گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لوازم مورد نیاز آکواریوم

+10
سارا س
masi
Farshad.roger
محمد
apb
arefkarimzadeh
niloofar20
samir
maryam.m
شیوا
14 مشترك

صفحه 4 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4

لوازم مورد نیاز آکواریوم - صفحة 4 Empty رد: لوازم مورد نیاز آکواریوم

پست من طرف spider 4/5/2010, 14:37

خیلی ممنون!
پمپ 5 خروجی هم داریم که بشه مثلا 2 تاشو با شیر قطع کرد؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف شیوا 4/5/2010, 14:41

آقای Spider جسارت نشه...چرا حالا 5 تا؟از این سنگ هوا بلندا بگیری راحت تر نیست؟30 سانتیه و اگر 2 تاشو استفاده کنی کل آکواریومت رو حباب میده البته ببخشید... لبخند
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 4/5/2010, 14:44

شرمندگی به خاطر چی؟!!!من سوال کردم باید شرمنده باشم!
2تا که فیلتر زیر شنی گرفته یکی هم سنگ هوای گیاهم 2 تا هم برای یک سنگ هوای طولی

منظورتون از اون چرمیهاست؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف شیوا 4/5/2010, 14:47

لبخند
نه.زیرش پلاستیکه و روش هم مثله سنگ هواهایه دیگه از همون جنسی که نمیدونم چیه!ولی آبی رنگه... سنگین هم هست من حتی زیر شن هم نزاشتمش خودش کف آکواریوم میمونه به خاطر وزنش...
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 4/5/2010, 14:50

فکر کنم فهمیدم کدوم نوع را میگید!
آخه دیگه شن ها رو جابه جا کردن.....
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف spider 4/6/2010, 10:04

یه تاپ فیلتر هم میخوام برای تراریوم بخرم
اینم ابعادش 40*35*60
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 4/6/2010, 14:45

spider عزیز ، برای تراریوم لاک پشت ها؟ به نظر من اندازه متوسط رو بخر! هر مارکی! آتمن بهتره! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 4/6/2010, 16:47

بله برای تراریوم!
قدرتش چجوری باشه؟!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 4/6/2010, 19:01

spider عزیز ، به نظرم سایز متوسط براش خوبه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 4/8/2010, 12:45

بهترین مارکش چیه ؟
آقا پرهام فروشگاه را نیفتاد از خودت بگیرم؟!!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 4/8/2010, 13:56

spider عزیز ، آتمن! اگه خواستی بگیری ، فعلا بهم پیام بده ، برات تهیه می کنم! ولی بزار یه دفعه دیگه سایز متوسط آتمن رو ببینم! باز بهت خبر میدم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف daryapari 5/17/2012, 12:47

نور و نقش آن در انواع آکواریوم :همانطور که در تمام ارکان حیات و کوجودات زنده نور نقش مهمی را ایفا میکند در یک اکو سیستم آبی نظیر انواع آکواریوم ها نیز نور نفش بسیار مهمی دارد

در آب های کره زمین چه آبهای شور و چه آب های شیرین انواع بسیار متنوعی از موجودات زنده نظیز ماهی ها ،سخت پوستان،نرم تنان،دوزیستان و گیاهان و بسیاری دیگر از موجودات زندگی میکنند که همگی یا به طور مستقیم و با غیر مستقیم نیلزمند نور میباشند

نور طبیعی که موجودات به ان وابسته هستند نور خورشید است که در طول موج مرعی ان از بالاترین طول موج با کمترین فرکانس یعنی طیف قرمز تا کوتاه ترین طول موج و بالاترین فرکانس یعنی نور بنفش مورد نیاز انواع موجودات بسته به نوع انها و محل قرار گیری انها میباشد.

میزان فرکانس و طول موج یعنی طیف نور را با عاملی به نام دمای نور با واحد کلوین اندازه گیری میکنند و منظور از ان طیف یا رنگ نوریست که یک جسم سیاه در ان دما ان طیف یا رنگ را از خود ساطع میکند و این یعنی اینکه هرچه جسم دارای دمای کمتری باشد نور با طول موج بلند تر و فرکانس کمتری ساطع میکند یعنی نور رو به رنگ قرمز و بلعکس با بالا رفتن دمای جسم نور ساطع شده دارای فرکانس بیشتر و طول موج کمتری خواهد بود یعنی رو به رنگ بنفش .

به عنوان مثال هرگاه یک قطعه آهن را گداخته کنیم در دماهای پایینتر رنگ نور ساطع شده از ان قرمز است و با بالا بردن دما رنگ نور ساطع شده به سمت نارنجی و سبز و ابی و در نهایت بنفش خواهد رفت و این دما را متناسب با طیف و فرکانس و رنگ نور با واحد کلوین به نور نسبت می دهند .

با توجه به مفاهیم فوق به عنوان مثال وقتی میگوییم نور با دمای 3000کلوین یعنی داریم در مورد نوری که تقریبا رنگ قرمز دارد صحبت میکنیم و وقتی میگوییم نور با دمای 20.000 کلوین یعنی داریم در مورد نوری که تقریبا به رنگ ابی خیلی شفاف و به سمت بنفش صحبت می کنیم .

نور خورشید به دلیل دمای بسیار بالایی که به دلیل فرایند هم جوشی هسته ای که در خورشید اتفاق می افتد دارای تمامی طیفها میباشد و حتی طیفهای پاینتر از قرمز و بالاتر از بنفش که در محدوده دید ما نیست و به انها نور غیر مرعی میگوییم نیز در ان وجود دارد و اما بخش نور مرعی ان که مورد بحث ما میباشد همانطور که گفته شد در ابهای کم عمق معمولا موجودات به تمامی طیفهای نیازمندند و گیاهان برای عمل فتو سنتز و موجوداتی مثل ماهیها برای برخی فرایندهای حیاتی خود نیازمند نور هایی با طیفهای پایینتر و بالاتر میباشند به عنوان مثال گیاهان برای عمل فتو سنتز نیازمند طیفهای با کلوین بالا و رو به بنفش که فرایندهای شیمیایی را پدید می اورند میباشند

اما در ابهای شور به دلیل اعماق بالا و به این دلیل که نور هر چقدر در عمق اب فرو برود بیشتر جذب اب شده و یا باز تابیده میشود فقط نورهایی با دمای بسیار بالا میتوانند به اعماق برسند زیرا فقط این بخش از نور توانایی نفوذ به اعماق بالا را دارند لذا موجوداتی که در این اعماق زندگی میکنند نیز بر اساس قوانین حاکم بر طبیعت نیازمند این طیفهای نور یعنی نور با دماهای بالا یا رو به رنگ ابی و بنفش میباشند

در اعماق اقیانوس ها موجوداتی نظیر شقایقها و مرجانها و بسیاری دیگر از موجودات زندگی خود را با اینگونه نورهای وفق داده اند و نیازمند ان میباشند

و اما وقتی که قرار است یک اکو سیستم نظیر یک آکواریوم ایجاد گردد که در ان موجودات زنده نگهداری شوند باید تا حد امکان محیط طبیعی انها را ایجاد نمود این عمل با نور طبیعی خورشید امکان پذیر نیست زیرا قابل کنترل نمیباشد و برای یک محیط کوچک و مصنوعی مانند آکواریوم اصلا مناسب نمیباشد و حتما باید نور مورد نیاز موجودات زنده را بسته به نیاز انها برایشان به صورت مصنوعی تولید نمود

برای انواع اکو سیستمها نظیر آکواریومهای آب شور و آکواریوم های آب شیرین و با توجه به موجوداتی که قرار است در انها نگهداری شود از انواع نور مصنوعی مانند نور های فلورسنت و یا نور متال هالید و جدیدا هم نور ال ای دی استفاده میگردد .

نور بسیار مناسبی میباشد که جدیدا با طیفهای مختلف و مناسب انواع اکو سیستمها وارد بازار شده است این نور به دلیل امکان تنظیم دقیق در طیف و اندازهLED نور

تابش و زاویه تابش و همچنین بهینه بودن مصرف انرژی و همچنین طول عمر بسیار بالا و همچنین عدم گرم نمودن محیط زیست آبزیان بر سایر انواع منابع تولید نور مصنوعی ارجحیت دارد

بحث مربوط به طیفهای متفاوت و مناسب برای انواع اکو سیستمهای آبی و خاکی و انواع ماهی و شقایق و مرجان و گیاهان و بسیاری دیگر از موجودات بحث مفصلی .ست که در مجالی دیگر به ان پرداخته خواهد شد و البته در وب سایت شرکت دریاپری و تالارهای گفتگو دریاپری تاکنون مطالب مفیدی در این رابطه عنوان گردیده اند
daryapari
daryapari
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

صفحه 4 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة