گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

طوطی لجباز من (speedy)

+16
Innocent
shahrza
فریده
محمد
الهام
masi
mahsa
Ronia
samir
White Tiger
dordon
مه لقا
Foad
apb
Dr. Iman Memarian
speedy
20 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

طوطی لجباز من (speedy) - صفحة 2 Empty رد: طوطی لجباز من (speedy)

پست من طرف speedy 11/17/2009, 12:42

ممنون رونیای عزیز به خاطر حرفای آرامش بخشت. من هنوز نا امید نشدم و همچنان تلاش خودم رو میکنم. امروز حالش بهتر بود و غذا خورد. لبخند شاید دعای شما باعث شده بهتر شه. من از دکتر معماریان کمک خواستم و گفتم همینجا اگه میشه یه راهنمایی کنین شاید مفید بود ولی ایشون گفتن باید تلفنی تماس بگیرین. منم چند بار زنگ زدم ولی هر بار یه مشکلی پیش اومد و نشد.ازشون باز خواهش کردم همینجا راهنماییم کنن چون تلفنی نمیشه ولی ایشون گفتن اینجا نمیشه (نمیدونم چرا؟!) و خواهش های من تاثیری نداشت. به هر حال دکتر معماریان واسه کسانی خوب هست که کنارشونن یا واسه کسایی که تو یه کشور دیگه هستن. (بعضی موقع آدم باید رو پای خودش واسته فقط)

از پرهام جان هم تشکر میکنم به خاطر فرستادن داروهای تقویتی. تو این ماجرا تنها کسی که کمکم کرد همین آقا پرهام گل بود رز

مهسای عزیز منم از خدا میخوام که زودی این پرنده ی بی گناه خوب شه. بعضی موقع با خودم میگم کاش نمیخریدمش...کاش دست اون شکارچی بهش نرسیده بود تا اسیر ما آدما شه ... ولی حالا که خریدمش باید مراقبش باشم چون مسئولم در قبال جونش. دکتر معماریان هم ایشاا... بتونن یوز آسیایی رو نجات بدن حتی در صورتی که بقیه ی حیوونا نجات پیدا نکنن.براشون آرزوی موفقیت میکنم :[-o<:
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف مه لقا 11/17/2009, 15:51

speedy جان من الان موضوع مریض شدن کاسکوتون رو شنیدم و واقعا متاثر شدم. اما راجع به نظرتون نسبت به آقای دکتر معماریان، باید بهتون بگم که جدا دارین اشتباه فکر میکنید و این فقط یه سوتفاهمه که بوجود اومده. آقای دکتر نه پسرخاله منه که بخوام طرفداریشون رو بکنم و حتی برای یکبار هم از نزدیک ندیدمشون. اما چون منم تو شهرستانم و تا حالا بارها از آقای دکتر کمک گرفتم دیدم انصاف نیست اینجوری راجع بهشون قضاوت کنیم. منم هرموقع مشکلی داشتم تو سایت مطرح کردم و ایشون گفتن که باهاشون تماس بگیرم. فکر کنم وقت و حوصله تایپ کردن رو ندارن فقط همین. چون اگه ایشون نگران این بودن که دامپزشک دیگری از اطلاعاتشون استفاده کنه هیچ وقت حداقل به من کمک نمیکردن. دوست خوبم شده من حتی ساعت 11 شب یا 9 صبح جمعه باهاشون تماس بگیرم ولی تا حالا ذره ای احساس نکردم که با منت دارن کاری برام میکنن.
میخوام اگه شما اجازه بدین از آقای مهندس پرهام خواهش کنم این پیام های ما رو حذف کنن تا خدای نکرده آقای دکتر اینها رو نبینن.
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف مه لقا 11/17/2009, 15:52

من جای شما باشم همین حالا دوباره باهاشون تماس میگیرم. اگه هم نتونستی نتیجه ای بگیری موضوع رو کاملا به من بگو . شاید من بتونم از اطلاعات تایماز استفاده کنم. رز
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف speedy 11/17/2009, 16:19

حق با شماست. من از شدت ناراحتی شاید زود قضاوت کردم.
به هر حال از آقای دکتر به خاطر راهنمایی هاشون در همه ی زمینه ها تشکر میکنم. اگه تهران بودم حتما طوطی رو میبردم پیششون.
امیدوارم به زودی خبر سلامتی طوطی رو اینجا بنویسم... :[-o<:
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مه لقا 11/17/2009, 16:32

امیدوارم. speedy جان اگه نتونستی به هر علتی با آقای دکتر تماس بگیری به من بگو شاید تایماز بتونه کمکی برامون بکنه.
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahsa 11/18/2009, 12:32

من امروز کلینیک بودم و دیدم که واقعا آقای دکتر وقت ندارن ولی با این حال با حوصله حیوونارو معاینه میکنن.هر آدمی باید به فکر پیشرفت خودش باشه آقای دکتر اگر بتونن یوز رو نجات بدن افتخارش برای همه ایرانی هاس.آقای دکتر تا همینجاش هم خیلی به ما و این سایت لطف دارن.شغل پدر من هم در مورد دام هاس.دامپزشکای زیادی رو میشناسم ولی هیچکدوم مثل آقای ذکتر به شغلشون اهمیت نمیدن.
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 12/11/2009, 17:38

speedy جان

حال طوطیت چه طوره؟ چند وقته یادش کردم. خواستم حالش را بپرسم؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف speedy 12/12/2009, 06:23

ممنون که حالش رو پرسیدی لبخند
اون موقع ها که همه ازش نا امید بودن و منم از همه ی دامپزشکا کمک میخواستم و کسی کمک نمیکرد. یه روز در کمال نا باوری آقای فروهش فر و آقاپرهام بهم گفتن که رفتن پیش دکتر معماریان و ایشون هم واسه طوطیم یه نسخه نوشتن و حتی مقداری دارو هم دادن و گفتن که اینا رو به اسپیدی بدین. آقای فروهش فر همون شب این قضیه رو بهم گفتن و آقاپرهام هم نسخه رو اسکن کردن و بهم دادن تا دارو ها رو تهیه کنم. واقعا با این لطفشون منو شرمنده ی خودشون کردن و من هم از ادمین های محترم سایت یعنی آقای فروهش فر و آقاپرهام تشکر میکنم و هم از دکتر معماریان عزیز. من که نسبت به تمام دامپزشکا بدبین شده بودم با این کار دکتر معماریان فهمیدم که هنوزم دکتری پیدا میشه که به خاطر عشق به حیوونا کار کنه و نه به خاطر منافع مادی.

نسخه رو به اهالی خونه نشون دادم ولی اونا مخالفت کردن. چون اکثر دارو ها آمپول بودن و تزریقی و روزی چند نوبت باید به عضله ی سینه ی طوطی تزریق میشدن، همه مخالفت کردن و گفتن اینجوری طوطی باید هرروز چند بار یه درد وحشتناک رو تحمل کنه. اگه خوب هم بشه چنان از آدما متنفر میشه که تا آخر عمرش نمیشه بهش نزدیک شد و به خودش آسیب میرسونه. تو شهر ما دامپزشک خوبی هم نبود که بخواد با مهارت تزریق کنه و فقط تجربه شون تزریق به مرغ و خروس و گاو و گوسفند بود. خلاصه گفتن که امکان نداره طوطی بیچاره رو بدیم دست اون دامپزشکا تا عذابش بدن. اگه قراره بمیره که بهتره همینطور با آرامش و بدون درد بمیره تا اینکه با درد و به خاطر ندانمکاری دامپزشکای ناشی بمیره. منم قبول کردم.

از اون روز تصمیم گرفتم خودم هر طور شده کاری کنم که خوب شه.هم از خدا خواستم که خوب شه هم نذر و نیاز کردم :[-o<: . بر خلاف هرروز که از صبح تا شب میرفتم بیرون و دانشگاه و... . دیگه بیشتر خونه می موندم و از طوطی مراقبت میکردم. دمای هوای اتاق رو تنظیم میکردم. تو آبش روزانه به مقدار معین مولتی ویتامین میریختم. رژیم غذاییش رو عوض کردم و به جای دونه و آجیل، بیشتر میوه جات و سبزیجات و بلال میدادم.دیگه تنهاش نمیذاشتم و باهاش حرف میزدم.قفس و اسباب بازی هاش و غذاش و ... به طور مرتب میشستم. تو همه ی این کارا خونواده هم کمک میکردن و تنها نبودم.

تا به امروز که با این مراقبت ها خدا رو شکر حالش خیلی خیلی بهتر شده و خوب غذا میخوره و بازی میکنه. فقط یه کوچولو دیگه مونده که کاملا حالش خوب شه. :;;>:
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 12/12/2009, 08:45

خيلي خوشحال شدم.حتما بهتر ميشه.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/12/2009, 09:00

من بسیار خوشحالم! خوبه که کار ما فایده داشته! واقعا خوشحالم! امیدورام زودتر کاملا خوب بشه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 12/13/2009, 14:16

خیلی خوشحال شدم.
speedy جان ادامه بده، طوطی شاید نیازمند توجه بوده، شاید تمام بیماریش افسردگی بوده مربوط به اعصاب بوده. کارت رو ادامه بده ولی سعی کن به درسات لطمه نخوره، از خانواده هم کمک بگیر.

پس از احوالش اینجا حتما بنویس، تونستی برامون عکس هم بزار. من همیشه دوست داشتم یک کاسکو یا یک مینا داشته باشم که بخاطر مخالفت خانوادم تا امروز نتونستم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مه لقا 12/14/2009, 04:38

خوب خدا رو شکر.
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف speedy 4/26/2010, 02:45

طوطی در آستانه ی اخراج:

موضوع از این قراره که همه ی اعضای خونواده از دست طوطیم شاکی شدن و منو تحت فشار گذاشتن که تا تابستون باید طوطی رو رد کنی.

من بدجوری عاشق طوطیم شدم و اصلا نمیتونم ازش دل بکم. طوطیم کاملا رام شده و از دست غذا میگیره و هیچ بیماری و مشکل جسمی یا روحی نداره. فقط چند تا مشکل کوچیک هست که باعث شده خونواده این تصمیم رو بگیرن:

طوطی لجباز من (speedy) - صفحة 2 63690785362191466145

1- اتاق رو کثیف میکنه و پوش پراش و شوره ی بدنش کل فرش و کمد و وسایل دیگه ی اتاق رو پر پری میکنن.

2- کسی نمی تونه بهش دست بزنه و اگه دستتون به سمتش نزدیک کنین گازی دردناک میگیره. چند بار دست من رو هم گازهای دردناک گرفته که با خونریزی همراه بوده. البته من دستم رو زیاد نزدیکش نمی برم.

3- طوطی خیلی نازه و همه دوست دارن واسه یه بارم که شده نازش کنن، حتی خود من. ولی ولی ولی این طوطی لجباز اجازه نمی ده گریه

4- کافیه یکی از وسایل اتاق رو کمی جابه جا کنین تا خودش رو از ارتفاع دو متری به زمین پرت کنه.

5- کافیه یه غریبه وارد خونه بشه تا از ترس و لرز به خودش بپیچه و تمام 4 ستون بدنش رو بلرزونه، بعدش بره گوشه ی قفس با لرز و نفس نفس زدن قایم شه و تا یک روز لب به آب و غذا نزنه.

طبق توصیه ی دکتر معماریان عزیز، رژیم غذاییش رو از تخمه به نخود و میوه جات و سبزی جات تغییر دادم و سر حال هستش.

واسه دستی کردن این طوطی هر کاری کردم ولی نشد که نشد. 3 جلد کتاب در مورد طوطی خاکستری آفریقاییم خوندم و از چندین سایت در مورد تربیت طوطی ها دیدن کردم و آرشیوشون رو کامل خوندم و تمامی روش ها رو روش اجرا کردم ولی نشد که نشد.

دل کندن از این طوطی خیلی سخته. فقط تا تابستون فرصت دارم تا اون 5 مورد رو حل کنم وگرنه طوطیم رفتنی میشه گریه

طوطی لجباز من (speedy) - صفحة 2 77395419035275393646
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 4/26/2010, 02:57

چقدر بد.مامان منم ميگه قندك ديوونه مون كرده.همش توجه ميخواد و اگه نگاش نكني جيغ ميكشه.ميخواد آزادش كنه.
اميدوارم بتوني نگهش داري.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/26/2010, 02:57

speedy عزیز فکر میکنی مشکلاتی که گفتی کوچیکن عشق در نگاه اول عشق در نگاه اول عشق در نگاه اول
خانوادت حق دارن به نظر من مخصوصا اینکه پراش همه جا هست این فاجعست گریه
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 4/26/2010, 04:17

speedy عزیز ، در مورد دستی کردن طوطی هم با آقای دکتر معماریان صحبت کنید! ایشون 2 تا ماسکو داشتند که بد جوری بیمار روانی بودند و خوبشون کرده بودند و شاید موارد دیگری هم بوده و من در جریان نیستم! موفق باشید ، پرهام.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 4/26/2010, 23:10 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 4/26/2010, 14:17

جالبه طوطیا انقدر قاطی دارن . speedyجان طوطیا شما زیاد جیغ میزنه؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/26/2010, 16:42

آخی خسته نباشی اسپیدی. خیلی براش زحمت کشیدی. الان فکر کنم مثل بچه لوس به تو عادت کرده بهنره خونواده ات رو قانع کنی
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف shahrza 4/28/2010, 15:22

speedyجان برای پرهاش باید هفته ای 2بار حمومش کنی اگه بتونی گاهي رو پرهاش اب الو ورا بریزی بهتر می شه در آبش هم قطره مینرال فکر کنم داری باید بریزي نمی دونم رژیم غذايیش چیه همش تخمست یا میوه و سبزی هم می خوره اگه نمی خوره آب میوه طبیعي رو باید بريزي تو آبش.
در مورد رفتارش خوب این طوطي شما هنوز کاملا اهلی نیست هر چیم این مدلی سعی کنی نتیجه برعکس می گیری .سعی کن اول به خانوادت درباره طوطی ها به خصوص خاکستری اطلاعات بدی که کلا ترسو هستن و ديرتر اهلی می شن یکی از دلایلش هم شرایط بد شکار شدنشون هست.سعي کن ساعات بیرون اومدن از قفسو کم کم کم کنی و باهاش با ملایمت حرف بزنی بعد بهش جایزه بدي اول جایزه رو بزار تو ظرف غذاش بعد مدتی با دست بهش بده ولی گیر نده نگرفت نه دعوا کن نه هیچی ولش کن برو.چيز سنگینم خواستی بلند کنی اون لحظه بزارش جای دیگه طوطی منم اولا می ترسید الان دیگه عین خیالشم نیست با جارو هم برای طرفش برای خودش کارشو می کنه
shahrza
shahrza
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف speedy 4/29/2010, 02:51

شهرزاد عزیز، بازم ازت تشکر میکنم که دعوتم رو قبول کردی و تو این فروم عضو شدی رز

من نزدیکه 10 ماه میشه که این طوطی رو گرفتم.

چون چند جا گفته بود تو هوای سرد باید هفته ای یه بار حموم بردتش، من همون هفته ای یک بار میبرمش، اونم با چه سختی ای، مجبورم با قفسش ببرم چون نمیشه بهش دست زد.

آب الو ورا رو از کجا باید تهیه کنم؟ تو شهر ما برگ الوورا میفروشن ولی آبش رو ندیدم جایی. آبش رو بریزم رو طوطی و بعدش بشورم؟ یا بعد اینکه شستمش آب آلوورا بریزم و بمونه رو بدنش؟

تو آبش قطره ی مولتی ویتامین دکتر تیموتیان میریزم، غذاش هم به هیچ وجه تخمه نیست و اصلا تخمه نمیخوره، به جای نخود پخته شده و هویج و نخود فرنگی و لوبیا سبز و سیب و ... میخوره.

90% غذای روزانش هم رو فقط از دست میگیره و تنبلیش میاد بره تو قفسش رو غذا بخوره. اگه هم با دست بهش غذا ندم خیلی وقتا جیغ میکشه.

طراحی قفسش رو کمی تغییر دادم و طوری شده که کلا بازه و دیگه بسته نمیشه و واسه همین الان 7 ماهی میشه که کلا بیرون از قفس زندگی میکنه. یعنی رو چوبا و طنابایی که بالای قفسش کشیدم.
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shahrza 4/29/2010, 09:36

خواهش می کنم. خوب الان که دیگه سرد نیست تهران که خوبه من خودن الو ورا آب میوش رو می گیرم گاهی می ریزم روش و بعد می شورم ارم آب میوه نبود همون گیاهش رو می تونی تو خرد کن بریزی البته احتمالا پیدا می کنی کمپوتشم هست مارک لوسی من به عسل زياد می دم تو آبشم می ریزم می خوره تغذیه طوطیتم حرف نداره اینایي هم که گفتی یعنی خیلی هم وحشی نيست. بهتره فعلا فقط خودت باهاش کار کنی از خانواده بخوای همه دسته جمعی باهاش کر نکنید تا اطمینانش به یکی کامل شه توط اون یک نفر با بقیه هم جور می شه . یک سوال با خانوما بهتر نیست؟

اين مطلب آخرين بار توسط shahrza در 4/29/2010, 14:22 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
shahrza
shahrza
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف speedy 4/29/2010, 12:40

ممنون به خاطر جواباتون

کارک لوسی چیه؟ از کجا میشه تهیه کرد؟ البته من تهران نیستم و زنجانم.
چون من زیاد خونه نیستم و شبا میام خونه، زیاد با من صمیمی نیست و با مادرم بیشتر دوسته. تا مادرم میاد اتاقم، بال بال میزنه و جیک جیک میکنه مثل گنجشک.

تنها مشکلش گاز گرفتنش هست و اینکه نمیشه بهش دست زد و خیلی ترسوئه. عجیبه که تو 10 ماه ترسش نریخته.

میشه از تجربه ی خودتون بگین؟
اینکه بار اول چه جوری بهش دست زدین و خلاصه چه جوری دستیش کردین؟ :;;>:
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shahrza 4/30/2010, 02:56

مارک لوسی منظورم بود قسمت کمپوت ها اینم هست سبز رنگ هست اگرم نبود ایرانیشم هست از مغازه دار بپرس اگه داشته باشه می گه نداشتم که همون طبیعیش.یکن صبر داشته باشی درست می شه طوطی من بعد 1 ماه می زاشت به سرش دست بزنم هر طوطی یک مدل هست .شما اگه مادرت صاحب طوطی بود و باهاش حسابی کار کنه زودتر درست می شه
shahrza
shahrza
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف speedy 4/30/2010, 03:22

مرسی

طوطی شما (تا اونجایی که یادمه اسمش عسل بود) تو خونه ریخت و پاش نمیکنه؟ پوش پراش و شوره هاش رو همه چی نمی شینن؟ از عکسی که تو آواتارتون گذاشتین معلومه که وسط اتاق یا پذیرایی گذاشتینش.
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 4/30/2010, 15:35

با سلام

کاسکوها پرندگان گرمسیری هستند و در مناطق گرم و مرطوب زندگی می کنند. اگر جایگاه نگهداری آنها مرطوب نگه داشته شود و دمای حدود 25 درجه از میزان پوسته ها کاسته می شود ولی نه اینکه کاملا قطع بشود. اصلا نیازی به حمام به معنایی که ما انسانها تصور می کنیم ندارد و اسپری آب گرم در ساعتهای گرم روز کافی است. هرگز از مواد شوینده استفاده نکنید.

در آخر یک سوال: آلوورا چرا روی پرها اسپری می کنید؟

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة