گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

جی میل

+3
Foad
maryam.m
samir
7 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

جی میل - صفحة 2 Empty رد: جی میل

پست من طرف apb 2/20/2010, 15:50

samir عزیز ، تاندربرد یک برنامه هست!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف snake_eater 2/23/2010, 13:05

جیمیل که این روزها دسترسی آن برای ایرانیان دچار اختلال شده است میزبان اتفاق بزرگی است.
امکان جدیدی به گوگل اضافه شده است، این امکان که بسیار به امکاناتی که فرندفید در اختیار کاربران قرار میدهد شبیه است توسط گوگل Google Buzz نامیده شده است.

شاید در اولین نگاه به نام این سرویس کلمه Buzz شما را به یاد عمل Buzz معروف یاهو مسنجر بیندازد، پیامی که در یاهو مسنجر برای جلب توجه طرف مقابل بکار می‌رفت. ولی اینجا اوضاع بسیار متفاوت است، Google Buzz یک فرندفید کامل در درون جیمیل است.

به بیان کوتاه Google Buzz را حلقه غایب شبکه اجتماعی گوگل دانست. در حالی که هفته پیش فیسبوک خبر از تصمیم راه‌اندازی سرویس پست الکترونیک خود داده بود، گوگل در این هفته و بدون خبر یک شبکه اجتماعی کامل را در درون پست الکترونیکی خود راه اندازی کرد!

گوگل تلاش‌های زیادی برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی انجام داده است، در اولین گام Orkut راه اندازی شد ولی بعد از مدتی و با ظهور فیسبوک تقریباً شکست خورد و فقط در دو کشور برزیل و هند هنوز مورد توجه است.

گوگل در تلاش‌های بعدی سرویس‌های دیگری را راه‌اندازی کرد که عبارتند از: Open Social API، Google Friend Connect، Social iGoogle Gadget و اضافه کردن قابلیت‌های اجتماعی بیشتر برای به اشتراک گذاری داده‌ها در گوگل ریدر.

شاید مهمترین گام را بتوان همین گام آخر یعنی بیش از پیش اجتماعی‌تر کردن گوگل ریدر دانست، گوگل تصمیم گرفت گوگل ریدر را از یک فیدخوان ساده به یک شبکه برای تبادل لینک و اشتراک گذاری وضعیت(Status) تبدیل کند.

گوگل تا اینجا هنوز شبکه اجتماعی کاملی در اختیار ندارد، هنوز فرستادن پیام خصوصی امکان پذیر نیست، هنوز اضافه کردن لینک‌های دلخواه به سادگی امکان پذیر نیست (فقط فید سایت‌ها می‌توانند به اشتراک گذاشته شوند)، هنوز امکان هماهنگ‌سازی سرویس‌های اجتماعی دیگر با گوگل‌ریدر امکان پذیر نیست و کمبود چندین و چند قابلیت اساسی دیگر یک شبکه اجتماعی کامل به شدت محسوس بود.

از این جهت Google Buzz را آخرین حلقه مفقود شبکه اجتماعی گوگل نامیدیم که این سرویس تعداد بسیاری از کمبود‌های این سرویس را برطرف می‌کند، امکانات Google Buzz را می‌توان در لیست زیر خلاصه کرد:

» امکان اتصال به سرویس‌ها و شبکه‌ها اجتماعی مانند توئیتر، فلیکر، پیکاسا وب و گوگل ریدر
» اضافه کردن سریع دوستان و طبقه‌بندی آن‌ها
» امکان فرستادن پیام عمومی و یا خصوصی
» امکان به اشتراک‌گذاری انواع محتوا مانند ویدئو، عکس و …
» امکان مسدود کردن دسترسی به اطلاعات Google Buzz
» هماهنگی کامل با جیمیل، شاید این امکان یکی از مهمترین امکان‌های این سرویس باشد. یکی از نتایج مستقیم این هماهنگی خلاص شدن از دست ایمیل‌های به اصطلاح “یادآور” یا notificationها است، این امکان باعث می‌شود که هر پیامی که برای شما توسط Google Buzz فرستاده شود در همان محیط Google Buzz توسط جیمیل مدیریت شود و این یعنی خلاص شدن از دست ۱۰ها پیام یادآور از سرویس‌های متفاوت.
» امکان ارتباط با مطالب به اشتراک‌گذاشته شده در سرویس شامل “دوست داشتن مطالب”، “اشتراک گذاری مجدد آن‌ها”، “ثبت نظر بر روی آن‌ها” و ارسال آن‌ها توسط ایمیل
» امکان ارتباط سریع از طریق گوگل تاک با فرستنده مطلب در صورت نیاز
» امکانات اعمال محدودیت دسترسی مناسب برای مدیریت فید Google Buzz
همانطور که مشاهده می‌کنید امکانات اضافه شده بسیار کامل و جامع هستند، شاید کمتر عنوانی را بتوان در سرویس‌های اجتماعی حاضر و سرآمد آن‌ها فیسبوک پیدا کرد که در این لیست وجود نداشته باشد.

شما در فیسبوک می‌توانید مطالب را به اشتراک بگذارید، با سایت‌های دیگر هماهنگ شوید، دسترسی را محدود کنید، به دوستان خود پیام خصوصی بفرستید (درست کاری که جیمیل انجام می‌دهد!)، عکس و ویدئوهای خود را به اشتراک بگذارید و … و همانطور که مشاهده می‌کنید در اینجا نیز تمام این امکانات وجود دارد
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف snake_eater 2/24/2010, 03:47

جيميل من بلاخره باز شد جی میل - صفحة 2 Loveshower جی میل - صفحة 2 Greenstars جی میل - صفحة 2 Loveshower جی میل - صفحة 2 Greenstars جی میل - صفحة 2 Loveshower
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 2/28/2010, 04:25

مهندس پرهام

من thunderbird را دانلود کردم. می شه در موردش توضیح بدید که سیستمش چه جوریه؟
مثلا اگر POP جیمیل را فعال کنیم و از اوت لوک ایمیلها را چک کنیم، این ریسک را داره که به هر علتی که ویندوز یا برنامه ریست یا پاک بشه، تمام سابقه ایمیلها پاک می شه.

این برنامه چه طوریه؟ آیا این هم مثل اوت لوک همین ایراد را داره؟ می خوام قبل از استفاده از این قضیه مطمئن بشم.

ممنون میشم اگر پاسخ بدید که من و دوستان استفاده کنیم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 2/28/2010, 04:36

من thunderbird نصبش کردم. اول پرسید که می خواهید اطلاعات outlook را وارد کنید یا خیر که من گفتم چیزی وارد نکند را انتخاب کردم.

بعد یک پنجره باز شد کهآدرس ایمیل و پسورد بدیم. که من ان را هم کنسل کردم تا ببینم کلا کار باهاش چه طوریه؟

لطفا اگر مشکلات اوت لوک را نداره و میشه به راحتی بدون اینکه به میلها آسیب برسه باهاش کار کرد، توضیح بدید که چه جوری راش بندازیم؟

ممنون
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 2/28/2010, 06:22

من توی اینترنت سرچ کردم و یک منبع کامل انگلیسی در راه اندازیش پیدا کردم.
http://opensourcearticles.com/introduction_to_thunderbird

اینم منبع فارسی
http://www.itbuzzer.net/articles/aug04/01.asp

سوالم اینه که توی خود جی میل دیگه نمی خواد تنظیماتی انجام بشه (مثل outlook)؟

البته هنوز سوالهای بالا به جای خود باقیست که آیا اگر اینترنت مثلا درست باشه باز من می تونم به باکسم دسترسی داشته باشم یا میلها مستقیم میاد تو این برنامه؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 2/28/2010, 06:57

تنظیم می هواد ، چرا راه دور می روید ، در گوگل سرچ کنید: چی یا + تاندربرد! البته به انگلیسی! گلی نتیجه می ده و از لینک های زیر کمک بگیرید:

http://www.google.com/search?q=Gmail+%2B+Mozilla+Thunderbird&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

http://email.about.com/od/mozillathunderbirdtips/qt/et_get_gmail.htm

http://email.about.com/od/accessinggmail/qt/et_gmail_imap.htm

و البته بخ جز تاندربرد ، می توانید Windows Live Mail رو هم که جایگزین ویندورز میل در ویستا و اوت لوک اکسپرس در ایکس پی شده ، دانلود کرده و با جی میل هماهنگ کیند و استفاده کنید! اون هم بسیار عالی جواب می ده! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 2/28/2010, 08:19

ممنون
خیلی عالی بود. اما هنوز سوالای من در مورد اینکه آیا میلها پاک خواهد شد یا خیر پاسخی پیدا نکردم.

من ترسم از پاک شدن ایمیلهاست بعد از اینک مثلا ویندوز را عوض کنم.

از طرفی آیا با استفاده از این client ها فقط می شه از یک کامپیوتر استفاده کرد، یا از کامپیوتر کس دیگری هم یم توان وارد این نرم افزارها شد؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 2/28/2010, 08:27

سمیرا جون میل پاک نمیشه. حتی اگه ویندوز عوض کنی. اگه اینطوری بود فقط با سیستم خودت میتونستی میلتو چک کنی که اینجوری نیست و با هر سیستمی از هر جایی میتونی وارد میلت بشی.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف samir 2/28/2010, 08:35

آخه به من گفته بودند که با استفاده از اوت لوک کل میلهات میاد داخل این برنامه و اگر هر بلایی سر کامپیوترت بیاد کل میلها به فنا می ره.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 2/28/2010, 08:42

samir عزیز ، در خود تنظیمان صفحه جی میلتون می تونید این رو تنظیم کنید که بعد از دیده شدن در اوت لوک اط چی میلتون پاک شوند یا نه! شما به من بگویید سیستم عاملتون ویدوز XP هست یا ویستا و یا 7؟ از چندیدن کاکپیوتر می شه استفاده کرد ، ولی اگه روی این تنظیم باشه که از جی میلتون پاک شوند ، اگه رو یه کامپیوتر دیدید ، روی کامپیوتر دیگر دیده نمی شوند! مزیت این ها در این است که شما به صورت آفلاین می توانید همه پیام هایی را که حتی مدت ها قیل دریافت کرده اید رو ببینید! و حتی آفلاین پیام بفرستید در Outbox قرار می گرد و وقتی وصل می شوند و گزینه Send/Receve را می زندی ، هر چی باید فرستاده شود ، می رود و خر چی باید گرفته شود ، دریافت می شوند! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 2/28/2010, 08:55

خوب پس این رو فهمیدم که بستگی به خودم داره. مثل الان که هر میلم هم در جی میل می یاد هم یاهوم و فقط هر کدام راخوانده باشم پاک می کنم.

پس اوت لوک یا سایر برنامههای mail cilent هم اینطوری هستند. اگر بخوام یک نسخه میل توی باکسم می مونه؟

سیستم من xp هست.

پس یک سوال دیگه اگر تنظیمات را انجام بدم و با اوت لوک وارد شم، کل سابقه میلهام هم میاد داخل برنامه؟

پس یعنی ویندوزم پاک شه یا هر بلایی سرش بیاد من یک نسخه از میلهای دریافتی و حتی ارسالی در باکسم دارم؟

هر وقت خواستم می تونم مستقیم وارد میل باکس بشم و هر وقت خواستم می تونم با اوت لوک نگاه کنم؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 2/28/2010, 14:47

در خورد setting جی میل تمام این موارد ذکر شده است و شما فقط باید تنظیم کنید که دوست داریم ایمیل پاک شود یا در آنجا هم بماند یا موارد دیگر که خودتان باید تنظیمش کنید. در مورد کل پیغامها در اوت لوک هم خود شما باید تنظیم کنید. کلا تمام موارد هست و خود شما با نظر خودتون گزینه ای که مایل هستید را انتخاب می کنید. فکر کنم این جواب تمام سوالاتتان باشد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 2/28/2010, 15:53

samir عزیز ، در مورد این که چه طور این تنظیم رو انجام دهید در پیام خصوصی توضیح دادم ، در همون گوگل شما سرچ کنید Gmail + Outlook Express در مورد همه چیزها و حتی در مورد این که چه طور می توانید سایر ایمیل هاتون رو وارد کنید در چند لینک اول توضیح اومده! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 2/28/2010, 16:44

ممنون از همه دوستان بخصوص مهندس پرهام بابت راهنماییها. روش کار می کنم اگر به مشکل خوردم باز سوالم را مطرح می کنم. چون برای اولین بار هست که می خوام با اوت لوک کار کنم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/1/2010, 07:28

samir عزیز ، موفق باشید ، برنامه های میکروسافت ، امکانات زیادی دراند و معمولا کابرانشون رو سرخورده نمی کنند!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه