گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

چگونه به طوطی بیاموزیم که گاز نگیرد؟

4 مشترك

چگونه به طوطی بیاموزیم که گاز نگیرد؟ Empty چگونه به طوطی بیاموزیم که گاز نگیرد؟

پست من طرف ایران دوست 3/27/2010, 09:20

چگونه به طوطی بیاموزیم که گاز نگیرد؟

چگونه به طوطی بیاموزیم که گاز نگیرد؟ Parrot-photos4

اول باید فرق بین گاز گرفتن و لمس کردن پرنده به وسیله منقار را بدانیم.

طوطی ها بسیار کنجکاو هستند و برای ارتباط با محیط اطراف از لمس به وسیله منقار استفاده می کنند.زمانی این عمل گاز گرفتن محسوب می شود که خون بیاید.

طوطی ها پرندگان بسیار باهوشی هستند و با صبر و تکرار بسیاری از مسائل را می توان به آنها آموخت.

قدم اول:

زمان بیشتری را برای توجه به طوطی خود صرف کنید.طوطی ها معمولا زمانی که برای مدت طولانی تنها بمانند برای تلافی کردن گاز می گیرند.
هرگز برای بازی و تفریح با پرنده دست خود را طرف منقار پرنده نبرید زیرا پرنده احساس خواهد کرد که گاز گرفتن او یک بازی جذاب برای شماست.

قدم دوم:

تازه واردین را با پرنده آشنا کنید و اجازه بدهید پرنده برای درک ورود یک تازه وارد مثل یک حیوان خانگی جدید یا یک مهمان زمان کافی داشته باشد.طوطی ها معمولا برای حفاظت از قلمروی خود و یا زمانی که احساس کنند صاحبشان در معرض تهدید است گاز می گیرند.

قدم سوم:

زمانی که پرنده گاز می گیرد هرگز فریاد نکشید چون پرنده از این کار شما لذت می برد و به گاز گرفتن تشویق می شود.آرام به صورت پرنده فوت کنید و محکم بگویید "نه" و به پرنده اسباب بازی و یا وسیله دیگری برای گاز گرفتن بدهید برای چندین هفته برای این کار زمان خرج کنید و صبور باشید.

قدم چهارم:

اگر مرحله 3 موثر واقع نشد در زمان گاز گرفتن پرنده محکم بگویید "نه" و پرنده را به قفس خود انتقال دهید و روی قفس را بپوشانید و یک مدتی به پرنده کم توجهی کنید.

قدم پنجم:

سعی کنید احساسات پرنده را درک کنید.بسیاری از موارد گاز گرفتن پرنده به خاطر عدم درک شرایط و احساسات پرنده است.مثلا زمان استراحت پرنده و یا زمانی که پرنده وقت را برای رسیدگی به خودش صرف می کنند مزاحم او نشوید.

قدم ششم:

پرنده را به آرامی و منظم با تغییر آشنا کنید.پرنده می بایست درک کند تغییرات (مثل تغییر محل نگهداری و یا تغییر اطرافیان) خطرناک نیستند.پرنده ای که با تغییرات آشنایی نداشته باشد در زمان برخورد با تغییر حالت دفاعی می گیرد و اقدام به گاز گرفتن می کند.

قدم هفتم:

پرنده را در زمان تولک رفتن و یا فصل جفتگیری تنها بگذارید.پرنده در این شرایط به دلیل مسائل هورمونی بسیار زودرنج و عصبی خواهد بود.

(دکتر تیموتیان)
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

چگونه به طوطی بیاموزیم که گاز نگیرد؟ Empty رد: چگونه به طوطی بیاموزیم که گاز نگیرد؟

پست من طرف p-rahbar 5/12/2010, 11:40

گاز گرفتنش مگه درد داره؟
p-rahbar
p-rahbar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

چگونه به طوطی بیاموزیم که گاز نگیرد؟ Empty رد: چگونه به طوطی بیاموزیم که گاز نگیرد؟

پست من طرف niloofar20 5/12/2010, 11:44

وااای فندق من این چند وقته یهو عصبانی میشه و گاز میگیره. تازه من فکر میکنم از تمام زورش استفاده نمیکنه . ولی خیلییی درد داره D\'oh
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف hamed_myh 5/12/2010, 11:45

زمانی این عمل گاز گرفتن محسوب می شود که خون بیاید.
خون بیاد درد نداره ؟
hamed_myh
hamed_myh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 5/12/2010, 12:23

مگه میشه درد نداشته باشـــــــه؟ متفکر:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف hamed_myh 5/12/2010, 13:10

ببخشید من این رو در جواب p-rahbar گفته بودم
hamed_myh
hamed_myh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة