گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

پمفلت لاک پشتی

+13
شهرزاد
Salma
niloofar20
محمد
لاکی
فریده
Ronia
spider
Foad
masi
Sahra
apb
samir
17 مشترك

صفحه 1 از 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

پمفلت لاک پشتی Empty پمفلت لاک پشتی

پست من طرف samir 12/16/2009, 13:51

سلام

با توجه به مشاهده لاک پشتهای نوزاد در آکواریومی های مختلف توسط بچه های فروم، در یکی از تاپیکها من پیشنهاد پمفلت دادم که قرار شد طرح اولیه ای ایجاد بشه و بعد بچه ها روی متن و ظاهرش نظر بدن تا تکثیر کنیم و در اختیار آکواریومی های که لاک پشت دارند قرار بدیم.

من اول چند نکته در مورد پمفلتی که تهیه کردم را اشاره می کنم:

1- هدف من تهیه یک متن کاملاً ساده و روان بوده که در عرض چند دقیقه اطلاعات مهم را در اختیار کسی که آشنایی به نگهداری لاک پشت نداره بذاره. من این اطلاعات را براساس شواهدم بعنوان اساسی ترین مسائل لاک پشتها دیدم.

2- خیلی اطلاعات ریز و دقیق نیاوردم تا خواننده از خواندن پمفلت پشیمان نشه و در نهایت اون را به منابع ارجاع دادم که آدرس فروم هم آمده. فکر کنم اینطوری بهتر از اشاره مستقیم به فروم و تبلیغ برای فروم است.

3- دو مدل برای پمفلت تهیه کردم که شکلهای آن را در زیر می توانید ببینید، یک مدل برگه A4 پشت و رو هست و دیگری برگه A4 که تا بخوره.

4- برای شکل داخل پمفلت از آواتار یکی از بچه ها استفاده کردم که امیدوارم از نظر ایشون مشکلی نداشته باشه.

5- بین هر موضوع با همان شکل لاک پشتی فاصله ایجاد کردم. یک جمله کلی آوردم و بعد نکات را نکته وار اشاره کردم.

نهایتا دوستان این یک طرح اولیه است، من هم متن کامل را اینجا قرار می دهم و هم شکلها موجود است. لطفا هر نظری در مورد طرح صفحه یا متن پمفلت دارید بیان کنید. حتی اگر می توانید شما هم طرحی را اینجا قرار بدهید تا با اجماع نظرات به یک نتیجه خوب برسیم.

به نظرم حتی یک از ده نفر با خواندن این پمفلت منجر به مرگ لاک پشتها نشود یا حداقل دیدش در مورد خرید لاک پشت عوض شود و با دیدن نداشتن شرایط نگهداری آن از خرید آن امتناع کند نیز کار بزرگی کردیم.

اشکال دو نوع پمفلت:
[وحدهم المديرون لديهم صلاحيات معاينة هذه الصورة]

متن پمفلت:

شرایط نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی

هرساله شاهد اشتیاق بسیاری از افراد برای نگهداری لاک پشتهای نیمه آبزی هستیم، ولیکن به دلیل عدم آشنایی با شرایط نگهداری این حیوانات، متاسفانه بسیاری از این حیوانات بی گناه در مدت کوتاهی تلف شده یا به بیماری های ناگوار و علاج ناپذیری مبتلا می شوند.

آنچه شما مطالعه می کنید، اطلاعات اولیه و ضروری برای نگهداری این جانداران می باشد که از طریق جمعی از دوستداران حیوانات تهیه شده است. مطمئناً اگر به نگهداری حیوانات علاقه مند هستید، بایستی حداقل اقدامات را برای ایجاد شرایط مطلوب حیوانی که به سرپرستی قبول می کنید به انجام رسانید.

در ایران دو گونه لاک پشت بعنوان حیوانات خانگی نگهداری می شوند،:

لاک پشتهای گوش قرمز که مشخصه آنها لاک سبز رنگ و لکه های قرمز رنگ (گوشهای آنها) در دو طرف سرشان است.

لاک پشتهای برکه ای اروپایی که مشخصه آنها لاک قهوه ای رنگ و دانه های زردرنگ بر روی بدن می باشد.

اگر طول لاکِ لاک پشت شما (بصورت خط مستقیم) کمتر از 6 سانتی متر است، شما یک لاک پشت نوزاد دارید. بنابراین، مراقبت و توجه بیشتری را بایستی معطوف کنید.

مهمترین عامل مرگ و میر لاک پشتهای آبزی در منازل، عدم تغذیه مناسب آنهاست. غذا نخوردن در لاک پشتها بهتر از غذای بد خوردن است.

برای شروع بهتر است از پلتها شروع کنید. پلتها حاوی مواد مورد نیاز بدن لاک پشتها می باشند. انواع مختلف پلتهای تجاری تحت عنوان غذای مناسب خزندگان در آکواریومی ها موجود است. میزان پلت مناسب لاک پشت شما در هر روز به اندازه سر لاک پشت منهای گردنش می باشد. برای شروع غذا دادن بهتر است پلتها را کمی در آب خیس کنید تا راحت تر توسط لاک پشت کوچک شما خورده شود.

از غذا دادن بیش از حد به لاک پشتها جداً خودداری کنید چون موجب رشد بیش از حد و آسیب دیدن اندامهای درونی و شکل لاک آنها می گردد.

به هیچ عنوان گوشت قرمز را به لاک پشتها ندهید.

به هیچ عنوان از میگوها بعنوان غذای اصلی استفاده نکنید. میگو حاوی فسفر زیادی است که موجب اثرات جبران ناپذیری برای لاک پشت می شود.

به هیچ عنوان از کرم خونی منجمد بعنوان غذای اصلی استفاده نکنید. کرمهای خونی منجمد باعث پف کردن چشم لاک پشت و نهایتاً کوری او می شوند.

لاک پشتهای نیمه آبزی نیازمند کلسیم برای رشد و نمو استخوانها و لاک خود هستند. پس کف دریا (برای تهیه به عطاری ها مراجعه کنید) عامل مهمی در تامین کلسیم است. آن را به قطعات کوچک مناسب دهان حیوان خرد کنید. لاک پشتها به مرور زمان به خوردن آن عادت می کنند.

بهترین غذا برای لاک پشتها، لاشه کامل ماهی زنده، لارو و ماهی خوراک است که مواد بدن لاک پشت را تامین می کند. به تنهایی گوشت ماهی مواد مفیدی به همراه ندارد. در صورت استفاده از ماهی کیلکا، حتماً سر آنر ا جدا کرده و تنها بدن ماهی را به لاک پشت یدهید.

لاک پشتهای نیمه آبزی حیوانات دوزیست هستند، یعنی برای ادامه حیات نیازمند محیط خشکی و آب میباشند.

محیط زندگی لاک پشتها را می توانید همانند آکواریومی مناسب ابعاد لاک پشت خود درست کنید، ولیکن با یک فرق عمده و آن وجود خشکی در آن است.

روشهای مختلفی برای ایجاد خشکی وجود دارد که توصیه می شود برای اطلاعات بیشتر به منابع انتهای متن مراجعه کنید.

لاک پشتها حیوانات خونسردی هستند، پس دمای محیط برای سلامتی آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با استفاده از بخاریهای مخصوص آکواریوم، دمای آب را به 24 الی 25 درجه سانتی گراد برسانید.

خشک کردن بدن لاک پشتها در خشکی برای رفع برخی از بیماریها بسیار ضروری است. پس برای ایجاد تمایل در لاک پشتها برای حضور در خشکی بایستی دمای محیط آن را به 32 درجه سانتی گراد برسانید. برای ایجاد حرارت در محیط خشکی از لامپهای های هالوژن می توانید استفاده کنید.

نکات متعددی در زمینه انواع مواد غذایی مورد استفاده برای لاک پشتها و روشهای مختلف ساخت زیستگاه وجود دارد که توصیه می شود برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به منابع زیر مراجعه کنید:

کتاب: "راهنمای نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی، لاک پشت گوش قرمز خزنده"، محمدفواد فروهش فر، انتشارات پرتو واقعه

گفتگوی لاک پشتی با آدرس اینترنتی [وحدهم المديرون لديهم صلاحيات معاينة هذا الرابط] .
هدف این فروم گفتگو درباره لاک پشت و سایر جانداران، بحث درباره حمایت و حفاظت از جانداران میباشد.

samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پمفلت لاک پشتی Empty رد: پمفلت لاک پشتی

پست من طرف apb 12/16/2009, 15:12

samir عزیز ، کار شما در حمایت از لاک پشت ها قابل ستایش است!

من تحت تأثیر قرار گرفتم! و به نظرم این می تونه عالی باشه و باعث حفظ جان هزاران لاک پشت بشه!

من به شخصه از تصاویر 1و2 خوشم اومد!

من تمامی متن رو خوندم ، خوب بود ،فقط 2 نکته برای بهبودش می گم:

1: تغذیه با ماهی هوراک رو بالا بیارویم و بالای حتی تغذیه با پلت قرار دهیم!

2: به جای استفاده از لفظ دوزیست برای لاک پشت ها که ممکنه باعث اشتباه در خزنده با دوزسیت بودن آن ها بشود ، از این لفط استفاده شود: لاک پشت های آب شیرین خزندگانی هستند که برای زندگی تیزامند هم آب و هم خشکی می باشند.

من به شخصه ازش خوشم امده! اگه بچه های دیگه نظری دارند بگویند تا اصلاح بشه و هر چه سریع تر اقدام به چاپش بشه!

باز هم ممنون از samir عزیز به خاطر زحماتشون!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Sahra 12/16/2009, 16:37

احسنت خیلی عالیه. دستتان درد نکنه.اما در مورد آبش که باید کلر رفته باشه چیزی ندیدم.
اگر اشاره ای هم به رشد سریعش و اندازه اش بکنید بد نیست.
ای کاش یک شعار تاثیر گذار هم اولش بنویسید.یا یک کاریکاتور به زیبایی اونی که انتخاب کردید.اونطوری توجه بیشتری جلب میکنه و تشویق میکنه همه اش را بخواند.
مثلا در مورد اینکه آنها وسیله بازی بچه ها نیستند و حق زندگی دارند.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 12/16/2009, 16:53

مرسي سميرا جان.خيلي خوبه.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/16/2009, 19:56

خانم سمیر ، خیلی عالی و بی نظیر نوشتید. واقعا ایده خوبی را مطرح کردید که به نظر من جای تقدیر و تشکر زیادی از شما دارد. فقط خود کلمه "پمفلت" یعنی چی ؟ منظور همون بروشوره ؟

بعضی از جاهای این نوشته نیاز به تغییرات کوچکی دارد. مثلا جای لاک پشت خزری و لاک پشتهای زمینی خالی است. این نوشته حتی اگر سیاه و سفید چاپ شود، می تواند شامل عکس لاک پشت نیز باشد. در مورد کلر و آب کلر رفته هم باید نوشت، چون مسائل مهم و اولیه نگهداری است و رعایت نکردن آن سبب کوری لاک پشت می شود. و در مورد سالمونلا به عمل شستشوی دستها قبل و بعد لمس لاک پشت توضیحاتی داده شود. و توضیحاتی که دوستان به ویژه مهندس مطرح کردند.

خیلی کار زیبا و جالبی را انجام دادید که امیدوارم به زودی شاهد به ثمر رسیدن آن باشیم.
باتشکر از شما
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف samir 12/17/2009, 11:06

مهندس پرهام

ممنون از نظرتتان، حتما تغییراتی که گفتید راایجاد می کنم و به نظرم مهم هستند.
صحراجان
من نهایتا ایده شما را هم باادمینها چک می کنم اگر موافق بودند پیادهمی کنیم. منتها باید مواظب باشیم که ازدو صفحه مطالب بیشتر نشه.

مسی جان
ممنون از لطفت ولی نظری در مورد بهتر شدنش نداشتی؟

محمدفر عزیز

من معادل فارسی پمفلت را نمی دونم و نشنیدم چون همه جا با این نام استفاده می شه. برگه های کوچکی که یکسری اطلاعات را به مخاطب منتقل می کنه. حتی وزارت بهداشت هم همچین چیزهایی در مورد برخی مسائل بهداشتی و بیماریها با همین نام منتشر می کنه.
بروشور بیشتر جنبه تبلیغاتی داره.

نکته کلر آب و سالمونا خیلی مهم هستند که جا افتادند. ممنون از دقت نظرتان.

من فکر می کنم اکثر افراد فعال فروم حداکثر تا فرداشب یک سر به فروم زدن و اینجا را دیدن و اگر می خواستند نظر می دادند.من شنبه نظرات را دسته بندی می کنم و فایل آخر را برای ادمینها می فرستم تا زوتر عملیش کنیم.

این مورد باید با ادمینها هماهنگ شه چون من فقط ایده اولیه اش را درست کردم اما مطلب متعلق به فروم است:
اگر کسی خواست می تونه آکواریومهایی که می شناسه که لاک پشت آوردند یا دارند را معرفی کنه و اگر می تونه خودش هم پیش قدم بشه و بیاد از پمفلتهای تکثیری ببره و مغازه دار را مجاب کنه که به خریداران لاک پشت یک برگه بده.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/17/2009, 11:14

samir عزیز ، معادل فارسیش فکر کنم بعنی جزوه! ولی ما تو فارسی می گیم مثلا بروشور یا ...

ممنون ، ما منتظر کار شما هستیم! با تشکر ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 12/17/2009, 11:44

عالی است یه آکواریومی دم مدرسه مان است من میتونم از این ها بهش بدم
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/17/2009, 12:36

سمیرای عزیز کمی صبر داشته باشید چه عجله ای دارین!
این پمفلت خیلی ایده ی خوبیه مرسی از شما. مطالب هم خوب بودند فقط من هم به چند نکته اشاره کوچکی می کنم.
در ایران به جز لاک پشت های نیمه آبزی که گفتین و خزری که قرار هست اضافه کنید، لاک پشت زمینی هم نگه داری میشه اما شرایط نگهداریش کاملا متفاوت هست (این رو حتما بگین که فردا لاکپشت های زمینی شون رو نگذارند تو یه متر آب!)
طول لاک که ذکر کردین هم فقط معیار سن در گوش قرمز هاست و در برکه ای ها صدق نمی کنه. البته باز هم به عوامل زیادی بستگی داره و طول لاک نمی تونه سن رو ثابت کنه.
این که استفاده از کرم خونی باعث خدای نکرده کوری بشه دلیل علمی نداره. بعضی از دوستان گفتن که بوده اما به هر حال در گفتنش بهتره که احتیاط بشه.
گوشت و جگر رو خیلی خوب اومدین و کار درستی کردین که بولد نوشتین.
در ادامه ی ماهی کیلکا این رو هم اضافه کنید که چون شگ ماهیست باید سرش جدا بشه (دلایل به کنار) مثلاً گربه ماهی هم سرش باید جدا بشه اینطوری افراد می فهمند که علت جدا کردن سر از ماهی قبل از خوراک شدن، شگ ماهی بودنشه.
در رابطه با استفاده از فلورسنت هم اشاره داشته باشید. من رفته بودم آکواریومی از دو ساعت حرف زدن فقط یک ساعت داشتم لزوم استفاده از فلورسنت رو برای فروشنده روشن می کردم که خوشبختانه پذیرفته شد.
پوست سخت روی کف دریا حتماً باید برداشته بشه چون دقیقا مثل یک سنگ می مونه، غیر قابل هضمه و در صورت خورده شدن می تونه ضرر های ناشی از خوردن سنگریزه را داشته باشه.
اسلش آخر دات کام رو هم بردارین.
در وبلاگ جناب محمدفر هم اطلاعات مدون و خوبی در رابطه با لاک پشت ها هست که نیاز به دانستن رو در افراد مرتفع می کنه و فکر می کنم بهتره در برگه ها آدرس دهی بشه.
چون کسی برای بار اول بیاد توی فروم اولش ممکنه خوندن همه تاپیک ها رو غیر ممکن ببینه و پشیمون بشه.
در وبلاگ تراریوم هم مطالب مفیدی هست.
نکات دیگر رو هم که دوستان اشاره کردند آب بدون کلر، نیمه آبزی بودن، مبحث اهمیت ماهی در تغذیه و ..
دوستان لطفاً در رابطه با کارت فروم هم ایده و طرح بدین. کارت خیلی هم بد نیست! در واقع استفاده از این روش عالیه اما کارت هم مزایای خاص خودش رو داره
من جمله اینکه افراد ممکنه به این برگه ها اکتفا کنند و پی گیر نشن اما به یک کارت خیلی اهمیت میدند چون پشت هر کارت تبلیغاتی همیشه یه دم و دستگاه جدی هست. البته این برگه ها در جاهایی که احتمال مراجعه به اینترنت کمتر هست کارایی بیشتری خواهد داشت و اطلاعات کلی به افراد میده پس به نظرم کامل تر و پر تر باشه بهتره.
سپاس رز
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 12/17/2009, 14:16

رونیای عزیز

متشکرم از نظراتی که دادی. من منتظر نظرات شما بودم.

من اول بگم که شما بهتر می دونی که مطلب برای گفتن خیلی زیاده. من در تیتر آوردم شرایط نگهداری لاک پشتهای نیمه آبزی، البته داخل متن باید واژه نیمه آبزی اضافه بشه که خودم هم متوجهش شدم. منتها می شه یک اشاره کوچک کرد که لاک پشت خشکی هم داریم تا از برداشتهای اشتباه جلوگیری بشه.

من در مورد طول لاک پشت دنبال یک جمله بودم که حساسیت لاک پشتهای نوزاد را نشان بدم. چون لاک پشتها از دو طریق به خونه ها راه پیدا می کنند یا از طریق آکواریومی ها که نود درصد گوش قرمز هستند یا از طریق دست فروشها یا خودافراد از محلهایی که برکه یا نهر دارد تهیه می کنند. اغلب این لاک پشتها نوزاد هستند که اگر از اول بهشون خوب رسیده نشده بیماریهای غیرقابل برگشتی براشون بوجود میاره (نمونش نی ناز که دست مهساجون است).

در مورد کرم خونی موافقم اصلاحش می کنم. نمیشه با این قطعیت در موردش صحبت کرد.

حتما به بحث پوست سخت کف دریا و کیلکا اشاره می کنم. به فلورسنت هم اشاره می کنم ولی نمیشه خیلی توضیحش داد توی این برگه.

بطور کلی ابزارهای ارتباطی و اطلاع رسانی بسیاری موجود است که هر کدام کاربرد و فایده خودشان را دارد. من با کارت خیلی موافقم بخصوص اگر پیش بچه های فروم و پیش دکتر معماریان باشه که افرادی که آشنا نیستند را به این فروم معرفی کنیم و به راحتی بادادن کارت آدرس را به طرف بدیم.

هدف از این پمفلت انتقال مطالب اولیه به مخاطب هست. کلا دو نوع خریدار لاک پشت وجوددارد. یک دسته کسانی که براشون سلامتی حیوان مهم است ولی چون آگاهی ندارند یا اطلاعات غلط از فروشنده بهشون منتقل می شه، باتغذیه بد و شرایط نگهداری نامناسب لطمات جبران ناپذیری برای لاک پشت فراهم می کنند و تازه آن زمان شاید بسراغ جستجوی اینترنتی بیایند و با این فروم آشنا بشوند که از این افراد کم در این فروم ندیدیم که به محض مواجهه با مشکل به فروم آمده بودند.

دسته دوم کسانی هستند که کلا بدنبال این مسائل نیستند و متاسفانه جان حیوانها براشون مهم نیست. شاید با خوندن این مطالب کلا پشیمان بشن و از خرید و کشتن حیوان خودداری کنند.

یکسری مطالب مثل تغذیه با وضوح کامل آمده چون اصلی ترین مساله تغذیه است ولی در مورد زیستگاه خیلی کلی آمده و انتظار می رود که کسی این برگه را مطالعه می کند حتما به فروم مراجعه می کند. محیط دوستانه فروم و کوچک بودن آن باعث می شودکه افراد براحتی پاسخ سوالات خود را پیدا کنند. مطمئنا هرکسی نمیاد سراغ خواندن مطالب بلکه می آید تا جواب سوالاتش را پیدا کند.

بهرحال سعی شده که مطالب ساده باشه و از جملات پیچیده مگر به ضرورت اجتناب بشه تا افراد تمایل به خواندن داشته باشند، قطعا کسی که سراغ لاک پشتی می ره که آگاهی نسبت بهش نداره، حتما این مطلب را می خونه.

در نهایت هدف این بود که کل مطالب در دو صفحه نهایی شود تا هزینه تکثیر آن که شخصی خواهد بود کم شود و امکان تکثیر تعداد زیاد آن میسر باشد.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/17/2009, 20:25

خانم سمیر ؛ این مطلب من از وبلاگ لاک پشتها به همین هدف نوشته شده بود ولی فقط به جای کپی در وبلاگم منتشر شده است :

[وحدهم المديرون لديهم صلاحيات معاينة هذا الرابط]

امیدوارم این مطلب هم کمکتون کند.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 12/18/2009, 06:04

samir عزیز ، ما منتظر طرح نهایی شما هستیم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 12/18/2009, 09:16

مهندس محمدفر عزیز بابت لینک ممنون. من خودم هم اون اوایل که لاکی را گرفته بودیم از این لینک استفاده کردم و خیلی اطلاعات به من داد.

پس من نکات بچه ها رو توی حالت اول یعنی شکلهای 1 و 2 پیاده می کنم.
چون جز مهندس پرهام کسی در مورد ظاهرش نظر نداد. البته بعدش به ادمینهای محترم می فرستم که باز هر اصلاحی خواستند انجام بدن. باز من تا شب این تاپیک را چک می کنم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/18/2009, 15:55

خانم سمیر ، پیشنهاد من برای طرحش ، بروشور مانند است که از برنامه میکروسافت آفیس پابلیشر می توانید استفاده کنید. پیشنهاد می کنم از تصویر یکی از لاک پشتهای دوستان هم استفاده کنید. امیدوارم در آینده یک بروشور برای نگهداری همستر و برای ماهیان گلدفیش و فایتر درست کنیم.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف samir 12/18/2009, 16:11

با پابلیشر کار کردم. ولی منظورتان این است که کار نهایی سیاه و سفید چاپ بشه؟

می شه خود شما یک عکس پیشنهاد بدید.

من تمام اصلاحاتی که اینجا گفته شد را آوردم در قالب همان چیزی که درست کرده بودم. اگر نظر شما طرح بهتر است من روش کار می کنم. خودتان هم کار کنید بد نیست. بعد مقایسه می کنیم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/23/2009, 16:33

با تشکر فراوان از خانم samir عزیز ، طرح نهایی پس از مشورت و بحث مدیران درست شده و البته هر کس خواست اصلش رو داشته باشه ، به من پیام بفرسته تا براش اصلش رو ایمیل کنم!

به زودی عکس هاش رو هم قرار می دهیم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/23/2009, 16:58

خانم سمیر و مهندس خیلی زحمت کشیدن. مهندس جان بفرست ببنیم چی شد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف samir 12/23/2009, 17:02

من هم شدیدا منتظرم ببینم چی از آب در امده. من کاری نکردم. احتمالا آقای مهندس پرهام خیلی زحمت کشیدند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 12/24/2009, 01:58

خیلی عالیه سمیرا جان خسته نباشی
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 12/24/2009, 05:22

مهندس دوست داشت افقی و به صورت تا شده مصل کناب باشه ، پس افقیش کردم و ابتدا متن واتر مارک رو سبز کردم و بعد مهندس گفت چون کاغد افقی هست بهتره اصلا نباشه ، منم به حرفش گوش کردم و فقط تیتر رو کردم از فروم گفتگوی لاک پشتی ، باز نظرات رو بگین ، تا اگه موردی هست اصلاح بشه! البته اون ۀرم وکتور رو هم بالاش امتحانی قرار دادم! اشاره

اینم عکس هاش:
[وحدهم المديرون لديهم صلاحيات معاينة هذه الصورة]

اگه کسی هواست پرینت بگیره ، باید پشت و رو پرینت بگیره و صفحه رو تا بزنه! در موردش نظر بدین تا بهتر بشه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 12/24/2009, 09:15

خیلی خوب شده ولی من یکسری نظرات می دم که اگر دوست داشتید پیاده کنید.

به نظر طرح وکتور شما اگر بصورت واتر مارک پس زمینه صفحه بیاد بد نیست. در حالیکه بشه آدرس فروم را به وضوح دید.
برخی جاها متن راست چین هست که بهتره اصلاح بشه.
شماره صفحات خیلی بزرگ هستند. بخصوص اگر بخواهید پرینت سیاه و سفید بگیری فکر نکنم به وضوح معلوم باشه.
در قسمت منابع، جمله معرفی فروم بعد از سایت آکواتراریوم اومده که خیلی جالب نیست.
من پیشنهاد می دم که آدرس فروم آخر بیاد که تعریفش هم بعدش بیاد و به نظر bold هم بشه بهتره که جلب توجه کنه.
به نظر کلماتی که حالت bold داشتند از آن حالت خارج شدند، با توجه به اینکه متن زیاد است به نظر بهتره برای جلب توجه خواننده کلمات کلیدی bold بشوند یا بگونه ای متمایز بشوند که توجه خواننده را حتی اگر نخواهد کل متن را بخواند به جمله مذکور جلب شود.

در هر صورت از زحمات شما متشکرم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 12/24/2009, 11:48

من به شخصه بگم که عالیه ولی با توجه به فعالیت همگانی ما در این فروم بهتره اول ادرس فروم اورده بشه بعد سایت ها
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 12/24/2009, 13:15

مهندس پرهام، من متن را با دقت خوندم که علاوه بر نکاتی که بالا نظر دادم چند تا ایراد ویرایشی دارد که بد نیست اصلاح شود:
نکاتی که بهتره اصلاح بشه یا اضافه بشود را bold کردم.

خط لاک پشت زمینی: اینگونه اصلاح شود که مشخصه آنها ...... بوده و در آّب شیرین زندگی می کنند.

قسمت زیستگاه: اینگونه اصلاح شود که آنچه در ذیل مطالعه می کنید برای ایجاد .... جهت ادامه حیات ....

قسمت فلورسنت: اینگونه اصلاح شود که ... مجهز گردد.

در قسمت منابع، بعد از اسم آقای محمدفر چون ویرگول آمده حرف و حذف شود.

جمله آخر: هدف این فروم ....

با تشکر
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/24/2009, 14:08

samir عزیز ، بله اون راست چین و چ÷ چین رو اصلاح کردم ، چون حواسم نبود ، عکس قبل از اصلاحش رو گداشتم!

در قسمت منابع، جمله معرفی فروم بعد از سایت آکواتراریوم اومده که خیلی جالب نیست.
چه طور جالب نست ، این سایت هم در آینده حاوض اطلاعات بسیار هولد شد ، حتی از apb.blogfa.com بیشتر ، این ساین خود منه! ولی اگه شما می گویید چشم ، میارم زیر فرم!

به نظر کلماتی که حالت bold داشتند از آن حالت خارج شدند، با توجه به اینکه متن زیاد است به نظر بهتره برای جلب توجه خواننده کلمات کلیدی bold بشوند یا بگونه ای متمایز بشوند که توجه خواننده را حتی اگر نخواهد کل متن را بخواند به جمله مذکور جلب شود.
اون هم روی چشم ، اصلاح می کنم!

چشم سمیر عزیز ، اون اصطلاهاتی رو هم که گفتید اصلاح می کنم ، شما خیلی زحمت می کشید /ف ممنون! ولی من آخرش نفهمیدم! تو انگلیسی ، forum ، فُرِم خونده می شه ، تو فارسی بنویسیم فُروم؟

به نظر طرح وکتور شما اگر بصورت واتر مارک پس زمینه صفحه بیاد بد نیست. در حالیکه بشه آدرس فروم را به وضوح دید.
در مورد واتر مارک کردن عکس ، باید امتحان کنم ، شاید جالی باشه!

لاکی عزیز ، ممنون از نظرت.

بازم بچه ها نظر بدن ، اگه لازمه یه دفعخ همه چیز رو اصلاح کنم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 12/24/2009, 14:45

در مورد تلفظ forum به نظر من ببخشیدا ولی فکر کنم شما اشتباه تلفظ می کنید. u با صدای او خوانده می شه.

در مورد توضیح فروم در انتهای منابع، خوب اون توضیح مربوط به فروم هست، جالب نیست زیر آدرس سایت شما بیاد وگرنه ما همه جوره شما رو قبول داریم و منظورم بی محتوایی سایت شما نبود.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة