گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

شن و ماسه

+5
Ronia
apb
شیوا
فریده
farzadprogram
9 مشترك

شن و ماسه Empty شن و ماسه

پست من طرف farzadprogram 2/8/2010, 07:49

سلام به همه .
دیدم پستی با این موضوع نیست من درست کردم .
اگه کسی اطلاعاتی در رابطه با شن ها داره اینجا بیان کنه ، مثلا انواع شن رو معرفی کنه .
farzadprogram
farzadprogram
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

شن و ماسه Empty رد: شن و ماسه

پست من طرف farzadprogram 2/8/2010, 15:20

شن و ما سه
یکی از مسائل آکواریوم استفاده از شن است.شن آکواریوم باید به اندازه ای ریز باشد که غذاها در بین آنها نماند و ماهی ها بتوانند به راحتی غذای بین شنها را بخورند.ولی برای دوستانی که از ماهی های تخم ریز بزگ مثل اسکار و بوفالو ..استفاده می کنند وقتی این ماهی ها جفت گیری می کنند و قصد خارج کردن آنهارا از آکواریوم ندارید.شنها را با دهان خود جا به جا می کنند وبه قسمت دیگر آکواریوم می برند و اگر شنهای شما ریز باشد این کار را تا جای انجام می دهند تا به کف آکواریوم برسند و باعث بهم زدن تزئینات آکواریوم شود که توصیه می شود این دوستان از مخلوطی از شنهای درشت وریز استفاده کنند .
استفاده از شن مناسب هم بسیار مهم است مثلا اگه شما از شن اهکی که بسیار زیباست برای دیسکس استفاده کنید اون میمره ولی اگه برای بعضی از سیچلاید های افریقایی استفاده کنید برای اون مفیده. شن های معمولی بدون آهک تقریبا برای تمام ماهیها مناسبه . بعد از نوع شن اندازه و تا حدودی رنگ اون مهمه. شن و ماسه كف علاوه بر زيباي خاصي كه به محيط آكواريوم ميده ، يك محيط نسبتا طبيعي رو براي ماهي بوجود مياره كه ميتونه در شادابي و رفتار ماهي اثر مثبتي بزاره . براي بعضي از ماهي ها (مثل برخي از كت فيشها يا لوچ نيم نوار ) ، حلزونها و خرچنگ يا ميگوها ، ماسه كف نقش محل زندگي ، مخفي گاه ، محل تكثير و توليد مثل ، تامين غذا و شكار و... را بر عهده دارد
شن ها و ماسه ها انواع متفاوتی چون شن های رودخانه، شن های سند پلاستیک، ماسه های بادی دریای خزر و جنوب، شامورت، سنگهاي ریز سيليسي و...که من در باره تعدادی از انها توضیح می دهم
شن های سند بلاستینگ
الان شن های روشن برای اب شیرین تو مغازه هاهست ولی از شن های سند بلاستینگ که مش های متفاوت دارند میشه استفاده کرد (مثلا بگید مش پنج تا شش میلیمتر میخواهید.) ولی بخاطر داشته باشید که شن های با لبه های تیز یا به اصطلاح شکسته شده برای ماهیانی که عادت دارند با شن کف بازی کنند مناسب نیست و بیشتر موجب زخم و عفونت و گیر کردن شن در داخل دهان ماهی ها میشه. اگر مقداری از صدف ها در شن باشد به مرور اشکال(سنگین شدن اب) ایجاد نمی کند.(شن ها که خریداری کردم مقدار زیادی صدف خرد شده دارد که قسمتی از انها را جدا کردم ولی تمامی ندارد و جدا کردن کل انها سخت است
ماسه بادی
فضولات نمی تونن به داخل ماسه بادی نفوذ کنند و استفاده از فیلتر کف بی مورد هست.
برای سیفون ماسه بادی لازم نیست سر سیفون رو داخل ماسه فرو کنید، فقط جاهایی که فضولات می بینید سیفون رو روی سطح ماسه حرکت بدید.
به نظر من مشکل ماسه بادی رنگ روشن برای این نوع ماهی های پرخور اینه که فضولات زیادی ( که رنگشون هم معمولاً تیره هست ) روی ماسه روشن جمع میشه و منظره خوبی نداره. در ضمن ماسه باید خوب شسته شده باشه و گرد و خاک نداشته باشه وگرنه این ماهی های مثل اسکار و ... که گاهی هوس چاله کندن میکنن همین کارشون ممکنه باعث کدر شدن آب برای چند ساعت بشه.
شاموت
از مغازه های فروشنده مواد و وسایل شومینه و کوره های پخت میتونید تهیه کنید که سایز بندی متفاوت دارند از حالت گرد گرفته تا دانه بندی سه تا پنج میلیمتر موجود است که از جنس سیلیس پخته شده هستند و در ساخت کوره های پخت بصورت مخلوط با سیمان بکار میرن.
استفاده نکردن از شن وماسه
در مواردی مثل تکثیر ماهی از شن استفاده نمی شود ویا اگر شما حوصله تمیز کردن شنهای آکواریوم را ندارید می توانید یک صفحه کارتن پلاست(یونالیت) به اندازه کف آکواریوم خود تهیه کنید و روی آن چسب آکواریوم بریزید وبعد روی آن را از شن های زیبای که باید قبلش تهیه کنید بپوشانید .میتوانید با حرارت صفحه کارتن پلاست(یونالیت) را به صورت پستی و بلندی ایجاد کنید که منظره جالبی ایجاد می شودو دیگر هم ناراحت نفوذ غذا و فضولات بین شنها نیستید
farzadprogram
farzadprogram
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 2/8/2010, 15:51

اطلاعات مفیدی بود من اصلاً در این زمینه چیزی نم یدونستم مرسی. شنهای بادی از لحاظ شکل ظاهری متفاوتند؟
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 2/9/2010, 10:55

[img]شن و ماسه Bzcsz5yj1584_t[/img]
من این سنگها رو از پارک جنگلی چیتگر برداشتم اگر اینها رو توی آکواریوم ماهیهام بزارم مشکلی ایجاد میکنن؟با آب و نمک هم جوشوندمشون! کمک
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 2/9/2010, 13:07

available404 عزيز ، مي تونه مشكلات بدي ايجاد بكنه! چون برخي از سنگ ها داري موارد سمي هستند كه مي تونه در آب حل شود و باعث مرگ موجودات داخل آكواريوم شود!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 2/9/2010, 14:34

ناراحت چقدر بد.با کلی ذوق اینارو انتخاب کرده بودم...
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 2/9/2010, 14:43

شیوا جان خوب بگذارشون روی خاک گلدون، قشنگ می شه لبخند
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 2/9/2010, 15:06

لبخند همین کارو باید کنم رونیا جان رز
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 2/12/2010, 04:28

ناراحت از کجا میشه سنگهایی کهمناسب داخل آکواریوم هستن رو پیدا کرد ؟من میخوام ماهی گوشتخوار بگیرم و به خاطر همین واسه تزیین نیاز به سنگ زیادی دارم که مثل غار جایی رو براشون درست کنم چطور بفهمم کدوم سنگها مناسبن و کدوما نه؟! کمک کمک ماهی
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 2/12/2010, 05:03

اقا پرهام من هم چند تا سنگ از کوه اوردم گذاشتم تویه تراریومم ولی مشکلی نداشته متفکر:
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 2/12/2010, 06:32

available404 عزیز ، آکورایوم فروشی ها دارند!

محمد عزیز ، ممکن بود مشکلات بدی پیش بیاد! شتنس آوردین!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 2/12/2010, 07:03

آکواریومی ها بسته ای می فروشند یا هر کدوم قیمت جدا دارن؟ببخشید انقدر سوال می پرسم چون من خودم نمی تونم برم مجبورم بگم یکی از دوستانم برام بگیرن ایشون هم وثه من وارد نیستن و نمیدونم بهش بگم دقیقا بگه چی میخوام!
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 2/12/2010, 11:09

معمولا بستهای می فروشند! ولی کیلویی برای مقدار بالا(سنگ های رنگی که عرضه می شوند) و دانه ای برای سنگ های زینتی هم می فروشند! مبادا از سنگ های رنگی گل فروشی ها استفاده کنید! سنگ های زنگی آکورایوم فروشی ها هم نحوه شیت و شوی هاضی دارند که برگه ای داده می شه رو باید خوب بخونید و اجرا کنید! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 2/12/2010, 14:37

وقتی اوردم شستمشون
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 2/16/2010, 13:50

من از شمال چند تا سنگ اوردم میخواستم اگه بشه خشکیو با سنگ ردست کنم.حالا سنگ هارو چیکار کنم تا خطر نداشته باشه؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 2/16/2010, 14:58

محمد عزیز ، بهتر استفاده نکنید ، در صورت استفاده اصلا آب بهشون نخوره! و در تماس با آب نباشد! بهتر استفاده نکنید!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 2/16/2010, 15:01

اصلا راهی نداره؟ ناراحت
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 2/16/2010, 15:26

محمد عزیز ، در برخی از آزمایشات ساده ای که می شه انجام داد ، وجود همه چیز کشف نمی شه و باز احتمالانی وجود داره! پس بهتر ازش استفاده نکنید و از آکورایوم فروشی ها سنگ بخرید! از اون ها برای تزینن بیرون و اطراف تراریومتون استفاده کنید!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 2/16/2010, 17:01

من که پارسال از لب دریا سنگ آوردم در تراریوم گذاشتم و مشکلی پیدا نکردم. ضمن اینکه تنها باآب شستم. فکر می کنم لاک پشتها نسبت به ماهیها مقاومتر هستند نسبت به سنگ و آلودگیهاش.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 2/17/2010, 12:14

ولی بعدا ممکنه لاکی مشکل پیدا کنه ناراحت
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mehdix622 3/19/2010, 20:21

نمی تونم عکس بزارذم راهنمایی کنید تا عکش و مطلب در مورد این بحث رد و بدل کنیم ممنون از همه
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 3/20/2010, 02:58

mehdix622 عزیز

از سایت http://www.shiaupload.com برای آپلود عکس استفاده کنید و لینک مربوط به قسمتthumbnail for forum را توی پستتون کپی کنید که بعد از ارسال عکس شمانمایش داده می شه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 3/22/2010, 18:00

اگه از ماسه بادی استفاده بشه، لجنخوار مشکل پیدا نمیکنه؟؟! موقع تغذیه نمیره تو دهانش؟
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه