گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تابالوگا...

4 مشترك

تابالوگا... Empty تابالوگا...

پست من طرف Arezoo 2/10/2010, 05:32

اتابالوگا اسم يك شخصيت كارتوني بود.يك بچه ازدهاي سبز...
تابالوگا... D1661c67374158
از اولين لحظه اي كه دوستم يك گوش قرمز كوچولوي دست داشتني بهم هديه داد به ياد ااين كارتون افتادم و اسمشو گذاشتم تابالوگا.من تا حالا لاك پشت نداشتم پس كلي نگران شدم كه چه جوري بايد ازش نگهداري كنم چون اصلا دوس نداشتم كه آسيبي بهش برسه.گرچه اونجوري كه دوستم ميگفت فروشنده اونو تو يه تشت نگهداري ميكرده،بدون هيچ خشكي يا جايي واسه آفتاب گرفتن!روزيم كمتر از يه بند انگشت بهش جگر گاو ميداده!!!به منم تاكيد كرد كه چيز ديگه اي بهش ندم كه كور ميشه!
خوشبختانه من اين سايت رو پيدا كردم و تازه فهميدم اين موجودات كوچولو چه دنيايي واسه خودشون دارن!تابالوگا روزاي اول خيلي مريض و بيحال بود من براش شرايط قرنطينه رو فراهم كردم و بعد از حدود 2 هفته شد شبيه يك گوش قرمز واقعي.دوس داشتم تو تراريوم كوچيكش احساس راحتي كنه،منم ساعتها ميشستمو تماشاش ميكردم...
متاسفنه كسي پيدا نشد كه در مورد دامپزشكي كه در مورد لاك پشتها چيزي بدونه اونم تو شهر خودم مشهد راهنماييم كنه.تابالوگا كف دريا يا ماهي خوراك نداشت چون موفق نشده بودم گيرشون بيارم بنابراين با وجود نوزاد بودنش حتي سبزيجات رو هم با اشتها ميخورد ناراحت .
يك ماه گذشت هميه چيز خوب پيش ميرفت تا اينكه تابالوگا قهر كرد و ديگه هيچي نخورد،هر چي التماسش كردم محل نداد و اونقدر بيحال شد كه حتي به ماهي خوراكشم نگاه نكرد!شايدم دلش نيومد كه اونارو بخوره!
يه روز صبح كه از خواب پاشدم ديدم كه آروم خوابيده، يك خواب ابدي.ديگه نه آبش سرده و نه گشنش ميشه...
چيزي كه شبا كابوسشو ميديدم اتفاق افتاد و ديگه هيچ كاري از دستم بر نميومد.شايد به خاطر كم اطلاعي من مرد!اميدوارم منو ببخشه...
من اين مطلبو اينجا نوشتم كه هر كسي ميخواد لاك پشت بخره يا تازه خريده بدونه كه نگهداري يك لاك پشت يا هر حيوون ديگه اي اونجور كه اولش آسون به نظر ميرسه نيست!اصلا آسون نيست!
من ديگه لاك پشت نمي گيرم چون اصلا نمي خوام به خاطر خوشي من زجر بكشن.از

همه كساييم كه تو اين سايت راهنماييم كردن بي نهايت ممنونم...

به اميد روزي كه هيچ حيووني به خاطر نا آگاهي ما انسان ها زجر نكشه :[-o<:
تابالوگا... 9513b167374153
تابالوگا... Dfb9d467374150
Arezoo
Arezoo
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تابالوگا... Empty رد: تابالوگا...

پست من طرف فریده 2/11/2010, 21:10

آخی طفلک. آرزو جان بیشتر مرگ لاک پشت ها و غذا نخوردن و قهر کردنشون به خاطر کمبود کلسیم و ویتامین آ و دی هستش. امیدوارم دیگه این اتفاق برات نیفته.
آخه یکی نیست به این آکواریویمی بگه آخه این خزنده نیمه آبزی توی دریا از کجا گاو پیدا می کنه که اونو بکشه و بعد جگر گاو رو بخوره متفکر:
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

تابالوگا... Empty رد: تابالوگا...

پست من طرف محمد 2/12/2010, 05:00

به نکته بامزه ای اشاره کردین خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی