گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آکواریوم جدید من(niloofar20)

+13
Developer Programmer
فریده
samir
سارا س
آرین
شیوا
farzadprogram
فرهاد
Farshad.roger
arefkarimzadeh
spider
apb
niloofar20
17 مشترك

صفحه 2 از 7 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  الصفحة التالية

آکواریوم جدید من(niloofar20) - صفحة 2 Empty رد: آکواریوم جدید من(niloofar20)

پست من طرف spider 3/15/2010, 14:20

شرمنده ها!
ولی ماهیای شما دیوانه اند!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف سارا س 3/15/2010, 14:22

عشق در نگاه اول

عجب ماهی هایی !!!!!!!
همدیگرو میخورند تعجب
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 3/15/2010, 16:02

niloofar20| عزیز

من فکر کنم که شما در خرید ماهیها اشتباه کردید، قاعدتا باید ماهیهایی باهم زندگی کنند که برای هم مشکلی ایجاد نکنند.

راستی با توجه به تجربه شما که ظرف چند ماه یک آکواریوم جدید سفارش دادید، من به این نتیجه رسیدم که افراد تازه وارد هم بهتره از آکواریوم بزرگ استفاده کنند. چه لزومی داره که سفارش می شه از آکواریوم کوچک استفاده کنند. در حالیکه همه می گن که آکواریوم بزرگ دردسر کمتری هم داره.

در هر صورت آکواریوم جدید مبارک باشه، حتما توی خرید ماهیهای جدید دقت کنید که سازگاری داشته باشند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/15/2010, 16:16

samir عزیز ، لازم دونستم از خودم (به عنوان راهتمای نیلوفر خانم در خرید آکورایوم و وسایل) کمی دفاع کرنم و توضی بدم! در مورد ماهی ها که من خیلی به نیلوفر خانم سفارش کردم ، ولی خودشون گوشتخوار دوست داشتن و تمامی مشکلاتش رو من بهشون گوشزد کردم!

اما در مورد آکواریوم ، گاهی کسانی آکواریوم بزرگ می خرند و بر اثر اشتباهات همه ماهی ها می میرند و دوباره می خرند و دویاره تکرار می شه و در نهایت می گویند که آکورایوم داری = ...

ولی اگه کسی بتونه چند ماه 1 آکواریوم کوچک با هزینه کم رو بگردونه ، حتما در آینده با موفقیت خواهند توانست آکورایوم بزرگ رو بگردونه! و ان لزوم داشتن 1 آکورایم کوچک قبل از 1 بزرگه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 3/15/2010, 16:46

لازم دونستم از خودم (به عنوان راهتمای نیلوفر خانم در خرید آکورایوم و وسایل) کمی دفاع کرنم و توضی بدم

مهندس پرهام عزیز

من منظورم شما نبودید. معتقدم که آکواریومیها همیشه اشتباه می کنند و بد راهنمایی می کنند. کم پیش میاد دلسوزانه مشتریشون را درست راهنمایی کنند. ضمن اینکه همه به تخصص شما در این فرم ایمان داریم.

اما در مورد آکواریوم ، گاهی کسانی آکواریوم بزرگ می خرند و بر اثر اشتباهات همه ماهی ها می میرند و دوباره می خرند و دویاره تکرار می شه و در نهایت می گویند که آکورایوم داری = ...

پیرو همون نکته بالا، کسانی که اشتباه می کنند به دلیل استفاده از مشورتهای غلط دیگران است. اگر بتوان از یک آکواریوم باز حرفه ای مشاوره گرفت یا کسی مثل شما اطلاعات بده من مطمئن هستم که فرد تازه کار هم می تونه اولین آکواریومش بزرگ باشه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/15/2010, 16:47

بله سمیر عزیز ولی آقا پرهام به من گفتن که گیاهخوار بخرم ولی من گفتم چون حساسن زود میمیرن و اگه بمیرن من زده میشم. آقا پرهام اون موقع به من گفتن که ماهیای گوشتخوار سختی خودشو داره و ممکنه همدیگرو بکشن یا حتی بخورن. ولی من احساس میکردم ماهیام با هم سازگارن که نبودن. البته ناسازگاریشون به خاطر تغییر سایز ناگهانی بعضی از ماهیا بود.
ولی منم توصیه میکنم از آکواریوم کوچیک استفاده کنید. چون امکان دلزده شدن هست. مثلا من اگه این آکواریوم که واسش 400تومن خرج کردم رو بار اول داشتم و زده میشدم خوب خیلی بد میشد. ولی آکواریوم اولیم فوقش 160تومن شد. اونم به خاطر بی تجربگی بود وگرنه کمتر میشد.

میخوام این سری فقط یه مدل ماهی بخرم. تصمیمم روی پرته. به نظرتون خوبه(البته با لجنخوار)؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 3/15/2010, 18:23

با سلام

خانم شیوا عزیز بهتر است که ریخه نشود. لطفا از حرف من دلخور نشوید شاید بد گفتم وشاید بد برداشت کرده اید معذرت

خانم نیلوفر جان من الان برای شما گروه ماهیان رو می نویسم که با هم هم سازگار است بعد شما یکی رو انتخاب کرید من تمام توضیحات اون رو میدم از غذا خوردن تا طریقه ی نگهداری وبرپایی تانک

گروه 1:افریقایی(مالاوی):دلفینی-البینو پیکوک-ماکرو زرد-بلو الکتریک-بورلی-رد پیکوک-جاکوب فریبرگی همه ی این ها باهم سازگارند

گروه2:پرت(ماهی بسیار دوست داشتنی وتوپولو)-اسکار(ماهی بسیاز با وفا ومعروف به سگ ماهی ودر بعضی گونه ها بسیار زیبا)-سورم(بسار زیبا و با هوش)-اروانا سیلور(ماهی زیبا وغرور دار)

گروه3:ماهیان لب شور:سیلور اسکات معمولی-سیلور اسکات نقره ای(سیلور همون نقره ای است تو بازار با این اسم ها می شناسند)-انجا دریایی

می شود با گروه 2 و 3 پنگوس باله بلند(گوشتخوار که رنگش سیاه است)نگه داری کرد

و به هر گرو(به جز3) دو عدد لجن خوار 2.5 یا 3بندی اضافه کنید

با تمام گرو ه هامیشود لوچ دلقک نگه داشت

تمامی گروه هابرحسب نوع غذا دهی ونوع اب ونوع خوی دسته بندی شده اند

که گروه 1:گیاه خوار-در دریاچهی مالاوی افریقا زندگی میکند-به قلمرو نیاز دارد-غذای اصلیش جلبک اسپرولینا است-اب با سختی بسیار بالا وphبالا

گروه2: گوشت خوار-در رودخانه امازون زندگی می کنند-به قلمرو چندانی نیاز ندارند-غذایشان ماهی. گوشت و غیره تقریبا همه چیز خوار-اب با سختی پایین وphپایین

گروه 3:گوشت خوار-در اب های نیمه شور-به قلمرو نیاز ندارند-غذا ماهی .غیره-اب با سختی بالا و شور به تانک این ها باید به ازای هر 30 لیتر یک قاشق غذا خوری سر صاف نمک بدون ید زد(اگر نمک اشپزخانه تون رو حرارت بدهید یدش می رود) با این گرو نمی شود لجن خوار نگه داشت چون اب دارای نمک است

فربانتان

و با هر سه گروه می شود لوچ دلقک نگه داری کرد کهماهی بسار زیبایی است

و در
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/15/2010, 18:27

خیلی کامل بود. ممنون آقای کریم زاده.
من گروه 2 یعنی پرت رو ترجیح میدم. چون از نزدیک دیدم و خیلی دوست داشتنی هستند. حالا بعدا اگه شد اسکار اضافه میکنم. راستی پرت با بلک گوست میسازه؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف spider 3/15/2010, 18:33

پرت بزرگ شه دردسر داره ها!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 3/15/2010, 18:59

با سلام

به قول اقای اسپایر بزرگ بشه ول کن اگر دل ندیدی زود بزرگ نمیشن

بله شبح ماهی هم میتونی نگه داری
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/16/2010, 04:01

آروانا تو اکثر آکواریوم ها با اسکار مشکل داره! از طرفی اسکار و پرت هم گاهی اوقات می تونن با هم مشکل داشته باشند!

گروه 1 از لحاظ مشکل دار بودن خوبه!

گروه با هم 3 مشکلی ندارند ، ولی من نگهداریشون رو براتون توصیه نمی کنم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/16/2010, 04:08

یعنی اگه من فقط پرت نگهدارم امکان داره با هم مشکلی داشته باشن؟

این ترکیب چطوره؟ .یک جفت ماکرو زرد(یلو الکتریک) 2.یک جفت موری یا دلفینی 3.یک عدد دوبوسی 4.رد پیکوک یک جفت 5. دو عدد لوچ دلقک 6.دو عدد کتفیش کوچک
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 3/16/2010, 05:08

نیلوفرجون منظورت از دوبوسی اینه؟:>#(: ناراحت اذیت میکنه !! :>#(:

آکواریوم جدید من(niloofar20) - صفحة 2 WhiteSpottedCichlidWFCiaf_Ap18BT
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/16/2010, 05:15

خودشه ناراحت . پس من چه ماهیی بخرم؟ متفکر:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 3/16/2010, 13:20

niloofar20 عزیز ، زیاد هم سخت گیری نکنید ، گگاهی ماهی های با هم آرام می گیرند که ... و گاهی برعکس ، ولی خوبخ که می پرسید ، انواع سیچلاید های آفریقایی معمولا با هم کاری ندارند!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 3/16/2010, 13:32

نیلوفرجان الان که آکواریومت بزرگه چرا یک دسته 6.7تایی سیلوردالر نمیگیری؟قشنگن که.آکواریومتم طولش زیاده لبخند
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/16/2010, 17:05

آقا پرهام آخه این 2تا ماهیم که خورده شدن خودمو مقصر میدونم. اگه اطلاعات داشتم شاید تا این حد خشن نمیگرفتم.

آره شیوا جون تصمیم گرفتم ماهیامو از یه مدل بگیرم. اینطوری حداقل استرس کمتری دارن و دارم خیلی خوشحال . سیلور دالر خیلی خوبه. اسکاتم خیلییییی دوست دارم.

آقا پرهام راجع به این 2تا ماهی لطفا راهنماییم کنید. سیلور دالر و اسکات. ممنون میشم رز
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 3/17/2010, 04:36

niloofar20 عزیز ، دیگه اطلاعات رو چه طوری باید به شما داد ، نه تنها این ماهیان ، بلکه خر کاهی گوشتخوار دیگری که داشته باشید ، به راحتی با 1 ناراحتی و 1 وعده گرسته ماندن ، کوچکترین و ضعیف تریشون کشته و خورده خواهد شد!

من هیچ کدون رو پیشنهاد نمی کنم! سیلور دالر بسیار ترسو هست و استرس بالا در نگهداری طولانی می تونه براش مشکل ساز باشه ، ولی باز از گزینه بعدی نگهداریش راحت تره و نیاز خاصی رو نمی طلبه!

اسکات ها ، ماهیان آب لب شور هستند و در کوچکی در آب شیرین به خوبی زندگی می کنند ف ولی در بزرگی به آبی کمی شورتر نیازمندند و نگهداری طولانی کدت آن ها برای افراد کم تجربه کاری سخت خواهد بود! در ضمت گیاه خوارانی می باشند که هیج گیاه طبیعی در آکورایوم را باقی نخواهند گدداشت!

می گم niloofar20 عزیز ، بین پیغمبر ها شما می گردید جرجیس رو پیدا می کنید ها! خیلی خوشحال

این همه نوع تترا ، این همه نوع بارب(لوچ ها ، شارک ها ، گلدفیش ها و ...) ، این همه نوع ماهیان گوشتخوار سازگارتر باهم ، گربه ماهیان ، رنگنی کمان ماهیان ، ماهیان زنده زا و .... ، شما از بین حدود 200 گونه ماهی اکورایوم موجود در ایران با این همه سفارش من باز به دنبال پردردسر ترین ها هستید! یه دفعه می گید گوشتهوار می خواهم ، می م مشکلشون اینه ، شما می گید نه گیاه خوار اصلا ، می گم هر طور صلاح می دونید ، بعد گیاه خوارانی رو انتخاب می کنید که مشکلشون از اون گوشتخوار ها بیشتر باشه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/17/2010, 05:00

lol! آقا پرهام من بر اساس قیافشون تصمیم میگیرم بعد در مورد نحوه نگهداری از شما نظر میپرسم ، بعد دوباره نظرم عوض میشه. من میدونستم گوشتخوارها خشن هستند ولی فکر میکردم اگه با هم سازگار باشن مشکلی واسه همدیگه به وجود نمیارن. و فکر میکردم این ماهیایی که گرفتم با هم سازگارن ناراحت

در ضمن چون آکواریومم بزرگه میخواستم ماهیام بزرگ باشن . که با هم سازگار هم باشند. پس پرت هم گفتید خشنه؟ اگه تنها تو آکواریوم باشن بازم مشکل ساز میشن؟

ناراحت
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 3/17/2010, 06:36

niloofar20 عزیز ، از خودتون سوال می پرسم ، من بهتون گفته بودم که همدیگر رو یم خورند یا نه؟

بقیه ماهیا رو نمی خورند ، پرت های دیگه رو می خورند! خیلی خوشحال
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/17/2010, 07:27

بله . گفته بودید. من که توی اولین پست همین صفحه هم گفتم که شما روی گیاهخوارا اصرار داشتید ولی من به خاطر آسیب پذیری بیشترشون ترسیدم که گیاهخوار بخرم. خوب یه ماهی بزرگ بی آزار به نظر شما چی میتونه باشه؟ خیلی خوشحال

یهه سوال راجع به فیلتر: فیلتر اکسترنال رو نصب کردم. تقریبا تموم شد. فقط یه سری از قطعه هاش اضافه اومد lol! . تاپ فیلترم اونطوری که شما گفته بودید نصب کردم که بازم یه سری قطعه هاش اضافه اومد. ولی مشکل اصلی من یه چیز دیگه است. اینکه واسه تاپ فیلتر بالای آکواریوم به اندازه کافی جا نیست. و اون تخته فیبر مانندی که گفته بودم پایینتر از ارتفاع تاپ فیلتره. میشه به خروجیهای تاپ فیلتر لوله وصل کرد بعد تاپ فیلترو خارج از آکواریوم قرار داد؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 3/17/2010, 08:03

چرا لوله ، تاپ فیلتر را می توانید روی درپوش قرار دهید ، ولی شاید مج.بر شوید درپوش را سوراخ کنید! حتما جای متاسب براش در نظر بگیرید تا بعد دوباره مجبور به تکرار آن نشوید! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/17/2010, 08:29

خوب اینطوریم صدای شرشر آب دردسر ساز میشه. متفکر: اگه بشه با شلنگ خروجیهای فیلترو به داخل آب متصل کرد خیلی خوب میشه.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 3/17/2010, 13:38

بله ، قبل از محکم کردن و سر جاش قرار دادن ، ایتدا امتحان کنید! تا جا بشه! ولی مهندس همین هفته پیش یرای یکی از اقوامش آکواریوم از ماهیران خزید و تاپ فیلتر روش جا شد! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 4/1/2010, 05:47

این یه عکس از نمای آکواریوم من. البته هنوز تاپ فییلتر نصب نشده ، شیشه برای درپوش نگرفتم ، لامپ نداره ، عکس پس زمینه نداره ، تعداد صخره ها و گیاهان هم کمه ماهی هم نداره خیلی خوشحال. و همه اینا به خاطر تعطیلات بوده. به زودی تکمیل میشه .ممنون میشم نظر بدید رز
آکواریوم جدید من(niloofar20) - صفحة 2 09849754140976844645
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

صفحه 2 از 7 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة