقی براش بیفته خودت رو نمی بخشی و همیشه حسرت می خوری. مثل شلمان مرحوم که نمی خوام وارد جزئیات بشم و گم نخاعش چطوری آسیب دید ولی هنوزم جگرم می شوزه یادم میفته که بچه بیخودی مرد
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف مونا 7/1/2010, 04:08

طفلکیا! وای مگه حیوانات اسباب بازی هستند که اینقد بعضی ها باهاشون بد رفتاری میکنن؟ آخه من تهران نیستم که ببرمش پیش اقای دکتر. اما الان حالش خوبه و فقط ماهی می خوره. همه کاراشو هم خودش میکنه. یعنی از خواب بیدار میشه میره تو آب غذا می خوره و میره تو خونش میخوابه. لاک پشتهای کوچک رو میشه کنار بزرگا نگه داشت؟
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/1/2010, 06:53

اگه کاری با هم نداشته باشن بله. بهتره زیاد بزرگ نباشه چون گازش می گیره
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف sidny 7/11/2010, 15:27

سلام دوستان عزیز/ تازه با این سایت اشنا شدم بدبختانه D\'oh احتیاج به کمک دارم /2 عدد لاکی دارم /2 و 3 ساله :پسره 2 ساله خیلی رشد نکرده و خیلی بازیگوشه و بد غذا اصلا پلت لب نمیزنه و جونمو در میاره تا غذا بخوره خیلی به من وابستست ولی بی اشتها: دختره اندازه کف دستمه و همیشه اماده خوردن خیلی خوشحال لطفا برای غذا نخوردن پسره راهنمایی کنید
گاهی یک قاشق شربت کلسیم مریزم تو آبش اشکالی نداره ؟
مرسی
sidny
sidny
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 7/11/2010, 15:47

sidny عزیز ، ریختن کلسیوم خوراکی در آب هیچ فایده ای نداره! مگه چقدر لاک پشت آب می خوره! عکس زیستکاه و شرایط زندگی و دما ها و ... رو به همراه غذاهایی که می دادین و این که چقدره که پهلوتون زندگی می کنه ، بگین تا راخنماییی کنم! موفق باشید ، پرهام.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 7/13/2010, 00:38 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف sidny 7/12/2010, 16:31

با تشکر.. پرهام جان /3 ساله که دارمشون و تو تشت هستنن و شبها تو جعبه رو حوله میخابن هر روز از پشت شیشه آفتاب میگیرن متاسفانه همه چیی خوردن و از زمانی که با سایت آشنا شدم طبق دستور عمل میکنم ..نممیتونم عکس بدم سوال لطفا بگین شربت کلسیم چطوری بدم ؟؟
اصلا نمیتونم دهانش رو با سرنگ وا کنم میترسم زخمیی بشه
مرسی از دقت نظر شما رز
sidny
sidny
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 7/13/2010, 00:43

sidny عزیز ، شرایط نگهداری لاک پشت شما مناسب نیست ، آکورایومی دارای هشکی با دکای آب 24-25 درجه و دمای خشکی 32 درجه با لامپ فلورسنت بدون طلق به عنوان منبع UV و چراغ هالوژن به عنونا منیع گرمای آب مناسبه! اکه دکتر شربت کلسیم رو نگفتن ندهید! اگگه گفتند بر طبق لطمی که باد دادن انجان بدین ، مشکلی پیش نمیاد! از لاشه کامل ماهی خوراک به عنوان منبع کلسیوم طبیعی می تواندی استفاده کنید ، پلت های مخوثو لاک پشت (در صورت تمایل می تون براتوت ارسال کنم) با کلسیوم بالا می توانید استفاده کنید و همچنین از کف دریا ، به صورتی که پوسته رویی اون رو می کنید و حودش رو به تکه های کوچکی که لاک پشتتون به راحتی با دهتنش بتونه گاز بگیره ، تبدیل کنید و بندازید تو آبش تا بخوره! موفق باشید ، پرهام.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 7/13/2010, 13:39 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/13/2010, 13:34

sidny دوست عزیز شرایطی که در مورد لاکیت خوندم خیلی خیلی وضعیت بدیه. اگه تهران هستید اگه دکتر یه ویزیتی بکنه بهتره. چون ممکنه ما بتونیم یک مقداری توضیح بدیم اما تا خود لاک پشت از نزدیک توسط پزشک معاینه نشه هیچ تشخیصی درست نخواهد بود. توصیه می کنم یک ترازیویم کوچیک هم شده براشون تهیه کنی تا وضعیت زندگیشون بهتر بشه. اگر پزشک قطره کلسیم رو تجویز کنه خودش هم طریقه خوراندنش رو یاد می ده. جون هر طوری ما اینجا توضیح بدیم ممکنه متوجه توضیحات نشی و قطره وارد بینی لاک پشت بشه و باعث بیماری تنفسی بشه. اگه لاک پشت نرمی لاک یا مشکلی نداشته باشه. استفاده از قطره کلسیم در دراز مدت باعث نارسائی هایی در کبد میشه این نظر خود دکتر معماریان هستش و من از خودم حرفی نمی زنم. چون من در زمینه حیوانات تجربه پزشکی ندارم. به هر حال موفق باشین

اين مطلب آخرين بار توسط فریده در 7/14/2010, 04:26 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف sidny 7/13/2010, 16:09

از همهگی ممنون ..با دکتر تماس گرفتم مسافرتن وپنجشنبه وقت گرفتم ببرم پیش خانموش گفتن ایشان هم متخصص هستن امیدوارم مشکل حادی نباشه خبرشو میدم
چون هر سال خونه عوض میشه کوتاهی در آکواریوم کردم ووحتما درست میکنم پیروزی عاشق لاک پشت ها
sidny
sidny
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف shinili 7/13/2010, 17:51

امیدوارم حالش خوب شه زود به ما خبر بدین
shinili
shinili
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/14/2010, 04:35

امیدوارم خبر سلامتیش رو بنویسی
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Paris 7/22/2010, 09:11

سلام

لاك پشت منم بي حال و كم اشتها شده(و حالت تهوع داره)ماهي رو كه ميخوره مياره بالا ! البته 1بار اين اتفاق افتاد اما امروزم حالت تهوع داره ...

به نظرتون ببرمش دكتر؟
Paris
Paris
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 7/22/2010, 15:11

Paris عزیز

حتما اگر می تونید برای معاینه پیش دکتر معماریان ببرید.

تغذیه اش تا الان چی بوده؟ محیط زندگیش چه شرایطی داره؟ چند وقته دارید؟ طول لاکش چند سانته؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Paris 7/22/2010, 15:59

من شيراز هستم

تغذيش اكثرا ماهي به جز مواقعي كه گيرم نيومده
محيط زندگيش همه چيش عاليه
1سالشه طول لاكش رو دقيق نميدونم اما رشدش زياد بوده،ماهي خيلي ميخوره
Paris
Paris
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/25/2010, 14:23

کف تراریومش سنگریزه نبوده که بخوره؟ مدفوعش طبیعیه؟ شرایط دما ، آب ، تغذیه .. تغییر نکرده؟
پریسا جان با دکتر تماس بگیر اگر دکتر دامپزشکی رو توی شیراز رو بشناسند معرفی می کنند تا پیش ایشون ببریش که مطمئن تره.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاک پشت4ماهه 8/23/2010, 16:06

سلام کمک لاک پشت من از عید خریدم بهش فقط یجور غذای خشک شده میدم گوشت چرخ کردم میخورد اما الان چند روزه غذا نمیخوره و دهنشو باز میکنه ا سرشو هی میاره بیرون چش شده نمیدونم لطفا کمکم کنید من نگرانشم کمکککککککککک
لاک پشت4ماهه
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 3 Empty لاک پشت بی حال که غذا نمی خوره

پست من طرف لاک پشت4ماهه 8/23/2010, 16:15

کمک لاک پشتم بی حاله هیچی نمیخوره 6 ماهه دارمش بهش غذای خشک شده نمیدونم چیه از اکواریم سر کوچه خریدم دادم اما تو ابش کرم سیاه بود ابشو تند تند عوض میکنم الان هی سرشو از لاک میاره بیرون کمک 3روزه هیچی نمیخوره فقط رو سنگش نگام میکنه کمک
لاک پشت4ماهه
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Foad 8/23/2010, 22:47

اگر لاک پشتتون براتون مهمه، حتما با دکتر تماس حاصل نمایید و به کلینیکشون مراجعه کنید :

https://lakposhtha.forumfa.net/html-h9.htm
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف anahita_kherC 12/17/2010, 17:02

سلام به همگی
من 3 روز مسافرت بودم و بابام از لاکپشتام مواظبت می کرد از وقتی رفتم یکی از لاکپشتام غذا نخورده حالام که خودم اومدم بهش غذا بدم نخورد نگرانشم، شرایط تراویمش خوبه همه چیزش کامله نمی دونم مشکلش چیه D\'oh
anahita_kherC
anahita_kherC
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

صفحه 3 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة