گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

یونولیت در اب

+2
apb
rezakoohi
6 مشترك

یونولیت در اب Empty یونولیت در اب

پست من طرف rezakoohi 3/10/2010, 03:22

دوستان سلام
یونولیت که توی اب نباید گذاشت. ولی خیلی جاها دیدم که background اکواریوم رو با یونولیت میسازن و روش رنگ میزنن و یک لایه محافظ در برابر اب. میخواهم بدونم ایم لایه جنسش چیه دقیقا... مثلا کیلر و اینها مقاوم هست در برابر اب ولی شک دارم که بشه توی جایی که ماهی و اینها هستن گذاشتش.
rezakoohi
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

یونولیت در اب Empty رد: یونولیت در اب

پست من طرف apb 3/10/2010, 09:31

rezakoohi عزیز ، یونولیت بر اثر وزن لاک پشت پایین میاد و گرینه خوبی برای خشکی لاک پشت نیست!(البته امیدورام منظورتون رو دریت متوجه شده باشم!) و در ضمن ماهی و لاک پشت هم با هم کنار نمیان! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 3/10/2010, 10:55

rezakoohiاحتمالا منظور شما همون بک گراندایی هست که توی همین فروم قسمت تزییناته دست ساز هستش.باید ا چسب مخصوص استفاده شه که برایماهیا ضرر نداشته باشه(حالا نمیدونم چه چسبی)!ولی من برای آکواریوم ودم همین بک گران رو ساختم و پشت شیشه گذاشتم نور که از بالا می تابه اصلا مشخص نیست داخله یا بیرون!
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ati 2/3/2011, 15:18

یونولیت همون آکاستیوه؟
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 2/3/2011, 16:19

منبع ویکی پدیا:
پلاستوفوم در ایران بنام یونولیت شناخته می‌شود که نام اصلی آن پلی‌استیرن انبساطی (Polystyrene) و یا پلاستوفوم است، نوعی پلیمر سفید رنگ و عایق رطوبت و صدا و حرارت است که از فرایندهای پتروشیمی تهیه می‌شود. پلی استیرن در سال ۱۸۳۹ توسط ادوارد سیمون کشف گریدید. و در سال ۱۹۵۹ بوسیله کمپانی کوپر پلی ستیرن انبساطی تولید گردید[...] از این ماده برای عایق‌سازی، ساخت وسایل نیازمند عایق حرارتی و بسته‌بندی ابزار حساس الکتریکی، الکترونیکی و مکانیکی استفاده می‌شود
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ati 2/4/2011, 00:45

اشکالی داره آکاستیو توی آب باشه؟مثلا یه آکاستیوی که از سطح آب بیاد بیرون وآکواریوم خشکی روش گذاشته بشه.به خدا من دیگه قاطی کردم.آبشون کم عمقه.حدود هفت سانتی متر.نمی دونم چه جور خشکی واسشون درست کنم.می شه یه شیشه بین آکواریوم قرار بدم بعد یه پل بزنم به اون طرف آکواریوم؟
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف شیوا 2/4/2011, 04:43

دوست عزیز چرا یه قطعه سنگ با سطح صاف قرار نمیدین براشون؟
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 2/4/2011, 05:15

روشهای ساخت خشکی در آکواریوم برای لاک پشت متعدد است. فقط نیاز به کمکی خلاقیت دارد. یادم میاد چند سال پیش یکی از دوستانم از یک آبکش معمولی و یک تکه سنگ که روش قرار داده بود برای خشکی استفاده می کرد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Ati 2/4/2011, 05:35

یک قطعه سنگ باسطح صاف که آکواریومی ها ندارن.البته من مشهدم شاید تهران داشته باشه سنگ معمولی هم که می گین نباید گذاشت.چه کار کنم؟طفلی لاک پشتام چه قد اذیت شدن.
آقای فؤاد آخه من هر چی خلاقیت به خرج می دم ممنوعه هست.ممنون،سعیمو می کنم.
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Foad 2/4/2011, 05:48

شما از تمام وسائل مناسب آکواریوم میتوانید استفاده کنید. از انواع تزیینات، صفحات مشبک فیلتر زیرشنی، سفال آکواریوم، چمن مصنوعی آکواریوم، سنگ آکواریوم و ... . می توانید تصاویر تراریوم دوستان را هم مشاهده کنید و ایده بگیرید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Ati 2/4/2011, 08:21

ممنون از راهنمایی دوستان.باید منتظر بمونم شنبه بیاد.تا اون موقع می میرم از نگرانی!آخه آجر سفالی برای خشکیشون موقتی گذاشته بودم.مامانم گفت درستش کن دیگه.اومدم درستش کنم درستم نشد ؛بیچاره ها دو تا آجر سفالی تو آکواریومشونه.یه تکه آکاستیو.لاکیا هی نگاه می کنن به آجرا که سبزه روش بود ناراحت می شن.این وضعیت عصبیشون کرده وسریع می ترسن و نمی تونم آبشونو عوض کنم.واسه لاکیامدعا کنین...
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف شیوا 2/4/2011, 09:54

چرا میگید سنگ معمولی نمیشه گذاشت؟شما فقط باید دقت کنی سنگی که قرار میدی قطعات زرد و قرمزو...نداشته باشه(موادی به دخل آب از خودش پس نده) سنگی که سطح صافی داشته باشه بدون رنگ خاص توی آب نمک بزارید و بعد بجوشونیدش ...من داخل آکواریوم ماهیهام تمام صخره ها از سنگهای معمولی هستن .مگه سنگی که آکواریومی میاره از خودش درست کرده؟!منظور اینه که سنگ آتشفشانی با مواد اضافی نباشه...بتونید از رودخونه ای دریاچه ای هم سنگ بردارید چه بهتر!
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ati 2/6/2011, 07:44

ممنون شیوا خانوم.چه قد باید تو آب نمک باشه؟چه قد بجوشونمش؟با راهنمایی های آقا فؤاد وشما،تصمیم گرفتم سنگ بذارم روی جانونی واسه خشکیشون.
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف شیوا 2/6/2011, 11:29

2.3 روز بزاریدش توی آب نمک غلیظ بعد بزاریدش تا کامل با آب بجوشه(در حدیکه قل بزنه!)(البته بدون آب نمک هم شما گر چند بار بجوشونیدش جای نگرانی نیست فقط ددقت کنید سنگ ساده باشه و قسمتیش قابل حل توی آب نباشه)تا وقتی فکر میکنید خوب تمیز نشده آبو تعویض کنید و دوباره بجوشونید اگه سنگ بدون رسوب و تمیز باشه از اول همون دفعه اول جوشوندن پاک میشه چشمک می زنم
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ati 2/6/2011, 12:21

ممنون شیوا خانوم.
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی