گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

دریافت کتابها و مقاله هایی درباره گیاهخواری و حقوق حیوانات

4 مشترك

دریافت کتابها و مقاله هایی درباره گیاهخواری و حقوق حیوانات Empty دریافت کتابها و مقاله هایی درباره گیاهخواری و حقوق حیوانات

پست من طرف ایران دوست 12/29/2009, 09:33

آشپزي بدون گوشت؛ تاليف گلي امامي

آشپزي گياهي؛ هنر آشپزي بدون گوشت، چگونه بايد پخت؟ تاليف: روحيني قيصري

چگونه جوان بمانيد و عمر طولاني نماييد تاليف:محمد رضا تقدمي

اعجاز مواد خام ؛ رژیم های درمانی در پیشگیری و درمان بیماریها با خامگیاهخواری اثر: علی اکبر راد پویا

خامگیاهخواری؛ هم غذا هم درمان اثر: علی اکبر راد پودیا

خامگياهخواري، خام يا پخته، علي اكبر راد پويا

خام خواري (زنده خواري، فلسفه تغذيه و تندرستي)، آرشاويردر آوانسيان(چاپ جدید)

تغذیه و درمان طبیعی اثر عبدالمجید شکوه متخصص طب سنتی
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

دریافت کتابها و مقاله هایی درباره گیاهخواری و حقوق حیوانات Empty رد: دریافت کتابها و مقاله هایی درباره گیاهخواری و حقوق حیوانات

پست من طرف ایران دوست 12/29/2009, 09:41

تجربه هاي خام خواران و خامگياهخواران گردآورنده: اميد واحدي

خامگياهخواري؛ آشپزخانه بي اجاق تاليف: دكتر محمد كار

زندگی یک مرغ (برای کودکان)

زندگی یک گاو (برای کودکان)

گوشت بخوریم؟ / سوامی شیوانادا

خام خواری (مرحوم آونسیان-چاپ سال 1355)

پخته خواری(مرحوم آونسیان-چاپ سال 1355)
ایران دوست
ایران دوست

دریافت کتابها و مقاله هایی درباره گیاهخواری و حقوق حیوانات Empty رد: دریافت کتابها و مقاله هایی درباره گیاهخواری و حقوق حیوانات

پست من طرف ایران دوست 12/29/2009, 09:58

خام گیاهخواری / دکتر نواب

كتاب راهنما درباره حقوق حيوانات

چرا بکشیم برای غذا

انسان و حيوان / صداق هدایت

غذا های حیات بخش / ابوالفضل کیهانی

میوه و گیاه درمانی
ایران دوست
ایران دوست

پست من طرف ایران دوست 12/29/2009, 10:01

غذا های حیات بخش / ابوالفضل کیهانی

مبانی حقوق حیوانات مورد استفاده در امور علمی / دکتر سیاوش احمدی نوربخش

مبانی کمیته حمایت از حیوانات مورد استفاده در امور علمی / دکتر سیاوش احمدی نوربخش

ضمیمه الف در رابطه با چگونگی راه اندازی کمیته اخلاقی حمایت از حقوق حیوانات آزمایشگاهی در ایران / دکتر سیاوش احمدی نوربخش
ایران دوست
ایران دوست

پست من طرف arefkarimzadeh 8/21/2010, 02:50

سلام

خانم ایران دوست شروع کردم به دانلودشان

تا علمم رو نسبت به گیاه خواری بالا ببرم

ولی یک چیزی اگر واقعا شیر پوکی استخوان میاره پس چرا میگن تو تی وی جلوگیری می کنه درست است تو ایران همه چیز برعکس است این جا می گن کم مصرف تو المان میگن کم مصرف استفاده نکنید سرطان زا است وکلا فروشش ممنون این جا کجا ان جا کجا عجب بدبختی شده

میدانم میدانید میدانند این جا ایران است و بس
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 8/21/2010, 02:54

یک سوال ایا فرد گیاه خوار نباید عسل بخورد

چون زنبور ها هم می می میرندد وعسل می ماندد وپس با برداشتن عسل باعث کشته شدن ان ها نمی شویم
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sheyda 8/21/2010, 04:22

به نظر من خوردن خوردن عسل موردی نداره.البته بازم باید ایران دوست عزیز نظر بدن
بابت مطالبتون ممنون.فعلا چندتاشو خوندم.عالی بود رز
sheyda
sheyda
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ایران دوست 8/21/2010, 09:35

خواهش میکنم شیدا گرامی. رز

آقای کریم زاده تلاش کنید همه مقاله ها را دریافت کنید چون حجم کمی دارند و وقت زیادی از شما نمیگیرد.

و اما در پاسخ به پرسش شما در رابطه با عسل

من اینجا پاسخ خانم دکتر ذرین آذر را برای شما قرار میدهم که بدون شک خیلی خیلی هم بهتر از افراد عادی پاسخ داده اند:

به این نکته می‌توان از دو زاویه برخورد کرد. یکی مسئله ارزش غذایی عسل و دیگری مسئله اخلاقی استفاده از آن.

عسل از شیرۀ گیاهان مختلف توسط زنبورعسل و تحت یک مکانیزم بسیار دقیق، پیچیده، طولانی و حیرت‌آور تهیه می‌شود. یک زنبور عسل گاه برای تهیۀ مثلا نیم کیلو عسل باید حدود 80 هزار کیلومتر پرواز کند و این تنها یک بخش از پروسۀ‌ تشکیل عسل یعنی بخش جمع‌آوری شیرۀ گیاهان را تشکیل می‌دهد. پس از آن مراحلی برای غلیظ کردن و «پرورش» این شیره و تبدیل آن به عسل وجود دارد.

در یکی از این مراحل تعداد بسیار زیادی از زنبورها باهم جمع شده از بال‌های خود بطور جمعی به عنوان بادبزن استفاده می‌کنند تا عسل «مرطوب» را که دارای آب بیشتری نسبت به عسل نهایی است خشک کنند. (چه کسی است که زندگی حیوانات را مطالعه کند و به هوش و دانش و توانایی حیرت‌آور این موجودات سر تعظیم فرود نیاورد.

بدن انسان هم اگر بحال خود گذارده شود از همین هوش و دانش و توانایی برخوردار است) تا به امروز ظریف‌ترین و پیشرفته‌ترین روش‌ها هم نتوانسته‌اند ماده‌ای شبیه عسل بسازند.

عسل طبیعی (عسلی که در اثر پرواز زنبورها برگل‌های طبیعی صورت می‌گیرد) بصورت خام و غیر دستکاری شده بسیار مغذی است. عسل شامل فروکتوز (قند میوه) و گلوکز می‌باشد. علاوه برآن دارای پروتئین، هیدراتهای کربن، هورمونهای مختلف، اسیدهای ارگانیک و عوامل ضد باکتری طبیعی می‌باشند. همچنین بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی ریز و درشت در عسل یافت می‌شوند.

در زمان‌های گذشته عسل را به عنوان دارو در بیماری‌های مختلف ریوی و آلرژی‌های مختلف، نفخ معدی، آرتروزها، احتقان سینه و بیماری‌های دیگر استفاده می‌کردند. در گذشته هیچ چیز بطور افراطی و به شکلی که بشر امروز مصرف می‌کند استفاده نمی‌شد.

امروزه متاسفانه بر این باوریم که اگر چیزی به میزان کم خوب است پس به میزان زیاد بسیار بیشتر خوب است. این تصور غلط است. بهترین غذاها و مغذی‌ترین مواد هم اگر به مقدار بیش از نیاز بدن مصرف شوند بلافاصله تاثیرات سمی و مخرب به بار می‌آورند.

البته این بدان معنا نیست که بدن انسان به عسل نیاز دارد؛ به هیچوجه اینطور نیست. عسل توسط زنبورها برای استفاده در کندو ساخته می‌شود و نه برای مصرف انسان.

انسان هم خوشبختانه از شدت گرسنگی در حال انقراض نیست که به هرآنچه در طبیعت یافت می‌شود حمله ور شده آنرا از آن خود می‌کند. بهتر است عسل را برای زنبورها بگذاریم و از آنچه که طبیعت در سفرۀ گستردۀ خویش برای ما انسان‌ها فراهم آورده است یعنی سبزیجات و میوه‌جات فراوان و لذیذ لذت ببریم و بدنی سالم و روح و وجدانی سالمتر داشته باشیم.
ایران دوست
ایران دوست

پست من طرف Arya766 4/17/2012, 07:17

من شخصا با نظر مرحوم آوانسیان موافقم که عسل خوردن را درست می‌دانست و در کتاب خام گیاهخواری هم در مورد خانواده 3 نفره خودشان نوشته‌اند سالی 60-70 کیلو عسل مصرف می‌کنند و توضیح داده‌اند که هیچ موجود زنده‌ای، محصول خود را نمی‌خورد. مثلا هیچ گاوی شیر خودش را نمی‌نوشد. پس عسل، همان گرده گل است که زنبور برای ماندگاری، تغییراتی در آن می‌دهد. این از استدلال مرحوم آوانسیان. اما از طرف دیگر هرگز ندیده و نشنیده‌ایم هیچ زنبورداری به زنبورهایش به چشم موجودات یکبار مصرف نگاه کند و یا بگذارد از بی‌غذایی بمیرند. پس این بخش استدلال شما هم به نطر درست نمی‌آید. عسل خواص درمانی بسیاری دارد که به گمان من خوردن آن برای بشر ضرورت است. پیشنهاد می‌کنم کتاب عسل درمانی آقای جمشید خدادادی را بخوانید.
Arya766
Arya766
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة